Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 372-VІ "2019-2021 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 5 сәуірдегі № 399-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 сәуірде № 4376 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және аудан әкімдігінің ұсынысына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 372-VІ "2019-2021 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4322 санымен тіркелген, 2019 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасында:
"11 024 833" сандары "14 055 062" сандарымен ауыстырылсын;
"13 385" сандары "13 386" сандарымен ауыстырылсын;
"8 596 863" сандары "11 627 091" сандарымен ауыстырылсын;
1-тармақтың 2) тармақшасында:
"11 024 833" сандары "14 201 112" сандарымен ауыстырылсын;
1-тармақтың 5) тармақшасында:
"-11 166" сандары "-157 216" сандарымен ауыстырылсын;
1-тармақтың 6) тармақшасында:
"11 166" сандары "157 216" сандарымен ауыстырылсын;
"0" саны "146 050" сандарымен ауыстырылсын;
3-тармақта:
"4 745 854" сандары "4 745 853" сандарымен ауыстырылсын;
7-тармақта:
"27 727" сандары "102 614" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"мемлекеттік органның күрделі шығыстарына 70 000 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстарына 61 399 мың теңге;
ауылдық округтерді ағымдағы ұстау шығындарына 12 620 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 55 705 мың теңге".
10-тармақта:
"94 706" сандары "188 913" сандарымен ауыстырылсын;
"181 851" сандары "101 851" сандарымен ауыстырылсын;
"24 037" сандары "310 722" сандарымен ауыстырылсын;
"11 102" сандары "115 958" сандарымен ауыстырылсын;
"100 000" сандары "147 777" сандарымен ауыстырылсын;
"52 500" сандары "394 500" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге 38 520 мың теңге;
әлеуметтік қорғау ұйымдарын ағымдағы ұстау және материалдық–техникалық жарақтандыруға 40 000 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 372-VІ "Об утверждении районного бюджета на 2019-2021 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 5 апреля 2019 года № 399-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 10 апреля 2019 года № 4376. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и с предложением районного акимата районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 372-VІ "Об утверждении районного бюджета на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4322, опубликовано 15 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в подпункте 1) пункта 1:
цифры "11 024 833" заменить цифрами "14 055 062";
цифры "13 385" заменить цифрами "13 386";
цифры "8 596 863" заменить цифрами "11 627 091";
в подпункте 2) пункта 1:
цифры "11 024 833" заменить цифрами "14 201 112";
в подпункте 5) пункта 1:
цифры "-11 166" заменить цифрами "-157 216";
в подпункте 6) пункта 1:
цифры "11 166" заменить цифрами "157 216";
цифру "0" заменить цифрами "146 050";
в пункте 3:
цифры "4 745 854" заменить цифрами "4 745 853";
в пункте 7:
цифры "27 727" заменить цифрами "102 614";
дополнить строками следующего содержания:
"70 000 тысяч тенге на капитальные расходы государственного органа;
61 399 тысяч тенге на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций;
12 620 тысяч тенге на текущие расходы на содержание сельских округов;
55 705 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду".
в пункте 10:
цифры "94 706" заменить цифрами "188 913";
цифры "181 851" заменить цифрами "101 851";
цифры "24 037" заменить цифрами "310 722";
цифры "11 102" заменить цифрами "115 958";
цифры "100 000" заменить цифрами "147 777";
цифры "52 500" заменить цифрами "394 500";
дополнить строками следующего содержания:
"38 520 тысяч тенге на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
40 000 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений социальной защиты;

қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 220 637 мың теңге;
қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинау енгізілуіне байланысты үгіттеу жұмыстарын жүргізуге 1 000 мың теңге;
ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету шараларына 49 801 мың теңге".
13-тармақта:
"137 433" сандары "353 912" сандарымен ауыстырылсын;
"50 027" сандары "250 000" сандарымен ауыстырылсын;
"1 440" сандары "81 440" сандарымен ауыстырылсын;
"13 788" сандары "18 384" сандарымен ауыстырылсын;
"1 301 138" сандары "2 652 563" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және қайта құруға 60 000 мың теңге".
келесі мазмұндағы 18-1 тармақпен толықтырылсын:

220 637 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
1 000 тысяч тенге на проведение агитационной работы по введению раздельного сбора твердых бытовых отходов;
49 801 тысяч тенге на мероприятия по обеспечению ветеринарной безопасности".
в пункте 13:
цифры "137 433" заменить цифрами "353 912";
цифры "50 027" заменить цифрами "250 000";
цифры "1 440" заменить цифрами "81 440";
цифры "13 788" заменить цифрами "18 384";
цифры "1 301 138" заменить цифрами "2 652 563";
дополнить строками следующего содержания:
"60 000 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования".
дополнить пунктом 18-1 следующего содержания:

"18-1. 2019 жылға ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға жетпіс еселік айлық есептік көрсеткішке тең сомада көтерме жәрдемақы және бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомада тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредит қаралғаны ескерілсін".

"18-1. Учесть, что на 2019 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты предусмотрено подъемное пособие в сумме, равной семидесятикратному месячному расчетному показателю и бюджетный кредит для приобретения или строительства жилья в сумме, не превышающей одну тысячу пятисоткратного размера месячного расчетного показателя".

2. Көрсетілген шешімнің 1, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, салық және бюджет саясаты жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Р. Сұлтанияев) жүктелсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс
ХХХХІ сессиясының төрағасы
Ө. Есенғазиев
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жүгінісов
Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 5 сәуірдегі № 399-VI шешіміне 1 қосымша

2. Приложения 1, 5, 6 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (председатель Р. Султанияев) районного маслихата по вопросам экономики, налоговой и бюджетной политики.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной ХХХХІ
сессии районного маслихата
У. Есенгазиев
Секретарь районного маслихата Б. Жугинисов
Приложение к решению районного маслихата № 399-VІ от 5 апреля 2019 года

211 867
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
643
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
17 548
023
Әдістемелік жұмыс
24 432
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
19 595
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
391 151
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 164
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
799 576
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
176 178
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтiк бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлiмi
176 178
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
176 178
2
Әлеуметтiк көмек
583 711
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнің аппараты
4 992
003
Мұқтаж азаматтарға үйiнде әлеуметтiк көмек көрсету
4 992
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтiк бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлiмi
578 719
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
329 998
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтiк көмек көрсету
8 850
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 400
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 303
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
114 107
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
53 331
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
13 320
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 410
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
39 687
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
39 687
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

211 867
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
643
012
Капитальные расходы государственного органа
0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17 548
023
Методическая работа
24 432
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
19 595
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
391 151
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
4 164
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
799 576
1
Социальное обеспечение
176 178
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
176 178
010
Государственная адресная социальная помощь
176 178
2
Социальная помощь
583 711
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4 992
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4 992
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
578 719
004
Программа занятости
329 998
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 850
007
Оказание жилищной помощи
5 400
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 303
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
114 107
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
53 331
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
13 320
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 410
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
39 687
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
39 687
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 000
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 5 сәуірдегі № 399-VІ шешіміне 2 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 372-VІ шешіміне 5 қосымша
2019 жылға ауылдық округтер әкімдері аппараты арқылы бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру көлемдері
Бағдарламаның коды
Ауылдық округтердің атауы
Бюджеттік бағдарламалардың атауы
Асан
Байда
Қиғаш
Көптоғай
Сафон
Теңіз
Шортанбай
Барлығы, мың теңге
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

Приложение 2 к решению районного маслихата № 399-VІ от 5 апреля 2019 года
Приложение 5 к решению районного маслихата № 372-VІ от 29 декабря 2018 года
ОбъҰмы финансирования бюджетных программ через аппараты акимов сельских округов на 2019 год
Коды программ
Наименование сельских округов
Наименование бюджетных программ
Асан
Байда
Кигач
Коптогай
Сафон
Тениз
Шортанбай
Итого, тысяч тенге
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа