Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 372-VІ "2019-2021 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 шілдедегі № 422-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 17 шілдеде № 4453 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және аудан әкімдігінің ұсынысына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 372-VІ "2019-2021 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4322 санымен тіркелген, 2019 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасында:
"14 055 062" сандары "15 809 696" сандарымен ауыстырылсын;
"2 398 785" сандары "2 675 137" сандарымен ауыстырылсын;
"13 386" сандары "25 838" сандарымен ауыстырылсын;
"15 800" сандары "23 800" сандарымен ауыстырылсын;
"11 627 091" сандары "13 084 921" сандарымен ауыстырылсын;
1-тармақтың 2) тармақшасында:
"14 201 112" сандары "15 955 746" сандарымен ауыстырылсын;
6-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2019 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 941 387 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құрманғазы ауылдық округіне 343 486 мың теңге;
Мақаш ауылдық округіне 59 466 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 30 325 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 59 909 мың теңге;
Нұржау ауылдық округіне 65 895 мың теңге;
Азғыр ауылдық округіне 52 931 мың теңге;
Дыңғызыл ауылдық округіне 42 303 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне 65 606 мың теңге;
Сүйіндік ауылдық округіне 81 976 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 35 479 мың теңге;
Кудряшов ауылдық округіне 53 474 мың теңге;
Орлы ауылдық округіне 50 537 мың теңге".
7-тармақта:
"83 603" сандары "187 098" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 13 663 мың теңге".
9-тармақта:
"179 139" сандары "840 426" сандарымен ауыстырылсын;
"101 340" сандары "337 538" сандарымен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 372-VІ "Об утверждении районного бюджета на 2019-2021 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 4 июля 2019 года № 422-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 17 июля 2019 года № 4453. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и с предложением районного акимата районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 372-VІ "Об утверждении районного бюджета на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4322, опубликовано 15 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в подпункте 1) пункта 1:
цифры "14 055 062" заменить цифрами "15 809 696";
цифры "2 398 785" заменить цифрами "2 675 137";
цифры "13 386" заменить цифрами "25 838";
цифры "15 800" заменить цифрами "23 800";
цифры "11 627 091" заменить цифрами "13 084 921";
в подпункте 2) пункта 1:
цифры "14 201 112" заменить цифрами "15 955 746";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"Установить на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 941 387 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Құрманғазы 343 486 тысяч тенге;
Макашскому сельскому округу 59 466 тысяч тенге;
Аккольскому сельскому округу 30 325 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 59 909 тысяч тенге;
Нуржаускому сельскому округу 65 895 тысяч тенге;
Азгирскому сельскому округу 52 931 тысяч тенге;
Дынгызылскому сельскому округу 42 303 тысяч тенге;
сельскому округу Жаңаталап 65 606 тысяч тенге;
Суюндукскому сельскому округу 81 976 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 35 479 тысяч тенге;
Кудряшовскому сельскому округу 53 474 тысяч тенге;
Орлинскому сельскому округу 50 537 тысяч тенге".
в пункте 7:
цифры "83 603" заменить цифрами "187 098";
дополнить строками следующего содержания:
"13 663 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих".
в пункте 9:
цифры "179 139" заменить цифрами "840 426";
цифры "101 340" заменить цифрами "337 538";

"40 494" сандары "59 432" сандарымен ауыстырылсын;
жолдар алынып тасталсын:
"тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 17 738 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1 891 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге 366 342 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 152 974 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға 1 900 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 2 900 мың теңге;"
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 543 745 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 36 950 мың теңге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге 7 082 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға 103 191 мың теңге".
10-тармақта:
"9 138" сандары "24 138" сандарымен ауыстырылсын;
"188 913" сандары "214 349" сандарымен ауыстырылсын;
"47 000" сандары "176 782" сандарымен ауыстырылсын;
"101 851" сандары "118 052" сандарымен ауыстырылсын;
"310 722" сандары "318 722" сандарымен ауыстырылсын;
"38 520" сандары "3 600" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"жас мамандар үшін көтерме ақы беруге 37 875 мың теңге;
бруцеллезбен ауыратын, санитариялық союға бағытталған ауылшаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге 10 934 мың теңге;
қоғамдық шараларды өткізуге және әлеуметтік жобаларды іске асыруға 4 000 мың теңге".
13-тармақта:
"353 912" сандары "576 465" сандарымен ауыстырылсын;
"81 440" сандары "121 366" сандарымен ауыстырылсын;

цифры "40 494" заменить цифрами "59 432";
исключить строки:
"17 738 тысяч тенге на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
1 891 тысяч тенге на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
366 342 тысяч тенге на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
152 974 тысяч тенге на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
1 900 тысяч тенге на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
2 900 тысяч тенге на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;"
дополнить строками следующего содержания:
"543 745 тысяч тенге на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
36 950 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
7 082 тысяч тенге на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;
103 191 тысяч тенге на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей".
в пункте 10:
цифры "9 138" заменить цифрами "24 138";
цифры "188 913" заменить цифрами "214 349";
цифры "47 000" заменить цифрами "176 782";
цифры "101 851" заменить цифрами "118 052";
цифры "310 722" заменить цифрами "318 722";
цифры "38 520" заменить цифрами "3 600";
дополнить строками следующего содержания:
"37 875 тысяч тенге на предоставление подъемных пособий для молодых специалистов;
10 934 тысяч тенге на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направленных на санитарный убой;
4 000 тысяч тенге на проведение общественных мероприятий и реализацию социальных проектов".
в пункте 13:
цифры "353 912" заменить цифрами "576 465";
цифры "81 440" заменить цифрами "121 366";

"2 652 563" сандары "2 655 563" сандарымен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, салық және бюджет саясаты жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Р. Сұлтанияев) жүктелсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс ХХХХV сессиясының төрағасы
Х. Кабылов
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жүгінісов

цифры "2 652 563" заменить цифрами "2 655 563".
2. Приложения 1, 5, 6 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (председатель Р. Султанияев) районного маслихата по вопросам экономики, налоговой и бюджетной политики.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной ХХХХV
сессии районного маслихата
Кабылов Х.
Секретарь районного маслихата Жугинисов Б.