2020-2022 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 19 желтоқсандағы № 473-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 қаңтарда № 4569 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 16 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 412 601 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 734 693 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 393 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 788 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13 622 727 мың теңге;
2) шығындар – 16 520 254 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 15 135 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 34 928 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 19 793 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 122 788 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 122 788 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 117 157 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 793 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 25 424 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 09.06.2020 № 516-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 30.09.2020 № 546-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 11.12.2020 № 575-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы - 30%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
әлеуметтік салық - 75%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 30.09.2020 № 546-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
3. 2020 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 6 527 199 мың теңге сомасында белгіленсін.

Об утверждении районного бюджета на 2020-2022 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 19 декабря 2019 года № 473-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 9 января 2020 года № 4569.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 16 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2020-2022 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 412 601 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 734 693 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 393 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 788 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 622 727 тысяч тенге;
2) затраты – 16 520 254 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 135 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 34 928 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 793 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 122 788 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 122 788 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 117 157 тысяч тенге;
погашение займов – 19 793 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 25 424 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 09.06.2020 № 516-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.09.2020 № 546-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 575-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить на 2020 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
корпоративный подоходный налог – 30%;
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
социальный налог – 75%.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 30.09.2020 № 546-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Установить на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 6 527 199 тысяч тенге.

4. Алынып тасталды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 03.04.2020 № 506-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
5. 2020 жылға ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсету 5 000 теңге мөлшерінде белгіленсін.
6. 2020 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 1 616 832 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құрманғазы ауылдық округіне 410 130 мың теңге;
Мақаш ауылдық округіне 89 541 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 43 152 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 75 150 мың теңге;
Нұржау ауылдық округіне 81 763 мың теңге;
Азғыр ауылдық округіне 59 404 мың теңге;
Дыңғызыл ауылдық округіне 61 097 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне 89 481 мың теңге;
Сүйіндік ауылдық округіне 93 288 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 47 371 мың теңге;
Кудряшов ауылдық округіне 66 133 мың теңге;
Орлы ауылдық округіне 68 857 мың теңге;
Байда ауылдық округіне 69 350 мың теңге;
Теңіз ауылдық округіне 64 566 мың теңге;
Сафон ауылдық округіне 79 950 мың теңге;
Қиғаш ауылдық округіне 62 875 мың теңге;
Шортанбай ауылдық округіне 64 900 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне 54 138 мың теңге;
Асан ауылдық округіне 35 686 мың теңге.
Ескерту. 6 - тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 575-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2020 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 32 299 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 123 570 мың теңге;
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 100 710 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 86 064 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 15 467 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 09.06.2020 № 516-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 30.09.2020 № 546-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 11.12.2020 № 575-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.

4. Исключен решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 03.04.2020 № 506-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Установить на 2020 год в размере 5 000 тенге социальную поддержку по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
6. Установить на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 1 616 832 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Құрманғазы 410 130 тысяч тенге;
Макашскому сельскому округу 89 541 тысяч тенге;
Аккольскому сельскому округу 43 152 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 75 150 тысяч тенге;
Нуржаускому сельскому округу 81 763 тысяч тенге;
Азгирскому сельскому округу 59 404 тысяч тенге;
Дынгызылскому сельскому округу 61 097 тысяч тенге;
сельскому округу Жаңаталап 89 481 тысяч тенге;
Суюндукскому сельскому округу 93 288 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 47 371 тысяч тенге;
Кудряшовскому сельскому округу 66 133 тысяч тенге;
Орлинскому сельскому округу 68 857 тысяч тенге;
Байдинскому сельскому округу 69 350 тысяч тенге;
Тенизскому сельскому округу 64 566 тысяч тенге;
Сафонскому сельскому округу 79 950 тысяч тенге;
Кигашскому сельскому округу 62 875 тысяч тенге;
Шортанбайскому сельскому округу 64 900 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу 54 138 тысяч тенге;
Асанскому сельскому округу 35 686 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 11.12.2020 № 575-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Установить на 2020 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:
32 299 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
123 570 тысяч тенге на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
100 710 тысяч тенге на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
86 064 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
15 467 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений культуры.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 09.06.2020 № 516-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.09.2020 № 546-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 575-VI (вводится в действие с 01.01.2020).

8. 2020 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 23 283 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 03.04.2020 № 506-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 11.12.2020 № 575-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 283 346 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 24 783 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға 202 858 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге 17 100 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 123 570 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 1 100 106 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге 149 727 мың теңге.
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 69 035 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға 72 400 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 09.06.2020 № 516-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 30.09.2020 № 546-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 11.12.2020 № 575-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 390 955 мың теңге;
арнайы техникалар мен жабдықтар сатып алуға 110 768 мың теңге;
жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 10 000 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 78 986 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 15 467 мың теңге;
қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинау енгізілуіне байланысты үгіттеу жұмыстарын жүргізуге 2 000 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 09.06.2020 № 516-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 30.09.2020 № 546-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 11.12.2020 № 575-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2020 год в сумме 23 283 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 03.04.2020 № 506-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 575-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
283 346 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
24 783 тысяч тенге на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
202 858 тысяч тенге на развитие рынка труда;
17 100 тысяч тенге на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
123 570 тысяч тенге на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
1 100 106 тысяч тенге на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
149 727 тысяч тенге на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования.
69 035 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
72 400 тысяч тенге на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от от 09.06.2020 № 516-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.09.2020 № 546-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 575-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
390 955 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение организаций образования;
110 768 тысяч тенге на приобретение специальной техники и оборудования;
10 000 тысяч тенге на субсидирование пассажирских перевозок;
78 986 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
15 467 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений культуры;
2 000 тысяч тенге на проведение агитационной работы по введению раздельного сбора твердых бытовых отходов.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от от 09.06.2020 № 516-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.09.2020 № 546-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 575-VI (вводится в действие с 01.01.2020).

11. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға 603 540 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 400 000 мың теңге;
"Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы" шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 519 810 мың теңге;
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 633 400 мың теңге.
"Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін, инженерлік-көлік инфрақұрылымын, әлеуметтік-мәдени объектілерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға 662 337 мың теңге".
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістертер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 09.06.2020 № 516-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2020 № 575-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
12. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 34 928 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 30.09.2020 № 546-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 11.12.2020 № 575-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
13. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 154 210 мың теңге;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 461 578 мың теңге;
инженерлік инфрақұрылымның құрылысына 2 106 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 668 618 мың теңге.
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және қайта құруға 20 774 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 09.06.2020 № 516-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 30.09.2020 № 546-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 11.12.2020 № 575-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
14. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

11. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты развития из республинского бюджета в следующих объемах:
603 540 тысяч тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
400 000 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры;
519 810 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках "Программы развития регионов до 2020 года";
633 400 тысяч тенге на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
662 337 тысяч тенге на строительство и (или) реконструкцию объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 09.06.2020 № 516-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 575-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены из республиканского бюджета бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 34 928 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 30.09.2020 № 546-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 575-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
13. Учесть, что в районном бюджета на 2020 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в следующих объемах:
154 210 тысяч тенге на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
461 578 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2 106 тысяч тенге на строительство инженерной инфраструктуры;
668 618 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры.
20 774 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 09.06.2020 № 516-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.09.2020 № 546-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 575-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год согласно приложению 4.

15. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, салық және бюджет саясаты жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Р. Сұлтанияев) жүктелсін.
16. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
17. Аудандық бюджетте "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы" шеңберінде объектілерді қаржыландыру үшін 2020 жылы мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару арқылы 82 229 мың теңге сомасында қарыздардың түсімдері ескерілсін.

15. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (председатель Р. Султанияев) районного маслихата по вопросам экономики, налоговой и бюджетной политики.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
17. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступления займов от выпуска государственных ценных бумаг в сумме 82 229 тысяч тенге для финансирования проектов в рамках "Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек".

Ескерту. Шешім 17 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 03.04.2020 № 506-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен; өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 30.09.2020 № 546-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
18. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың қарызын өтеу және борышына қызмет көрсету үшін 19 810 мың теңге көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 17 в соответствии с решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 03.04.2020 № 506-VI (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 30.09.2020 № 546-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
18. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено 19 810 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местных исполнительных органов.

Ескерту. Шешім 18 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 03.04.2020 № 506-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi шешімімен; өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 575-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
19. 2020 жылға ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға жүз еселік айлық есептік көрсеткішке тең сомада көтерме жәрдемақы және бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомада тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредит қаралғаны ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 18 в соответствии с решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 03.04.2020 № 506-VI (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 11.12.2020 № 575-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
19. Учесть, что на 2020 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты предусмотрено подъемного пособие в сумме, равной стократному месячному расчетному показателю и бюджетный кредит для приобретения или строительства жилья в сумме, не превышающей одну тысячу пятисоткратного размера месячного расчетного показателя.

Ескерту. Шешім 19 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 30.09.2020 № 546-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Сессия төрағасы Н. Хусайнов
Мәслихат хатшысы Б. Жугинисов
Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 19 желтоқсандағы № 473-VІ шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 575-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

Сноска. Решение дополнено пунктом 19 в соответствии с решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 30.09.2020 № 546-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Председатель сессии Н. Хусайнов
Секретарь маслихата Б. Жугинисов
Приложение 1 к решению районного маслихата № 473-VІ от 19 декабря 2019 года
Районный бюджет на 2020 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 11.12.2020 № 575-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы