2020-2022 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеті туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 45/315-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 14 қаңтарда № 5371 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Арыс қалалық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 44/312-VІ "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5350 тіркелген шешіміне сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақдала ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 41 957 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 776 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 37 181 мың теңге;
2) шығындар – 43 233 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 276 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 276 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 276 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 20.11.2020 № 56/393-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Байырқұм ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 67 672 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 368 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 63 304 мың теңге;
2) шығындар – 68 588 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 916 мың теңге;

О бюджетах сельских округов на 2020-2022 годы
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 31 декабря 2019 года № 45/315-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 14 января 2020 года № 5371. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года и решением маслихата города Арыс от 26 декабря 2019 года № 44/312-VІ "О городском бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5350, маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Акдала на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 957 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 776 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 37 181 тысяч тенге;
2) затраты – 43 233 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 276 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1 276 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 276 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 20.11.2020 № 56/393-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет сельского округа Байыркум на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 672 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 368 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 63 304 тысяч тенге;
2) затраты – 68 588 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 916 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 916 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 916 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 20.11.2020 № 56/393-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Дермене ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 78 031 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 561 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 74 470 мың теңге;
2) шығындар – 78 728 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 697 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 697 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 697 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 20.11.2020 № 56/393-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жиделі ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 112 990 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 971 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 627 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 109 392 мың теңге;
2) шығындар – 113 425 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 435 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 435 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 435 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 20.11.2020 № 56/393-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қожатоғай ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 133 833 мың теңге:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –916 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 916 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 20.11.2020 № 56/393-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Утвердить бюджет сельского округа Дермене на 2020-2022 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 031 тысяч тенге:
налоговые поступления –3 561 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 74 470 тысяч тенге;
2) затраты – 78 728 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -697 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –697 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 697 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 20.11.2020 № 56/393-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Утвердить бюджет сельского округа Жидели на 2020-2022 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 990 тысяч тенге:
налоговые поступления –2 971 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 627 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 109 392 тысяч тенге;
2) затраты – 113 425 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -435 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –435 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 435 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 20.11.2020 № 56/393-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить бюджет сельского округа Кожатогай на 2020-2022 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 133 833 тысяч тенге:

салықтық түсiмдер – 11 994 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 121 839 мың теңге;
2) шығындар – 134 509 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 676 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 676 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 676 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 20.11.2020 № 56/393-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Монтайтас ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 45 276 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 7 542 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 37 734 мың теңге;
2) шығындар –45 811 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 535 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 535 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 535 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 20.11.2020 № 56/393-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
8. "Арыс қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

налоговые поступления –11 994 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 121 839 тысяч тенге;
2) затраты – 134 509 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -676 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –676 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 676 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 20.11.2020 № 56/393-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Утвердить бюджет сельского округа Монтайтас на 2020-2022 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы –45 276 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 542 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 37 734 тысяч тенге;
2) затраты – 45 811 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -535 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –535 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 535 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 20.11.2020 № 56/393-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Арыс" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:

1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Арыс қалалық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Арыс қалалық мәслихат аппаратының басшысы М.Сыдыховқа жүктелсін.
10. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы М. Мырзаев
Арыс қалалық маслихат хатшысы А. Байтанаев
Арыс қалалық мәслихатының
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 45/315 -VI шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Ақдала ауылдық округінің бюджеті

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Арыс после его официального опубликования.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата маслихата города Арыс М.Сыдыхова.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
городского маслихата М. Мырзаев
Секретарь Арысского
городского маслихата А. Байтанаев
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс от 31
декабря 2019 года № 45/315-VI
Бюджет сельского округа Акдала на 2020 год