Мақтаарал аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 43-280-VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу ралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 қарашадағы № 58-359-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 28 қарашада № 5267 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 1 қарашадағы № 43/459-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5181 тіркелген шешіміне сәйкес, Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 43-280-VІ "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4866 тіркелген, 2019 жылғы 11 қаңтардағы "Мақтаарал тынысы" газетінде және 2019 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 46 347 527 теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 899 538 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 757 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 588 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 408 644 мың теңге;
2) шығындар – 46 427 424 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 196 173 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 265 344 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 171 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 276 070 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 276 070 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 265 125 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 68 520 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 79 465 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 43-280-VI "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 18 ноября 2019 года № 58-359-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 28 ноября 2019 года № 5267. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 1 ноября 2019 года № 43/459-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5181, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 43-280-VІ "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4866, опубликовано 11 января 2019 года в газете "Мактаарал тынысы" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2019 года) следующие изменение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 347 527 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 899 538 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 757 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 588 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 408 644 тысяч тенге;
2) затраты – 46 427 424 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 196 173 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 265 344 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 171 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 276 070 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 276 070 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 265 125 тысяч тенге;
погашение займов – 68 520 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 79 465 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

2. "Мақтаарал аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Мақтаарал аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы И.Үмбетаев
Аудандық мәслихат хатшысы Қ.Сарсекбаев
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
"18" қарашадағы № 58-359-VI
шешіміне қосымша
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
24 желтоқсандағы № 43-280-VI
шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
1
2
3

2. Государственному учреждению "Аппарат Мактааральского районного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Мактааральского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата И. Умбетаев
Секретарь районного маслихата К. Сарсекбаев
Приложение к решению
Мактааральского районного
маслихата от "18 ноября"
2019 года № 58-359-VI
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 43-280-VI
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
1
2
3

396 644
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
4 312
13
Басқалар
744 851
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
21 479
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
21 479
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 229
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
9
Басқалар
723 372
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
232 376
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
54 894
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
177 482
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
159 185
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
15 000
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорны
124 174
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 011
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
331 811
077
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
331 811
14
Борышқа қызмет көрсету
0
1
Борышқа қызмет көрсету
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
0
15
Трансферттер
20 152 836
1
Трансферттер
20 152 836
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 152 836
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
1
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

396 644
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
4 312
13
Прочие
744 851
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
21 479
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
21 479
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
21 229
003
Поддержка предпринимательской деятельности
0
004
Капитальные расходы государственного органа
250
9
Прочие
723 372
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
232 376
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
54 894
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
177 482
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
159 185
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
15 000
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
124 174
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
20 011
464
Отдел образования района (города областного значения)
331 811
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
331 811
14
Обслуживание долга
0
1
Обслуживание долга
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
0
15
Трансферты
20 152 836
1
Трансферты
20 152 836
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 152 836
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства