Ордабасы ауданының мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/1 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 12 қарашадағы № 51/1 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 25 қарашада № 5258 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 1 қарашасындағы № 43/459-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5238 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/1 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4849 тіркелген, 2019 жылғы 26 қаңтардағы "Ордабасы оттары" газетінде және 2019 жылы 29 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 26 905 043 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 068 624 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 372 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 66 299 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 753 748 мың теңге;
2) шығындар – 27 013 781 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -4 624 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 34 088 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 712 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 104 114 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 104 114 мың теңге:
қарыздар түсімі – 34 088 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 712 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 108 738 мың тенге.".
"2019 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке әлеуметтік салықтан 60 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі бекітілсін."

О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 20 декабря 2018 года № 37/1 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 12 ноября 2019 года № 51/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 25 ноября 2019 года № 5258. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 1 ноября 2019 года № 43/459-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5238, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 20 декабря 2018 года № 37/1 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4849, опубликовано 26 января 2019 года в газете "Ордабасы оттары" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в эталонном виде 29 января 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 905 043 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 068 624 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 372 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 66 299 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 753 748 тысяч тенге;
2) затраты - 27 013 781 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 4 624 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 34 088 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 712 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -104 114 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 104 114 тысяч тенге:
поступление займов – 34 088 тысяч тенге;
погашение займов – 38 712 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 108 738 тысяч тенге.".
утвердить на 2019 год норматив распределения общей суммы поступлений социального налога 60 процентов в областной бюджет.

көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ордабасы ауданының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Ордабасы ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы К.Кулсариев
Аудандық мәслихат хатшысы Б.Садвахасов
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
12 қарашадағы № 51/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
20 желтоқсандағы № 37/1
шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

приложения 1, 2, 3, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Ордабасинского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Ордабасинского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата К. Кулсариев
Секретарь районного маслихата Б. Садвахасов
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 12 ноября
2019 года № 51/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 20 декабря
2018 года № 37/1
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

119 507
062
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
119 457
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
50
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
172 482
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
8 908
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
145 082
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
18 492
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
257 855
076
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
257 855
14
Борышқа қызмет көрсету
42
1
Борышқа қызмет көрсету
42
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
42
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
42
15
Трансферттер
1 152 555
1
Трансферттер
1 152 555
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 152 555
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2 007
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
493 502
038
Субвенциялар
657 046
3. Таза бюджеттік кредиттеу
-4 624
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Бюджеттік кредиттер
34 088
10
Ауыл,су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
34 088
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
34 088

119 507
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі
119 457
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
50
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
172 482
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
8 908
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
145 082
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
18 492
464
Отдел образования района (города областного значения)
257 855
076
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі
257 855
14
Обслуживание долга
42
1
Обслуживание долга
42
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
42
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
42
15
Трансферты
1 152 555
1
Трансферты
1 152 555
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 152 555
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2 007
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
493 502
038
Субвенции
657 046
3. Чистое бюджетное кредитование
-4 624
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Бюджетные кредиты
34 088
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
34 088
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
34 088

355 613
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
31 815
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 143
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
77 329
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыздандыру
676 364
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
369 124
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
365 497
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
365 497
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 627
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 627
2
Әлеуметтік көмек
260 430
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
260 430
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
23 572
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 740
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 565
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
49 409
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 386
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
47 316
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
5 681
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
56 011
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
45 750
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
46 810
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 810
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 331
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 984
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 495
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 381 788
1
Тұрғын үй шаруашылығы
721 740
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

355 613
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
31 815
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 143
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
77 329
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
676 364
1
Социальное обеспечение
369 124
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
365 497
005
Государственная адресная социальная помощь
365 497
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 627
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 627
2
Социальная помощь
260 430
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
260 430
002
Программа занятости
23 572
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 740
006
Оказание жилищной помощи
5 565
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
49 409
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 386
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
47 316
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
5 681
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
56 011
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
45 750
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
46 810
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 810
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 331
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 984
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
8 495
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 381 788
1
Жилищное хозяйство
721 740
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер

Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2019-2021 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юридических лиц
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
2. Затраты
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
9
Прочие государственные услуги общего характера