2020-2022 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 55/1 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5342 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Ордабасы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 54/1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5334 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бадам ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 219 815 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 41 359 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 250 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 178 206 мың теңге;
2) шығындар – 220 792 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -977 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 977 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 977 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 71/1 шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылы аудандық бюдеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін трансферттер мөлшерінің жалпы сомасы субвенциялар 142 986 мың теңге болып бекітілсін.
3. Бөген ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 87 842 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 6 286 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 100 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 81 456 мың теңге;
2) шығындар – 88 555 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

О бюджетах сельских округов на 2020-2022 годы
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2019 года № 55/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2019 года № 5342
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Ордабасинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 54/1 "Об районном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5334, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Бадам на 2020-2022 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 219 815 тысяч тенге;
налоговые поступления – 41 359 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 178 206 тысяч тенге;
2) затраты –220 792 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -977 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 977 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 977 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 30.11.2020 № 71/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить на 2020 год размер субвенций в сумме 142 986 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа.
3. Утвердить бюджет сельского округа Бугунь на 2020-2022 годы согласно приложению 2 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 842 тысяч тенге;
налоговые поступления – 6 286 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 81 456 тысяч тенге;
2) затраты – 88 555 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;

3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 286 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 286 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу -0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 286 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 71/1 шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2020 жылы аудандық бюдеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін трансферттер мөлшерінің жалпы сомасы субвенциялар 49 431 мың теңге болып бекітілсін.
19. Шұбарсу ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 120 055 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 52 665 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 272 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 67 118 мың теңге;
2) шығындар – 128 407 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 352 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 352 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу -0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –8 352 мың теңге.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 71/1 шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. 2020 жылы аудандық бюдеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін трансферттер мөлшерінің жалпы сомасы субвенциялар 34 266 мың теңге болып бекітілсін.
21. 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелері бекітілсін.
22. "Ордабасы ауданының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;

3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 286 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 286 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 9 286 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 30.11.2020 № 71/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
18. Утвердить на 2020 год размер субвенций в сумме 49 431 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа.
19. Утвердить бюджет сельского округа Шубарсу на 2020-2022 годы согласно приложению 10 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 120 055 тысяч тенге;
налоговые поступления – 52 665 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 272 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 67 118 тысяч тенге;
2) затраты – 128 407 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 352 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 352 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 8 352 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 30.11.2020 № 71/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
20. Утвердить на 2020 год размер субвенций в сумме 34 266 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа.
21. Утвердить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в районе социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в районных условиях.
22. Государственному учреждению "Аппарат Ордабасинского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Ордабасы ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
23. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы С. Абжалов
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Садвахасов
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
27 желтоқсандағы № 55/1
шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған Бадам ауыл округінің бюджеті

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Ордабасинского районного маслихата после его официального опубликования.
23. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата С. Абжалов
Секретарь районного маслихата Б. Садвахасов
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 27 декабря
2019 года № 55/1
Бюджет сельского округа Бадам на 2020 год

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
50
028
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды өткізу
50
3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профицит)
0
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (Профицитін пайдалану)
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Қарыздар түсімі
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
8
Бюджет қаражатыны қалдықтарының қозғалысы
0
1
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
001
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
27 желтоқсандағы № 55/1
шешіміне 3-қосымша
2022 жылға арналған Бадам ауыл округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
50
028
Проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
50
3. Чистое бюджетное кредитование
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Поступления займов
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Погашение займов
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Используемые остатки бюджетных средств
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 3 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 27 декабря
2019 года № 55/1
Бюджет сельского округа Бадам на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование