Сайрам аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 35-227/VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2019 жылғы 21 қарашадағы № 47-292/VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 22 қарашада № 5253 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 1 қарашадағы № 43/459-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5181 тіркелген шешіміне сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 35-227/VІ "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4850 тіркелген, 2019 жылғы 4 қаңтарда "Мәртөбе" газетінде және 2019 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Сайрам ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 39 061 896 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 984 475 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 36 164 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 98 260 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 35 942 997 мың теңге;
2) шығындар – 39 228 306 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 490 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 085 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 166 900 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 166 900 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 085 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 166 410 мың теңге.".
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. 2019 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 45 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;

О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 35-227/VІ "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 21 ноября 2019 года № 47-292/VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 22 ноября 2019 года № 5253. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 1 ноября 2019 года № 43/459-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5181, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 35-227/VІ "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4850, опубликовано 4 января 2019 года в газете "Пульс Сайрама" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 15 января 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 061 896 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 2 984 475 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 36 164 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 98 260 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 942 997 тысяч тенге;
2) затраты – 39 228 306 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 490 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 085 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 166 900 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 166 900 тысяч тенге:
поступление займов – 7 575 тысяч тенге;
погашение займов – 7 085 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 166 410 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2019 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 45 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов в районный бюджет;

аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 49,4 пайыз.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Сайрам аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;

социального налога 49,4 процентов в районный бюджет.".
Приложение 1 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Сайрамского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерство юстиции Республики Казахстан";

547 527
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
30 088
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
190
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
399 677
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
64 011
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 097 563
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 427 716
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 427 716
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5 427 716
2
Әлеуметтiк көмек
1 559 553
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 489 200
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
952 662
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40 234
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
92 887
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 185
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
131 398
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
151 002
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
99 332
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
70 353
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
70 353
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
110 294
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110 294
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 326
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
23 636
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қаматамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

547 527
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
30 088
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
190
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
399 677
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
64 011
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 097 563
1
Социальное обеспечение
5 427 716
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 427 716
005
Государственная адресная социальная помощь
5 427 716
2
Социальная помощь
1 559 553
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 489 200
002
Программа занятости
952 662
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40 234
006
Жилищная помощь
17 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
92 887
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 185
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
131 398
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
151 002
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
99 332
464
Отдел образования района (города областного значения)
70 353
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
70 353
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
110 294
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110 294
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 326
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
23 636
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

17 218
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 218
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы
2 375
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 375
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
2 375
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 873
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 873
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
28 913
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 913
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
26 960
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 774
003
Ауданың қала құрлысы даму аумағын және елді мекендердің бас жоспарлары схемаларын әзірлеу
12 186
12
Көлiк және коммуникация
932 334
1
Автомобиль көлiгi
909 053
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
909 053
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
789 989
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
119 064
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
23 281
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23 281
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 626
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5602
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 655
13
Басқалар
691 755
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
19 614
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
19 614
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 614
9
Басқалар
672 141
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
99 975
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
72 737
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

17 218
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
17 218
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
2 375
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 375
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
2 375
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 873
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 873
467
Отдел строительства района (города областного значения)
28 913
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
28 913
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
26 960
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
14 774
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов
12 186
12
Транспорт и коммуникации
932 334
1
Автомобильный транспорт
909 053
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
909 053
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
789 989
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
119 064
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
23 281
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23 281
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
16 626
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
6 655
13
Прочие
691 755
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
19 614
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
19 614
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
19 614
9
Прочие
672 141
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
99 975
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
72 737
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих