2020-2022 жылдарға арналған қала, кент және ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 47-432-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 5360 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Сарыағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы 46-417-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 027 482 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 220 452 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 807 030 мың теңге;
2) шығындар – 1 055 973 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 28 491 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28 491 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 28 491 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 04.12.2020 № 58-518-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Көктерек кентінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 143 409 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 17 591 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 20 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 125 798 мың теңге;
2) шығындар –145 722 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 313 мың теңге;

О бюджетах города, поселка и сельских округов на 2020-2022 годы
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2019 года № 47-432-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 10 января 2020 года № 5360. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Сарыагашского районного маслихата от 20 декабря 2019 года № 46-417-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы", Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Сарыагаш на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 027 482 тысяч тенге:
налоговые поступления – 220 452 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов –807 030 тысяч тенге;
2) затраты – 1 055 973 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -28 491 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28 491 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 28 491 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 04.12.2020 № 58-518-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет поселка Коктерек на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 143 409 тысяч тенге:
налоговые поступления – 17 591 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов –125 798 тысяч тенге;
2) затраты – 145 722 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 313 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 339 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 339 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 339 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 04.12.2020 № 58-518-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Жарты төбе ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 37, 38 және 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 399 903 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 26 438 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 373 465 мың теңге;
2) шығындар – 405 716 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 813 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 813 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 813 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 04.12.2020 № 58-518-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Әлімтау ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 38 963 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 454 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 62 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 36447 мың теңге;
2) шығындар – 38 963 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 04.12.2020 № 58-518-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2020-2022 жылдарға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгiленбесе, жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бюджет қаражаты есебiнен қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер қарастырылсын.
16. "Сарыағаш аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

5) дефицит (профицит) бюджета – -2 339 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 339 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2 339 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 04.12.2020 № 58-518-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
13. Утвердить бюджет сельского округа Жарты тобе на 2020-2022 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 399 903 тысяч тенге:
налоговые поступления – 26 438 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 373 465 тысяч тенге;
2) затраты – 405 716 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 813 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 813 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 5 813 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 04.12.2020 № 58-518-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
14. Утвердить бюджет сельского округа Алимтау на 2020-2022 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 963 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 454 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 62 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 36 447 тысяч тенге;
2) затраты – 38 963 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 04.12.2020 № 58-518-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
15. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года предусмотреть на 2020-2022 годы повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
15. Государственному учреждению "Аппарат Сарыагашского районного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оның ресми жарияланғаннан кейін Сарыағаш аудандық мәслихат аппаратының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
17. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Б. Умирзаков
Сарыағаш аудандық мәслихат хатшысы Б. Садыков
Сарыағаш аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
26 желтоқсандағы № 47-432-VI
шешіміне 1 қосымша
Сарыағаш қаласының 2020 жылға арналған бюджеті

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сарыагашского районного маслихата после его официального опубликования.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата Б. Умирзаков
Секретарь маслихата
Сарыагашского района Б. Садыков
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного
маслихата от 26 декабря
2019 года № 47-432-VI
Бюджет города Сарыагаш на 2020 год