2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 52-320-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 25 желтоқсанда № 5317 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VІ "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген шешіміне сәйкес, Шардара ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 23 083 047 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 039 823 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 5 223 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 69 824 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 19 968 177 мың теңге;
2) шығындар – 23 143 364 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 4 717 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 717 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 65 034 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 65034 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 177 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 867 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60724 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 28.12.2020 № 69-405-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі – 0.
3. 2020 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 1 250 257 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қ.Тұрысбеков ауылдық округі
- 95 909 мың теңге;
Қоссейіт ауылдық округі
- 86 467 мың теңге;
Көксу ауылдық округі
- 141 735 мың теңге;
Ұзын-ата ауылдық округі
- 6 176 мың теңге;
Алатау батыр ауылдық округі
- 154 074 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округі

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2019 года № 52-320-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 25 декабря 2019 года № 5317
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, маслихат Шардаринского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Шардаринского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 083 047 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 039 823 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 223 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 69 824 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 968 177 тысяч тенге;
2) затраты – 23 143 364 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 717 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 717 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит(профицит) бюджета – - 65 034 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65 034 тысяч тенге:
поступление займов – 15 177 тысяч тенге;
погашение займов – 10 867 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 724 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 28.12.2020 № 69-405-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2020 год – 0.
3. Утвердить на 2020 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов в сумме 1 250 257 тысяча тенге, в том числе:
сельский округ К.Турысбекова
- 95 909 тысяч тенге;
сельский округ Коссейт
- 86 467 тысяч тенге;
сельский округ Коксу
- 141 735 тысяч тенге;
сельский округ Узын-ата
- 6 176 тысяч тенге;
сельский округ Алатау батыр
- 154 074 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкум

- 28 070 мың теңге;
Ақшеңгелді ауылдық округі
- 78 542 мың теңге;
Сүткент ауылдық округі
- 59 082 мың теңге;
Достық ауылдық округі
- 82 464 мың теңге;
Жаушықұм ауылдық округі
- 55 550 мың теңге;
Шардара қаласы
- 404 188 мың теңге.
4. Аудан әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві – 65 060 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. 2020 жылға жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің ауылдық округтер бюджеттерінің арасында бөліну тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

- 28 070 тысяч тенге;
сельский округ Акшенгелди
- 78 542 тысяч тенге;
сельский округ Суткент
- 59 082 тысяч тенге;
сельский округ Достык
- 82 464 тысяч тенге;
сельский округ Жаушыкум
- 55 550 тысяч тенге;
город Шардара
- 404 188 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2020 год в сумме – 65 060 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень текущих целевых трансфертов выделяемых из местного бюджета бюджетам сельских округов и города на 2020 год согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 5.

7. 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

7. Установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. "Шардара ауданы мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шардара ауданы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шардара ауданы мәслихат аппаратының басшысы Р.Бекмуратовқа жүктелсін.

8. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Шардаринского района" в порядке установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Шардаринского района после его официального опубликования.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата Шардаринского районного маслихата Бекмуратову Р.