Келес аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-51-VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 маусымдағы № 15-110-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 маусымда № 5110 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 маусымдағы № 38/405-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5089 тіркелген шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 8-51-VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4857 тіркелген, 2019 жылғы 9 қаңтарда "Келес келбеті" газетінде және 2019 жылғы 25 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Келес ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 28 182 486 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 345 740 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 740 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 143 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 814 863мың теңге;
2) шығындар – 28 300 430мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 189 375 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 189 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -307 319 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 307 319 мың теңге;
қарыздар түсімі – 189 375 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 117 944 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Келесского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 8-51-VI "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 25 июня 2019 года № 15-110-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 28 июня 2019 года № 5110. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан"" и решением Туркестанского областного маслихата от 13 июня 2019 года № 38/405-VI "О внесении изменений и дополнения в решение Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5089, Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Келесского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 8-51-VI "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4857, опубликованного 9 января 2019 года в газете "Келес келбеті" и 25 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2019-2021 годы согласно приложение соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 182 486 тысяч тенге:
налоговым поступлениям –2 345 740 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям –5 740 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала –16 143 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25 814 863 тысяч тенге;
2) затраты –28 300 430 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 189 375 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 189 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -307 319 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 307 319 тысяч тенге:
поступление займов – 189 375 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 117 944 тысяч тенге".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложение к настоящему решению.

3. "Келес аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессия төрағасы А. Жүзенов
Аудандық мәслихат хатшысы А. Тотиков
Келес аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
25 маусымдағы № 15-110-VI
шешіміне қосымша
Келес аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
24 желтоқсандағы № 8-51-VI
шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

3. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных и правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата А. Жузенов
Секретарь районного маслихата А. Тотиков
Приложение к решению
Келесского районного
маслихата от 25 июня
2019 года № 15-110-VI
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 8-51-VI
Районный бюджет на 2019 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

71 752
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
71 752
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
71 752
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
10 055 988
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 601 124
004
Жалпы білім беру
9 494 857
005
Балаларға қосымша білім беру
106 267
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
454 864
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
454 864
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
509 235
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
509 235
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
394 070
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
21 622
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 931
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
91 612
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 674 049
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 909 958
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 906 258
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 906 258
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
3 700
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 700
2
Әлеуметтiк көмек
682 151
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
682 151
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
215 808
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 614
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
114 170
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 041
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
63 693
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

71 752
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
71 752
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
71 752
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
10 055 988
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 601 124
004
Общеобразовательное обучение
9 494 857
005
Дополнительное образование для детей и юношества
106 267
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
454 864
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
454 864
9
Прочие услуги в области образования
509 235
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
509 235
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
394 070
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21 622
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 931
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
91 612
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 674 049
1
Социальное обеспечение
3 909 958
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 906 258
005
Государственная адресная социальная помощь
3 906 258
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
3 700
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 700
2
Социальная помощь
682 151
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
682 151
002
Программа занятости
215 808
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 614
006
Оказание жилищной помощи
5 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
114 170
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 041
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63 693
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

48 403
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
48 403
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 151
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 151
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36 151
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 724
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
8 673
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 754
12
Көлiк және коммуникация
665 480
1
Автомобиль көлiгi
665 480
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
665 480
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
110 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
555 480
13
Басқалар
1 406 659
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
1 389 465
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 134 543
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 134 543
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
136 799
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
136 799
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23 319
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
23 319
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
86 304
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
86 304
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
8 500
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
8 500
9
Басқалар
17 194
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

48 403
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
48 403
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 151
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 151
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36 151
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
25 724
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
8 673
015
Капитальные расходы государственного органа
1 754
12
Транспорт и коммуникации
665 480
1
Автомобильный транспорт
665 480
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
665 480
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
110 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
555 480
13
Прочие
1 406 659
1
Регулирование экономической деятельности
1 389 465
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 134 543
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта" Ауыл-Ел бесігі"
1 134 543
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
136 799
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение оплаты труда отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
136 799
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 319
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение оплаты труда отдельных категорий административных государственных служащих
23 319
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
86 304
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта" Ауыл-Ел бесігі"
86 304
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
8 500
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта" Ауыл-Ел бесігі"
8 500
9
Прочие
17 194
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)