2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 20-140-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 5329 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 31 995 874 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 104 685 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 711 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 415 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 834 063 мың теңге;
2) шығындар – 32 166 155 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 412 410 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 475 038 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62 628 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -582 691 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 582 691 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 475 038 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 42 590 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 150 243 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 23.12.2020 № 34-247-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері бекітілсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз;
әлеуметтік салық облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз.

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 18 декабря 2019 года № 20-140-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 27 декабря 2019 года № 5329
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" решением Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года за № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 995 874 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 104 685 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 711 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 415 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 834 063 тысяч тенге;
2) затраты – 32 166 155 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 412 410 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 475 038 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62 628 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -582 691 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 582 691 тысяч тенге:
поступления займов – 475 038 тысяч тенге;
погашение займов – 42 590 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 150 243 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2020 № 34-247-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога:
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процентов;
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процентов;
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент;
Социальный налог в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.

3. 2020 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 15 439 617 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2020 жылға арналған резерві 48 357 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2020 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2020 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 2 025 880 мың теңге соммасында 5- қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Бірлесу ауылдық округіне 65 351 мың теңге;
Абай ауылына 499 627 мың теңге;
Ұшқын ауылдық округіне 106 315 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 35 447 мың теңге;
Бозай ауылдық округіне 39 762 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 81 368 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне 171 228 мың теңге;
Ошақты ауылдық округіне 301 352 мың теңге;
Қошқарата ауылдық округіне 217 174 мың теңге;
Алпамыс батыр ауылдық округіне 91 498 мың теңге;
Біртілек ауылдық округіне 225 866 мың теңге;
Жүзімдік ауылдық округіне 190 892 мың теңге;
7. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес, 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 16.06.2020 № 27-193-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. "Келес аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

3. Предусмотреть на 2020 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 15 439 617 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 48 357 тысяч тенге.
5. Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2020 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юридических лиц согласно приложению 4.
6. Предусмотреть на 2020 год размеры субвенций согласно приложению 5, передаваемых из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, селов, поселков, сельских округов в общей сумме 2 025 880 тысяч тенге, в том числе:
в сельский округ Бирлесу 65 351 тысяч тенге;
в село Абай 499 627 тысяч тенге;
в сельский округ Ушкын 106 315 тысяч тенге;
в сельский округ Жамбыл 35 447 тысяч тенге;
в сельский округ Бозай 39 762 тысяч тенге;
в сельский округ Бирлик 81 368 тысяч тенге;
в сельский округ Актюбе 171 228 тысяч тенге;
в сельский округ Ошакты 301 352 тысяч тенге;
в сельский округ Кошкарата 217 174 тысяч тенге;
в сельский округ Алпамыс батыр 91 498 тысяч тенге;
в сельский округ Биртилек 225 866 тысяч тенге;
в сельский округ Жузимдик 190 892 тысяч тенге;
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год, согласно приложению 6.
8. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 16.06.2020 № 27-193-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессия төрағасы М.Есиркепов
Аудандық мәслихат хатшысы А.Тотиков
Келес аудандық мәслихатының
2019 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 20-140-VI шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата М.Есиркепов
Секретарь районного маслихата А.Тотиков
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 18 декабря
2019 года № 20-140-VI
Районный бюджет на 2020 год

215 594
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
1 584 371
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 584 371
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 675
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
216 264
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
27 092
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
434 524
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
884 816
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 351 310
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 598 265
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 594 378
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 594 378
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 887
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 887
2
Әлеуметтiк көмек
1 676 336
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 676 336
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 131 713
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 917
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 350
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
136 274
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 147
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
83 356
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
205 577
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
86 002
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76 709
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76 709
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 434
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

215 594
9
Прочие услуги в области образования
1 584 371
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 584 371
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
21 675
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
216 264
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
27 092
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
434 524
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
884 816
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 351 310
1
Социальное обеспечение
3 598 265
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 594 378
005
Государственная адресная социальная помощь
3 594 378
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 887
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 887
2
Социальная помощь
1 676 336
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 676 336
002
Программа занятости
1 131 713
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 917
006
Оказание жилищной помощи
5 350
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
136 274
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 147
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
83 356
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
205 577
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
86 002
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
76 709
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 709
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 434
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

202 709
Келес аудандық мәслихатының
2019 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 20-140-VI шешіміне
6 қосымша
2020 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 10.03.2020 № 24-171-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы

202 709
Приложение 6 к решению
Келесского районного
маслихата от 18 декабря
2019 года № 20-140-VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 10.03.2020 № 24-171-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование