Өскемен қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 38/2-VI "Өскемен қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2019 жылғы 5 наурыздағы № 41/2-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 18 наурызда № 5782 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 52/2-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 23.12.2019 № 52/2-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 25/280-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 15 ақпандағы № 27/302-VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5734 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 38/2-VI "Өскемен қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5-1-207 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі Эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 10 қаңтарда жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қаланың 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2019 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 59 014 438,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 20 026 151,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 902 922,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 514 934,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 32 570 429,2 мың теңге;
2) шығындар – 59 009 588,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -300 000,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 300 000,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 145 986,0 мың теңге, соның ішінде:

О внесении изменений в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 27 декабря 2018 года № 38/2-VI "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2019-2021 годы"
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 5 марта 2019 года № 41/2-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 18 марта 2019 года № 5782. Утратило силу - решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2019 года № 52/2-VI
Сноска. Утратило силу - решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2019 № 52/2-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 февраля 2019 года № 27/302-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 25/280-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5734), Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 27 декабря 2018 года № 38/2-VI "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5-1-207, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 59 014 438,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 20 026 151,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 902 922,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 514 934,4 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 32 570 429,2 тысяч тенге;
2) затраты – 59 009 588,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -300 000,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0;
погашение бюджетных кредитов – 300 000,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 145 986,0 тысяч тенге, в том числе:

қаржы активтерін сатып алу – 145 986,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0;
5) бюджет профициті – 158 863,3 мың теңге;
6) бюджет профицитін пайдалану – -158 863,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 5 416 283,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 577 690,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 543,3 мың теңге.";
3 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2019 жылға арналған Өскемен қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 122 730,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
4 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"4. "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 25/280-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 15 ақпандағы № 27/302-VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5734 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес 2019 жылға арналған кірістерді бөлу нормативтері атқарылуға алынсын:
1) төлем көзінен салынатын, кірістерден ұсталатын жеке табыс салығы – 26,9 %;

приобретение финансовых активов – 145 986,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0;
5) профицит бюджета –158 863,3 тысяч тенге;
6) использование профицита бюджета – -158 863,3 тысяч тенге;
поступление займов – 5 416 283,8 тысяч тенге;
погашение займов – 5 577 690,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 543,3 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2019 год в сумме 122 730,0 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Принять к исполнению нормативы распределения доходов на 2019 год, в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 февраля 2019 года № 27/302-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 25/280-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5734):
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 26,9 %;

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
15 750 030,7
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 568,0
003
Жалпы білім беру
9 978 444,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
421 414,0
006
Балаларға қосымша білім беру
726 132,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
1 813 028,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
115 488,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 706,0
023
Әдістемелік жұмыс
64 117,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
2 142 151,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
452 982,7
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
171 325,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
171 325,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 710 555,7
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 710 555,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 873 473,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 828 494,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 114,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
367 689,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2 873,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
57 307,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 900,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
540 289,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 272,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 213,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
79 579,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы

464
Отдел образования района (города областного значения)
15 750 030,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
33 568,0
003
Общеобразовательное обучение
9 978 444,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
421 414,0
006
Дополнительное образование для детей
726 132,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 813 028,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
115 488,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 706,0
023
Методическая работа
64 117,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2 142 151,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
452 982,7
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
171 325,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
171 325,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 710 555,7
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 710 555,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 873 473,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 828 494,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
85 114,0
002
Программа занятости
367 689,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2 873,0
005
Государственная адресная социальная помощь
57 307,0
006
Оказание жилищной помощи
15 900,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
540 289,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 272,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 213,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
79 579,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов

809 112,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
406 880,9
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 258,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
197 952,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
152 303,4
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
31 367,5
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
157 589,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 273,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
83 765,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
39 551,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
244 642,1
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 450,1
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
180 982,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
15 513,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
27 697,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
126 781,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
53 916,5
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 916,5
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
72 865,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 399,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 900,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
13 000,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 652,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3 074,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
14 840,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
193 966,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
146 806,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 806,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі

809 112,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
406 880,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
25 258,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
197 952,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
152 303,4
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
31 367,5
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
157 589,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
34 273,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
83 765,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
39 551,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
244 642,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
20 450,1
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
180 982,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
15 513,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
27 697,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
126 781,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
53 916,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
53 916,5
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
72 865,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
38 399,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1 900,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
13 000,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 652,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3 074,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
14 840,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
193 966,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
146 806,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
146 806,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)