Өскемен қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 38/2-VI "Өскемен қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2019 жылғы 28 қазандағы № 50/2-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 6 қарашада № 6256 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 52/2-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 23.12.2019 № 52/2-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 38/2-VI "Өскемен қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5-1-207 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 16 қаңтарда жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қаланың 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2019 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 749 192,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 22 241 665,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 184 383,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 579 434,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 38 743 708,9 мың теңге;
2) шығындар – 73 055 266,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -300 000,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 300 000,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 1 135 063,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1 140 286,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 5 223,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 141 136,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 141 136,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 11 716 283,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 577 690,4 мың теңге;

О внесении изменений в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 27 декабря 2018 года № 38/2-VI "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2019-2021 годы"
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 октября 2019 года № 50/2-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 6 ноября 2019 года № 6256. Утратило силу - решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2019 года № 52/2-VI
Сноска. Утратило силу - решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2019 № 52/2-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 27 декабря 2018 года № 38/2-VI "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5-1-207, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 16 января 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 749 192,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 22 241 665,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 184 383,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 579 434,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 743 708,9 тысяч тенге;
2) затраты – 73 055 266,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -300 000,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0;
погашение бюджетных кредитов – 300 000,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 135 063,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1 140 286,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 5 223,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 141 136,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 141 136,7 тысяч тенге;
поступление займов – 11 716 283,8 тысяч тенге;
погашение займов – 5 577 690,4 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 543,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы О. Тлеукенов
Қалалық мәслихаттың хатшысы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының
2019 жылғы 28 қазандағы
№ 50/2-VI шешіміне
қосымша
Өскемен қалалық мәслихатының
2018 жылғы 27 желтоқсандағы

используемые остатки бюджетных средств – 2 543,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии О. Тлеукенов
Секретарь городского маслихата А. Светаш
Приложение к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 28 октября 2019 года
№ 50/2-VI
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 27 декабря 2018 года

65 073,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 058 857,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 022 501,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 239,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
585 978,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2 873,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
945 321,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 900,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
527 676,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 272,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 333,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
85 490,4
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
292 226,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
148 365,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
103 259,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
2 419,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
145 341,2
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 807,5
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
50 000,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
36 356,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
19 785,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
16 571,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
36 588 308,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 263 251,0
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру

65 073,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 058 857,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 022 501,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
94 239,0
002
Программа занятости
585 978,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2 873,0
005
Государственная адресная социальная помощь
945 321,0
006
Оказание жилищной помощи
15 900,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
527 676,9
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 272,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 333,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
85 490,4
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
292 226,4
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
148 365,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
103 259,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
2 419,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
145 341,2
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 807,5
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
50 000
464
Отдел образования района (города областного значения)
36 356,0
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
19 785,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
16 571,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
36 588 308,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 263 251,0
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества

9 511,8
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
13 041,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
312 404,9
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 885,1
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
15 377,2
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
59 118,1
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
66 321,5
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
15 546,9
009
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
130 156,1
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
116 808,9
001
Дене тәрбиесі, спорт және туризм саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
10 911,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
986,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
83 255,8
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6 999,2
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
14 656,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
95 501,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
35 690,9
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 690,9
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
43 651,1
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 344,9
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 120,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
8 896,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
301,8
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 918,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
8 070,4
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
16 159,8
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
780,0

9 511,8
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
13 041,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
312 404,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
25 885,1
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
15 377,2
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
59 118,1
007
Функционирование районных (городских) библиотек
66 321,5
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
15 546,9
009
Поддержка культурно-досуговой работы
130 156,1
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
116 808,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
10 911,9
003
Капитальные расходы государственного органа
986,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
83 255,8
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения ) уровне
6 999,2
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
14 656,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
95 501,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35 690,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
35 690,9
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
43 651,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
23 344,9
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1 120,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
8 896,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
301,8
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 918,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
8 070,4
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
16 159,8
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
780,0