"2019-2021 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы" Көкпекті аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 30-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2019 жылғы 6 наурыздағы № 33-2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 15 наурызда № 5778 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 43-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 23.12.2019 № 43-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 15 ақпандағы "Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 25/280-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 27/302-VI (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5734 тіркелген) шешіміне сәйкес, Көкпекті аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы" Көкпекті аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 30-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5-15-133 тіркелген, 2018 жылғы 27 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 598 028,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 898 400,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 600,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 557 659,6 мың теңге;
2) шығындар – 6 413 271,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 49 355,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 73 037,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 862,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 160 000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 160 000,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кокпектинского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 30-2 "О Кокпектинском районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Кокпектинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 6 марта 2019 года № 33-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 15 марта 2019 года № 5778. Утратило силу - решением Кокпектинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2019 года № 43-2
Сноска. Утратило силу - решением Кокпектинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2019 № 43-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 февраля 2019 года № 27/302-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 25/280-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5734), Кокпектинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокпектинского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 30-2 "О Кокпектинском районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-15-133, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 27 декабря 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 598 028,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 898 400,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 600,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 557 659,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6 413 271,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49 355,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 73 037,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 862,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 160 000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 160 000,0 тысяч тенге;

мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -24 598,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 598,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 71 962,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 682,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –73 687,3 мың теңге;
7 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"7. 4 қосымшаға сәйкес 2019 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 555 854,6 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.";
8 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. 5 қосымшаға сәйкес 2019 жылға аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 406 877,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.";
аталған шешімнің 1, 4, 5, қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Д. Дюсембаев
Көкпекті аудандық
мәслихат хатшысы Т. Сарманов
Көкпекті
аудандық мәслихатының

поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -24 598,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 598,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 71 962,0 тысяч тенге;
погашение займов –23 682,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 73 687,3 тысяч тенге;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 555 854,6 тысяч тенге согласно приложению 4.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 406 877,0 тысяч тенге согласно приложению 5.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Д. Дюсембаев
Секретарь Кокпектинского
районного маслихата Т. Сарманов
Приложение 1
к решению Кокпектинского
районного маслихата

8 128,0
2
Ветеринарлық дәрі-дармектерді пайдалануға
921,0
3
4, 9, 10 сынып оқушыларына оқулықтар сатып алуға
32 929,0
4
Мектептерді компьютерлермен жабдықтауға
44 400,0
5
Видеобақылау жүйесін алып орнатуға
7 300,0
6
Курстық даярлау ақысын төлеіге
2 657,0
7
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметшілердің еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі өту, сондай-ақ олардың лауазымдық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін айсайынғы қосымша ақы төлеу үшін
80 532,0
8
Жалпы білім беру мектептері ғимараттарын бейімдеуге
7 700,0
9
Іс-сапар шығындарына
13 383,0
10
IT сыныбын ашу үшін
20 176,0
11
Х-DOC жүйені енгізу үшін
20 404,0
12
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған шараларды іске асыруға, соның ішінде:
28 508,0
талап етілген кәсіптер бойынша жұмыс кадрларын қысқа мерзімді оқытуға
10 012,0
жастар тәжірибесіне
675,0
қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үй жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге субсидиялар
17 821,0
13
Елді-мекендерді абаттандыруға, соның ішінде:
130 000,0
IV-деңгейдегі бюджеттегі ауылдық округтарды абаттандыруға
30 000,0
елді-мекендерді абаттандыруға
100 000,0
14
Тассай ауылына кіре берістегі автомобиль жолдарындағы көпір және трубаларды ағымдағы жөндеу
53 909,2
15
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, жөндеу жұмыстарын жүргізуге бағытталған шараларды іске асыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
104 907,4
Білім басқармасы
77 310,4
Мәдениет, архив және құжаттама басқармасы
27 597,0
Барлығы
555 854,6
Көкпекті
аудандық мәслихатының
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 33-2 шешіміне 3 қосымша
Көкпекті
аудандық мәслихатының
2018 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 30-2 шешіміне 5 қосымша
2019 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
№
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
Тіл курстары бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және негізгі қызметшінің оқу кезеңінде оның орнына уақытша қызмет атқарған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге, соның ішінде:
9 552,0
тіл курстары бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
6 052,0
негізгі қызметшінің оқу кезеңінде оның орнына уақытша қызмет атқарғаны үшін төлемақы шығындарын өтеуге жергілікті бюджеттердің жоғалтымдарын өтеуге
3 500,0
2
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беруде жаңартылған білім мазмұны бойынша оқу бағдарламаларын жүзеге асыратын білім беру ұйымдары мұғалімдеріне үстеме ақы төлеуге
140 460,0
3
Ұлттық біліктілік тесттен өтіп және бастауыш, негізгі және жалпы орта мектептерде білім бағдарламаларын жүзеге асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігіне үстеме ақы

8 128,0
2
Применение ветеринарных препаратов
921,0
3
Приобретение учебников для учащихся 4, 9, 10 классов
32 929,0
4
Оснащение школ компьютерами
44 400,0
5
Установка и приобретение систем видеонаблюдения
7 300,0
6
Оплата за курсовую подготовку
2 657,0
7
Для перехода на новую модель оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
80 532,0
8
На адаптацию зданий общеобразовательных школ
7 700,0
9
Командировочные расходы
13 383,0
10
Для открытия IT классов
20 176,0
11
Для введения системы X-DOC
20 404,0
12
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, в том числе:
28 508,0
на краткосрочное обучение рабочих кадров по востребованным профессиям
10 012,0
на молодежную практику
675,0
субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
17 821,0
13
На обустройство населенных пунктов, в том числе:
130 000,0
благоустройство сельских округов IV-уровня бюджета
30 000,0
благоустройство населенных пунктов
100 000,0
14
Текущий ремонт мостов и труб на автомобильной дороге подъезд к селу Тассай
53 909,2
15
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на проведение ремонтных работ, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, в том числе:
104 907,4
Управление образования
77 310,4
Управление культуры, архивов и документации
27 597,0
Всего
555 854,6
Приложение 3
к решению Кокпектинского
районного маслихата
от 6 марта 2019 года
№ 33-2
Приложение 5
к решению Кокпектинского
районного маслихата
от 21 декабря 2019 года
№ 30-2
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на 2019 год
№
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
9 552,0
для доплаты учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
6 052,0
для возмещение потерь местных бюджетов на оплату расходов за замещение на период обучения основного сотрудника
3 500,0
2
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования
140 460,0
3
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования

59 855,0
4
Мектептердегі педагог-психологтарға педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қызметтік ақы көлемін ұлғайтуға және үстемеақы төлеуге, соның
7 197,0
мектептердегі педагог-психологтардың қызметтік ақы көлемін ұлғайтуға
3 323,0
мектептердегі педагог-психологтарға педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін үстемеақы төлеуге
3 874,0
5
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру, соның ішінде:
7 091,0
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
4 782,0
техникалық көмекші (өтемдеуіш) құралдар Тізбесін кеңейтуге
2 309,0
6
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге
22 366,0
7
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс бойынша консультанттар және ассистенттер енгізуге, соның ішінде:
21 749,0
ассистенттер қызметіне
19 567,0
консультанттар қызметіне
2 182,0
8
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған шараларды іске асыруға, соның ішінде:
27 231,0
еңбекақыны ішінара субсидиялауға
4 262,0
көшіп-қонуға субсидия ұсынуға
10 193,0
жастар тәжірибесіне
3 787,0
тұрғын-үйді жалға алуға және коммуналдық шығындарды өтеуге
5 454,0
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар
3 535,0
9
Ең төмен жалақы көлемінің өзгеруіне байланыста мемлекеттік бюджет есебінен қаржыландырылатын азаматтық қызметкерлердің, ұйымдар жұмысшыларының, қазынашылық кәсіпорындар жұмысшыларының кейбір санаттарының еңбекақысын ұлғайтуға
82 885,0
10
Жалақылары төмен азаматтар үшін жалақыны көтеру үшін республикалық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге мақсатты ағымдағы трансферттер сомаларын бөлу шығындардың орнын толтыру үшін
28 491,0
Барлығы
406 877,0

59 855,0
4
На увеличение размеров должностных окладов и на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ, в том числе:
7 197,0
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ
3 323,0
на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ
3 874,0
5
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан:
7 091,0
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
4 782,0
на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
2 309,0
6
На выплату государственной адресной социальной помощи
22 366,0
7
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
21 749,0
услуги ассистентов
19 567,0
услуги консультантов
2 182,0
8
Реализация мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства:
27 231,0
на частичное субсидирование заработной платы
4 262,0
на предоставление субсидий на переезд
10 193,0
на молодежную практику
3 787,0
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат
5 454,0
грантам переселенцам на реализацию новых бизнес идей
3 535,0
9
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организации, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
82 885,0
10
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы
28 491,0
Всего
406 877,0