Батыс Қазақстан облысы бойынша бір гектар үшін кен іздеушіліктің салдарын жою бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін айқындау туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 15 ақпандағы № 37 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 ақпанда № 5538 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" кодексін және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Батыс Қазақстан облысы бойынша бір гектар үшін кен іздеушіліктің салдарын жою бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшері осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. "Батыс Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Ә.Б.Мұханбетжанова) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары Ғ.Н.Есқалиевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы
15 ақпандағы №37
қаулысына қосымша
Батыс Қазақстан облысы бойынша бір гектар үшін кен іздеушіліктің салдарын жою бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшері
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.03.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Есептің бірінші жылы мен үшінші жылы аралығын қоса алған мерзімдегі қамтамасыз ету мөлшері Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" кодексінің 210-бабының 3-тармағында және 274-бабында бекітілген бір гектар бойынша кен іздеушілік операцияларына жұмсалған жылдық ең төменгі шығын сомасының 10%-дық мөлшерінде төмендегі формуламен анықталады:
О1=3170×АЕК×10%
мұндағы:
О1– есепті қоса алғандағы бірінші жылдан үшінші жыл аралығын қоса алған мерзімдегі қамтамасыз ету мөлшері;
АЕК – республикалық бюджет туралы заңы бойынша тиісті қаржы жылына сәйкес белгіленген айлық есептік көрсеткіш.

Об определении размера обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий старательства за один гектар по Западно-Казахстанской области
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 15 февраля 2019 года № 37. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 19 февраля 2019 года № 5538.
Руководствуясь Кодексом Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить размер обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий старательства за один гектар по Западно-Казахстанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Западно-Казахстанской области" (Муханбетжанова А.Б.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Западно-Казахстанской области Искалиева Г.Н.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 15 февраля 2019 года №37
Размер обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий старательства за один гектар по Западно-Казахстанской области
Сноска. Приложение с изменением, внесенным постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 04.03.2020 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Размер обеспечения с первого по третий год срока старательства включительно определяется в размере 10% от суммы ежегодных минимальных расходов на операции по старательству по одному гектару, установленных в пункте 3 статьи 210 и статьи 274 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании", по следующей формуле:
О1=3170×МРП×10%
где:
О1 – размер обеспечения с первого по третий год срока старательства включительно;
МРП – месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.