Батыс Қазақстан облысының ауылдық жерiне жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiне бюджет қаражаты есебінен әлеуметтiк қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындау қағидасын бекіту туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 27 мамырдағы № 25-7 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 мамырда № 5689 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 40-6-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 09.12.2020 № 40-6-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Батыс Қазақстан облысының ауылдық жеріне жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiне бюджет қаражаты есебінен әлеуметтiк қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындау қағидасы бекітілсін.
2. Облыстық мәслихат аппаратының басшысы (А.Сұлтанов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
2019 жылғы 27 мамырдағы
№ 25-7 Батыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
шешімімен бекітілген
Батыс Қазақстан облысының ауылдық жерiне жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiне бюджет қаражаты есебінен әлеуметтiк қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындау қағидалары
1. Жалпы ереже
1. Осы Батыс Қазақстан облысының ауылдық жерiне жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiне бюджет қаражаты есебінен әлеуметтiк қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындау қағидалары (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес әзірленді және Батыс Қазақстан облысының ауылдық жерiне жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiне бюджет қаражаты есебінен әлеуметтiк қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындайды.

Об утверждении Правил определения порядка и размера оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Западно-Казахстанской области за счет бюджетных средств
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 27 мая 2019 года № 25-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 29 мая 2019 года № 5689. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2020 года № 40-6-2
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 09.12.2020 № 40-6-2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения порядка и размера социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Западно-Казахстанской области за счет бюджетных средств.
2. Руководителю аппарата областного маслихата (Султанов А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Утвержден
решением Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 27 мая 2019 года № 25-7
Правила определения порядка и размера оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Западно-Казахстанской области за счет бюджетных средств
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определения порядка и размера оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Западно-Казахстанской области за счет бюджетных средств (далее – Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяют порядок и размер социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельскую местность Западно-Казахстанской области за счет бюджетных средств.

2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) медицина қызметкерлері - кәсіптік медициналық білімі бар және медициналық қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар;
2) фармацевтика қызметкерлері - фармацевтикалық білімі бар және фармацевтикалық қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар;
3) жұмыс беруші – жұмыскер еңбек қатынастарында болатын жеке немесе заңды тұлға.
2. Медицина және фармацевтика қызметкерлерiне әлеуметтiк қолдау көрсету тәртібі мен мөлшері
3. Жұмыс берушiмен жеке еңбек шарты жасалған күннен бастап алғашқы үш жыл iшiнде еңбек мiндеттерiн орындап жүрген медицина және фармацевтика қызметкері әлеуметтiк қолдау алу құқығына ие болады.
4. Медицина және фармацевтика қызметкері әлеуметтiк қолдау алу үшін денсаулық сақтау саласындағы жергілікті атқарушы – "Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне келесі құжаттарды тапсырады:
1) жеке куәлігінің көшірмесін;
2) білім туралы дипломының көшірмесін;
3) еңбек кітапшасының көшірмесін (болған жағдайда);
4) мемлекеттік медицина ұйымына жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесін;
5) алынып тасталды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.03.2020 № 33-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6) 3х4 фото сурет (2 дана) ұсынады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.03.2020 № 33-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Әлеуметтік қолдау 1 000 000 (бір миллион) теңге көлеміндегі бір реттік өтемақыдан тұрады.
6. Бір реттік өтемақы медицина және фармацевтика қызметкерімен еңбек шарты жасалғаннан кейін оның өтінішінің негізінде екінші деңгейлі банкте ашылған есептік шотына аудару арқылы төленеді. Медицина және фармацевтика қызметкеріне әлеуметтік қолдау облыстық бюджеттің қаражаты есебінен көрсетіледі.
7. Басқарма денсаулық сақтау ұйымдарын кадрлық қамтамасыз ету мақсатында:
1) жыл сайын ауылдық жерге қажетті медициналық және фармацевтикалық мамандықтар бойынша сұранысқа талдау жүргізеді;
2) медицина және фармацевтика қызметкерінен өтiнiш және олардың бiлiктiлiгiн, оған қоса жұмыс орны бойынша тұрғын үйге деген мұқтаждығын растайтын құжаттарын қабылдайды;
3) әлеуметтiк қолдауға мұқтаж медицина және фармацевтика қызметкерлердiң тiзiмiн жасайды;

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) медицинские работники - физические лица, имеющие профессиональное медицинское образование и осуществляющие медицинскую деятельность;
2) фармацевтические работники - физические лица, имеющие фармацевтическое образование и осуществляющие фармацевтическую деятельность;
3) работодатель – физическое или юридическое лицо, с которым работник состоит в трудовых отношениях.
2. Порядок и размер оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам
3. Правом на получение социальной поддержки обладает медицинский и фармацевтический работник, выполняющий трудовые обязанности первые три года со дня заключения трудового договора с работодателем.
4. Медицинский и фармацевтический работник для получения социальной поддержки предоставляет в местный исполнительный орган в области здравоохранения – государственное учреждение "Управление здравоохранения Западно-Казахстанской области" (далее – Управление) следующие документы:
1) копию удостоверения личности;
2) копию диплома об образовании;
3) копию трудовой книжки (при наличии);
4) копию приказа о принятии на работу в государственную медицинскую организацию;
5) исключен решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 18.03.2020 № 33-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
6) фото 3х4 (2 штуки).
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 18.03.2020 № 33-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
5. Социальная поддержка состоит из единовременной компенсации в размере 1 000 000 (один миллион) тенге.
6. Единовременная компенсация выплачивается после заключения трудового договора с медицинским и фармацевтическим работником путем перечисления на его лицевой счет, открытый в банке второго уровня на основании его заявления. Оказание социальной поддержки медицинскому и фармацевтическому работнику осуществляется за счет средств областного бюджета.
7. Управление в целях кадрового обеспечения организаций здравоохранения:
1) ежегодно проводит анализ спроса на медицинские и фармацевтические кадры по отдельным специальностям для сельской местности;
2) принимает заявление от медицинских и фармацевтических работников и документы, подтверждающие их квалификацию, а также нуждаемость в жилье по месту работы;
3) составляет список медицинских и фармацевтических работников, нуждающихся в социальной поддержке;

4) ауылдық жерге жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкеріне әлеуметтiк қолдау көрсету мәселелерi бойынша түсiндiру жұмыстарын жүргiзедi.
8. Басқарманың жолдамасы бойынша жұмыс берушi Қазақстан Республикасы Еңбек кодексiнiң талаптарына сәйкес медицина және фармацевтика қызметкермен еңбек шартына отырады.
9. Медицина және фармацевтика қызметкерімен еңбек шарты бұзылған жағдайда жұмыс берушi бұл туралы 10 жұмыс күнінен кешiктiрмей басқармаға хабарлауы қажет.
10. Еңбек қатынастары мерзімінен бұрын бұзылған кезде алдында төленген ақша қаражаттарын қайтару еңбек шартында қаралады.

4) проводит разъяснительную работу по вопросам оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направляемым для работы в сельскую местность.
8. По направлению Управления работодатель заключает трудовой договор с медицинским и фармацевтическим работником в соответствии с требованиями Трудового кодекса Республики Казахстан.
9. В случае расторжения трудового договора с медицинским и фармацевтическим работником работодатель обязан известить уполномоченный орган не позднее 10 рабочих дней.
10. Возврат ранее выплаченных денежных средств при досрочном расторжении трудовых отношений предусматриваются трудовым договором.