2019-2021 жылдарға арналған Ақжайық ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2019 жылғы 9 қаңтардағы № 29-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 17 қаңтарда № 5520 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 ақпандағы № 42-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 14.02.2020 № 42-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Ақжайық аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 28-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5503 тіркелген) сәйкес Ақжайық аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Ақжол ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 601 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 135 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 65 466 мың теңге;
2) шығындар – 68 173 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 572 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 572 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 572 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 18.12.2019 № 39-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019-2021 жылдарға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджеті 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 045 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 716 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 113 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 21 216 мың теңге;

О бюджете сельских округов Акжаикского района на 2019-2021 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 9 января 2019 года № 29-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 17 января 2019 года № 5520. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 февраля 2020 года № 42-2
Сноска. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.02.2020 № 42-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Акжаикского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 28-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5503) Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжолского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 601 тысяча тенге:
налоговые поступления – 2 135 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 65 466 тысяч тенге;
2) затраты – 68 173 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 572 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 572 тысячи тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 572 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.12.2019 № 39-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 045 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 716 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 113 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 21 216 тысяч тенге;

2) шығындар – 23 421 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 376 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 376 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 376 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 18.12.2019 № 39-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2019-2021 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 651 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 030 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 19 576 мың теңге;
2) шығындар – 25 009 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 358 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 358 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 358 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 18.12.2019 № 39-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2019-2021 жылдарға арналған Есенсай ауылдық округінің бюджеті 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 713 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 252 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 204 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 20 257 мың теңге;
2) шығындар – 22 888 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 175 мың теңге;

2) затраты – 23 421 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 376 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 376 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 376 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2– в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.12.2019 № 39-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 651 тысяча тенге:
налоговые поступления – 4 030 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 19 576 тысяч тенге;
2) затраты – 25 009 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 358 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 358 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 358 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.12.2019 № 39-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Утвердить бюджет Есенсайского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 713 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 252 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 204 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 20 257 тысяч тенге;
2) затраты – 22 888 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 175 тысяч тенге;

7. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Ақжайық аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 28-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5503 тіркелген) сәйкес қалыптасады.
8. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 346 204 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Ақжол ауылдық округі – 52 181 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 17 358 мың теңге;
Алмалы ауылдық округі – 16 089 мың теңге;
Есенсай ауылдық округі – 17 327 мың теңге;
Тайпақ ауылдық округі – 101 407 мың теңге;

7. Поступления в бюджет сельских округов на 2019 год формируется в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, и решением Акжаикского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 28-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5503).
8. Учесть в бюджетах сельских округов на 2019 год поступление субвенции передаваемой из районного бюджета в сумме 346 204 тысяч тенге, в том числе:
Акжолский сельский округ – 52 181 тысяча тенге;
Алгабасский сельский округ – 17 358 тысяч тенге;
Алмалинский сельский округ – 16 089 тысяч тенге;
Есенсайский сельский округ – 17 327 тысяч тенге;
Тайпакский сельский округ – 101 407 тысяч тенге;

Чапаев ауылдық округі – 141 842 мың теңге.
9. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
10. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.

Чапаевский сельский округ – 141 842 тысячи тенге.
9. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и правительством Республики Казахстан.
10. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2019 года.

11. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (А.Ашабаев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
12. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы С.Дошанова
Мәслихат хатшысы С.Сиражев
2019 жылғы 9 қаңтардағы
№ 29-1 Ақжайық аудандық
мәслихатының шешіміне
1- қосымша
2019 жылға арналған Ақжол ауылдық округінің бюджеті

11. Руководителю аппарата районного маслихата (А.Ашабаев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии С.Дошанова
Секретарь маслихата С.Сиражев
Приложение 1
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 9 января 2019 года № 29-1
Бюджет Акжолского сельского округа на 2019 год