Жәнібек аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы №26-3 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2019 жылғы 6 маусымдағы № 26-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 12 маусымда № 5717 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 ақпандағы № 40-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 25.02.2020 № 40-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы №26-3 "2019–2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5493 тіркелген, 2019 жылғы 8 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019 – 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 049 483 мың теңге:
салықтық түсімдер – 275 679 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 700 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 900 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 757 204 мың теңге;
2) шығындар – 4 134 029 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 36 258 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 64 388 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 130 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -120 804 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 120 804 мың теңге:
қарыздар түсімі – 64 388 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 130 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 84 546 мың теңге.";
3 - тармақта:
1) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 057 013 мың теңге көлемінде қарастырылсын:";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Жанибекского районного маслихата от 25 декабря 2018 года №26-3 "О районном бюджете на 2019 - 2021 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 6 июня 2019 года № 26-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 12 июня 2019 года № 5717. Утратило силу решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 февраля 2020 года № 40-3
Сноска. Утратило силу решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.02.2020 № 40-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата от 25 декабря 2018 года №26-3 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5493, опубликованное 8 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019–2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 049 483 тысячи тенге:
налоговые поступления – 275 679 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 700 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 757 204 тысячи тенге;
2) затраты – 4 134 029 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36 258 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 64 388 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 130 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -120 804 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 120 804 тысячи тенге:
поступление займов – 64 388 тысяч тенге;
погашение займов – 28 130 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 84 546 тысяч тенге.";
в пункте 3:
в подпункте 1):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 057 013 тысяч тенге:";
абзац третий изложить в следующей редакции:

"жастар практикасына – 29 164 мың теңге;";
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 10 605 мың теңге;";
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 277 562 мың теңге;";
тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші абзацтар алынып тасталсын;
он алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлердің жалақысын көтеруге – 392 043 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 178 355 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 15 789 мың теңге;";
2) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 196 484 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жастар практикасына – 3 030 мың теңге;";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"кітаптар және оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға – 70 900 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 2 525 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"Виртуалды лаборатория" порталына жазылуға және мұғалімдерге тренингке қатысуға – 2 250 мың теңге.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"на молодежную практику – 29 164 тысячи тенге;";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"государственные гранты на реализацию новых бизнес идей – 10 605 тысяч тенге;";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"на выплату государственной адресной социальной помощи – 277 562 тысячи тенге;";
абзацы девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый исключить;
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 392 043 тысячи тенге;";
дополнить абзацем восемнадцатым следующего содержания:
"целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на увеличение оплаты труда учителям и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 178 355 тысяч тенге;";
дополнить абзацем девятнадцатым следующего содержания:
"целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 15 789 тысяч тенге;";
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 196 484 тысячи тенге:";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"на молодежную практику – 3 030 тысяч тенге;";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"на приобретение учебников и учебно-методических комплексов – 70 900 тысяч тенге;";
дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" – 2 525 тысяч тенге;";
дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"на подписку портала "Виртуальная лаборатория" и для участия учителей в тренингах – 2 250 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

73 336
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс iстеуi
72 936
007
Мемлекеттік тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
400
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
46 307
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
32 606
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 020
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
19 586
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
13 701
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 701
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
120 934
1
Ауыл шаруашылығы
87 828
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 000
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
86 828
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 043
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2 500
007
Қанғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 000
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 000
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
58 635
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
9 650
6
Жер қатынастары
12 330
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12 330
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 330
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20 776
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 776
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 776
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28 038
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28 038
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
28 038
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

73 336
006
Функционирование районных (городских) библиотек
72 936
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
400
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
46 307
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
32 606
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
13 020
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
19 586
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
13 701
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
13 701
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
120 934
1
Сельское хозяйство
87 828
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
1 000
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
86 828
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
14 043
006
Организация санитарного убоя больных животных
2 500
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 000
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 000
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
58 635
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
9 650
6
Земельные отношения
12 330
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12 330
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12 330
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20 776
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 776
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 776
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28 038
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28 038
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
28 038
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)