Бәйтерек ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы №28-3 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2019 жылғы 11 қазандағы № 38-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 15 қазанда № 5826 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 ақпандағы № 44-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 20.02.2020 № 44-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 28-3 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5502 тіркелген, 2019 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 196 719 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 136 925 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 681 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 78 917 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 970 196 мың теңге;
2) шығындар – 11 225 076 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 249 123 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 356 268 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 107 145 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 30 015 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 30 015 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 307 495 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 307 495 мың теңге:
қарыздар түсімі – 356 025 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 257 145 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 208 615 мың теңге.";
3-тармақтың:
1) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 4 083 119 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Бәйтерек от 26 декабря 2018 года № 28-3 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 11 октября 2019 года № 38-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 15 октября 2019 года № 5826. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 20 февраля 2020 года № 44-4
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 20.02.2020 № 44-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек от 26 декабря 2018 года № 28 - 3 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5502, опубликованное 16 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 196 719 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 136 925 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 681 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 78 917 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 970 196 тысяч тенге;
2) затраты – 11 225 076 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 249 123 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 356 268 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 107 145 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 015 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 30 015 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 307 495 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 307 495 тысяч тенге:
поступление займов – 356 025 тысяч тенге;
погашение займов – 257 145 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 208 615 тысяч тенге.";
в пункте 3:
в подпункте 1):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 4 083 119 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:

"ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 026 388 мың теңге;";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 183 489 мың теңге;";
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Егіндібұлақ ауылындағы су құбырының құрылысына – 207 005 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан – 105 249 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма бесінші абзацпен толықтырылсын:
"жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан – 32 825 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан – 75 559 мың теңге;";
2) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 819 553 мың теңге көлемінде ескерілсін:
алтыншы абзац алынып тасталсын;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1, 4, 9, 10 сыныптардың жаңартылған білім беру мазмұнына және мектепалды даярлық топтарын көшуіне байланысты аудан мектептеріне кітаптар мен оқу-әдістемелік қешендерді сатып алуға – 138 719 мың теңге;";
он үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Поливной ауылындағы су құбырының құрылысына – 22 395 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырмасыншы абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 34 033 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма бірінші абзацпен толықтырылсын:
"ауданда SunscarSmartCity интеллектуалды бейнебақылау жүйесінің 81 басқарылатын және 162 стационарлық бейнекамераларын орнату және сервистік қызмет көрсету – 34 194 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 1 026 388 тысяч тенге;";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"на выплату государственной адресной социальной помощи – 183 489 тысяч тенге;";
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"на строительство водопровода в селе Егіндібұлақ - 207 005 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать четвертым следующего содержания:
"на выплату государственной адресной социальной помощи из Национального фонда Республики Казахстан – 105 249 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать пятым следующего содержания:
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам из Национального фонда Республики Казахстан – 32 825 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать шестым следующего содержания:
на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением из Национального фонда Республики Казахстан – 75 559 тысяч тенге;";
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 819 553 тысячи тенге:
абзац шестой исключить;
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"на приобретение книг и учебно-методических пособий для школ района в связи с переходом 1, 4, 9, 10 классов к обновленному содержанию образования и групп предшкольной подготовки – 138 719 тысяч тенге;";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"на строительство водопровода в село Поливное – 22 395 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцатым следующего содержания:
"№ 38-2.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

2. Аудан мәслихат аппаратының басшысы (Г.А.Терехов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2019 жылғы 11 қазандағы №38-2 шешіміне
қосымша
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 28 - 3 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

2. Руководителю аппарата маслихата района (Терехов Г.А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение
к решению маслихата
района Бәйтерек
от от 11 октября 2019  года №38-2
Приложение 1
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 26 декабря 2018 года № 28-3
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
19 658
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 706
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызды бар қалалардың, кенттердің және өзге де елді мекендердің бас жоспарлардің бас жоспарларын әзірлеу
3 952
12
Көлiк және коммуникация
518 797
1
Автомобиль көлiгi
513 682
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
513 682
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
451 257
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
62 425
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
5 115
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 115
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5 115
13
Басқалар
176 604
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
11 622
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
11 622
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 622
9
Басқалар
164 982
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
86 431
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
52 237
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
34 194
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
78 551
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
39 026
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
27 014
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелекен санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
19 658
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15 706
013
Разработка схем градостроительного развития территорий района, генеральных планов городов районного значения (областного) значения, поселков и иных насланных пунктов
3 952
12
Транспорт и коммуникации
518 797
1
Автомобильный транспорт
513 682
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
513 682
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
451 257
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
62 425
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
5 115
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 115
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5 115
13
Прочие
176 604
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
11 622
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
11 622
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
11 622
9
Прочие
164 982
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
86 431
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
52 237
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
34 194
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
78 551
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
39 026
026
Целевые текущие трансферты бюджета города районного значения, села, поселке, сельского округа, на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
27 014
066
Целевые текущие трансферты бюджета города районного значения, села, поселке, сельского округа, на увелечение заработной плату отдельных категорий административных государственных служащих