Казталов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 28-8 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 наурыздағы № 32-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 наурызда № 5588 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 ақпандағы № 44-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 13.02.2020 № 44-9 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Бюджет Кодексіне" және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №28-8 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5482 тіркелген, 2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 761 082 мың теңге:
салықтық түсімдер – 780 921 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 248 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 959 913 мың теңге;
2) шығындар – 6 991 366 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 877 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 87 113 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 236 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -276 161 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 276 161 мың теңге:
қарыздар түсімі – 87 113 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41 236 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 230 284 мың теңге.";
4 тармақта:
1) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 1 033 399 мың теңге:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Казталовского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 28-8 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 марта 2019 года № 32-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 марта 2019 года № 5588. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 февраля 2020 года № 44-9
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.02.2020 № 44-9 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 24 декабря 2018 года №28-8 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №5482, опубликованное 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 761 082 тысячи тенге:
налоговые поступления – 780 921 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 19 248 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 959 913 тысяч тенге;
2) затраты – 6 991 366 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 877 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 87 113 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 236 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 276 161 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 276 161 тысяча тенге:
поступление займов – 87 113 тысяч тенге;
погашение займов – 41 236 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 230 284 тысячи тенге.";
в пункте 4:
в подпункте 1):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) из республиканского бюджета в общей сумме – 1 033 399 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:

"ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 324 372 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырмасыншы абзацпен толықтырылсын:
"төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 52 606 мың теңге;";
2) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 824 303 мың теңге:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"факторлық-балдық шәкілге негізделген әкімшілік мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге – 0 теңге;";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуға – 31 435 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
"жаңартылған білім беру мазмұнына 1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының көшуіне байланысты аудан мектептеріне кітаптар және оқу - әдістемелік кешендерді сатып алуға – 65 677 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он екінші абзацпен толықтырылсын:
"жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 284 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он үшінші абзацпен толықтырылсын:
"эпизотияға қарсы іс-шараларды өткізуге – 28 891 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Талдыапан ауылында №55 лиманға су жеткізетін және тарататын каналды механикалық тазалауға – 46 979 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Жалпақтал ауылының оңтүстік-шығыс бөлігіндегі 61 жер телімінің нақты жоспарлау жобасын сумен қамту жүйесінің құрылысына – 2 155 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"Казталов ауылына "Лекер" бірінші сатыға көтеретін сорғы станциясынан су құбырын жеткізу құрылысына – 146 709 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он жетінші абзацпен толықтырылсын:
"Қоныс ауылында су құбырының құрылысы нысаны бойынша инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізу және жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 2 000 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"Талдықұдық ауылында су құбырының құрылысы нысаны бойынша инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізу және жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 2 000 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:

"на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 324 372 тысячи тенге;";
дополнить абзацем двадцатым следующего содержания:
"на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы – 52 606 тысяч тенге;";
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме – 824 303 тысячи тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"на внедрение нового системы оплаты труда государственных служащих на основе факторно-бальной шкале – 0 тенге;";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 31 435 тысяч тенге;";
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"на приобретение учебно-методических комплексов и книг районным школам в связи с переходом 1, 4, 9, 10 классов и дошкольных подготовительных групп на обновленное содержание образования – 65 677 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:
"на частные агентства по трудоустройству – 284 тысячи тенге;";
дополнить абзацем тринадцатым следующего содержания:
"на проведение противоэпизоотических мероприятии – 28 891 тысяча тенге;";
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
"на механизированную очистку подводящего и распределительных каналов на лиман №55 в селе Талдыапан – 46 979 тысяч тенге;";
дополнить абзацем пятнадцатым следующего содержания:
"на строительство системы водоснабжения проекта детальной планировки 61 земельного участка юго-восточной части села Жалпактал – 2 155 тысяч тенге;";
дополнить абзацем шестнадцатым следующего содержания:
"на строительство подводки водопровода от насосной станции первого подъема "Лекер" в селе Казталов – 146 709 тысяч тенге;";
дополнить абзацем семнадцатым следующего содержания:
"на разработку проектно-сметной документации и проведение инженерно – геодезического, инженерно – геологического изыскания по объекту строительство водопровода в селе Коныс – 2 000 тысяч тенге;";
дополнить абзацем восемнадцатым следующего содержания:
"на разработку проектно-сметной документации и проведение инженерно – геодезического, инженерно – геологического изыскания по объекту строительство водопровода в селе Талдыкудык – 2 000 тысяч тенге;";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:

"3) 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 4 556 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін;
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдардың резерві 13 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Казталов аудандық мәслихат аппараты басшысы (Н.Қажғалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Казталов аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 20 наурыздағы
№32-1 шешіміне 1-қосымша
Казталов аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№28-8 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
мың тенге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
Кірістер

"3) Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 4 556 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в размере 13 000 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 6, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 20 марта 2019 года №32-1
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 24 декабря 2018 года № 28-8
Районный бюджет на 2019 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1) Доходы

208 341
1
Ауыл шаруашылығы
164 276
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
164 276
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 514
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 000
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 000
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 671
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
139 891
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 200
6
Жер қатынастары
15 728
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15 728
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 888
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 840
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
28 337
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 337
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
28 337
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20 210
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20 210
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
20 210
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14 230
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5 980
12
Көлiк және коммуникация
547 281
1
Автомобиль көлiгi
544 281
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3 702
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 702
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
540 579
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

208 341
1
Сельское хозяйство
164 276
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
164 276
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
18 514
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
2 000
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 000
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 671
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
139 891
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 200
6
Земельные отношения
15 728
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15 728
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13 888
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 840
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
28 337
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 337
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28 337
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20 210
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20 210
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
20 210
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
14 230
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5 980
12
Транспорт и коммуникации
547 281
1
Автомобильный транспорт
544 281
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3 702
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
3 702
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
540 579
022
Развитие транспортной инфраструктуры
3 000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог