2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 42-8 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 5915 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 18 ақпандағы № 3-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 18.02.2021 № 3-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 360 969 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 030 280 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 630 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 288 059 мың теңге;
2) шығындар – 10 983 307 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 92 132 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 139 177 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 045 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 714 470 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 714 470 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 591 732 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 045 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 169 783 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 15.12.2020 № 57-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылдың 13 желтоқсандағы №32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5896 тіркелген) шешіміне сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2019 года № 42-8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 30 декабря 2019 года № 5915. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 февраля 2021 года № 3-6
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.02.2021 № 3-6 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 360 969 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 030 280 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 630 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 288 059 тысяч тенге;
2) затраты – 10 983 307 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 92 132 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 139 177 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 045 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 714 470 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 714 470 тысяч тенге:
поступления займов – 1 591 732 тысячи тенге;
погашение займов – 47 045 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 169 783 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.12.2020 № 57-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Поступления в районный бюджет на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года №32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5896) и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы".

4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 2 274 276 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 233 978 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 32 587 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 8 427 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 574 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 3 714 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 18 242 мың теңге;
жастар практикасына – 52 726 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 67 172 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 17 390 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 85 752 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 596 444 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 401 206 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 80 741 мың теңге;
Көктерек ауылының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға – 0 теңге;
Қарасу ауылының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға – 47 324 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 139 177 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 110 109 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге – 76 541 мың теңге;
Казталов ауылында екі қабатты 12 пәтерлік екі тұрғын үйлердің құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз) – 114 400 мың теңге;
Жалпақтал ауылында №3 жер учаскесінде, Байқоныр көшесіндегі 12 пәтерлік екі қабатты тұрғын үйдің құрылысына – 67 200 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге – 31 810 мың теңге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 72 480 мың теңге;

4. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме – 2 274 276 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 233 978 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 32 587 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 8 427 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 574 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 3 714 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 18 242 тысячи тенге;
на молодежную практику – 52 726 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 67 172 тысячи тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 17 390 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 85 752 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 596 444 тысячи тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 401 206 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 80 741 тысяча тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Коктерек – 0 тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Карасу – 47 324 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 139 177 тысяч тенге;
на общественные работы – 110 109 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением – 76 541 тысяча тенге;
на строительство двух двухэтажных 12-ти квартирных жилых домов в селе Казталов (без наружных инженерных сетей) – 114 400 тысяч тенге;
на строительство двухэтажного 12-ти квартирного жилого дома по улице Байконыр на земельном участке №3 в селе Жалпактал – 67 200 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 31 810 тысяч тенге;
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 72 480 тысяч тенге;

дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 16 282 мың теңге;
2) Облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 464 000 мың теңге:
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 10 604 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 8 673 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 0 теңге;
Талдыапан ауылында "Лиман-55" су жүргізу каналын механикалық тазартуға және ағымдағы жөндеуге – 61 065 мың теңге;
Қарасу ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 40 729 мың теңге;
Қоныс ауылында су құбырының құрылысы нысаны бойынша инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізу және жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 7 745 мың теңге;
Талдықұдық ауылында су құбырының құрылысы нысаны бойынша инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізу және жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 11 940 мың теңге;
білім беру ұйымдарына бейнебақылау жүйесін орнату – 37 660 мың теңге;
мектептерді санитарлық-гигиеналық қажеттіліктермен қамтамасыз етуге – 40 839 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтама енгізуге – 18 675 мың теңге;
Серік, Сарықұдық, Талдыапан, Қайшақұдық және Қособа ауылдарындағы әлеуметтік нысандарын газбен қамту желілерінің құрылысына – 106 769 мың теңге;
алғашқы жұмыс орны жобасына – 0 теңге;
ұрпақтар келісімшарты жобасына – 0 теңге;
қоғамдық жұмысқа – 7 875 мың теңге;
облыс мектептерін кең жолақты интернетпен қамтамасыз ету үшін және жылдамдықты ұлғайтуға – 7 484 мың теңге;
Бостандық ауылында жаяу жүргіншілер жолының құрылысына – 35 941 мың теңге;
Казталов ауылында жаяу жүргіншілер жолының құрылысына – 39 105 мың теңге;
Жалпақтал ауылында жаяу жүргіншілер жолының құрылысына – 10 146 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 31.03.2020 № 45-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.05.2020 № 48-4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.07.2020 № 50-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.09.2020 № 52-3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.10.2020 № 54-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2020 № 55-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 57-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі). шешімдерімен.

на увеличения оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 16 282 тыячи тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме – 464 000 тысяч тенге:
предоставление государственных грантов на реализацию новых-бизнес идей – 10 604 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 8 673 тысячи тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 0 тенге;
на текущий ремонт и механизированную очистку распределительного канала "Лиман-55" в селе Талдыапан – 61 065 тысячи тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Карасу – 40 729 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций и проведение инженерно-геодезического, инженерно-геологического изыскания по объекту строительства водопровода в селе Коныс – 7 745 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций и проведение инженерно-геодезического, инженерно-геологического изыскания по объекту строительства водопровода в селе Талдыкудык – 11 940 тысяч тенге;
на установку системы видеонаблюдения в образовательных организациях – 37 660 тысяч тенге;
на обеспечение санитарно-гигиеническими потребностями в школах – 40 839 тысяч тенге;
для внесения гарантированного социального пакета – 18 675 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов в селах Серик, Сарыкудык, Талдыапан, Кайшакудык и Кособа – 106 769 тысяч тенге;
на проект первое рабочее место – 0 тенге;
на проект контракт поколений – 0 тенге;
на общественные работы – 7 875 тысяч тенге;
для полного обеспечения школ области высокоскоростным широкополосным интернетом и увеличения скорости – 7 484 тысяч тенге;
на оплату труда педагогов за две четверти учебного года в связи с увеличением часов дежурных классов – 18 750 тысяч тенге;
на строительство тротуаров в селе Бостандык – 35 941 тысяча тенге;
на строительство тротуаров в селе Казталов – 39 105 тысяч тенге;
на строительство тротуаров в селе Жалпактал – 10 146 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2020 № 45-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 19.05.2020 № 48-4 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.07.2020 № 50-1 (вводится в действие с 01.01.2020); 18.09.2020 № 52-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.10.2020 № 54-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.11.2020 № 55-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 57-1 (вводится в действие с 01.01.2020).

4-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде инфрақұрылымдық жобалар жалпы сомасы 1 452 555 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
Казталов ауылының Амангелді, Г.Лукманов, Абай, Садықов, Б.Момышұлы, С.Сейфуллин, М.Әуезов, Құрманғазы көшелерін жалпы ұзындығымен 6,1 километр реконструкциялауға – 665 189 мың теңге;
Жалпақтал ауылының Нұрпейісов, Маметова, А.Құсайынов, Фурманов, Жалпақтал, Сламихин, Әнесов ауыл ішілік көшелерін жалпы ұзындығымен 4,1 километр реконструкциялауға – 450 856 мың теңге;
Казталов ауылы Х.Бөкеева көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 43 835 мың теңге;
Сарықұдық ауылында 60 орынға арналған (1-9 сыныптар) мектептің құрылысына – 292 675 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 10.04.2020 № 46-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 15.12.2020 № 57-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2020 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. Аудандық бюджеттен 2020 жылы төменгі бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 727 328 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақпәтер ауылдық округі – 21 194 мың теңге;
Бірік ауылдық округі – 20 402 мың теңге;
Болашақ ауылдық округі – 22 591 мың теңге;
Бостандық ауылдық округі – 59 315 мың теңге;
Жалпақтал ауылдық округі – 156 013 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 21 525 мың теңге;
Казталов ауылдық округі – 219 200 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округі – 20 048 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі – 21 692 мың теңге;
Қараоба ауылдық округі – 23 684 мың теңге;
Қараөзен ауылдық округі – 21 519 мың теңге;
Көктерек ауылдық округі – 27 472 мың теңге;
Қошанкөл ауылдық округі – 24 656 мың теңге;
Талдыапан ауылдық округі – 22 683 мың теңге;
Талдықұдық ауылдық округі – 23 195 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі – 22 139 мың теңге.
8. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 317 702 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены инфраструктурные проекты в рамках Дорожной карты занятости 2020 в общей сумме 1 452 555 тысяч тенге:
на реконструкцию улиц Амангельды, Г.Лукманова, Абая, Садыкова, Б.Момышұлы, С.Сейфуллина, М.Ауэзова, Курмангазы села Казталов общей протяженностью 6,1 километров – 665 189 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых улиц Нурпеисова, Маметова, А.Кусаинова, Фурманова, Жалпактал, Сламихина, Анесова села Жалпактал общей протяженностью 4,1 километров – 450 856 тысяч тенге;
на капитальный ремонт улицы Х.Букеевой в селе Казталов – 43 835 тысяч тенге;
строительство школы на 60 мест (1-9 классов) в селе Сарыкудык – 292 675 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.04.2020 № 46-3 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.12.2020 № 57-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Установить на 2020 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Установить на 2020 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 727 328 тысяч тенге, в том числе:
Акпатерский сельский округ – 21 194 тысячи тенге;
Брикский сельский округ – 20 402 тысячи тенге;
Болашакский сельский округ – 22 591 тысяча тенге;
Бостандыкский сельский округ – 59 315 тысяч тенге;
Жалпакталский сельский округ – 156 013 тысяч тенге;
Жанажолский сельский округ – 21 525 тысяч тенге;
Казталовский сельский округ – 219 200 тысяч тенге;
Кайындинский сельский округ – 20 048 тысяч тенге;
Қарасуский сельский округ – 21 692 тысячи тенге;
Караобинский сельский округ – 23 684 тысячи тенге;
Караузенский сельский округ – 21 519 тысяч тенге;
Коктерекский сельский округ – 27 472 тысячи тенге;
Кушанкольский сельский округ – 24 656 тысяч тенге;
Талдыапанский сельский округ – 22 683 тысячи тенге;
Талдықудукский сельский округ – 23 195 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ – 22 139 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 317 702 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 20.11.2020 № 55-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдардың резерві 28 845 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 15.12.2020 № 57-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық елді мекендерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне қызметтің осы түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25% көтеру белгіленсін.
11. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме жәрдемақы және тұрғын үй сатып алу және салу үшін әлеуметтік көмек көзделсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 20.11.2020 № 55-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Казталов аудандық мәслихат аппараты басшысы (Н.Қажғалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
14. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту: аббревиатураның шешуі:
АЕК – айлық есептік көрсеткіш.
Сессия төрағасы М. Рамазанов
Мәслихат хатшысы С. Мулдашев
Казталов аудандық
мәслихатының

Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.11.2020 № 55-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в размере 28 845 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.12.2020 № 57-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.11.2020 № 55-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
13. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции и его официальное опубликование в средствах массовой информации.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МРП – месячный расчетный показатель.
Председатель сессии М. Рамазанов
Секретарь маслихата С. Мулдашев
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата

12 085
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 085
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
154 394
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
154 394
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
71 781
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
51 723
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 775
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28 948
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
20 058
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 773
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 285
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
65 706
1
Ауыл шаруашылығы
5 199
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
5 199
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 199
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0
6
Жер қатынастары
19 135
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19 135
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 507
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 628
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
41 372
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41 372
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру

12 085
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 085
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
154 394
006
Функционирование районных (городских) библиотек
154 394
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
71 781
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
51 723
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22 775
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28 948
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
20 058
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
17 773
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 285
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
65 706
1
Сельское хозяйство
5 199
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
5 199
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
5 199
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
0
6
Земельные отношения
19 135
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19 135
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16 507
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 628
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
41 372
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41 372
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов