2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 37-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5925 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 3-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 31.03.2021 № 3-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 952 556 мың теңге:
салықтық түсімдер – 400 363 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 474 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 330 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 517 389 мың теңге;
2) шығындар – 6 090 891,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 977 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 98 181 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 204 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 195 312,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 195 312,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 166 172 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41 204 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 70 344,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 22.12.2020 № 52-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылдың 13 желтоқсандағы № 32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5896 тіркелген) шешіміне сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабы қатерге және басшылыққа алынсын:

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 декабря 2019 года № 37-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 31 декабря 2019 года № 5925. Утратило силу решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2021 года № 3-5
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2021 № 3-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 952 556 тысяч тенге:
налоговые поступления – 400 363 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 30 474 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 330 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 517 389 тысяч тенге;
2) затраты – 6 090 891,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 977 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 98 181 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 204 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 195 312,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 195 312,6 тысяч тенге:
поступление займов – 166 172 тысячи тенге;
погашение займов – 41 204 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 70 344,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2020 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Поступления в районный бюджет на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года №32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5896) и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы".

4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 1 270 969 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 46 900 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік және тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге – 36 197 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 2 997 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 574 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 270 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 691 мың теңге;
жастар практикасына – 40 960 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 68 000 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар – 100 443 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 6 800 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 36 398 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 326 920 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 117 679 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 7 662 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 48 968 мың теңге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 28 296 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Темірауыл" тұрғын алабының 150 жер теліміне су құбырының құрылысы – 56 782 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Темірауыл-3" тұрғын алабының 45 жер теліміне сумен жабдықтаудың инжинирингтік желілерінің құрылысы – 20 403 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Жаңақоныс-1" тұрғын алабының 49 жер теліміне сумен жабдықтаудың инжинирингтік желілерінің құрылысы – 21 026 мың теңге;

4. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме – 1 270 969 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 46 900 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктовыми и бытовыми наборами связи с чрезвычайным положением – 36 197 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 997 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 574 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 270 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 4 691 тысяча тенге;
на молодежную практику – 40 960 тысяч тенге;
на общественные работы – 68 000 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 100 443 тысячи тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 6 800 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 36 398 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 326 920 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 117 679 тысяч тенге;
на увеличения оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 7 662 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 48 968 тысяч тенге;
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 28 296 тысяч тенге;
строительство водоснабжения к 150 земельным участкам жилого массива "Темирауыл" в селе Каратобе Каратобинского района – 56 782 тысячи тенге;
строительство инжиниринговых сетей водоснабжения к 45 земельным участкам жилого массива "Темирауыл-3" в селе Каратобе Каратобинского района – 20 403 тысячи тенге;
строительство инжиниринговых сетей водоснабжения к 49 земельным участкам жилого массива "Жанаконыс-1" в селе Каратобе Каратобинского района – 21 026 тысяч тенге;

Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Жаңақоныс" тұрғын алабының 50 жер теліміне сумен жабдықтаудың инжинирингтік желілерінің құрылысы – 23 446 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылы "Темірауыл" тұрғын кешенінің 150 жер теліміне электр желілерінің құрылысы – 96 260 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Жаңақоныс-1" тұрғын алабының 49 жер теліміне инжинирингтік электрмен жабдықтау желілерінің құрылысы – 19 773 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Жаңақоныс" тұрғын алабының 50 жер теліміне инжинирингтік электрмен жабдықтау желілерінің құрылысы – 20 743 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы "Темірауыл-3" тұрғын алабының 45 жер теліміне инжинирингтік электр желілерінің құрылысы – 14 584 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге – 25 017 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер – 98 180 мың теңге.
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 824 715 мың теңге:
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылында бір қабатты әкімшілік ғимаратының құрылысы – 88 947 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылы "Темірауыл-2" тұрғын кешеніндегі 67 бірпәтерлі тұрғын үйлердің құрылысы (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 547 974 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 6 820 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 5 964 мың теңге;
мектептерге бейнебақылау жүйесін орнатуға – 1 982 мың теңге;
12 мектепті санитарлық-гигиеналық қажеттіліктермен қамтамасыз етуге – 41 264 мың теңге;
аз қамтылған отбасылардың балалары үшін кепілдендірілген әлеуметтік көмекті енгізуге, оның ішінде тегін ыстық тамақ беру, оларды оқу құралдарымен және мектеп формасымен қамтамасыз етуге – 4 525 мың теңге;
газ құбырын пайдалануға және техникалық қызмет көрсетуге – 57 499 мың теңге;
аудан мектептерін кең жолақты интернетпен қамтамасыз ету үшін және жылдамдықты ұлғайтуға – 1 748 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылы Ә.Тоққожин, Ә.Айтқожин көшелерінің автомобиль жолдарын С.Датұлы және М.Нысанов көше жолдарына тоғысуымен қайта жаңғырту – 67 992 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 31.03.2020 № 40-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.04.2020 № 41-3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.05.2020 № 42-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2020 № 44-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.09.2020 № 46-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.10.2020 № 47-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2020 № 49-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2020 № 52-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

строительство инжиниринговых сетей водоснабжения к 50 земельным участкам жилого массива "Жанаконыс" в селе Каратобе Каратобинского района – 23 446 тысяч тенге;
строительства инжиниринговых сетей электроснабжения к 150 земельным участкам жилого массива "Темирауыл" в селе Каратобе Каратобинского района – 96 260 тысяч;
строительство инжиниринговых сетей электроснабжения к 49 земельным участкам жилого массива "Жанаконыс-1" в селе Каратобе Каратобинского района – 19 773 тысячи тенге;
строительство инжиниринговых сетей электроснабжения к 50 земельным участкам жилого массива "Жанаконыс" в селе Каратобе Каратобинского района – 20 743 тысячи тенге;
строительство инжиниринговых сетей электроснабжения к 45 земельным участкам жилого массива "Темирауыл-3" в селе Каратобе Каратобинского района – 14 584 тысячи тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 25 017 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 98 180 тысяч тенге.
2) из областного бюджета в общей сумме – 824 715 тысяч тенге;
на строительство одноэтажного административного здания в селе Каратобе Каратобинского района – 88 947 тысяч тенге;
на строительство 67 одноквартирных жилых домов на жилом комплексе "Темирауыл-2" в селе Каратобе Каратобинского района (без благоустройств и наружных инженерных сетей) – 547 974 тысячи тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 6 820 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 5 964 тысячи тенге;
на установку системы видеонаблюдения в школах – 1 982 тысячи тенге;
на обеспечение санитарно-гигиеническами удобствами 12 школы – 41 264 тысячи тенге;
для введения гарантированного социального пакета для детей из малообеспеченных семей, включающего бесплатное горячее питание, обеспечение их учебными принадлежностями и школьной формой – 4 525 тысяч тенге;
для эксплуатации и технических услуг газовых сетей – 57 499 тысяч тенге;
для полного обеспечения школ райони высокоскоростным широкополосным интернетом и увеличения скорости – 1 748 тысяч тенге;
реконструкция автомобильных дорог по улиц А.Токкожина, А.Айткожина с примыканием к улицам С.Датулы и М.Нысанова в селе Каратобе Каратобинского района – 67 992 тысячи тенге;
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2020 № 40-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.04.2020 № 41-3(вводится в действие с 01.01.2020); от 15.05.2020 № 42-5 (вводится в действие с 01.01.2020); от 09.07.2020 № 44-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 18.09.2020 № 46-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.10.2020 № 47-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.11.2020 № 49-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.12.2020 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2020).

5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2020 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2020 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 3 587 877 мың теңге сомасында белгіленсін.
8. 2020 жылы аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
9. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 2 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
10. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық елді мекендерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне қызметтің осы түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25% көтеру белгіленсін.
11. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Ж.Жангазиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
13. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту: аббревиатураның шешуі:
АЕК – айлық есептік көрсеткіш.
Сессия төрағасы Б. Койшекенов
Мәслихат хатшысы К. Суйеугалиев
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 37-3 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

5. Установить на 2020 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Установить на 2020 год размеры субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 3 587 877 тысяч тенге.
8. Установить, что бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет на 2020 год не предусматриваются.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в размере 2 000 тысяч тенге.
10. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
12. Руководителю аппарата районного маслихата (Жангазиев.Ж.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МРП – месячный расчетный показатель.
Председатель сессии Б. Койшекенов
Секретарь маслихата К. Суйеугалиев
Приложение 1
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 31 декабря 2019 года № 37-3
Районный бюджет на 2020 год