Тасқала аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-1 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 наурыздағы № 34-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 2 сәуірде № 5603 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 ақпандағы № 44-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 21.02.2020 № 44-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тасқала аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы №31-1 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5505 тіркелген, 2019 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 894 284 мың теңге:
салықтық түсімдер – 233 705 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 549 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 654 030 мың теңге;";
2) шығындар – 4 138 853 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 762 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 90 900 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 138 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -297 331 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 297 331 мың теңге:
қарыздар түсімі – 90 900 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 138 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 244 569 мың теңге.";
6-тармақта:
1) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредит – 981 459 мың теңге, соның ішінде:";
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Таскалинского районного маслихата от 26 декабря 2018 года № 31-1 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 марта 2019 года № 34-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 2 апреля 2019 года № 5603. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 февраля 2020 года № 44-10
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.02.2020 № 44-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таскалинского районного маслихата от 26 декабря 2018 года №31-1 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5505, опубликованное 17 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункте 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 894 284 тысячи тенге:
налоговые поступления – 233 705 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 549 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 654 030 тысяч тенге;
2) затраты – 4 138 853 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 762 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 90 900 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 138 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -297 331 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 297 331 тысячи тенге:
поступление займов – 90 900 тысяч тенге;
погашение займов – 38 138 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 244 569 тысяч тенге.";
в пункте 6:
в подпункте 1):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) целевые трансферты и бюджетный кредит из республиканского бюджета – 981 459 тысяч тенге, в том числе на:";
абзац девятый изложить в следующей редакции:

"ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 186 132 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға – 34 445 мың теңге;";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 227 684 мың теңге, соның ішінде:
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 11 102 мың теңге;
жастар практикасына – 9 090 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы 2-Шежін ауылына аудандық маңызы бар кіреберіс жолын орташа жөндеуге (0-2 шақырым) – 42 003 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылында бір қабатты әкімшілік ғимараттың құрылысына – 105 048 мың теңге;
1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының жаңартылған білім беру мазмұнына көшуіне байланысты облыс мектептеріне кітаптар және оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға – 52 017 мың теңге;
жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 199 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге – 2 410 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының егжей-тегжей жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарын топографиялық түсірілімді орындаумен түзетуге – 5 815 мың теңге;";
8-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте Тасқала ауданы Тасқала ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен бөлінетін трансферттердің жалпы сомасы 198 109 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған шешімнің 2-қосымшасы осы шешімінің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

"повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 186 132 тысячи тенге;";
дополнить абзацем восемнадцатым следующего содержания:
"компенсацию потерь нижестоящих бюджетов из вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства – 34 445 тысяч тенге;";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) целевые трансферты из областного бюджета – 227 684 тысячи тенге, в том числе на:
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 11 102 тысячи тенге;
молодежную практику – 9 090 тысяч тенге;
средний ремонт автомобильной дороги районного значения подъезд к селу Чижа-2 (0-2 км) Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 42 003 тысячи тенге;
строительство одноэтажного административного здания в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 105 048 тысяч тенге;
приобретение книг и учебно-методических комплексов для школ области в связи с переходом на обновленное содержание образования 1, 4, 9, 10 классов и предшкольной подготовительной группы – 52 017 тысяч тенге;
частным агентствам по трудоустройству – 199 тысяч тенге;
проведения противоэпизоотических мероприятий – 2 410 тысяч тенге;
корректировка генерального плана села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области объединенного с детальным планом проектирования с выполнением топографической съемки – 5 815 тысяч тенге;";
в пункте 8:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты бюджету Таскалинского сельского округа Таскалинского района, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 198 109 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно, приложению 1 к настоящему решению;
приложение 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно, приложению 2 к настоящему решению;

913
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
62 032
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
39 498
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 224
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
23 274
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
22 534
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 353
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 181
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
107 989
1
Ауыл шаруашылығы
62 189
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
62 189
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 098
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
220
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1 200
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 188
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 125
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
46 358
6
Жер қатынастары
17 057
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17 057
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 526
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 531
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
28 743
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 743
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
28 743
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 381
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 381
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
35 381
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

913
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
62 032
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
39 498
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
16 224
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
23 274
006
Капитальные расходы государственного органа
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
22 534
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
12 353
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 181
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
107 989
1
Сельское хозяйство
62 189
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
62 189
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11 098
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
220
006
Организация санитарного убоя больных животных
1 200
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 188
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 125
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
46 358
6
Земельные отношения
17 057
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17 057
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14 526
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 531
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
28 743
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 743
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28 743
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 381
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 381
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
35 381
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)