2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 42-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5928 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 қаңтардағы № 57-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.01.2021 № 57-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 893 942 мың теңге:
салықтық түсімдер – 373 272 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 564 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48 010 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 456 096 мың теңге;
2) шығындар – 8 132 259 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 118 565 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 162 763 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 198 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -356 882 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 356 882 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 340 394 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 198 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60 686 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 23.12.2020 № 55-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы №32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5896 тіркелген) шешіміне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабы қаперге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2020 жылға кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 декабря 2019 года № 42-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 31 декабря 2019 года № 5928. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 января 2021 года № 57-5
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.01.2021 № 57-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 893 942 тысячи тенге:
налоговые поступления – 373 272 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 16 564 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48 010 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 456 096 тысяч тенге;
2) затраты – 8 132 259 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 118 565 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 162 763 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 198 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -356 882 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 356 882 тысячи тенге:
поступление займов – 340 394 тысячи тенге;
погашение займов – 44 198 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 686 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2020 № 55-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Поступления в районный бюджет на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года №32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5896) и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы".
4. Установить на 2020 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:

1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке - 100 % есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке - 100 % есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға бағынышты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредит – 3 592 656 мың теңге, оның ішінде:
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылдық округіндегі Тасқала ауылының су құбырын қайта құруға – 299 735 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Мереке ауылдық округіндегі Мереке және Қалмақ ауылдарындағы су құбырын қайта құруға – 212 590 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Мерей ауылына кіреберіс автокөлік жолдарын орташа жөндеу 0-13 километр – 361 675 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 41 571 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік және тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге – 33 615 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 5 869 мың теңге;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдарының тiзбесiн кеңейтуге – 2 758 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 315 мың теңге;
жастар практикасына – 26 210 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар – 71 353 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 12 115 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 16 431 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 272 286 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 144 865 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлық ақысына қосымша ақылар белгілеуге – 48 530 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 117 872 мың теңге;

1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100 %.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Учесть в районном бюджете на 2020 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и бюджетный кредит из республиканского бюджета – 3 592 656 тысяч тенге, в том числе на:
реконструкцию водопровода села Таскала Таскалинского сельского округа Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 299 735 тысяч тенге;
реконструкцию водопровода сел Мереке и Калмак Мерекенского сельского округа Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 212 590 тысяч тенге;
средний ремонт подъездной автодороги к селу Мерей Таскалинского района Западно-Казахстанской области 0-13 километров – 361 675 тысяч тенге;
выплату государственной адресной социальной помощи – 41 571 тысяча тенге;
предоставление гарантированного социального пакета, в том числе продуктов питания и предметов домашнего обихода на случай чрезвычайной ситуации– 33 615 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 5 869 тысяч тенге;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 2 758 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы – 4 315 тысяч тенге;
молодежную практику – 26 210 тысяч тенге;
гранты для NEET молодежи и многодетных семей с низкими доходами, трудоспособных инвалидов с низким доходом для реализации новых бизнес-идей – 71 353 тысячи тенге;
установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 12 115 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 16 431 тысяча тенге;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 272 286 тысяч тенге;
доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 144 865 тысяч тенге;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 48 530 тысяч тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 117 872 тысячи тенге;

кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру – 43 325 мың теңге;
қоғамдық жұмыстар – 40 400 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Ыбрай Алтынсарин атындағы жалпы орта білім беретін мектебінің ғимаратын күрделі жөндеу – 135 373 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы аудандық мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеу– 143 975 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Ш.Қалдаяков көшесінің темір жол өтпеліне дейінгі бөлігін, Шежін, Х.Доспанова, Т.Жароков, Әбілхайыр хан, Ә.Сабиров көшелерінің, "Көктем" және "Самал" шағын аудандардың автомобиль жолдарын, Д.Нүрпейсова және А.Скоробогатов көшелерінің автомобиль жолдарының бөлігін күрделі жөндеу – 403 265 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Қ.Сатпаев, Керей хан, Жәнібек хан, С.Сейфуллин, Б.Момышұлы және Қ.Аманжолов көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеу – 333 206 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Қ.Жасыбаев, Ж.Жамбыл, Қ.Мұңайтпасов, А.Молдағұлова, А.Нечаева, М.Жұмағалиев, Досмамбет жырау көшелерінің, "Сәулет" шағын ауданының автомобиль жолдарын, Жеңіс және Ғ.Иржанов көшелерінің автомобиль жолдарының бөлігін күрделі жөндеу – 410 220 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы С.Ахметкалиев, Саябақ, Т.Шевченко, И.Панфилов, Халықтар достығы көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеу – 336 296 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге – 23 596 мың теңге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 39 929 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайтуға – 11 281 мың теңге.
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер – 748 147 мың теңге, оның ішінде:
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылдық округіндегі Тасқала ауылының су құбырын қайта құруға – 99 934 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Мереке ауылдық округіндегі Мереке және Қалмақ ауылдарындағы су құбырын қайта құруға – 53 148 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен біріктірілген топографиялық түсірілімді орындаумен бас жоспарын түзетуге – 21 285 мың теңге;

кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов – 43 325 тысяч тенге;
общественные работы – 40 400 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания средней общеобразовательной школы имени Ыбрая Алтынсарина в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 135 373 тысячи тенге;
капитальный ремонт здания районного дома культуры в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 143 975 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог по улице Ш.Калдаякова до железно-дорожного переезда, улиц Чижинская, Х.Доспановой, Т.Жарокова, Абулхайыр хана, А.Сабирова, микрорайонов "Коктем" и "Самал", участок автомобильных дорог по улицам Д.Нурпеисовой и А.Скоробогатова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 403 265 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог улиц К.Сатпаева, Керей хана, Жанибек хана, С.Сейфуллина, Б.Момышулы и К.Аманжолова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 333 206 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог улиц К.Жасыбаева, Ж.Жамбула, К.Мунайтпасова, А.Молдагулова, А.Нечаевой, М.Жумагалиева, Досмамбет жырау, микрорайона "Саулет", часть автомобильных дорог улиц Жениса и Г.Иржанова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 410 220 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог улиц С.Ахметкалиева, Саябақ, Т.Шевченко, И.Панфилова, Халықтар достығы в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 336 296 тысяч тенге;
на компесацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 23 596 тысяч тенге;
возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 39 929 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 11 281 тысяча тенге.
2) целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета – 748 147 тысяч тенге, в том числе на:
реконструкцию водопровода села Таскала Таскалинского сельского округа Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 99 934 тысячи тенге;
реконструкцию водопровода сел Мереке и Калмак Мерекенского сельского округа Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 53 148 тысяч тенге;
корректировку генерального плана совмещенного с проектом детальной планировки села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области, с выполнением топографической съемки – 21 285 тысяч тенге;

жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге – 9 446 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 2 536 мың теңге;
білім беру ұйымдарында бейнебақылау жүйесін орнатуға – 9 910 мың теңге;
мектептерді санитарлық-гигиеналық қажеттіліктермен қамтамасыз етуге – 14 558 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік көмекті енгізуге – 5 166 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Мәметова көшесінде жарықтандыруды қайта құруға -13 343 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Шамов көшесінде жарықтандыруды қайта құруға – 9 028 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Абай көшесінде жарықтандыруды қайта құруға – 19 604 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Скоробогатов көшесінде жарықтандыруды қайта құруға – 18 815 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Сапаров көшесінде жарықтандыруды қайта құруға – 16 161 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Жаксыгулов көшесінде жарықтандыруды қайта құруға – 17 858 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Амангелді ауылындағы ауылдық мәдениет үйін күрделі жөндеуге – 84 388 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Ыбрай Алтынсарин атындағы жалпы орта білім беретін мектебінің ғимаратын күрделі жөндеу – 16 249 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы аудандық мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеу– 16 996 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Ш.Қалдаяков көшесінің темір жол өтпеліне дейінгі бөлігін, Шежін, Х.Доспанова, Т.Жароков, Әбілхайыр хан, Ә.Сабиров көшелерінің, "Көктем" және "Самал" шағын аудандардың автомобиль жолдарын, Д.Нүрпейсова және А.Скоробогатов көшелерінің автомобиль жолдарының бөлігін күрделі жөндеу – 44 830 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Қ.Сатпаев, Керей хан, Жәнібек хан, С.Сейфуллин, Б.Момышұлы және Қ.Аманжолов көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеу – 37 041 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Қ.Жасыбаев, Ж.Жамбыл, Қ.Мұңайтпасов, А.Молдағұлова, А.Нечаева, М.Жұмағалиев, Досмамбет жырау көшелерінің, "Сәулет" шағын ауданының автомобиль жолдарын, Жеңіс және Ғ.Иржанов көшелерінің автомобиль жолдарының бөлігін күрделі жөндеу – 51 385 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы С.Ахметкалиев, Саябақ, Т.Шевченко, И.Панфилов, Халықтар достығы көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеу – 37 366 мың теңге;
аудан мектептерін кең жолақты интернетпен қамтамасыз ету үшін және жылдамдықты ұлғайтуға – 713 мың теңге;

предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 9 446 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 2 536 тысяч тенге;
установка системы видеонаблюдения в учебных заведениях – 9 910 тысяч тенге;
обеспечение школ санитарно-гигиеническими потребностями – 14 558 тысяч тенге;
внедрение гарантированной социальной помощи – 5 166 тысяч тенге;
реконструкция уличного освещения по улице Маметовой в селе Таскала – 13 343 тысячи тенге;
реконструкция уличного освещения по улице Шамова в селе Таскала – 9 028 тысяч тенге;
реконструкция уличного освещения по улице Абая в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 19 604 тысячи тенге;
реконструкция уличного освещения по улице Скоробогатова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 18 815 тысяч тенге;
реконструкция уличного освещения по улице Сапарова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 16 161 тысяча тенге;
реконструкция уличного освещения по улице Жаксыгулова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 17 858 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания сельского дома культуры села Амангельды Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 84 388 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания средней общеобразовательной школы имени Ыбрая Алтынсарина в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 16 249 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания районного дома культуры в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 16 996 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог по улице Ш.Калдаякова до железно-дорожного переезда, улиц Чижинская, Х.Доспановой, Т.Жарокова, Абулхайыр хана, А.Сабирова, микрорайонов "Коктем" и "Самал", участок автомобильных дорог по улицам Д.Нурпеисовой и А.Скоробогатова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 44 830 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог улиц К.Сатпаева, Керей хана, Жанибек хана, С.Сейфуллина, Б.Момышулы и К.Аманжолова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 37 041 тысяча тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог улиц К.Жасыбаева, Ж.Жамбула, К.Мунайтпасова, А.Молдагулова, А.Нечаевой, М.Жумагалиева, Досмамбет жырау, микрорайона "Саулет", часть автомобильных дорог улиц Жениса и Г.Иржанова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 51 385 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог улиц С.Ахметкалиева, Саябақ, Т.Шевченко, И.Панфилова, Халықтар достығы в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 37 366 тысяч тенге;
обеспечение школ района широкополосным интернетом и на увеличение скорости – 713 тысяч тенге;

Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Мерей ауылына кіреберіс автокөлік жолдарын орташа жөндеу 0-13 километр – 148 387 мың теңге;
3) субвенциялар – 3 455 687 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 10.04.2020 № 45-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.05.2020 № 47-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2020 № 49-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.09.2020 № 51-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.11.2020 № 53-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) 23.12.2020 № 55-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2020 жылы аудандық бюджеттен төменгі бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 432 093 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақтау ауылдық округіне – 24 619 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 21 924 мың теңге;
Достық ауылдық округіне – 22 886 мың тенге;
Қазақстан ауылдық округіне – 21 363 мың теңге;
Қосшы ауылдық округіне – 25 322 мың теңге;
Мереке ауылдық округіне – 20 648 мың теңге;
Мерей ауылдық округіне – 24 318 мың теңге;
Тасқала ауылдық округіне – 240 352 мың теңге;
Шежін ауылдық округіне – 30 661 мың теңге.
Осы сомаларды Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне бөлу Тасқала ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте, Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне республиқалық бюджет қаражаты есебінен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 15 575 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 18.09.2020 № 51-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. Аудандық бюджеттен Тасқала ауданының ауылдық окрігтерінің бюджеттеріне берілетін нысаналы транфеттердің көлемі жалпы сомасы 19 199 мың теңге болып белгіленсін.
Осы трансферттердегі сомаларды Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне бөлу Тасқала ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 09.07.2020 № 49-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 18.09.2020 № 51-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 12 355 мың теңге көлемінде бекітілсін.

средний ремонт подъездной автодороги к селу Мерей Таскалинского района Западно-Казахстанской области 0-13 километров – 148 387 тысяч тенге;
3) субвенции – 3 455 687 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.04.2020 № 45-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.05.2020 № 47-5 (вводится в действие с 01.01.2020); от 09.07.2020 № 49-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 18.09.2020 № 51-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 18.11.2020 № 53-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.12.2020 № 55-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Установить на 2020 год размеры субвенций, передаваемых из
районного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 432 093 тысячи тенге, в том числе:
Актаускому сельскому округу – 24 619 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу – 21 924 тысячи тенге;
Достыкскому сельскому округу - 22 886 тысяч тенге;
Казахстанскому сельскому округу – 21 363 тысячи тенге;
Кощинскому сельскому округу – 25 322 тысячи тенге;
Мерекенскому сельскому округу – 20 648 тысяч тенге;
Мерейскому сельскому округу – 24 318 тысяч тенге;
Таскалинскому сельскому округу – 240 352 тысячи тенге;
Чижинскому сельскому округу – 30 661 тысяча тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов Таскалинского района осуществляется на основании Постановления акимата Таскалинского района.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов Таскалинского района, выделяемые за счет средств республиканского бюджета в общей сумме 15 575 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.09.2020 № 51-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
8-1. Установить размеры целевых трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов Таскалинского района в общей сумме 19 199 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов бюджетам сельских округов Таскалинского района осуществляется на основании Постановления акимата Таскалинского района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.07.2020 № 49-1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.09.2020 № 51-2 (вводится в действие с 01.01.2020)..
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в размере 12 355 тысяч тенге.

10. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес проценті жоғары айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
11. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

10. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельских населенных пунктах, повышение на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.
11. Установить перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4.

44 597
1
Ауыл шаруашылығы
2 543
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
2 543
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 616
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
927
6
Жер қатынастары
16 719
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 719
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 719
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
25 335
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25 335
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25 335
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 642
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 642
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
36 642
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 357
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
21 285
12
Көлiк және коммуникация
571 743
1
Автомобиль көлiгi
564 043
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
564 043
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
53 981
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
510 062
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
7 700
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

44 597
1
Сельское хозяйство
2 543
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
2 543
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
1 616
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
0
006
Организация санитарного убоя больных животных
0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
927
6
Земельные отношения
16 719
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 719
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16 719
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
25 335
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25 335
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25 335
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 642
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 642
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
36 642
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15 357
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
21 285
12
Транспорт и коммуникации
571 743
1
Автомобильный транспорт
564 043
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
564 043
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
53 981
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
510 062
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
7 700
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

107 563
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
106 576
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
987
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
59 471
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
44 289
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 650
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
26 639
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
15 182
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 182
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
112 082
1
Ауыл шаруашылығы
60 417
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
60 417
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 736
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
220
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1 200
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 188
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 125
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
43 948
6
Жер қатынастары
16 993
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 993
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 061
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
932
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
34 672
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34 672
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
34 672
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 554
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 554
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13 554
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

107 563
006
Функционирование районных (городских) библиотек
106 576
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
987
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
59 471
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
44 289
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
17 650
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
26 639
006
Капитальные расходы государственного органа
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
15 182
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
15 182
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
112 082
1
Сельское хозяйство
60 417
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
60 417
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11 736
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
220
006
Организация санитарного убоя больных животных
1 200
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 188
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 125
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
43 948
6
Земельные отношения
16 993
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 993
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16 061
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
932
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
34 672
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34 672
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
34 672
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 554
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 554
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13 554
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)