2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 37-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5924 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 ақпандағы № 3-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 24.02.2021 № 3-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 293 289 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 265 038 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 729 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 406 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 973 116 мың теңге;
2) шығындар – 10 588 194 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 669 585 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 3 735 451 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 866 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 964 490 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 964 490 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 851 111 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 65 866 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 179 245 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 20.12.2020 № 48-5 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы №32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5896 тіркелген) және осы шешімнің 6 - тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабы, Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" № 299 Жарлығының 8-тармағы қаперге және басшылыққа алынсын.

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 декабря 2019 года № 37-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 31 декабря 2019 года № 5924. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 февраля 2021 года № 3-3
Сноска. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.02.2021 № 3-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 293 289 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 265 038 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 729 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28 406 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 973 116 тысяч тенге;
2) затраты – 10 588 194 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 669 585 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 3 735 451 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 866 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 964 490 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 964 490 тысяч тенге:
поступление займов – 3 851 111 тысяч тенге;
погашение займов – 65 866 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 179 245 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2020 № 48-5 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Поступления в районный бюджет на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года №32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5896) и согласно пункту 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы", пункт 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года № 299 "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 15.09.2020 № 45-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 2 624 779 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 129 799 мың теңге;
төтенше жағдайға байланысты кепілдік берілген әлеуметтік пакетті, оның ішінде азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтарды қамтамасыз етуге – 76 213 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 854 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 1 530 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 2 622 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға - 616 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 13 798 мың теңге;
жастар практикасына – 80 864 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET санатындағы жастарға, аз қамтылған көп балалы отбасы мүшелеріне, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерге – 54 203 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 18 000 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 39 970 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 738 411 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 211 187 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 59 591 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Новопавловка ауылына кіреберіс жолын орташа жөндеуге 0-15 шақырым – 414 065 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы 528 жер телімін сумен жабдықтауға – 93 734 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы, Приречное ауылындағы су құбырын қайта құру – 99 178 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы, Богдановка ауылындағы су құбырын қайта құру – 98 413 мың теңге;

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.09.2020 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме 2 624 779 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 129 799 тысяч тенге;
на обеспечение гарантированного социального пакета, в том числе продовольственно-бытовыми комплектами в связи с чрезвычайной ситуацией – 76 213 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 854 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 1 530 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 2 622 тысячи тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 616 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 13 798 тысяч тенге;
на молодежную практику – 80 864 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 54 203 тысячи тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 18 000 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 39 970 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 738 411 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 211 187 тысяч тенге;
на установление доплат к должноcтному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 59 591 тысяча тенге;
на средний ремонт подъездной дороги к селу Новопавловка Теректинского района Западно-Казахстанская области 0-15 километр – 414 065 тысяч тенге;
на водоснабжение 528 земельных участков в селе Федоровка Теректинского района Западно–Казахстанской области – 93 734 тысячи тенге;
на реконструкцию сетей водопровода в селе Приречное Теректинского района Западно–Казахстанской области – 99 178 тысяч тенге;
на реконструкцию сетей водопровода в селе Богдановка Теректинского района Западно–Казахстанской области – 98 413 тысяч тенге;

әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге келген мамандарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 257 436 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа– 28 000 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге – 137 951 мың теңге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 56 197 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 4 105 304 мың теңге:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарға – 21 928 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 3 935 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепное ауылдық округі Тоқпай ауылында үш қабатты алты пәтерлі 20 тұрғын үйлердің құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 2 848 536 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы, Богдановка ауылындағы су құбырын реконструкциялауға – 39 604 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Приречное ауылындағы су құбырын реконструкциялауға – 37 295 мың теңге;
білім беру ұйымдарында бейнебақылау жүйесін орнату – 46 991 мың теңге:
мектептерді санитарлық-гигиеналық қажеттіліктермен қамтамасыз ету – 41 449 мың теңге:
кепілдендірілген әлеуметтік көмекті енгізуге – 11 648 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Жаңа Өмір ауылында 300 орынға арналған мәдениет үйінің құрылысына – 102 050 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Абай ауылында ауылдық клубын күрделі жөндеуге – 65 962 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Федоровка ауылының Рабочая көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 46 114 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Федоровка ауылының Молодежная көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 41 190 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Ақжайық ауылы Ақжайық көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 124 690 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепное ауылының № 17 көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 67 008 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепное ауылының № 48 көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 298 125 мың теңге;

на предоставление бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистам, прибывшим для работы в сельские населенные пункты – 257 436 тысяч тенге;
на общественные работы – 28 000 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 137 951 тысяча тенге;
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 56 197 тысяч тенге;
на увеличения оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 8 147 тысяч тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме 4 105 304 тысячи тенге:
на государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей – 21 928 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 3 935 тысяч тенге;
строительство 20-ти шеститиквартирных трехэтажных жилых домов в селе Тукпай, Подстепновского сельского округа, Теректинского района Западно–Казахстанской области" (без благоустройства и наружных сетей) – 2 848 536 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Богдановка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 39 604 тысячи тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Приречное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 37 295 тысяч тенге;
на установку системы видеонаблюдения в организациях образования – 46 991 тысяча тенге;
на обеспечение санитарно-гигиеническими средствами школ – 41 449 тысяч тенге;
на внедрение гарантированной социальной помощи – 11 648 тысяч тенге;
на строительство дома культуры на 300 мест в селе Жана Омир Теректинского района Западно – Казахстанской области – 102 050 тысяч тенге;
на капитальный ремонт сельского клуба в селе Абай Теректинского района, Западно – Казахстанской области – 65 962 тысячи тенге;
на капитальный ремонт дороги улицы Рабочая села Федоровка Теректинского района Западно – Казахстанской области – 46 114 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дороги улицы Молодежная села Федоровка Теректинского района Западно – Казахстанской области – 41 190 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дороги улицы Акжайык села Акжайык Теректинского района Западно – Казахстанской области – 124 690 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дороги улицы № 17 села Подстепное Теректинского района Западно – Казахстанской области – 67 008 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дороги улицы № 48 села Подстепное Теректинского района Западно – Казахстанской области – 298 125 тысяч тенге;

алып қоймай залалсыздандырылған және қайта өңделген жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу бойынша Теректі ауданы бюджетінің 2018-2019 жылдарға кредиторлық берешегін өтеуге - 59 113 мың теңге;
аудан мектептерін кең жолақты интернетпен қамтамасыз ету үшін және жылдамдықты ұлғайтуға – 5 856 мың теңге;
кезекші сыныптардың сағатының ұлғаюына байланысты оқу жылының екі тоқсанға педагогтердің еңбек ақысына қосымша қажеттілікке – 72 203 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Новопавловка ауылына кіреберіс жолын орташа жөндеу 0-15 шақырым – 151 607 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданының Тоқпай ауылындағы 222 учаскеде орташа қысымды газқұбырын салуға – 20 000 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 31.03.2020 № 40-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.04.2020 № 41-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.05.2020 № 42-3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2020 № 43-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.09.2020 № 45-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.10.2020 № 46-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2020 № 47-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2020 № 48-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2020 жылға арналған юаудандық бджетте бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының түсімдері 65 866 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2020 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция жалпы сомасы 6 094 144 мың теңге көлемінде түсімдер көзделсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 31.03.2020 № 40-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 462 457 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
1) Ақжайық ауылдық округі – 37 948 мың теңге;
2) Ақсуат ауылдық округі – 29 215 мың теңге;

для погашения кредиторской задолженности бюджета Теректинского района на 2018-2019 годы по возмещению владельцам стоимости продукции и сырья животного происхождения, обезвреженных и переработанных без изъятия – 59 113 тысяч тенге;
для обеспечения школ района широкополосным интернетом и увеличения скорости – 5 856 тысяч тенге;
на дополнительную потребность на заработную плату педагогам в связи с увеличением часов по дежурным классам на две четверти учебного года – 72 203 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной дороги к селу Новопавловка Теректинского района Западно-Казахстанской области 0-15 километр – 151 607 тысяч тенге;
для строительства газопровода среднего давления на 222 участках в селе Тукпай Теректинского района Западно – Казахстанской области – 20 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2020 № 40-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.04.2020 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.05.2020 № 42-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.07.2020 № 43-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.09.2020 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.10.2020 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.11.2020 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.12.2020 № 48-5 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступления сумм погашения бюджетных кредитов в сумме 65 866 тысяч тенге.
6. Установить на 2020 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет 100 %;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет 100 %.
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год поступление субвенции, передаваемой из областного бюджета в общей сумме 6 094 144 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2020 № 40-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Установить объемы субвенции, передаваемой из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2020 год в общей сумме 462 457 тысяч тенге, в том числе:
1) Акжаикский сельский округ – 37 948 тысяч тенге;
2) Аксуатский сельский округ – 29 215 тысяч тенге;

3) Аңқаты ауылдық округі – 14 745 мың теңге;
4) Ақсоғым ауылдық округі – 33 388 мың теңге;
5) Долин ауылдық округі – 26 472 мың теңге;
6) Богдановка ауылдық округі – 28 774 мың теңге;
7) Новопавлов ауылдық округі – 15 804 мың теңге;
8) Подстепный ауылдық округі – 55 864 мың теңге;
9) Покатиловка ауылдық округі – 24 960 мың теңге;
10) Приречный ауылдық округі – 24 842 мың теңге;
11) Ұзынкөл ауылдық округі – 18 263 мың теңге;
12) Федоров ауылдық округі – 52 820 мың теңге;
13) Шалқар ауылдық округі – 17 901 мың теңге;
14) Шағатай ауылдық округі – 35 127 мың теңге;
15) Шаған ауылдық округі – 46 334 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 12.05.2020 № 42-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
11. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 26 295 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 20.12.2020 № 48-5 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерiмен қалада айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақылары мен мөлшерлемелерін салыстырғанда лауазымдық айлықақыларын және тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес процентке көтеру көзделсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 15.09.2020 № 45-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме ақы және тұрғын үй сатып алу және салу үшін әлеуметтік көмек көзделсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 15.09.2020 № 45-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

3) Анкатинский сельский округ – 14 745 тысяч тенге;
4) Аксогумский сельский округ – 33 388 тысяч тенге;
5) Долинский сельский округ – 26 472 тысячи тенге;
6) Богдановский сельский округ – 28 774 тысячи тенге;
7) Новопавловский сельский округ – 15 804 тысячи тенге;
8) Подстепновский сельский округ – 55 864 тысячи тенге;
9) Покатиловский сельский округ – 24 960 тысяч тенге;
10) Приреченский сельский округ – 24 842 тысячи тенге;
11) Узункольский сельский округ – 18 263 тысячи тенге;
12) Федоровский сельский округ – 52 820 тысяч тенге;
13) Шалкарский сельский округ – 17 901 тысяча тенге;
14) Шагатайский сельский округ – 35 127 тысяч тенге;
15) Чаганский сельский округ – 46 334 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.05.2020 № 42-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2020 год не предусматриваются.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в размере 26 295 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2020 № 48-5 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.09.2020 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
13. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.09.2020 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

15. Теректі аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
16. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (В.Мустивко) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
17. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В. Мукашев
Теректі аудандық мәслихатының хатшысы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№37-1 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

15. Поручить постоянным комиссиям Теректинского районного маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
16. Руководителю аппарата районного маслихата (В.Мустивко) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии В. Мукашев
Секретарь Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 31 декабря 2019 года № 37-1
Районный бюджет на 2020 год

17 881
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 881
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
187 965
1
Ауыл шаруашылығы
110 461
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
33 181
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 181
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
77 280
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 241
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2 222
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
5 550
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
4 869
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
850
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
44 375
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6 173
6
Жер қатынастары
16 015
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 015
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 015
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
61 489
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
61 489
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
61 489
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 202
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 202
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
19 202
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19 202
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
12
Көлік және коммуникация

17 881
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
17 881
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
187 965
1
Сельское хозяйство
110 461
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
33 181
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
33 181
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
77 280
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
13 241
006
Организация санитарного убоя больных животных
2 222
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
5 550
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
4 869
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
850
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
44 375
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
6 173
6
Земельные отношения
16 015
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 015
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16 015
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
61 489
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
61 489
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
61 489
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 202
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 202
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
19 202
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
19 202
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
12
Транспорт и коммуникации