"Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 29 шілдедегі № 798 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 90 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 қаңтарда № 19954 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 15 тамыздағы № 546 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 15.08.2024 № 546 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілуі тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 29 шілдедегі № 798 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізімінде № 19121 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 6 тамызда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) жаңа редакцияда жазылсын.
2. 2020 жылдың 1 шілдесінен бастап Тізбе осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда қолданылады деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу заңнамасы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 2020 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 2-тармағын қоспағанда, 2020 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаржы Министрдың м.а. Б. Шолпанкулов
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 31 қаңтары
№ 90 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 29 шілдедегі
№ 798 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы
Мемлекеттік сатып алудыжүзеге асыру тәсілі
1.
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
2.
Құндық мәндегі жылдық көлемі республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің төрт жүз мың еселенген мөлшерінен аспайтын жұмыстар
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
3.
ЖиҺаз өнімі
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
4.
Жеңіл өнеркәсіп тауарлары
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
5.
Сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімі тізіліміне енгізілген (ақпараттандыру объектілерінің сыныптауышына сәйкес)бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері санаттарына жататын тауарлар
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
6.
Ақпараттандыру объектілерін құру және дамыту жөніндегі қызметтер
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
7.
Жүк-жолаушы автомобильдер-фургондарды және жарыс автомобильдерін қоса алғанда (8702 тауар позициясының моторлы көлік құралдарынан басқа) жеңiл автомобильдер және ең алдымен адамдарды тасымалдауға арналған өзге қозғалтқыш көлік құралдары (қозғалтқыш және электрондық өнеркәсіп өнімдерінен басқа)
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
8.
Электр трансформаторлары, статикалық электр өзгерткіштері, түзеткіштер, индуктивтілік орауыштар және дроссельдер
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
9.
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кабельдер (коаксиальды кабельдерді қоса алғанда) мен басқа да жалғағыш тетіктері бар немесе жоқ оқшауланған электр өткізгіштер; олардың электр өткізгіштермен немесе жалғағыш тетіктермен бірге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кабельдер
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
Ескертпе:

О внесении изменения в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 29 июля 2019 года № 798 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 90. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2020 года № 19954.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 15.08.2024 № 546 (вводится в действие с 01.01.2025).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 29 июля 2019 года № 798 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19121, опубликован 6 августа 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
Перечень товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом (далее - Перечень), утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Установить, что с 1 июля 2020 года Перечень действует в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 февраля 2020 года и подлежит официальному опубликованию, за исключением пункта 2 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 июля 2020 года.
И.о Министра финансов Б. Шолпанкулов
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 января 2020 года № 90
Утвержден приказом
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2019 года № 798
Перечень товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом
Наименование товаров, работ, услуг
Способ осуществления государственных закупок
1.
Строительно-монтажные работы
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
2.
Работы, годовые объемы которых в стоимостном выражении не превышают четырехсоттысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
3.
Мебельная продукция
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
4.
Товары легкой промышленности
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
5.
Товары, относящиеся к категориям (согласно классификатору объектов информатизации) программного обеспечения и продукции электронной промышленности, включенные в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
6.
Услуги по созданию и развитию объектов информатизации
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
7.
Автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей (кроме моторных транспортных средств товарной позиции 8702), включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
8.
Трансформаторы электрические, статические электрические преобразователи, выпрямители, катушки индуктивности и дроссели
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
9.
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
Примечание:

1. "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 31-бабының 1-тармағына сәйкес олар бойынша мемлекеттік сатып алу алдын ала біліктілікті іріктей отырып конкурс тәсілімен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі бойынша мемлекеттік сатып алуды өткізу Заңның 39-бабының 3-тармағында көзделген жағдайларда жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға қолданылмайды.
2. Осы тізбенің 3-9–тармақтары бойынша алдын ала біліктілік іріктеуі бар конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу өтпеді деп танылған жағдайда, тапсырыс берушілер мұндай мемлекеттік сатып алуды Заңның 13-бабында айқындалған өзге де тәсілдермен жүзеге асыруға құқылы.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 31 қаңтары
№ 90 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 29 шілдедегі
№ 798 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілі
1.
ЖиҺаз өнімі
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
2.
Жеңіл өнеркәсіп тауарлары
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
3.
Сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімі тізіліміне енгізілген бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері санаттарына жататын тауарлар (ақпараттандыру объектілерінің сыныптауышына сәйкес)
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
4.
Ақпараттандыру объектілерін құру және дамыту жөніндегі қызметтер
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
5.
Жеңiл автомобильдер және жүк-жолаушы автомобильдер-фургондарды және жарыс автомобильдерін қоса алғанда, негiзiнен адамдарды тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлiк құралдары (8702 тауар позициясының моторлы көлік құралдарынан басқа)
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
6.
Электр трансформаторлары, статикалық электр өзгерткіштері, түзеткіштер, индуктивтілік орауыштар және дроссельдер
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
7.
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кабельдер (коаксиальды кабельдерді қоса алғанда) мен басқа да жалғағыш тетіктері бар немесе жоқ оқшауланған электр өткізгіштер; олардың электр өткізгіштермен немесе жалғағыш тетіктермен бірге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кабельдер
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
Ескертпе:

1. Проведение государственных закупок по перечню товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются способом конкурса с предварительным квалификационным отбором в соответствии с пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" (далее – Закон), не распространяется на государственные закупки товаров, работ, услуг, осуществляемых в случаях, предусмотренных пунктом 3 статьи 39 Закона.
2. В случае признания государственных закупок способом конкурса с предварительным квалификационным отбором по пунктам 3 – 9 настоящего перечня несостоявшимися, заказчики вправе осуществить такие государственные закупки иными способами, определенными статьей 13 Закона.
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 января 2020 года № 90
Утвержден приказом
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2019 года № 798
Перечень товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом
Наименование товаров, работ, услуг
Способ осуществления государственных закупок
1.
Мебельная продукция
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
2.
Товары легкой промышленности
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
3.
Товары, относящиеся к категориям (согласно классификатору объектов информатизации) программного обеспечения и продукции электронной промышленности, включенные в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
4.
Услуги по созданию и развитию объектов информатизации
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
5.
Автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей (кроме моторных транспортных средств товарной позиции 8702), включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
6.
Трансформаторы электрические, статические электрические преобразователи, выпрямители, катушки индуктивности и дроссели
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
7.
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
Примечание:

1. "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 31-бабының 1-тармағына сәйкес олар бойынша мемлекеттік сатып алу алдын ала біліктілікті іріктей отырып конкурс тәсілімен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі бойынша мемлекеттік сатып алуды өткізу Заңның 39-бабының 3-тармағында көзделген жағдайларда жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға қолданылмайды.
2. Алдын ала біліктілік іріктеуі бар конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу өтпеді деп танылған жағдайда, тапсырыс берушілер мұндай мемлекеттік сатып алуды Заңның 13-бабында айқындалған өзге де тәсілдермен жүзеге асыруға құқылы.

1. Проведение государственных закупок по перечню товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются способом конкурса с предварительным квалификационным отбором в соответствии с пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" (далее – Закон), не распространяется на государственные закупки товаров, работ, услуг, осуществляемых в случаях, предусмотренных пунктом 3 статьи 39 Закона.
2. В случае признания государственных закупок способом конкурса с предварительным квалификационным отбором несостоявшимися, заказчики вправе осуществить такие государственные закупки иными способами, определенными статьей 13 Закона.