"Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің iшкi тәртiптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 819 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 5 ақпандағы № 82 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 ақпанда № 20015 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің ішкі тәртіптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 819 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 19 желтоқсанда № 9984 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 13 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің ішкі тәртіптеме қағидаларында:
11- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Сотталғандарды жасақтар (бөлімшелер) және камералар бойынша бөлу туралы шешімді олардың жеке тұлғалық ерекшеліктерін, олардың еңбекке тартылуын, жалпы және кәсіптік білім беру жүйесінде оқуын ескере отырып, мекеме бастығы басқаратын мекеме комиссиясы қабылдайды. Комиссияның құрамына мекеме бастығының орынбасарлары, күзет, жедел, режим, тәрбие, арнайы, медициналық, психологиялық, өндірістік қызметтердің өкілдері кіреді. Кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған орташа қауіпсіз мекемелерде комиссия құрамына, бұдан басқа, жалпы білім беретін мектептің және өндірістік-техникалық училищенің қызметкерлері кіреді. Комиссия талқылауының нәтижесі бойынша мекеме бастығының бұйрығы шығарылады.
Террористік немесе экстремистік қылмыстар үшін сотталғандарды қоспағанда күш қолданумен байланысты емес қылмыстар үшін сотталғандар бөлек ұсталады.";
147- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"147. Камералық ұстау мекемесіне келген сотталғандарды кезекші немесе оның орынбасары жедел бөлініс қызметкерінің және психологтың келісімі бойынша карантин бөлімшесінің камераларына орналастырады. Карантинде болудың белгіленген мерзімі аяқталғаннан кейін сотталғандарды мекеме комиссиясы камералар бойынша бөледі. Бірге қылмыс жасаған, сондай-ақ туыстық байланыстары бар сотталғандар жеке (бөлек корпустарға) орналастырылады. Мекеме әкімшілігі олардың арасында байланыстарды болдырмау бойынша шаралар қабылдайды.
Террористік немесе экстремистік қылмыстар үшін сотталғандарды қоспағанда күш қолданумен байланысты емес қылмыстар үшін сотталғандар бөлек ұсталады."

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 819 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка учреждений уголовно-исполнительной системы"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 февраля 2020 года № 82. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 февраля 2020 года № 20015
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 819 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка учреждений уголовно-исполнительной системы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 19 декабря 2014 года за № 9984, опубликован 13 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах внутреннего распорядка учреждений уголовно-исполнительной системы, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Решение о распределении осужденных по отрядам (отделениям) и камерам с учетом их личностных особенностей, привлечении их к труду, обучению в системе общего и профессионального образования принимается комиссией учреждения, возглавляемой начальником учреждения. В состав комиссии включаются заместители начальника учреждения, представители служб охраны, оперативной, режимной, воспитательной, специальной, медицинской, психологической, производственной служб. В учреждениях средней безопасности для содержания несовершеннолетних в состав комиссии, кроме того, включаются работники общеобразовательной школы и производственно-технического училища. По результатам обсуждения комиссии издается приказ начальника учреждения.
Осужденные за преступления не связанные с применением насилия содержатся раздельно, за исключением осужденных за террористические или экстремистские преступления.";
пункт 147 изложить в следующей редакции:
"147. Осужденные, прибывшие в учреждение с камерным содержанием, размещаются в камерах карантинного отделения дежурным или его заместителем по согласованию с сотрудником оперативного подразделения и психологом. По истечении установленного срока пребывания в карантине, осужденные распределяются по камерам комиссией учреждения. Осужденные, являющиеся соучастниками, а также имеющие родственные связи размещаются раздельно (в отдельных корпусах). Администрацией учреждения принимаются меры по исключению контактов между ними.
Осужденные за преступления не связанные с применением насилия содержатся раздельно, за исключением осужденных за террористические или экстремистские преступления.".

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оны алғаш ресми жариялаған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев

2. Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев