"Келісу комиссиясының ережесі мен регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 746 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 24 ақпандағы № 13 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 28 ақпанда № 20079 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 8 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының 15.04.2022 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Келісу комиссиясының ережесі мен регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 746 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12593 болып тіркелген, 2016 жылғы 12 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Келісу комиссиясы туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Комиссия функциялары:
1) Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасын бұзушылықтарды тергеп-тексеру қорытындысы бойынша қорытындылардың жобаларын олардың толықтығы мен онда келтірілген бұзушылықтар фактілерінің дәлелдемелері тұрғысынан қарау;
2) Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасын бұзушылықтарды тергеп-тексеру қорытындысы бойынша қорытынды жобасын қарау нәтижелері бойынша ескертулер мен ұсынымдар енгізу және тергеп-тексеру жүргізетін лауазымды адамға (лауазымды адамдарға) жұмыс үшін жіберу;
3) тергеп-тексеру жүргізетін лауазымды адамның (лауазымды адамдардың) уәжді қорытындысын қарау;
4) уәжді қорытындыны қарау нәтижелері бойынша тергеп-тексеру жүргізетін лауазымды адамға (лауазымды адамдарға) ескертулер мен ұсынымдар енгізу.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Келісу комиссиясының Регламентінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Тергеп-тексеру объектісі өкілінің қарсылықтарын қарау кезінде Комиссия мүшелері тергеп-тексеру объектісі өкілінің қарсылығын қабылдау немесе қабылдамау бойынша өз пікірін Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларына сүйене отырып білдіреді.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Хаттамаға Комиссия төрағасы қол қояды және тергеп-тексеру объектісінің және тергеп-тексеру жүргізетін лауазымды адамның (адамдардың) назарына жеткізіледі.";

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 746 "Об утверждении Положения и регламента согласительной комиссии"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 февраля 2020 года № 13. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2020 года № 20079. Утратил силу приказом Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 15 апреля 2022 года № 8.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции РК от 15.04.2022 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 746 "Об утверждении Положения и регламента согласительной комиссии" (зарегистрирован в Реестре нормативных правовых актов за № 12593, опубликован 12 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Положении о согласительной комиссии, утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Функции Комиссии:
1) рассмотрение проектов заключений по итогам расследований нарушений законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции на предмет их полноты и качества приведенных в нем доказательств фактов нарушений;
2) внесение замечаний и рекомендаций по результатам рассмотрения проекта заключения по итогам расследования нарушений законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции и направление должностному лицу (должностным лицам), проводящему (проводящим) расследование, для работы;
3) рассмотрение мотивированного заключения должностного лица (должностных лиц), проводящего (проводящих) расследование;
4) внесение замечаний и рекомендаций должностному лицу (должностным лицам), проводящему (проводящим) расследование по результатам рассмотрения мотивированного заключения.";
в Регламенте согласительной Комиссии, утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. При рассмотрении возражений представителя объекта расследования члены Комиссии высказывают свое мнение по поводу принятия или непринятия возражения представителя объекта расследования, мотивируя его нормами законодательства Республики Казахстан.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Протокол подписывается Председателем Комиссии, доводится до сведения объекта расследования и должностного лица (должностных лиц), проводящего (проводящих) расследование.";

мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Тергеп-тексеру жүргізетін лауазымды адам (лауазымды адамдар) Комиссияның ескертулері мен ұсынымдарымен келіспеген жағдайда Комиссияның қарауына жататын уәжді қорытынды қалыптастырады.".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Бәсекелестікті қорғау және дамыту комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Даленов

дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. В случае несогласия с замечаниями и рекомендациями Комиссии должностное лицо (должностные лица), проводящее (проводящие) расследование, формирует (формируют) мотивированное заключение, которое подлежит рассмотрению Комиссией.".
2. Комитету по защите и развитию конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов