"Сотталған адамның әлеуметтік пайдалы байланыстарын қолдау үшін ауыстыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 31 мамырдағы № 375 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 ақпандағы № 171 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 4 наурызда № 20089 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сотталған адамның әлеуметтік пайдалы байланыстарын қолдау үшін ауыстыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 31 мамырдағы № 375 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15332 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне 2017 жылғы 20 шілдеде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Сотталған адамның әлеуметтік пайдалы байланыстарын қолдау үшін ауыстыру қағидаларында:
16 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Өтінішті қарау кезінде мынадай негізгі өлшемшарттар сақталады:
сотталғанның теріс мінез-құлық дәрежесінің болмауы;
ҚАК-тың 88-бабы төртінші бөлігінің 4) тармақшасы бойынша ауыстырылған сотталғанның оң мінез - құлық дәрежесінің болуы;
әлеуметтік пайдалы байланысын растайтын құжаттардың болуы;
кездесулер, хат алысулар, телефон арқылы сөйлесулер, сауқаттар (бандерольдер) жіберу арқылы әлеуметтік пайдалы байланысын растауы;
мекеменің тиісті түрінің болуы;
туыстарының тұрғылықты жері бойынша тіркелу мерзімі кемінде алты ай болуы;
осы мекеме үшін бекітілген лимит шегінде мекемеде орындардың болуы.".
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
2019 жылғы " " ________

О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 мая 2017 года № 375 "Об утверждении Правил перевода осужденного для поддержания социально полезных связей"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 февраля 2020 года № 171. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 марта 2020 года № 20089.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 мая 2017 года № 375 "Об утверждении Правил перевода осужденного для поддержания социально полезных связей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15332, опубликован 20 июля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
в Правилах перевода осужденного для поддержания социально полезных связей, утвержденных указанным приказом:
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. При рассмотрении заявления соблюдаются следующие основные критерии:
отсутствие отрицательной степени поведения осужденного;
наличие положительной степени поведения осужденного, переведенного по подпункту 4) части четвертой статьи 88 УИК;
наличие документов, подтверждающих социально полезную связь;
подтверждение поддержания социально полезной связи через свидания, переписки, телефонных переговоров, направлением посылок (бандеролей).
наличие соответствующего вида учреждения;
срок регистрации родственников по месту жительства не менее шести месяцев;
наличие мест в учреждении, в пределах утвержденного лимита для этого учреждения.".
2. Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
" "___________ 2019 года