"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 20 қарашадағы № 98 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 10 наурыздағы № 89/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 наурызда № 20108 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 20 қарашадағы № 98 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізімінде № 10029 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтері комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
А. Жумагалиев
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2020 жылғы 10 наурыздағы
№ 89/НҚ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2014 жылғы 20 қарашадағы
№ 98 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2014 года № 98 "Об утверждении Правил ведения реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 10 марта 2020 года № 89/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2020 года № 20108
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2014 года № 98 "Об утверждении Правил ведения реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 10029, опубликован 16 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила ведения реестра государственных услуг.";
Правила ведения реестра государственных услуг, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
Приложение к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
от 10 марта 2020 года № 89/ НҚ
Утверждены приказом
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 ноября 2014 года № 98
Правила ведения реестра государственных услуг

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу тәртібін және оның құрылымын айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) "бір өтініш" қағидаты – бір өтініш негізінде көрсетілетін бірнеше мемлекеттік қызметтер жиынтығын көздейтін мемлекеттік қызметті көрсету нысаны;
2) көрсетілетін қызметті алушы – орталық мемлекеттік органдарды, Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;
3) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін орталық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалар;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жеке тәртіппен жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сыныпталған тізбесі;
6) мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы пилоттық жоба (бұдан әрі – пилоттық жоба) – перспективаларын зерттеу, талдау және тәуекелдерді барынша азайту мақсатында мемлекеттік қызметтер көрсету саласында жаңа тәсілдерді енгізу;
7) мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган;
8) проактивті көрсетілетін қызмет – қызмет көрсету субъектісінің бастамасы бойынша білетін, қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алу субъектісінің ұялы байланыс абоненттік құрылғысы арқылы берілген келісімі міндетті түрде қажет болатын, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения реестра государственных услуг (далее – Правила) определяют порядок ведения реестра государственных услуг и его структуру.
2. В Правилах используются следующие термины и определения:
1) принцип "одного заявления" – форма оказания государственной услуги, предусматривающая совокупность нескольких государственных услуг, оказываемых на основании одного заявления;
2) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
3) услугодатель – центральные государственные органы, загранучреждения Республики Казахстан, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также физические и юридические лица, оказывающие государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций, осуществляемых в индивидуальном порядке по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
5) реестр государственных услуг (далее – реестр) – классифицированный перечень государственных услуг;
6) пилотный проект в сфере оказания государственных услуг (далее – пилотный проект) – внедрение новых подходов в сфере оказания государственных услуг с целью исследования, анализа перспектив и минимизации рисков;
7) уполномоченный орган в сфере оказания государственных услуг (далее – уполномоченный орган) – центральный государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере оказания государственных услуг;
8) проактивная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме, предоставляемая по инициативе субъекта оказания услуг, для оказания которой необходимо обязательное согласие субъекта получения услуги, предоставленное посредством абонентского устройства сотовой связи.

3. Тізілімді жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтерді анықтау және тізілімге енгізу, көрсетілетін қызметті алушылар үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру болып табылады.
4. Тізілімді жүргізу мақсаттары:
1) көрсетілетін қызметті берушілер қызметінің тиімділігі мен сапасын арттыру;
2) көрсетілетін қызметті алушылар үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтердің ашықтығын және қолжетімділігін қамтамасыз ету;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді есепке алу және талдау.
5. Тізілім мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленеді.
2-тарау. Тізілімді жүргізу тәртібі
6. Тізілімді жүргізу тәртібі мынадай кезеңдерді қамтиды:
1) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау тұрғысынан талдау;
2) жүргізілген талдау негізінде тізілімге енгізуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесін айқындау;
3) анықталған мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтерді тізілімге енгізу;
4) тізілімге оның мазмұнын өзектілендіру (жаңарту) тұрғысынан мониторинг жүргізу;
5) тізілімге енгізілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтерді өзектілендіру (жаңарту).
7. Тізілімге енгізу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызмет мынадай талаптарға сәйкес келеді:
1) мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыруға бағдарланған болуы;
2) дара тәртіппен жүзеге асырылуы;
3) көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылуы;
4) көрсетілетін қызметті алушылардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағдарлануы.
8. Тізілімді жүргізуді уәкілетті орган жүзеге асырады.
9. Тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу үшін орталық мемлекеттік органдар және жергілікті атқарушы органдар:
1) тізілімдегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтерге жыл сайын түгендеу жүргізеді;
2) уәкілетті органға Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тізілімге өзгерістер енгізу жөніндегі ұсыныстарды және (немесе) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тізілімге толықтырулар енгізу жөніндегі мәліметтерді ұсынады.
10. Уәкілетті орган тізілімді басшысының немесе оның міндетін атқаратын тұлғаның бұйрықпен бекітеді және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган және мемлекеттік басқару жүйесін дамыту саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша оған өзгерістер мен толықтырулар енгізеді.

3. Основной задачей ведения реестра является выявление и включение государственных услуг, сведений о государственных услугах в реестр, повышение доступности государственных услуг для услугодателей.
4. Цели ведения реестра:
1) повышение эффективности и качества деятельности услугодателей;
2) обеспечение доступности и открытости для услугополучателей сведений о государственных услугах;
3) учет и анализ государственных услуг.
5. Реестр разрабатывается на государственном и русском языках.
Глава 2. Порядок ведения реестра
6. Порядок ведения реестра включает в себя следующие этапы:
1) анализ нормативных правовых актов Республики Казахстан на предмет выявления государственных услуг;
2) определение на основе проведенного анализа перечня государственных услуг, подлежащих к включению в реестр;
3) включение выявленных государственных услуг, сведений о государственных услугах в реестр;
4) проведение мониторинга реестра на предмет актуализации (обновления) его содержания;
5) актуализация (обновление) сведений о государственных услугах, включенных в реестр.
7. Для включения в реестр государственная услуга соответствует следующим требованиям:
1) быть ориентированной на реализацию отдельных функций государственных органов;
2) осуществляться в индивидуальном порядке;
3) осуществляться по обращению или без обращения услугополучателя;
4) быть ориентированной на реализацию прав, свобод и законных интересов услугополучателей, предоставление им материальных или нематериальных благ.
8. Ведение реестра осуществляется уполномоченным органом.
9. Для внесения изменений и (или) дополнений в реестр центральные государственные органы и местные исполнительные органы:
1) ежегодно проводят инвентаризацию сведений о государственных услугах в реестре;
2) представляют в уполномоченный орган предложения по внесению в реестр изменений по форме согласно приложению 1 к Правилам и (или) сведения по внесению в реестр дополнений по форме согласно приложению 2 к Правилам.
10. Уполномоченный орган утверждает реестр приказом руководителя либо лицом, исполняющим его обязанности, и вносит в него изменения и дополнения по согласованию с уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг и уполномоченным органом в сфере развития системы государственного управления.

3-тарау. Тізілімнің құрылымы
11. Тізілім Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес құрылым бойынша әзірленеді.
12. Тізілім:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын;
2) көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметті (жеке және (немесе) заңды тұлға); мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауын; көрсетілетін қызметті берушінің атауын;
3) өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдардың атауын және/немесе мемлекеттік қызмет электрондық нысанда көрсетілген жағдайда, "электрондық үкіметтің" веб-порталын және ұялы байланыс абоненттік құрылғысы арқылы көрсетуді;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нысанын (электрондық (толық немесе ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде/ проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін);
5) мемлекеттік қызмет көрсетудің ақылы не тегін болуын;
6) пилоттық режимнің болуы туралы мәліметтерді көздейді;
7) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің атауы.
13. Тізілім сыныптамасы:
1) қоғамдық қатынастар саласына байланысты мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің топтамасын білдіретін бөлімдерден;
2) көрсетілетін қызметті алушының өмірлік жағдайына байланысты мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің топтамасын білдіретін кіші бөлімдерден;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің реттік нөмірлерінен тұрады.
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызметке тізілім сыныптамасының барлық деңгейдегі кодтарынан қалыптастырылатын цифрлық белгілер түріндегі сегізмәнді жеке сыныпталған код беріледі.
Сыныпталған код үш бөліктен тұрады:
1) бірінші бөлік – 3 цифрдан тұрады және қоғамдық қатынастар саласындағы бөлімді білдіреді;
2) екінші бөлік – 2 цифрдан тұрады және көрсетілетін қызметті алушының өмірлік жағдайына байланысты кіші бөлімді білдіреді;
3) үшінші бөлік – 3 цифрдан тұрады және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші бөлім ішіндегі реттік нөмірін білдіреді.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметке сыныпталған кодты уәкілетті орган береді.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінің сыныптамасы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес құрылым бойынша жасалады.
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне өзгерістер енгізу бойынша ұсыныстар нысаны
Р/с №
Құрылымдық бөліктері
Қолданыстағы редакция
Ұсынылып отырған редакция
Негіздеме
1
2
3
4
5
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне толықтырулар енгізу бойынша ұсыныстар нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Көрсетілетін қызметті алушылардың санаты
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтініштерді және ресімделген құжаттарды беруді қабылдауды жүзеге асыратын ұйымдар
Ақылы
оның ішінде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету нәтижелерінің нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі (болжанатын мерзімдер, құжаттар тізілімі және тағыда басқа)
Ескертпе (Тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу негізі)
Құқықтық негіз
төлем мөлшері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінің құрылымы
Р/с №
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметті (жеке және (немесе) заңды тұлға)
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдардың атаулары және (немесе) "электрондық үкіметтің" веб-порталы және ұялы байланыс абоненттік құрылғысын көрсету
Ақылы не тегін болуын
Мемлекеттік қызметті көрсету нысанын (электрондық (толық немесе ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде/ проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін)
Пилоттық режимнің болуы туралы мәліметтер
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
қағидаларына
4-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінің сыныптамасы
Бөлім
Ішкі бөлім
Атауы

Глава 3. Структура реестра
11. Реестр разрабатывается по структуре согласно приложению 3 к Правилам.
12. Реестр предусматривает:
1) наименование государственной услуги;
2) сведения об услугополучателе (физическое и (или) юридическое лицо); наименование центрального государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги; наименование услугодателя;
3) наименования организаций, осуществляющих прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, и (или) указание на веб-портал "электронного правительства" и абонентское устройство сотовой связи в случае оказания государственной услуги в электронной форме;
4) форму оказания государственной услуги (электронная (полностью или частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления");
5) платность либо бесплатность оказания государственной услуги;
6) сведения о наличии пилотного проекта;
7) наименование подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги.
13. Классификация реестра состоит из:
1) разделов, которые представляют собой группировку государственных услуг в зависимости от сфер общественных отношений;
2) подразделов, которые представляют собой группировку государственных услуг в зависимости от жизненных ситуаций услугополучателя;
3) порядковых номеров государственных услуг.
14. Государственной услуге присваивается восьмизначный индивидуальный классифицированный код в виде цифрового обозначения, который формируется из кодов всех уровней классификации реестра.
Классифицированный код состоит из трех частей:
1) первая часть – состоит из 3 цифр и обозначает раздел сферы общественных отношений;
2) вторая часть – состоит из 2 цифр и обозначает подраздел в зависимости от жизненной ситуации услугополучателя;
3) третья часть – состоит из 3 цифр и обозначает порядковый номер государственной услуги внутри подраздела.
15. Классифицированный код государственной услуге присваивается уполномоченным органом.
16. Классификация реестра государственных услуг составляется по структуре согласно приложению 4 к Правилам.
Приложение 1
к Правилам ведения
реестра государственных услуг
Форма предложений по внесению изменений в реестр государственных услуг
№ п/п
Структурный элемент
Действующая редакция
Предлагаемая редакция
Обоснование
1
2
3
4
5
Приложение 2
к Правилам ведения
реестра государственных услуг
Форма сведений по внесению дополнений в реестр государственных услуг
Код государственной услуги
Наименование государственной услуги
Категория услугополучателей
Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги
Наименование услугодателя
Организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу оформленных документов
Платность
в том числе:
Форма результата оказания государственной услуги
Порядок оказания государственной услуги (предполагаемые сроки, перечень документов и так далее)
Основание для внесения дополнений в реестр
Правовое основание
размер платы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 3
к Правилам ведени
реестра государственных услуг
Структура реестра государственных услуг
№ п/п
Код государственной услуги
Наименование государственной услуги
Сведения об услугополучателе (физическое и (или) юридическое лицо)
Наименование центра льного государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги
Наименование услугодателя
Наименования организаций, осуществляющих прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, и (или) указание на веб-портал "электронного правительства" и абонентское устройство сотовой связи
Платность/бесплатность
Форма оказания государственной услуги (электронная (полностью или частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления")
Сведения о наличии пилотного проекта
Наименование подзаконного нормативногоправового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 4
к Правилам ведения
реестра государственных услуг
Классификация реестра государственных услуг
Раздел
Подраздел
Наименование