"Электр энергиясына шекті тарифті, теңгерімдеуші электр энергиясына шекті тарифті және электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тарифті бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 147 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 2 наурыздағы № 72 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 наурызда № 20111 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Электр энергиясына шекті тарифті, теңгерімдеуші электр энергиясына шекті тарифті және электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тарифті бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 147 (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 10627 болып тiркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 мамырда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Электр энергиясына шекті тарифті, теңгерімдеуші электр энергиясына шекті тарифті және электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тарифті бекіту қағидаларында:
5-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) энергия өндіруші ұйымдар "белгіленген қуаты" өлшемшарты бойынша мыналарға бөлінеді:
қуаты 30 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 30 МВт-тан 50 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;".
қуаты 50 МВт-тан 75 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 75 МВт-тан 100 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 100 МВт-тан 150 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 150 МВт-тан 300 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 300 МВт-тан 550 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 550 МВт-тан 700 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 700 МВт-тан 800 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 800 МВт-тан 1050 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 1050 МВт-тан 1300 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 1300 МВт-тан 1550 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 1550 МВт-тан 1800 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 1800 МВт-тан 2050 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 2050 МВт-тан 2300 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 2300 МВт-тан 2550 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 2550 МВт-тан 2800 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 2800 МВт-тан 3050 МВт-қа дейінгі энергия өндіруші ұйымдар;
қуаты 3050 МВт және одан жоғары энергия өндіруші ұйымдар;".

О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 147 "Об утверждении Правил утверждения предельного тарифа на электрическую энергию, предельного тарифа на балансирующую электроэнергию и предельного тарифа на услугу по поддержанию готовности электрической мощности"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 2 марта 2020 года № 72. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2020 года № 20111
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 147 "Об утверждении Правил утверждения предельного тарифа на электрическую энергию, предельного тарифа на балансирующую электроэнергию и предельного тарифа на услугу по поддержанию готовности электрической мощности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №10627, опубликован 12 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
в Правилах утверждения предельного тарифа на электрическую энергию, предельного тарифа на балансирующую электроэнергию и предельного тарифа на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 5) изложить в следующей редакции:
"2) "установленная мощность" энергопроизводящие организации разделяются на:
энергопроизводящие организации мощностью до 30 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 30 МВт до 50 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 50 МВт до 75 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 75 МВт до 100 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 100 МВт до 150 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 150 МВт до 300 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 300 МВт до 550 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 550 МВт до 700 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 700 МВт до 800 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 800 МВт до 1050 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 1050 МВт до 1300 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 1300 МВт до 1550 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 1550 МВт до 1800 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 1800 МВт до 2050 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 2050 МВт до 2300 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 2300 МВт до 2550 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 2550 МВт до 2800 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 2800 МВт до 3050 МВт;
энергопроизводящие организации мощностью от 3050 МВт и более;".

2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Н. Ногаев

2. Департаменту развития электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Н. Ногаев