"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың үлгілік оқу бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 12 тамыздағы № 499 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 наурыздағы № 90 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 13 наурызда № 20119 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың үлгілік оқу бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 12 тамыздағы № 499 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14235 болып тіркелген, "Әділет" Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 28 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың үлгілік оқу бағдарламасында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Бағдарламаның мазмұны балалардың физикалық және психикалық дамуының келесі жас кезеңдерін қамтиды және келесі топтарда іске асырылады:
Бөбек жасы – 1-3 жас:
ерте жас – 1 жастан бастап (ерте жас тобы);
кіші жас – 2 жастан бастап (кіші топ);
Мектепке дейінгі жас – 3 жастан 1-сыныпқа қабылданғанға дейін:
мектепке дейінгі орта жас – 3 жастан бастап (ортаңғы топ);
мектепке дейінгі ересек жас – 4 жастан бастап (ересек топ);
мектепалды жас (мектепалды топ, сынып) - 5 жастан бастап;
"Ерте жастағы топ (1 жастан 2 жасқа дейін)" деген 2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Ерте жас тобы (1 жастан бастап)";
"Бірінші кіші топ ( 2 жастан 3 жасқа дейін)" деген 3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Кіші топ ( 2 жастан бастап)";
"Екінші кіші топ (3 жастан 4 жасқа дейін)" деген 4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Ортаңғы топ (3 жастан бастап)";
"Ортаңғы топ (4 жастан 5 жасқа дейін)" деген 5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Ересектер тобы (4 жастан бастап)";
"Ересек топ (5 жастан 6 жасқа дейін)" деген 6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Мектепалды топ/сынып (5 жастан бастап)";
7-тарау алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім беру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 августа 2016 года № 499 "Об утверждении Типовых учебных программ дошкольного воспитания и обучения"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 марта 2020 года № 90. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 марта 2020 года № 20119
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 августа 2016 года № 499 "Об утверждении Типовых учебных программ дошкольного воспитания и обучения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 14235, опубликован 28 сентября 2016 года в Информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующие изменения:
в Типовой учебной программе дошкольного воспитания и обучения, утвержденной указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Содержание Программы охватывает следующие возрастные периоды физического и психического развития детей и реализуются в следующих группах:
Ясельный возраст – 1-3 лет:
ранний возраст – от 1 года (группа раннего возраста);
младший возраст – от 2-х лет (младшая группа);
Дошкольный возраст – от 3-х до приема в 1 класс:
средний дошкольный возраст– от 3-х лет (средняя группа);
старший дошкольный возраст – от 4-х лет (старшая группа);
предшкольный возраст (предшкольная группа, класс) - от 5-ти лет;
заголовок главы 2 "Глава 2. Группа раннего возраста (от 1 года до 2 лет)" изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Группа раннего возраста (от 1 года)";
заголовок главы 3 "Первая младшая группа (от 2 до 3 лет)" изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Младшая группа (от 2-х лет)";
заголовок главы 4 "Вторая младшая группа (от 3 до 4 лет)" изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Средняя группа (от 3-х лет)";
заголовок главы 5 "Средняя группа (от 4 до 5 лет)" изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Старшая группа (от 4-х лет)";
заголовок главы 6 "Старшая группа (от 5 до 6 лет)" изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Предшкольная группа/ предшкольный класс (от 5-и лет)";
главу 7 исключить.
2. Комитету дошкольного и среднего образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Ш.Т. Кариноваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Каринову Ш.Т.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов