Автогаз құю станцияларында автокөлікке құюға арналған сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізудің шекті бағаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 3 сәуірдегі № 125 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 3 сәуірдегі № 22 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 3 сәуірде № 20293 болып тіркелді. 2021 жылғы 1 наурызға дейін қолданыста болды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданыста болу мерзімі - 01.03.2021 дейін (осы бұйрықтың 7-т. қараңыз)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 21 наурыздағы № 133 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының халқы мен экономикасының үздіксіз тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету үшін қажетті азық-түлік пен басқа да тауарларға шекті бағаларды белгілеу тәртібінің 11-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағындағы автогаз құю станцияларында автокөлікке құюға арналған сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізудің шекті бағалары (бұдан әрі – шекті бағалар) белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасының аумағындағы автогаз құю станцияларында автокөлікке құюға арналған сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар аумағында осындай өткізу жүзеге асырылатын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарына автогаз құю станцияларында автокөлікке құюға арналған сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізудің шекті бағалары бойынша мәліметтерді (бұдан әрі – мәліметтер) апта сайын, аптаның әрбір бейсенбісінен кешіктірмей ұсынсын.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары апта сайын жұма күндері осы бірлескен бұйрықтың 2-тармағында көрсетілген мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Бәсекелестікті қорғау және дамыту комитетінің аумақтық бөлімшелеріне және Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігіне ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Бәсекелестікті қорғау және дамыту комитетінің аумақтық бөлімшелері облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынатын мәліметтердің негізінде осы бірлескен бұйрықтың 2-тармағында көрсетілген тұлғалар белгіленген шекті бағаларды асырған жағдайда, нұсқамалар шығарсын және олар орындалмаған жағдайда "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 162-бабына сәйкес әкімшілік жауаптылыққа тартсын.

Об установлении предельных цен на розничную реализацию сжиженного нефтяного газа для заправки автотранспорта на автогазозаправочных станциях
Совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 3 апреля 2020 года № 125 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 апреля 2020 года № 22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2020 года № 20293. Срок действия приказа - до 1 марта 2021 года
Примечание ИЗПИ!
Срок действия приказа – до 01.03.2021 (п.7 приказа).
В соответствии с пунктом 11 Порядка установления предельных цен на продовольственные и другие товары, необходимые для бесперебойного жизнеобеспечения населения и экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2020 года №133 ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Установить предельные цены на розничную реализацию сжиженного нефтяного газа для заправки автотранспорта на автогазозаправочных станциях на территории Республики Казахстан согласно приложению к настоящему совместному приказу (далее – предельные цены).
2. Лицам, осуществляющим розничную реализацию сжиженного нефтяного газа для заправки автотранспорта на автогазозаправочных станциях на территории Республики Казахстан, еженедельно не позднее каждого четверга недели, представлять в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы, на территории которых осуществляется такая реализация, сведения по предельным ценам на розничную реализацию сжиженного нефтяного газа для заправки автотранспорта на автогазозаправочных станциях (далее – сведения).
3. Местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения, столицы представлять в территориальные подразделения Комитета по защите и развитию конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан и Министерство энергетики Республики Казахстан еженедельно по пятницам сведения, указанные в пункте 2 настоящего совместного приказа.
4. Территориальным подразделениям Комитета по защите и развитию конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан на основании сведений, предоставляемых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, в случае превышения лицами, указанными в пункте 2 настоящего совместного приказа, установленных предельных цен, выносить предписания и в случае их неисполнения привлекать к административной ответственности в соответствии со статьей 162 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".

5. Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
6. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика және ұлттық экономика вице-министрлеріне жүктелсін.
7. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2021 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Даленов
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Н. Ногаев
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2020 жылғы 3 сәуірдегі
№ 125 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 3 сәуірдегі
№ 22 бірлескен бұйрығына
қосымша
Автогаз құю станцияларында автокөлікке құюға арналған сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізудің шекті бағалары
Атауы
Тауар нарығының географиялық шекаралары
Шекті баға (ҚҚС-ты есепке алғанда)
1.
Сұйытылған мұнай газы
Нұр-Сұлтан қ.
70 тг/л
2.
Алматы қ.
69 тг/л
3.
Ақтөбе облысы
54 тг/л
4.
Атырау облысы
53 тг/л
5.
Ақмола облысы
57 тг/л
6.
Алматы облысы
70 тг/л
7.
Шығыс Қазақстан облысы
68 тг/л
8.
Жамбыл облысы
64 тг/л
9.
Батыс Қазақстан облысы
68 тг/л
10.
Қостанай облысы
65 тг/л
11.
Қызылорда облысы
60 тг/л
12.
Қарағанды облысы
73 тг/л
13.
Маңғыстау облысы
50 тг/л
14.
Павлодар облысы
63 тг/л
15.
Солтүстік Қазақстан облысы
65 тг/л
16.
Түркістан облысы
57 тг/л
17.
Шымкент қ.
55 тг/л

5. Министерству энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение одного рабочего дня после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
6. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих вице-министров энергетики и национальной экономики Республики Казахстан.
7. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и действует до 1 марта 2021 года.
Сноска. Пункт 7 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2021 № 61 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Министр национальной экономики Республики Казахстан
__________Р. Даленов
Министр энергетики Республики Казахстан
__________Н. Ногаев
Приложение к совместному приказу
Предельные цены на розничную реализацию сжиженного нефтяного газа для заправки автотранспорта на автогазозаправочных станциях
Наименование
Географические границы товарного рынка
Предельная цена (с учетом НДС)
1.
Сжиженный нефтяной газ
г. Нур-Султан
70 тг/л
2.
г. Алматы
69 тг/л
3.
Актюбинская область
54 тг/л
4.
Атырауская область
53 тг/л
5.
Акмолинская область
57 тг/л
6.
Алматинская область
70 тг/л
7.
Восточно-Казахстанская область
68 тг/л
8.
Жамбылская область
64 тг/л
9.
Западно-Казахстанская область
68 тг/л
10.
Костанайская область
65 тг/л
11.
Кызылординская область
60 тг/л
12.
Карагандинская область
73 тг/л
13.
Мангистауская область
50 тг/л
14.
Павлодарская область
63 тг/л
15.
Северно-Казахстанская область
65 тг/л
16.
Туркестанская область
57 тг/л
17.
г. Шымкент
55 тг/л