"Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушысының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 359 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 8 сәуірдегі № 190 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 9 сәуірде № 20350 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушысының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 359 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6463 болып тіркелген, 2010 жылғы 8 қыркүйекте Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 1-тармағының 12) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, жолаушылардың, багаждың және жүктердің тасымалдарын жүзеге асыру үшін халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға рұқсаттар беру және беруден бас тарту тәртібін анықтау мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықаралық тұрақты емес ұшулырды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 8 сәуірдегі
№ 190 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің міндетін
атқарушысының
2010 жылғы 13 тамыздағы
№ 359 бұйрығымен
бекітілген
Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидалары

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 359 "Об утверждении Правил выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года № 190. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2020 года № 20350
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 359 "Об утверждении Правил выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6463, опубликованный 8 сентября 2010 года в информационно-правовой системе "Әділет"), следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 12) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", с целью определения порядка выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов для осуществления перевозок пассажиров, багажа и грузов ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов, утвержденные указанным приказом изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 8 апреля 2020 года № 190
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра транспорта и
коммуникаций
Республики Казахстан
от 13 августа 2010 года № 359
Правила выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 1-тармағының 12) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру және "Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидада мынадай ұғымдар мен терминдер пайдаланылады:
1) авиациялық маршрут (авиамаршрут) - авиатасымалдар пункттері арасындағы олардың үстінен әуе қатынасы жүзеге асырылатын жер бетiнiң географиялық сипаттамасы немесе географиялық сипаттамаларының комбинациясы. Ауданында ұшу/бару әуеайлағы орналасқан аудандардағы елді мекендер авиатасымалдар пункттері болып табылады;
2) жүк құжаттамасы - жүкті тасымалдау шарттары, жөнелтілетін салмақ, жөнелту және тағайындау пункттері көрсетілген тасымалдаушының маршруты бойынша жүкті тасымалдаудағы жүкті жөнелтуші мен тасымалдаушының арасындағы келісімшартты растау үшін қолданылатын, алдын ала сәйкестендіріліп басылған тасымалдаушының құжаты. Нақты рейс орындайтын әуе кемесінің бортына жүкті тиеуді жүзеге асыратын кез келген қону пункті (алғашқы немесе маршруттағы) жөнелту пункті болып табылады, ал жүкті түсіретін бірінші тиісті пункт белгіленген пункт болып табылады (тасымал қай жерде басталғанына және соңында бұл тасымал жүк қағазына сәйкес қайда аяқталатына байланысты емес);
3) шартты авиабағыт - авиабағыт куәлігі бар Қазақстан Республикасының тағайындалған тасымалдаушылары тұрақты ұшулар орындайтын халықаралық авиамаршрут;
4) көмек көрсетуге арналған тасымалдар - табиғи апат немесе төтенше жағдайларда (апат, эпидемия және т.б.) көмек көрсету мақсатында персоналды және керек-жарақтарды тасымалдау үшін гуманитарлық мақсатта орындалатын тұрақты емес рейстер, санитарлық рейстер, сондай-ақ, қалпына келтіру апаттық-құтқару жұмыстарын жүргізуге байланысты жасалатын ұшулар;
5) туристік чартерлі рейс - тұрақты емес рейс болып табылады және ол авиакомпаниямен фрахталау туралы шарт негізінде туроператордың (фрахта алушының) өтінімі бойынша құрылады, осыған сәйкес фрахта беруші фрахта алушыға бір немесе бірнеше рейсте шарттық желілер бойынша жолаушыларды, жүкті және багажды тасымалдауға арналған бір немесе бірнеше әуе кеменің толық немесе жартылай сыйымдылығын төлеуі тиіс;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 12) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов".
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и термины:
1) авиационный маршрут (авиамаршрут) - географическое описание или комбинация географических описаний земной поверхности, над которой осуществляется воздушное сообщение между пунктами авиаперевозок. Пунктами авиаперевозок являются населенные пункты, в районе которых находятся аэродромы вылета/назначения;
2) грузовая накладная - документ, с предварительно напечатанной идентификацией перевозчика, служащий для подтверждения контракта между грузоотправителем и перевозчиком на перевозку груза по маршруту перевозчика, содержащий указание пунктов отправления и назначения, указание веса отправки, условия перевозки груза. Пунктом отправления является любой пункт посадки (первоначальной или на маршруте), в котором осуществляется погрузка груза на борт воздушного судна, осуществляющего конкретный рейс, а пунктом назначения является первый соответствующий пункт, в котором происходит выгрузка груза (независимо от того, где началась перевозка и где в конечном счете закончится эта перевозка в соответствии с грузовой накладной);
3) договорной авиамаршрут - международный авиамаршрут на котором выполняют регулярные полеты назначенные перевозчики Республики Казахстан, имеющие свидетельство на данный авиамаршрут;
4) перевозки для оказания помощи - нерегулярные полеты, выполняемые в гуманитарных целях, для перевозки персонала и припасов в целях оказания помощи во время стихийных бедствий или чрезвычайных ситуаций (аварий, эпидемий и т.д.), санитарные рейсы, а также полеты, связанные с проведением восстановительных и аварийно-спасательных работ;
5) туристский чартерный рейс - нерегулярный рейс, формируемый по заявке туроператора (фрахтователя) на основе договора фрахтования с авиакомпанией, согласно которому фрахтовщик обязуется предоставить фрахтователю за плату всю или часть вместимости одного или нескольких воздушных судов на один или несколько рейсов для перевозки пассажиров, груза и багажа по оговоренным авиамаршрутам;

6) жеке мақсатында немесе қызметтік сапардағы чартерлік рейс - бұл жолаушыларды және/немесе жүкті тасымалдау үшін өз мақсатында жеке немесе заңды тұлғамен тығыз байланыста болатын және тура немесе қосымша жеке немесе заңды тұлғаларға бөлінбейтін шығыстары толығымен осы жеке немесе заңды тұлғамен жабылатын, тұрақты рейс емес;
7) чартерлік жүк рейстер бағдарламасы - бір ғана пайдаланушының әуе кемелерімен бір бағыт бойынша жүйелі орындалатын тұрақты емес жүк авиатасымалдары;
8) тұрақты емес ұшуларды біржақты орындау - қазақстандық авиакомпаниялар отыз күнде екіден аз жиілікпен тұрақты емес ұшуларды орындайтын авиациялық маршруттар бойынша жолаушыларды және/немесе жүкті коммерциялық тасымалдау мақсатында азаматтық әуе кемелерінің шетел пайдаланушыларының тұрақты емес ұшуларын орындауы.
3. "Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитетімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет беруші) көрсетіледі.
2-тарау. Қазақстандық пайдаланушыларын азаматтық әуе кемелерімен халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған шарттары және келісу тәртібі
4. Көрсетілетін қызмет берушінің келісімінсіз шет мемлекеттердің әскери құралымдарын, қару-жарағын және әскери техникасын, сондай-ақ екіұдай мақсаттағы өнімдерді тасымалдау үшін азаматтық әуе кемесін пайдаланушының халықаралық ұшуына жол берілмейді. Көрсетілетін қызмет беруші өз кезегінде осы ұшуды сыртқы саяси қызметті жүзеге асыратын органмен оның құзыреті шегінде келісуді жүзеге асырады.
5. Көрсетілетін қызмет беруші шет мемлекеттердің әскери құралымдарын, қару-жарағын және әскери техникасын, сондай-ақ екі мақсатқа арналған өнімдерді тасымалдау үшін азаматтық әуе кемесінің қазақстандық пайдаланушыларының халықаралық ұшуын жүзеге асыруды азаматтық әуе кемесінің қазақстандық пайдаланушысының немесе оның өкілінің Азаматтық авиация комитетіне жіберген өтінімнің негізінде келіседі, онда мынадай деректер болуы тиіс:
пайдаланушының атауы;
Халықаралық азаматтық авиация ұйымы (бұдан әрі - ХААҰ) үш әріпті коды және рейс нөмірі;
ұшу күні;
әуе кемесінің үлгісі;
ұшудың толық авиабағыты;
фрахта ұйымының атауы көрсетілген ұшу мақсаты және тасымалданатын жүктің тізбесі;
жіберуші жақ және (немесе) жүк жөнелтуші (толық атауы, мекен жайы, телефоны);
қарсы алушы жақ және (немесе) жүк қабылдаушы (толық атауы, мекен жайы, телефон);
лауазымдық тұлғаның қолы.

6) чартерный рейс в личных целях или деловая поездка - нерегулярный рейс, который фрахтуется физическим или юридическим лицом исключительно в собственных целях для перевозки пассажиров и/или груза, при которой расходы полностью покрываются этим физическим или юридическим лицом и не разделяются непосредственно или косвенно с другими физическими или юридическими лицами;
7) программа чартерных грузовых рейсов - систематически выполняемые воздушными судами одного и того же эксплуатанта по одному и тому же маршруту нерегулярные грузовые авиаперевозки;
8) одностороннее выполнение нерегулярных полетов - выполнение иностранным эксплуатантом гражданских воздушных судов нерегулярных полетов с целью коммерческой перевозки пассажиров и/или груза по авиационным маршрутам, на которых казахстанские авиакомпании осуществляют нерегулярные полеты с частотой менее двух полетов в тридцать дней;
3. Государственная услуга "Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Глава 2. Условия и порядок согласования на выполнение международных нерегулярных полетов гражданскими воздушными судами казахстанских эксплуатантов
4. Не допускается без согласования с услугодателем международный полет эксплуатанта гражданского воздушного судна для перевозки воинских формирований, вооружений и военной техники иностранных государств, а также продукции двойного назначения. Услугодатель, в свою очередь, осуществляет согласование данного полета с органом, осуществляющим внешнеполитическую деятельность, в пределах его компетенции.
5. Услугодатель согласовывает осуществление международного полета казахстанского эксплуатанта гражданского воздушного судна для перевозки воинских формирований, вооружений и военной техники иностранных государств, а также продукции двойного назначения на основании заявки, направленной казахстанским эксплуатантом гражданского воздушного судна либо его представителем услугодателю, которая должна содержать следующие данные:
наименование эксплуатанта;
трехбуквенный код присвоенный Международной организацией гражданской авиации (далее - ИКАО) и номер рейса;
дата вылета;
тип воздушного судна;
полный авиамаршрут полета;
цель полета и перечень перевозимого груза, с указанием наименования фрахтующей организации;
отправляющая сторона и (или) грузоотправитель (полное наименование, адрес, телефон);
принимающая сторона и (или) грузополучатель (полное наименование, адрес, телефон);
подпись должностного лица.

6. Қазақстандық пайдаланушы немесе оның уәкілетті өкілі келісу үшін жолдаған өтінімді Қазақстан Республикасының аэронавигациялық ақпарат жинағында (АІР) жарияланған (бұдан әрі - аэронавигациялық ақпарат жинағында) белгіленген арналар бойынша Азаматтық авиация комитетіне ұшуды орындау күніне дейін отыз жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынуы тиіс.
3-тарау. Қазақстан Республикасының әуе кеңістігінде шетел пайдаланушылары азаматтық әуе кемелерінің халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауына рұқсаттарды берудің талаптары мен тәртібі
7. Заңды және жеке тұлғалар (бұдан әрі - қызмет алушы) мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет берушіге аэронавигациялық ұйымына аэронавигациялық ақпарат жинағында жарияланған байланыс арналары бойынша ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсатты алуға өтінімді (бұдан әрі - өтінім):
2) пайдаланушы куәлігінің (болған жағдайда) электронды көшірмесі;
3) әуе кемесінің тіркелгені туралы куәліктің электронды көшірмесі;
4) әуе кемесінің ұшу жарамдылығы туралы куәліктің электронды көшірмесі;
5) үшінші тұлғалар алдындағы азаматтық жауапкершіліктің сақтандыру полисінің электронды көшірмесі;
6) жүк құжаттамасының (Азаматтық авиация комитетінің жеке сұрау салуы бойынша беріледі) электронды көшірмесі.
Біріккен ұлттар ұйымы тізімі бойынша жіктелуі көрсетіліп, тізбесі "Әуеде қауіпті жүктерді қауіпсіз тасымалдау жөніндегі техникалық нұсқаулар" ХААҰ Doc. 9284-AN/905 басылымымен анықталған бортында қауіпті жүкпен тұрақты емес ұшуды жүзеге асырудың өтінімін берген кезде қызмет алушы қосымша төменде көрсетілген құжаттардың электронды көшірмелерін ұсынады:
әуеде қауіпті жүктерді тасымалдаумен байланысты қызметті жүзеге асыру құқығы бар пайдаланушы сертификатын;
ХААҰ-ның белгіленген нормалары мен ережелеріне сәйкес жүктің байлануы және таңбалануы туралы пайдаланушының немесе жүк жөнелтушінің кепілдік хаты.
Азаматтық әуе кемелерін шетелдік пайдаланушыларының туристік чартерлік рейстері үшін мақсаты Қазақстан Республикасының азаматтарын тасымалдау болып табылатын, өтінімде көрсетілген белгіленген байланыс арналары арқылы рейсті жалға алу туроператорлық қызмет көрсетуге лицензияның электронды көшірмесін беруі қажет.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін негізгі талаптардың тізімі, соның ішінде рәсімнің сипаттамасы, көрсетудің нысаны, мазмұны және нәтижесі, сонымен қатар мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескеретін басқа да ақпарат осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру" мемлекеттік қызметінің стандартында (бұдан әрі - стандарт) мазмұндалған.

6. Заявка на согласование от казахстанского эксплуатанта либо его уполномоченного представителя должна быть представлена услугодателю по установленным каналам связи, которые опубликованы в сборнике аэронавигационной информации (AIP) Республики Казахстан опубликованный на интернет ресурсе аэронавигационной организации (далее – сборник аэронавигационной информации) не менее чем за тридцать рабочих дней до даты выполнения полета.
Глава 3. Условия и порядок выдачи разрешений на выполнение нерегулярных международных полетов гражданскими воздушными судами иностранных эксплуатантов в воздушном пространстве Республики Казахстан
7. Юридические и физические лица (далее - услугополучатель) для получения государственной услуги направляют по установленным каналам связи, которые опубликованы в сборнике аэронавигационной информации:
1) заявление на получение разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов (далее – заявление) согласно приложению 1 к настоящим Правилам:
2) электронную копию свидетельства эксплуатанта (при наличии);
3) электронная копия свидетельства о регистрации воздушного судна;
4) электронную копию сертификата летной годности воздушного судна;
5) электронную копию страхового полиса гражданской ответственности перед третьими лицами;
6) электронную копию грузовой накладной (предоставляется по отдельному запросу Комитета гражданской авиации).
При подаче заявления на осуществление международного нерегулярного полета с опасным грузом на борту, перечень которого с указанием классификации по списку Организация объединенных наций определен в "Технических инструкциях по безопасной перевозке опасных грузов по воздуху" издания ИКАО - Doc 9284-AN/905, услугополучатель дополнительно предоставляет электронные копии следующих документов:
сертификат эксплуатанта на право осуществления деятельности, связанной с перевозкой опасных грузов по воздуху;
гарантийное письмо, оформленное эксплуатантом или грузоотправителем о соответствии упаковки и маркировки груза установленным нормам и правилам ИКАО.
Для туристских чартерных рейсов иностранных эксплуатантов гражданских воздушных судов, целью которых является перевозка граждан Республики Казахстан, необходимо представить по установленным каналам связи электронные копии лицензии на занятие туроператорской деятельностью фрахтователя рейса, указанного в заявлении.
8. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов" (далее – стандарт) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

9. Көрсетілетін қызметті беруші стандарттың 7 тармағында құжаттарды олардың келген күні тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызмет берушінің жауапты қызметкері өтінімді тіркеген мезеттен бастап 2 (екі) жұмыс күн ішінде осы қағидалардың 6 тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетулетін қызмет алушы толық емес құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызмет беруші осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзімде, өтінімді қарастырудан дәлелді бас тарту бойынша жауап қайтарады.
Көрсетілетін қызмет берушінің өтінімді қабылдау бойынша дәлелді бас тартуы көрстілетін қызмет алушыға аэронавигациялық ақпарат жинағында жарияланған белгіленген арналар арқылы жіберіледі.
10. Құжаттарды қарау мен мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін ұсыну мерзімі 5 (бес) жұмыс күнді құрайды.
11. Көрсетілетін қызмет беруші тиісті өтінімі бойынша өтінімнің дұрыс рәсімделуін және берілген құжаттардың осы Қағиданың 7-тармағында сәйкес толық болуын тексереді, қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасының әуежайларымен қону, ұшу, әуе кемесін қабылдау және қызмет көрсету шарттарын, метеорологиялық қамтамасыз ету, сондай-ақ аэронавигация ұйымы Қазақстан Республикасының әуе кеңістігінде әуе кемесіне аэронавигациялық қызмет көрсетудің төлем шарттарын жүргізеді.
12. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген толық құжаттардың топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызмет беруші, 3 (үш) жұмыс күн ішінде өтінімді осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігіне тексереді, оң қорытынды болған кезде осы қағидаларға 3-қосымшадағы нысанға сәйкес Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсатты рәсімдейді және аэронавигациялық ақпарат жинағында жарияланған байланыс арналары арқылы жолдайды, не кері қорытынды болған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап қайтарады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері болып келесі саналады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарға сәйкес келмеуі.
14. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.

9. Услугодатель осуществляет регистрацию документов указанных в пункте 7 настоящих Правил, в день их поступления.
Ответственный сотрудник услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления, проверяет полноту представленных документов указанных в пункте 6 настоящих Правил.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов услугодатель в сроки, указанные в части второй настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в приеме заявления.
Мотивированный отказ услугодателя в приеме заявления направляется услугополучателю по каналам связи каналам связи, опубликованным в сборнике аэронавигационной информации.
10. Срок рассмотрения документов и выдача результата оказания государственной услуги составляет 5 (пять) рабочих дней.
11. Услугоподатель при поступлении соответствующего заявления, проверяет правильность оформления заявки и полноту представленных документов в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил, производит согласование с аэропортами Республики Казахстан посадки, вылета, условий приема и обслуживания воздушного судна, метеорологического обеспечения, а также с аэронавигационной организацией условий оплаты за аэронавигационное обслуживание воздушного судна в воздушном пространстве Республики Казахстан.
12. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, указанных в пункте 7 настоящих Правил, услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней рассматривает заявление на соответствие требованиям настоящих Правил, при положительном заключении оформляет и направляет разрешение на выполнение международных нерегулярных полетов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет услугополучателю мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по каналам связи, опубликованным в сборнике аэронавигационной информации.
13. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
14. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.

15. Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсат көрсетілетін қызмет алушыға оның әрекет ету күнінен бастап 72 сағат мерзімге беріледі.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен өтініш берушінің шағымы Заңның 25-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен өтініш берушінің шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
17. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының шешімі нәтижелерімен келіспеген жағдайда, сот тәртібінде шағымдана алады.
18. Мемлекеттік қызметті алу шарттары:
1) келісілген авиабағыт бойынша халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға өтінім беру, тұрақты емес ұшулардың келесі түрлерін қоспағанда:
көмек көрсету үшін тасымалдауды;
жеке мақсаттарында немесе қызметтік сапарда пайдалану чартерлік рейстерді;
салон түріндегі әуе кемелерінде орындалатын бір жолғы ұшуларға жол берілмейді;
2) жеке мақсаттардағы немесе қызметтік сапарда не көмек көрсету үшін орындалатын тасымалдарды қоспағанда, егер пайдаланушысы үшінші мемлекетте тіркелген әуе кемесінде бағыты бойынша басқа бір мемлекеттен Қазақстан Республикасына жолаушыларды коммерциялық тасымалдау мақсатында тұрақты емес ұшу жоспарланса және Қазақстан Республикасы қатысушы болып табылатын халықаралық шарттардағы ережелерде мұндай ұшуларды орындау құқығы көрсетілмеген жағдайда тұрақты емес рейс орындауға жол берілмейді;
3) егер шетелдік пайдаланушының азаматтық әуе кемесінің чартерлі рейсі Қазақстан Республикасының аумағында құралатын жолаушылар тобын коммерциялық тасымалдаумен байланысты жоспарланатын болса, мыналарды қоспағанда:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының күзетілудегі және басқа да лауазымдық тұлғаларды тасымалдауды;
көмек көрсетуге арналған тасымалдауларды;
жеке мақсаттардағы немесе қызметтік сапардағы чартерлі рейстерді;
Қазақстан Республикасының авиациялық билік органдары мен шет мемлекеттің авиациялық билік органдары арасындағы жазба уағдаластықтар шеңберінде орындалатын ұшуларды;
қазақстандық авиакомпаниялардың чартерлік ұшуларды орындау мүмкіндігі болмаған жағдайда;
шетелдік авиакомпания Қазақстан Республикасының авиакомпанияларына шектеулер бар мемлекеттерге чартерлік рейсті орындау өтінімін берген жағдайда, тұрақты емес рейс орындауға жол берілмейді;

15. Разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов выдается услугополучателю на период 72 часа с даты начала его действия.
16. Жалоба на решения, действия (бездействия) работников структурных подразделений услугодателя может быть подана на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
17. В случаях несогласия с результатами решения услугодателя услугополучатель может обжаловать результаты в судебном порядке.
18. Условия получения государственной услуги:
1) не допускается подача заявки на выполнение международного нерегулярного полета по договорному авиамаршруту, за исключением следующих видов нерегулярных полетов:
перевозок для оказания помощи;
чартерных рейсов в личных целях или деловой поездки;
разовых полетов, выполняемых на воздушных судах салонного варианта;
2) не допускается выполнение нерегулярного полета с целью коммерческой перевозки пассажиров по маршруту из какого-либо государства в Республику Казахстан на воздушном судне, эксплуатант которого зарегистрирован в третьем государстве, и предоставление права на выполнение такого полета не предусмотрено положениями международного договора, участницей которого является Республика Казахстан, за исключением перевозки для оказания помощи либо выполнения чартерного рейса в личных целях или деловых поездок;
3) не допускается выполнение чартерного рейса иностранного эксплуатанта гражданского воздушного судна связанного с коммерческой перевозкой группы пассажиров, формируемой на территории Республики Казахстан, за исключением:
перевозки охраняемых и иных должностных лиц государственных органов Республики Казахстан;
перевозок для оказания помощи;
чартерных рейсов в личных целях или деловой поездки;
полетов, выполняемых в рамках письменных договоренностей авиационных властей Республики Казахстан с авиационными властями иностранного государства;
в случае отсутствия возможности выполнения чартерных полетов казахстанскими авиакомпаниями;
в случае подачи заявки на выполнение чартерного рейса иностранной авиакомпанией в страны, где действуют запреты на полеты авиакомпаний Республики Казахстан.

4) көмек көрсету және жеке мақсаттардағы немесе қызметтік сапарлар үшін чартерлік рейстерді орындауды қоспағанда, егер пайдаланушысы үшінші мемлекетте тіркелген әуе кемесінде бағыты бойынша басқа бір мемлекеттен Қазақстан Республикасына жолаушыларды коммерциялық тасымалдау мақсатында тұрақты емес ұшу жоспарланса және Қазақстан Республикасы қатысушы болып табылатын халықаралық шарттардағы ережелерде мұндай ұшуларды орындау құқығы көрсетілмеген жағдайда тұрақты емес рейс орындауға жол берілмейді;
5) көмек көрсету немесе жеке мақсатында орындау үшін тасымалдауды немесе Чартерлік рейсті қоспағанда егер шетелдік пайдаланушы әуе кемесінің тұрақты емес ұшуы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан пункттер арасында жолаушыларды/жүкті коммерциялық тасымалдау мақсатында жүзеге асырылса және мұндай рейсті орындау құқығы Қазақстан Республикасы Қатысушы болып табылатын халықаралық шарттың ережелерінде көзделмеген болса тұрақты емес рейс орындауға жол берілмейді;
6) бірнеше өзара байланысты халықаралық тұрақты емес ұшудың (төрт және одан да көп ұшулар) серияларын орындау үшін өтінім бірінші ұшуды орындауға дейінгі 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей түсуі қажет;
7) егер шетел пайдаланушысы және оның өкілі бір күнде бір рейсті орындауға өтінім берген болса, рұқсаттар пайдаланушыдан алынған өтінім негізінде беріледі;
8) өзара байланысты бірнеше тұрақты емес ұшулардың (төрт немесе бес ұшулар) серияларын мемтекеттік қызмет алғашқы ұшу орындаған күннен бастап отыз күнтізбелік күн мерзімге дейін беріледі;
9) шетелдік пайдаланушының азаматтық әуе кемесінің Қазақстан Республикасының аумағында қалыптастырылатын коммерциялық әуе тасымалына байланысты халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға мемтекеттік қызмет алты айдан артық емес мерзімге беріледі.
4-тарау. Рұқсатты рәсімдеу және олардың мүдделі ұйымдарға берілуін қамтамасыз ету
19. Шетелдік пайдаланушылардың әуе кемелерінде тұрақты емес ұшуларды орындауға рұқсат беру осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес ресімделеді және оны Азаматтық авиация комитетінің төрағасы немесе оның орынбасары, басқарма бастығы бекітеді.
Рұқсат нөмірі осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес әуе кемесін пайдаланушының тіркеу мемлекетінің реттік кодын иелену арқылы, авиациялық әкімшіліктің ағылшын тіліндегі аббревиатурасынан, рұқсаттың реттік нөмірінен және берілген күнінен құралады.
20. Бекітілген рұқсат орнатылған байланыс арналары бойынша өтінім берушінің мекен жайына, сондай-ақ "Қазаэронавигация" РМК және ұшу/қону әуежайларына жіберіледі.
Пайдаланушының немесе оның өкілінің өтініші бойынша рұқсат қосымша ағылшын тілінде рәсімделеді.

4) не допускается выполнение нерегулярного полета с целью коммерческой перевозки пассажиров по маршруту из Республики Казахстан в какое-либо государство на воздушном судне, эксплуатант которого зарегистрирован в третьем государстве, и предоставление права на выполнение такого полета не предусмотрено положениями международного договора, участницей которого является Республика Казахстан, за исключением перевозки для оказания помощи либо выполнения чартерного рейса в личных целях или деловых поездок;
5) не допускается выполнение нерегулярного полета с целью коммерческой перевозки пассажиров/груза между пунктами, находящимися на территории Республики Казахстан, и предоставление права на выполнение такого полета не предусмотрено положениями международного договора, участницей которого является Республика Казахстан, за исключением перевозки для оказания помощи либо выполнения чартерного рейса в личных целях;
6) заявление для выполнения серии нескольких взаимосвязанных международных нерегулярных полетов (четыре и более полетов) должна поступать не позднее, чем за 5 (пять) рабочих дней до выполнения первого полета;
7) в случае предоставления заявления на выполнение одного и того же рейса на одну и ту же дату от иностранного эксплуатанта и его представителя, разрешения выдаются на основании заявления, полученной от эксплуатанта;
8) государственная услуга на выполнение серии нескольких взаимосвязанных нерегулярных полетов (четыре и более полетов) выдаются на срок, не превышающий 30 календарных дней от даты выполнения первого полета;
9) государственная услуга на выполнение международных нерегулярных полетов иностранного эксплуатанта гражданского воздушного судна связанного с коммерческой перевозкой группы пассажиров, формируемой на территории Республики Казахстан выдаются сроком не более шести месяцев.
Глава 4. Оформление разрешений и обеспечение их передачи заинтересованным организациям
19. Разрешение на осуществление международного нерегулярного полета воздушного судна иностранного эксплуатанта оформляется в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам и утверждается Председателем Комитета гражданской авиации либо его заместителем, начальником управления.
Номер разрешения формируется путем последовательного присвоения порядкового кода государства регистрации эксплуатанта воздушного судна в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам, аббревиатуры названия авиационной администрации на английском языке, порядкового номера разрешения и даты его выдачи.
20. Утвержденное разрешение по установленным каналам связи направляется в адрес отправителя заявки, а также в Республиканское государственное предприятие РГП "Казаэронавигация" и в аэропорты посадки/вылета.
По просьбе эксплуатанта либо его представителя разрешение оформляется дополнительно на английском языке.

5-тарау. Қонбай орындалатын ұшуды орындауға алдын ала хабарлама беру тәртібі
20-1. Қазақстан Республикасының әуе кеңістігінде шетел пайдаланушылары азаматтық әуе кемелерінің халықаралық тұрақты емес Қазақстан Республикасы аумағында қонуды жүзеге асырмайтын ұшулар әуе қозғалысына қызмет көрсету органдарына ұшуды орындау туралы алдын ала хабарламаны ұсынған кезде орындалады.
20-2. Қонуды жүзеге асырмайтын ұшуларды орындау туралы алдын ала хабарлама ұшуды орындау күніне дейін 1 күннен кешіктірмей Қазақстан Республикасының аэронавигациялық ұйымына аэронавигациялық ақпарат құжаттарында жарияланған белгіленген байланыс арналары бойынша жіберіледі.
20-3. Ұшуларды орындау туралы алдын ала хабарлама мынадай деректерді қамтиды:
пайдаланушының атауы, толық пошталық мекенжайы және байланыс деректері;
ИКАО коды және рейс нөмірі;
әуе кемесінің типі және тіркеу нөмірі;
әуе кемесінің ең ауыр ұшу салмағы;
әуе кемесінің тіркелген мемлекеті;
ұшу мақсаты;
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша ұшу бағытындағы әуе трассаларын, Қазақстан Республикасының әуе кеңістігіне/кеңістігінен кіру/шығу нүктелерін көрсете отырып, әуе кемесі қозғалысының күні, толық бағыты және кестесі;
бортта қауіпті жүктің, әскери құралымдарын, қару-жарағын және әскери техникасының бар болуы;
аэронавигациялық көрсетілетін қызметтерді төлеудің болжамды нысаны.
6-тарау. Қорытынды ережелер
21. Халықаралық тұрақты емес (чартерлік) рейстер үшін шетелдік авиакомпаниялары рұқсат алуға беретін құжаттар рейсті орындау күнінен бастап 3 (үш) ай ішінде сақталады.
22. Халықаралық тұрақты емес (чартерлік) ұшуларды орындауға шетелдік авиакомпанялардан берілетін өтінімдер және халықаралық тұрақты емес (чартерлік) ұшуларға берілген рұқсаттар 1 (бір) жыл ішінде сақталады.
23. Қонуды жүзеге асырмайтын ұшуларды орындау туралы ұсынылатын алдын ала хабарламалар 1 (бір) жыл ішінде сақталады.
Халықаралық тұрақты емес
ұшуды орындауға рұқсаттар
беру және оны беруден бас
тарту негіздерінің
қағидаларына
1-қосымша
Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға рұқсат алуға өтінім
1. Пайдаланушының атауы және толық пошталық мекенжайы:
_______________________________________________________________________________.
2. Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) коды және рейс нөмірі:
_______________________________________________________________________________.
3. Әуе кемесінің типі, тіркеу нөмірі және радио арқылы шақыруы:
_______________________________________________________________________________.
4. әуе кемесі тіркелген мемлекет: ____________________________________________.

Глава 5. Порядок предоставления предварительных уведомлений о выполнении полетов, выполняемых без посадки
20-1. Международные нерегулярные полеты гражданских воздушных судов иностранных эксплуатантов в воздушном пространстве Республики Казахстан, выполняемых без посадки на территории Республики Казахстан, выполняются при предоставлении предварительного уведомления о выполнении полетов в органы обслуживания воздушного движения.
20-2. Предварительное уведомление о выполнении полетов, выполянемых без посадки направляется в аэронавигационную организацию Республики Казахстан по установленным каналам связи, которые опубликованы в документах аэронавигационной информации не позднее чем за 1 день до даты выполнения полета.
20-3. Предварительное уведомление о выполнении полетов содержит следующие данные:
наименование, полный почтовый адрес эксплуатанта и контактные данные;
код ИКАО и номер рейса;
тип и регистрационный номер воздушного судна;
максимальная взлетная масса воздушного судна;
государство регистрации воздушного судна;
цель полета;
дата, полный авиамаршрут и график движения воздушного судна, с указанием воздушных трасс на маршруте полета по территории Республики Казахстан, точек входа/выхода в/из воздушного пространства Республики Казахстан;
наличие на борту опасного груза, воинских формирований, вооружений и военной техники;
предполагаемая форма оплаты аэронавигационных услуг.
Глава 6. Заключительное положение
20. Документы предоставляемых иностранными авикомпаниями для получения разрешений международных нерегулярных (чартерных) рейсов хранятся в течении 3-х месяцев со дня выполнения рейса.
21. Предоставляемые заявки на выполнение международных нерегулярных (чартерных) полетов от иностранных авиакомпаний и выданные разрешения на выполнения нерегулярных (чартерных) полетов хранятся в течении одного года.
23. Предоставляемые предварительные уведомления о выполнении полетов без посадки хранятся в течении одного года.
Приложение 1 к Правилам
выдачи и оснований для отказа в
выдаче разрешений на
выполнение международных
нерегулярных полетов
Заявление на получение разрешения на выполнение
международных нерегулярных полетов
1. Наименование и полный почтовый адрес эксплуатанта:
___________________________________________________________________________.
2. Код Международной организации гражданской авиации (ИКАО) и номера рейса:
___________________________________________________________________________.
3. Тип, регистрационный номер и радиопозывной воздушного судна;
4. Государство регистрации воздушного судна:_________________.

5. әуе кемесі командирінің (негізгі және резервтік) тегі, экипаж мүшелерінің саны және
олардың азаматтығы: _____________________________________________________________.
6. Ұшу мақсаты:
_______________________________________________________________________________.
7. Жолаушылардың (жүктердің) болуы және олардың саны: ______________________.
8. Жолаушыларды (жүктерді) жөнелту және жеткізу пункттері және аралық отырғызу
пункттері: ______________________________________________________________________.
9. Қазақстан Республикасының аумағы бойынша ұшу бағытындағы әуе трассаларын,
Қазақстан Республикасының әуе кеңістігіне (кеңістігінен) кіру (шығу) нүктелерін көрсете
отырып, әуе кемесі қозғалысының күні, толық авиамаршруты және кестесі:
________________________________________________________________________________
10. Жүк жөнелтуші (толық атауы, мекенжайы, телефоны):
_______________________________________________________________________________.
11. Жүкті алушы (толық атауы, мекенжайы, телефоны):
_______________________________________________________________________________.
12. Навигациялық және байланыс жабдығының типі: ____________________________.
13. Бортта шет мемлекеттердің әскери құралымдарының, қару-жарағының және әскери
техникасының болуы: ____________________________________________________________.
14. Әуежайлар және аэронавигация қызметтері үшін болжамды төлем нысандары:
_______________________________________________________________________________.
15. Лауазымды адамның қолы, телефоны: ______________________________________.
Халықаралық тұрақты емес
ұшуды орындауға рұқсаттар
беру және оны беруден бас
тарту негіздерінің
қағидаларына
2-қосымша
"Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру" мемлекеттік қызметінің стандарты
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру
2
Көрсетілетін қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
3
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қолжетімдік арналары)
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінімдерді қабылдау көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі немесе аэронавигациялық ақпарат жинағында жарияланған байланыс арналары арқылы жүзеге асырылады
4
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күн
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
қағаз
6
Мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижесі
Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту
Қызмет көрсету нысаны: қағаз
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қвзмет алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
тегін
8
Көрсетілетін қызмет берушінің жұмыс істеу кестесі

5. Фамилия командира воздушного судна (основного и резервного), количество членов
экипажа и их гражданство: __________________________________________________.
6. Цель полета:_____________________________________________________________.
7. Наличие пассажиров (грузов) и их количества:________________________________.
8. Пункт отправки и доставки пассажиров (груза) и пункты промежуточных посадок:
___________________________________________________________________________
9. Дата, полного авиамаршрута и графика движения воздушного судна, с указанием
воздушных трасс на маршруте полета по территории Республики Казахстан, точки
входа (выхода) в (из) воздушного пространства Республики Казахстан:
___________________________________________________________________________
10. Грузоотправитель (полное наименование, адрес, телефон):
___________________________________________________________________________.
11. Грузополучатель (полное наименование, адрес, телефон):
___________________________________________________________________________.
12. Тип навигационного и связного оборудования:________________________________.
13. Наличие на борту воинских формирований, вооружений и военной техники
иностранных государств: ____________________________________________________.
14. Предполагаемая форма оплаты аэропортовых и аэронавигационных услуг:
___________________________________________________________________________.
15. Подпись должностного лица, телефон:______________________________________.
Приложение 2 к Правилам
выдачи и оснований для отказа в
выдаче разрешений на
выполнение международных
нерегулярных полетов
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов"
1
Наименование государственной услуги
Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов
2
Наименование услугодателя
Комитет гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
3
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявлений на оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо по каналам связи, опубликованным в сборнике аэронавигационной информации.
4
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней;
5
Форма оказания оказания государственной услуги
бумажная
6
Результат оказания государственной услуги
Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма результат оказания услуги: бумажная
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы услугодателя

Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін
9
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынылады:
1)1) өтінім:
2)2) пайдаланушы куәлігінің (болған жағдайда) электронды көшірмесі;
3)3) әуе кемесінің тіркелгені туралы куәліктің электронды көшірмесі;
4)4) әуе кемесінің ұшу жарамдылығы туралы куәліктің электронды көшірмесі;
5)5) үшінші тұлғалар алдындағы азаматтық жауапкершіліктің сақтандыру полисінің электронды көшірмесі;
6)6) жүк құжаттамасының (Азаматтық авиация комитетінің жеке сұрау салуы бойынша беріледі) электронды көшірмесі.
7)Біріккен ұлттар ұйымы тізімі бойынша жіктелуі көрсетіліп, тізбесі "Әуеде қауіпті жүктерді қауіпсіз тасымалдау жөніндегі техникалық нұсқаулар" ХААҰ Doc. 9284-AN/905 басылымымен анықталған бортында қауіпті жүкпен тұрақты емес ұшуды жүзеге асырудың өтінімін берген кезде қызмет алушы қосымша төменде көрсетілген құжаттардың электронды көшірмелерін ұсынады:
8)әуеде қауіпті жүктерді тасымалдаумен байланысты қызметті жүзеге асыру құқығы бар пайдаланушы сертификатын;
9)ХААҰ-ның белгіленген нормалары мен ережелеріне сәйкес жүктің байлануы және таңбалануы туралы пайдаланушының немесе жүк жөнелтушінің кепілдік хаты.
10)Азаматтық әуе кемелерін шетелдік пайдаланушыларының туристік чартерлік рейстері үшін мақсаты Қазақстан Республикасының азаматтарын тасымалдау болып табылатын, өтінімде көрсетілген белгіленген байланыс арналары арқылы рейсті жалға алу туроператорлық қызмет көрсетуге лицензияның электронды көшірмесін беруі қажет.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздемелер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту кезінде қызмет беруші көрсетілетін қвзмет алушыға бас тарту себебі көрсетілен жауапты жолдайды:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарға сәйкес келмеуі.
11
Мемлекеттік қызметтерді көрсету ерекшеліктерін ескере отырып,
Электронды нысан мен Мемлекеттік корпорация арқылы қоса алғанда басқа да талаптар
12. Мемлекеттiк қызметтi көрсету орындарының мекенжайлары көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң www.miid.gov.kz ("Азаматтық авиация комитетi" бөлiмiнiң "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" кiшi бөлiмiнде) интернет-ресурсында орналастырылған.
13. Көрсетiлетiн қызметтi алушының порталдың "жеке кабинетi", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтердi көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткiзу режимiнде мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi және мәртебесi туралы ақпаратты алу мүмкiндiгi бар.
14. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мәселелерi бойынша анықтама қызметтерiнiң байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91, мемлекеттiк қызметтердi көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы: 1414.
Халықаралық тұрақты емес
ұшуды орындауға рұқсаттар
беру және оны беруден бас
тарту негіздерінің
қағидаларына
3-қосымша
Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсат
_____ жылғы "___" ___________ № ___ шығыс құжатқа
Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсат берілді:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(рейстер нөмірі, пайдаланушының атауы, әуе кемесінің типі
(негізгі және резервтік),
________________________________________________________________________________
әуе кемесінің тіркеу нөмірі (негізгі және резервтік), ұшудың күні, толық маршруты,
________________________________________________________________________________
әуе кеңістігіне/нен кіру мен шығудың нүктелері және уақыты)
Рұқсат № ______________________
(рұқсттың нөмірі көрсетіледі)
Ұшудың мақсаты _______________
Ерекше жағдайлар _________________________________________________________
(әуежайлық пен аэронавигациялық алымдарды төлеудің әдісі мен нысаны көрсетіледі)
Уәкілетті органның басшысы
__________________________
(қолы)
____ жылғы "____" _____________                        М.О. (болған кезде)
Халықаралық тұрақты емес
ұшуды орындауға рұқсаттар
беру және оны беруден бас
тарту негіздерінің
қағидаларына
4-қосымша
Шетел әуе кемелерімен халықаралық тұрақты емес ұшуларға берілетін рұқсаттардағы беру кезінде қолданылатын мемлекеттердің тізбесі және олардың реттік нөмірлері
код
Мемлекет
код
Мемлекет
код
Мемлекет

С понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для получения государственной услуги представляется:
1) заявление:
2) электронную копию свидетельства эксплуатанта (при наличии);
3) электронная копия свидетельства о регистрации воздушного судна;
4) электронную копию сертификата летной годности воздушного судна;
5) электронную копию страхового полиса гражданской ответственности перед третьими лицами;
6) электронную копию грузовой накладной (предоставляется по отдельному запросу Комитета гражданской авиации).
При подаче заявления на осуществление международного нерегулярного полета с опасным грузом на борту, перечень которого с указанием классификации по списку Организация объединенных наций определен в "Технических инструкциях по безопасной перевозке опасных грузов по воздуху" издания ИКАО - Doc 9284-AN/905, эксплуатант дополнительно предоставляет копии следующих документов:
сертификат эксплуатанта на право осуществления деятельности, связанной с перевозкой опасных грузов по воздуху;
гарантийное письмо, оформленное эксплуатантом или грузоотправителем о соответствии упаковки и маркировки груза установленным нормам и правилам ИКАО.
Для туристских чартерных рейсов иностранных эксплуатантов гражданских воздушных судов, целью которых является перевозка граждан Республики Казахстан, необходимо представить по установленным каналам связи копии лицензии на занятие туроператорской деятельностью фрахтователя рейса, указанного в заявлении.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Основанием для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.miid.gov.kz, (в подразделе "Государственные услуги" раздела "Комитет гражданской авиации").
2. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 3 к Правилам
выдачи и оснований для отказа в
выдаче разрешений на
выполнение международных
нерегулярных полетов
Разрешение на выполнение международных нерегулярных полетов
На исх. № _______ от "___" ________ ___г.
Дано разрешение на выполнение международных нерегулярных полетов
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(номера рейсов, наименование эксплуатанта, тип воздушного судна (основной и
резервный),
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
регистрационный номер воздушного судна (основной и резервный),
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
дата, полный маршрут полета, точки и время входа и выхода в/из воздушного
пространства)
Разрешение № _____________________________________________________________
(указывается номер разрешения)
Цель полета _______________________________________________________________
Особые условия ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указывается метод и форма оплаты аэропортовых и аэронавигационных сборов)
Руководитель уполномоченного органа ___________ ___________________________
(подпись)
"____" _____________________ ______г.
М. П. (при наличии)
Приложение 4 к Правилам
выдачи и оснований для отказа в
выдаче разрешений на
выполнение международных
нерегулярных полетов
Перечень государств и их порядковые номера, используемые при выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных авиаперевозок иностранными воздушными судами
код
Государство
код
Государство
код
Государство