"Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 ақпандағы № 108 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 202 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 сәуірде № 20404 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 ақпандағы № 108 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10528 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-2-бабының 10-10) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамамен бекітілген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
2020 жылғы 14 сәуірі
№ 202 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 108 бұйрығымен
бекітілген
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-2-бабының 10-10) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының тұрғын үй қорына кіретін кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау процесінде туындайтын қатынастарды реттейді.

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 февраля 2015 года № 108 "Об утверждении Правил содержания общего имущества объекта кондоминиума"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 202. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2020 года № 20404
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 февраля 2015 года № 108 "Об утверждении Правил содержания общего имущества объекта кондоминиума" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10528, опубликован 23 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 10-10) статьи 10-2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила содержания общего имущества объекта кондоминиума, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
от 14 апреля 2020 года № 202
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 февраля 2015 года № 108
Правила содержания общего имущества объекта кондоминиума
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила содержания общего имущества объекта кондоминиума (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 10-10) статьи 10-2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" (далее - Закон) и регулируют отношения, возникающие в процессе содержания общего имущества объекта кондоминиума, входящих в жилищный фонд Республики Казахстан.

2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкі – дара (бөлек) меншіктегі пәтерлерден, тұрғын емес үй-жайлардан басқа, кондоминиум объектісінің бөліктері (қасбеттер, кіреберістер, вестибюльдер, холдар, дәліздер, баспалдақ марштары мен баспалдақ алаңдары, лифтілер, шатырлар, шатырастылар, техникалық қабаттар, жертөлелер, үйге ортақ инженерлік жүйелер мен жабдықтар, абоненттік пошта жәшіктері, көппәтерлі тұрғын үй тұрған жер учаскесі және (немесе) үй жанындағы жер учаскесі, абаттандыру элементтері және ортақ пайдаланылатын басқа да мүлік);
2) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін ағымдағы жөндеу – мерзімінен бұрын тозуын болғызбау және ақауларын жою мақсатында жүргізілетін, көппәтерлі тұрғын үйдің нормативтік және техникалық құжаттамада белгіленген құрама бөліктері мен инженерлік жабдықтарын ауыстыру немесе қалпына келтіру жөніндегі уақтылы техникалық іс-шаралар мен жұмыстар кешені;
3) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу – көппәтерлі тұрғын үйдің ресурсын қалпына келтіру мақсатында жүргізілетін, көппәтерлі тұрғын үйдің тозған конструкцияларын, бөлшектерін және инженерлік жабдықтарын жаңа немесе анағұрлым мықты және үнемді, жөнделетін объектілердің пайдалану көрсеткіштерін жақсартатын түрлеріне ауыстыру жөніндегі іс-шаралар мен жұмыстар кешені;
4) көппәтерлі тұрғын үйдің үй жанындағы жер учаскесі (бұдан әрі – үй жанындағы жер учаскесі) – көппәтерлі тұрғын үйге іргелес жатқан және абаттандыруға, көгалдандыруға, спорт, ойын алаңдарын, кірме жолдарды, орынтұрақтарды, тротуарларды, шағын сәулет нысандарын орналастыруға арналған жер учаскесі;
5) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар – кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесіне, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесіне сәйкес жиналыс шешімімен белгіленген пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің міндетті шығындары;
6) кондоминиум объектісін басқару – пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің қауіпсіз және жайлы тұруына (болуына) жағдайлар жасауға, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін тиісінше күтіп-ұстауға, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалану мәселелерін шешуге және коммуналдық көрсетілетін қызметтерді ұсынуға бағытталған іс-шаралар кешені;
7) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау – кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін техникалық пайдалану, санитариялық күтіп-ұстау және ағымдағы жөндеу бойынша жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер кешені;

2. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) общее имущество объекта кондоминиума – части объекта кондоминиума (фасады, подъезды, вестибюли, холлы, коридоры, лестничные марши и лестничные площадки, лифты, крыши, чердаки, технические этажи, подвалы, общедомовые инженерные системы и оборудование, абонентские почтовые ящики, земельный участок под многоквартирным жилым домом и (или) придомовой земельный участок, элементы благоустройства и другое имущество общего пользования), кроме квартир, нежилых помещений, находящихся в индивидуальной (раздельной) собственности;
2) текущий ремонт общего имущества объекта кондоминиума – комплекс своевременных технических мероприятий и работ по замене или восстановлению составных частей и инженерного оборудования многоквартирного жилого дома, установленных нормативной и технической документацией, проводимых с целью предотвращения их преждевременного износа и устранения неисправности;
3) капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума – комплекс мероприятий и работ по замене изношенных конструкций, деталей и инженерного оборудования многоквартирного жилого дома на новые или более прочные и экономичные, улучшающие эксплуатационные показатели ремонтируемых объектов, проводимых с целью восстановления ресурса многоквартирного жилого дома;
4) придомовой земельный участок многоквартирного жилого дома (далее – придомовой земельный участок) – земельный участок, прилегающий к многоквартирному жилому дому и предназначенный для благоустройства, озеленения, размещения спортивных, игровых площадок, подъездных дорог, парковок, тротуаров, малых архитектурных форм;
5) расходы на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума – обязательные затраты собственников квартир, нежилых помещений, установленные решением собрания в соответствии с методикой расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также методикой расчета минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума;
6) управление объектом кондоминиума – комплекс мероприятий, направленных на создание безопасных и комфортных условий проживания (пребывания) собственников квартир, нежилых помещений, надлежащее содержание общего имущества объекта кондоминиума, решение вопросов пользования общим имуществом объекта кондоминиума и предоставление коммунальных услуг;
7) содержание общего имущества объекта кондоминиума – комплекс работ или услуг по технической эксплуатации, санитарному содержанию и текущему ремонту общего имущества объекта кондоминиума;

8) сервистік қызмет субъектісі – жасалған шарт негізінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі қызметтерді көрсететін жеке немесе заңды тұлға;
9) кондоминиум объектісінің шектеулі пайдаланылатын ортақ мүлкі – кондоминиум объектісі ортақ мүлкінің осы Заңда айқындалатын тәртіппен пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің немесе үшінші тұлғаның пайдалануына берілген бір бөлігі;
10) көппәтерлі тұрғын үй – ортақ үлестік меншік болып табылатын кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінен және көппәтерлі тұрғын үйге іргелес жатқан жер учаскесіне не кондоминиум объектісі ортақ мүлкінің өзге де бөліктеріне дербес шығатын жерлері бар екі және одан көп пәтерлерден, тұрғын емес үй-жайлардан тұратын, біртұтас бөлінбейтін жер учаскесінде біртұтас іргетасы бар жеке тұрған ғимарат;
11) көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы – басқаратын көппәтерлі тұрғын үйдегі пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесі болып табылмайтын, уәкілетті орган бекіткен біліктілік талаптарына сай келетін Қазақстан Республикасының азаматы;
12) көппәтерлі тұрғын үй кеңесі (бұдан әрі – үй кеңесі) – пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері қатарынан сайланатын кондоминиум объектісін басқару органы;
13) көппәтерлі тұрғын үй кондоминиумы (бұдан әрі – кондоминиум) – Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тәртіппен тіркелген меншік нысаны, бұл ретте пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар дара (бөлек) меншікте болады, ал дара (бөлек) меншікте емес бөліктер пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелеріне көппәтерлі тұрғын үй тұрған біртұтас бөлінбейтін жер учаскесін және (немесе) үй жанындағы жер учаскесін қоса алғанда, ортақ үлестік меншік құқығымен тиесілі болады;
14) көппәтерлі тұрғын үй мүлкінің меншік иелері бірлестігі (бұдан әрі – мүліктің меншік иелері бірлестігі) – коммерциялық емес ұйым болып табылатын, бір көппәтерлі тұрғын үй пәтерлерінің, тұрғын емес үй-жайларының меншік иелері құрған, кондоминиум объектісін басқаруды жүзеге асыратын, оны күтіп-ұстауды қаржыландыратын және оның сақталуын қамтамасыз ететін заңды тұлға;
15) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері (бұдан әрі – ТКШ ақпараттандыру объектілері) – тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелер;

8) субъект сервисной деятельности – физическое или юридическое лицо, оказывающее услуги по содержанию общего имущества объекта кондоминиума на основании заключенного договора; (п.24-2) ст. 2 Закон "О жилищных отношениях")
9) общее имущество объекта кондоминиума ограниченного пользования – часть общего имущества объекта кондоминиума, переданная в определяемом настоящим Законом порядке в пользование собственнику квартиры, нежилого помещения или третьему лицу;
10) многоквартирный жилой дом – отдельно стоящее здание с единым фундаментом на едином неделимом земельном участке, состоящее из общего имущества объекта кондоминиума, которое является общей долевой собственностью, и двух и более квартир, нежилых помещений, имеющих самостоятельные выходы на земельный участок, прилегающий к многоквартирному жилому дому, либо в иные части общего имущества объекта кондоминиума;
11) управляющий многоквартирным жилым домом – гражданин Республики Казахстан, не являющийся собственником квартиры, нежилого помещения в управляемом многоквартирном жилом доме, соответствующий квалификационным требованиям, утвержденным уполномоченным органом; (п.16-2) ст. 2 Закон "О жилищных отношениях")
12) совет многоквартирного жилого дома (далее – Совет дома) – орган управления объектом кондоминиума, избираемый из числа собственников квартир, нежилых помещений;
13) кондоминиум многоквартирного жилого дома (далее – кондоминиум) – форма собственности, зарегистрированная в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан, при которой квартиры, нежилые помещения находятся в индивидуальной (раздельной) собственности, а те части, которые не находятся в индивидуальной (раздельной) собственности, принадлежат собственникам квартир, нежилых помещений на праве общей долевой собственности, включая единый неделимый земельный участок под многоквартирным жилым домом и (или) придомовой земельный участок;
14) объединение собственников имущества многоквартирного жилого дома (далее – объединение собственников имущества) – юридическое лицо, являющееся некоммерческой организацией, образованное собственниками квартир, нежилых помещений одного многоквартирного жилого дома, осуществляющее управление объектом кондоминиума, финансирующее его содержание и обеспечивающее его сохранность;
15) объекты информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства (далее – объекты информатизации ЖКХ) - электронные информационные ресурсы и информационные системы в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства;

16) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру субъектілері (бұдан әрі – ТКШ ақпараттандыру субъектілері) - уәкілетті орган, жергілікті атқарушы органдар, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту орталығы, табиғи монополиялар субъектілері, мүліктің меншік иелерінің бірлестіктері, көппәтерлі тұрғын үйді басқаратын жай серіктестіктер, басқарушы компаниялар, сервистік қызмет субъектілері, пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері және өзге де субъектілер;
17) көппәтерлі тұрғын үй пәтерлері, тұрғын емес үй-жайлары меншік иелерінің жиналысы (бұдан әрі – жиналыс) – пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға байланысты шешімдерді ұжымдық талқылауын және дауыс беру арқылы қабылдауын қамтамасыз ететін кондоминиум объектісін басқарудың жоғарғы органы.
2-тарау. Кондоминиум объектісін басқару
3. Кондоминиум объектісін басқару, оны күтіп-ұстауды қаржыландыру және кондоминиум объектісі ортақ мүлкінің сақталуын қамтамасыз ету үшін бір көппәтерлі тұрғын үй пәтерлерінің, тұрғын емес үй-жайларының меншік иелері мүліктің меншік иелері бір бірлестігін не бір жай серіктестікті құрады.
4. Бір іргетаста орналасқан не үйге ортақ бірыңғай инженерлік жүйелері бар көппәтерлі тұрғын үйлердегі пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері әрбір көппәтерлі тұрғын үйдің пәтерлері, тұрғын емес үй-жайлары меншік иелерінің үштен екісінен астамы келіскен кезде мүліктің меншік иелерінің бір бірлестігін құруға құқылы.
5. Кондоминиум объектісін басқару:
1) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау үшін ағымдағы және перспективалық жоспарларды жоспарлау, жасау;
2) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу;
3) жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу;
4) сервистік қызмет субъектілерімен және коммуналдық қызмет көрсететін ұйымдармен жасалған шарттардың орындалуын бақылау арқылы жүзеге асырылады.
6. Мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы, жай серіктестіктің сенім білдірілген адамы, көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы, басқарушы компания Заңда айқындалған басқару функцияларын жүзеге асырады.
7. Көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы немесе басқарушы компания өз құрамында оқудан өткен және кондоминиум объектісін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыру біліктілігін растайтын құжаты бар мамандар болған кезде кондоминиум объектісін басқару бойынша қызметтер көрсетеді.

16) субъекты информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства (далее – субъекты информатизации ЖКХ) - уполномоченный орган, местные исполнительные органы, центр развития жилищно-коммунального хозяйства, субъекты естественных монополий, объединения собственников имущества, простые товарищества, управляющие многоквартирным жилым домом, управляющие компании, субъекты сервисной деятельности, собственники квартир, нежилых помещений и иные субъекты;
17) собрание собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома (далее – собрание) – высший орган управления объектом кондоминиума, обеспечивающий коллективное обсуждение и принятие решений собственниками квартир, нежилых помещений, связанных с управлением объектом кондоминиума и содержанием общего имущества объекта кондоминиума, путем голосования, в том числе посредством объектов информатизации ЖКХ.
Глава 2. Управление объектом кондоминиума
3. Для управления объектом кондоминиума, финансирования его содержания и обеспечения сохранности общего имущества объекта кондоминиума собственниками квартир, нежилых помещений одного многоквартирного жилого дома создается одно объединение собственников имущества либо одно простое товарищество
4. В многоквартирных жилых домах, расположенных на едином фундаменте либо имеющих единые общедомовые инженерные системы, собственники квартир, нежилых помещений вправе создать одно простое товарищество либо одно объединение собственников имущества при согласии более двух третей собственников квартир, нежилых помещений каждого многоквартирного жилого дома.
5. Управление объектом кондоминиума осуществляется путем:
1) планирования, составления текущих и перспективных планов для содержания общего имущества объекта кондоминиума;
2) расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума;
3) организации и проведения собраний;
4) контроля за исполнением договоров, заключенных с субъектами сервисной деятельности и организациями, предоставляющие коммунальные услуги.
6. Председатель объединения собственников имущества или доверенное лицо простого товарищества либо управляющий многоквартирным жилым домом либо управляющая компания осуществляют функции управления, определенные Законом.
7. Управляющий многоквартирным жилым домом или управляющая компания оказывает услуги по управлению объектом кондоминиума при наличии в своем составе специалистов, прошедших обучение и обладающих документом, подтверждающим квалификацию на осуществление функций по управлению объектом кондоминиума.

8. ТКШ ақпараттандыру объектісін таңдау жиналыста дауыс беру арқылы жүзеге асырылады.
9. Кондоминиум объектісін басқаруды ТКШ ақпараттандыру объектісі жиналыспен таңдалмаған жағдайларды қоспағанда, ТКШ ақпараттандыру субъектілері ТКШ ақпараттандыру объектілері арқылы электрондық жүзеге асырады.
10. Мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы сайланған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде екінші деңгейдегі банкте:
кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар бойынша ақшаны есепке жатқызуға арналған ағымдағы шотты (ағымдағы шот);
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге ақша жинақтауға арналған жинақ шотын (жинақ шоты) ашады.
11. Кондоминиум объектісін басқаруды пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері заңды тұлға құрмай өз бетінше жүзеге асырған жағдайда, екінші деңгейдегі банктерде шоттар ашуды жай серіктестіктің сенім білдірілген адамы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделген, жай серіктестіктің сенім білдірілген адамына пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың барлық меншік иесі екінші деңгейдегі банктерде шоттар ашуға уәкілеттік берген сенімхат негізінде жүзеге асырады. Жай серіктестіктің сенім білдірілген адамы ағымдағы және жинақ шоттарды осы Заңда айқындалған мақсаттарда ғана, жай серіктестік шартына қол қойылған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде ашады.
12. Мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы немесе жай серіктестіктің сенім білдірілген адамы не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы не басқарушы компания Үй кеңесі мүшелерінің құрамында комиссиялық түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне тексеріп қарау жүргізеді және түгендеу тізбесін және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес кондоминиум объектісін қарау актісін жасайды.
13. Түгендеу тізбесі мен кондоминиум объектісін қарау актілері негізінде мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы немесе жай серіктестіктің сенім білдірілген адамы не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы не басқарушы компания "Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесін, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 166 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20284 болып тіркелген) бекітілген Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесіне сәйкес күнтізбелік бір жылға кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын жасайды және шығыстар мөлшерін айқындайды.

8. Выбор объекта информатизации ЖКХ осуществляется на собрании путем голосования.
9. Управление объектом кондоминиума осуществляется электронно посредством объектов информатизации ЖКХ субъектами информатизации ЖКХ, за исключением случаев, когда объект информатизации ЖКХ не выбран собранием.
10. Председатель объединения собственников имущества в течение пятнадцати рабочих дней со дня избрания открывает в банке второго уровня:
текущий счет для зачисления денег по расходам на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума (текущий счет);
сберегательный счет для накопления денег на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума (сберегательный счет).
11. В случае, если управление объектом кондоминиума осуществляется собственниками квартир, нежилых помещений самостоятельно без образования юридического лица, открытие счетов в банках второго уровня осуществляется доверенным лицом простого товарищества на основании доверенности, оформленной в соответствии с законодательством Республики Казахстан, которой доверенное лицо простого товарищества уполномочено всеми собственниками квартир, нежилых помещений на открытие счетов в банках второго уровня. Доверенное лицо простого товарищества открывает текущий и сберегательные счета только в целях, определенных Законом, в течение пятнадцати рабочих дней со дня подписания договора простого товарищества.
12. Председатель объединения собственников имущества или доверенное лицо простого товарищества либо управляющий многоквартирным жилым домом либо управляющая компания комиссионно в составе членов совета дома, проводят осмотр и составляют Инвентарный перечень общего имущества объекта кондоминиума в соответствии с приложением 1 и акт осмотра объекта кондоминиума согласно приложения 2 к настоящим Правилам.
13. На основании Инвентарного перечня и акта осмотра объекта кондоминиума председатель объединения собственников имущества или доверенное лицо простого товарищества либо управляющий многоквартирным жилым домом либо управляющая компания составляет смету расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума на один календарный год в соответствии с Методикой расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума и определяет размер расходов, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 166 "Об утверждении Методики расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также методики расчета минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №20284).

14. Мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы немесе жай серіктестіктің сенімді адамы не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы не басқарушы компания Үй кеңесінің қарауына шығыстар сметасының жобасы мен кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарнаның мөлшерін ұсынады, ол пәтердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің жиналысында, оның ішінде ТКШ ақпараттандыру объектісін жиналыс сайламаған жағдайларды қоспағанда, ТКШ ақпараттандыру объектілері арқылы дауыс беру жолымен бекітіледі.
15. Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың мөлшері пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесінің ортақ мүліктегі үлесіне мөлшерлес белгіленеді.
16. Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстарға жатпайтын қосымша шығыстар пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелеріне олардың жазбаша келісімінсіз және (немесе) жиналыстың шешімінсіз жүктелмейді.
17. Шығыстар сметасында көзделмеген кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі қосымша жөндеу жұмыстарын және өзге де іс-шараларды жүргізу қажет болған жағдайда, жиналыста пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері нысаналы жарналарды жинау және олардың мөлшері туралы шешім қабылдайды, ол хаттамамен ресімделеді.
18. Мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы немесе жай серіктестіктің сенімді адамы не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы не басқарушы компания Үй кеңесіне кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі ай сайынғы және жылдық есептерді ТКШ ақпараттандыру объектілері арқылы электрондық және/немесе қағаз түрінде береді. Үй кеңесі пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иелеріне ТКШ ақпараттандыру объектілері арқылы электрондық және/немесе қағаз түрінде ай сайынғы есептерді есепті кезеңнен кейінгі айдың оныншы күніне дейін ұсынуды қамтамасыз етеді және жалпы қолжетімді жерлерде, ал жылдық есептерді есепті кезеңнен кейін бірінші тоқсан ішінде орналастырады.
19. Үйге ортақ мұқтаждарға жұмсалатын коммуналдық қызметтер үйге ортақ есепке алу аспаптарының көрсеткіштері негізінде, ал олар болмаған кезде - белгіленген қуат бойынша не табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган бекіткен тұтыну нормалары бойынша айқындалады.
20. Бір басқару нысанынан басқа басқару нысанына ауысу жиналыс шешімінің негізінде жүзеге асырылады. Бір басқару нысанынан басқа басқару нысанына ауысқан жағдайда осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген кондоминиум объектісі бойынша құжаттарды қабылдау актісі жасалады және беріледі.

14. Председатель объединения собственников имущества или доверенное лицо простого товарищества либо управляющий многоквартирным жилым домом либо управляющая компания представляет на рассмотрение Совету дома проект сметы расходов и размер ежемесячного взноса на управление объекта кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, которая утверждается на собрании собственников квартир, нежилых помещений в том числе путем голосования посредством объектов информатизации ЖКХ, за исключением случаев, когда объект информатизации ЖКХ не выбран собранием.
15. Размеры расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума устанавливаются соразмерно доле собственника квартиры, нежилого помещения в общем имуществе.
16. Дополнительные расходы, не относящиеся к расходам на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, не могут возлагаться на собственников квартир, нежилых помещений без их письменного согласия и (или) решения собрания.
17. В случае, необходимости проведения дополнительных ремонтных работ и иных мероприятий по содержанию общего имущества объектов кондоминиума, не предусмотренных в смете расходов, собственники квартир, нежилых помещений на собрании, принимают решение о сборе целевых взносов и их размере, который оформляется протоколом.
18. Председатель объединения собственников имущества или доверенное лицо простого товарищества либо управляющий многоквартирным жилым домом либо управляющая компания предоставляет Совету дома ежемесячные и годовые отчеты по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума электронно через объекты информатизации ЖКХ и/или бумажно. Совет дома обеспечивает предоставление собственникам квартиры, нежилого помещения электронно через объекты информатизации ЖКХ и/или бумажно ежемесячные отчеты до десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом и размещает в общедоступных местах, а годовые отчеты в течение первого квартала, следующего за отчетным.
19. Коммунальные услуги, расходуемые на общедомовые нужды, определяются на основании показаний общедомовых приборов учета, а при их отсутствии - по установленной мощности либо по нормам потребления, утвержденным государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках.
20. Переход от одной формы управления в другую форму управления осуществляется на основании решения собрания. В случае перехода от одной формы управления в другую форму управления составляется и передается акт приема передачи документов по объекту кондоминиума указанные в приложении 3 к настоящим Правилам.

3-тарау. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау
21. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкі Заңның, құрылыс, санитариялық, экологиялық, өртке қарсы және басқа да міндетті нормалар мен қағидалардың талаптарына сәйкес:
1) пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің, сондай-ақ кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға қатысатын адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерін сақтау;
2) азаматтардың өмірі мен денсаулығы үшін қауіпсіздікті, жеке немесе заңды тұлғалар мүлкінің және мемлекеттік мүліктің сақталуын;
3) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-3-бабына сәйкес республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары бекітетін Коммуналдық қызметтер көрсету қағидаларына сәйкес пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелеріне коммуналдық қызметтер көрсету бойынша үйге ортақ инженерлік жүйелер мен жабдықтардың тұрақты дайындығын;
4) Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергетикалық тиімділікті арттыру туралы заңнамасының талаптарын сақтауды қамтамасыз ететін жай-күйде ұсталуы тиіс.
22. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауды мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы немесе жай серіктестіктің сенім білдірілген адамы не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы не басқарушы компания және сервистік қызмет субъектілері арасында бір жылдан аспайтын мерзімге жасалған шарттарға сәйкес сервистік қызмет субъектісі жүзеге асырады.
Мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы немесе жай серіктестіктің сенімді адамы не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы не басқарушы компания жыл сайын ТКШ ақпараттандыру объектісі немесе қағаз түрінде электрондық дауыс беру жолымен сервистік қызметтің қолданыстағы субъектісімен шартқа қайта қосылу туралы мәселелерді шығарады.
23. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау құрамына, конструктивтік ерекшеліктеріне, физикалық тозу дәрежесіне және техникалық жай-күйіне байланысты, сондай-ақ орналасудың геодезиялық және табиғи-климаттық жағдайларына байланысты мыналар қамтылады:
1) кондоминиум объектісінің жертөле үй-жайларын, паркингтерін және басқа да ортақ пайдалану орындарын дератизациялау, дезинсекциялау, дезинфекциялау;
2) кондоминиум объектісінің үйге ортақ инженерлік жүйелеріне (жылу беру, ыстық және суық сумен жабдықтау, су бұру, электрмен жабдықтау, газбен жабдықтау, желдету) және жабдықтарына техникалық қызмет көрсету, авариялық жағдайларды оқшаулау;
3) үйге ортақ инженерлік жүйелер мен жабдықтарды күзгі-қысқы маусымға дайындау;

Глава 3. Содержание общего имущества объекта кондоминиума
21. Общее имущество объекта кондоминиума должно содержаться в соответствии с требованиями Закона, строительных, санитарных, экологических, противопожарных и других обязательных норм и правил в состоянии, обеспечивающем:
1) соблюдение прав и законных интересов собственников квартир, нежилых помещений, а также лиц участвующих в содержании общего имущества объекта кондоминиума;
2) безопасность для жизни и здоровья граждан, сохранность имущества физических или юридических лиц и государственного имущества;
3) постоянную готовность общедомовых инженерных систем и оборудований по предоставлению коммунальных услуг собственникам квартир, нежилых помещений в соответствии с Правилами предоставления коммунальных услуг, утверждаемые местными исполнительными органами городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, согласно статьи 10-3 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
4) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергетической эффективности
22. Содержание общего имущества объекта кондоминиума осуществляется субъектом сервисной деятельности на основании договора на срок не более одного года, заключенным между председателем объединения собственников имущества или доверенным лицом простого товарищества либо управляющим многоквартирным жилым домом либо управляющей компанией и субъектом сервисной деятельности.
Председатель объединения собственников имущества или доверенное лицо простого товарищества либо управляющий многоквартирным жилым домом либо управляющая компания ежегодно выносит вопросы о перезаключении договора с действующим субъектом сервисной деятельности или выборе нового субъекта сервисной деятельности на собрание путем электронного голосования через объект информатизации ЖКХ или бумажно.
23. Содержание общего имущества объекта кондоминиума в зависимости от состава, конструктивных особенностей, степени физического износа и технического состояния, а также в зависимости от геодезических и природно-климатических условий расположения, включает в себя:
1) дератизация, дезинсекция, дезинфекция подвальных помещений, паркингов и других мест пользования общего имущества объекта кондоминиума;
2) техническое обслуживание, локализация аварийных случаев общедомовых инженерных систем (отопления, горячего и холодного водоснабжения, водоотведения, электроснабжения, газоснабжения, вентиляции) и оборудования объекта кондоминиума;
3) подготовка общедомовых инженерных систем и оборудований к осенне-зимнему периоду;

4) кондоминиум объектісін ортақ пайдалану орындарының тиісті санитариялық жағдайын қамтамасыз ету;
5) кондоминиум объектісінің үй маңындағы аумағының жер учаскесінің тиісті санитариялық жағдайын қамтамасыз ету (көгалдандыру (жасыл желектер мен көгалдарды отырғызу, күту, кесу), қоқыс құбырын санитариялық тазалау, қазылған шұңқырларды тазалау, аула дәретханаларын жинау және ақтау, жапырақтарды, қар мен мұздақтарды, оның ішінде шатырдан тазалау);
6) үйге ортақ есепке алу аспаптарын сатып алу, орнату, сервистік қызмет көрсету және тексеру;
7) қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз ету, пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жиналысының шешімі бойынша авариялық жағдайларды ағымдағы жөндеу және оқшаулау (лифтілерге қызмет көрсету);
8) өрт сигнализациясы мен өрт сөндіруді сатып алу мен орнатуды қоспағанда, өрттен қорғау жүйесін (өрт сигнализациясы мен өрт сөндіру қондырғыларын, түтіннен қорғау және өрт кезінде адамдарды құлақтандыру мен эвакуациялауды басқару, өртке қарсы су құбыры жүйелерін және оттан қорғау құралдарын) күтіп-ұстау және оларға техникалық қызмет көрсету, өрт сөндіргіштерді сатып алу және оларға техникалық қызмет көрсету, өрт қауіпсіздігі белгілерімен қамтамасыз ету;
9) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін ағымдағы жөндеу (ақау актісі негізінде);
10) пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жиналысының шешімі бойынша кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға тұтынылған коммуналдық қызметтерге ақы төлеу;
11) домофон жабдығын орнату;
12) домофон жабдығына техникалық қызмет көрсету;
13) шаруашылық шығыстар (кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау үшін қажетті мүкәммал, жабдықтар мен материалдарды сатып алу).
24. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі қызметтердің әрбір түріне сервистік қызмет субъектілерімен жеке шарт жасалады.
25. Объектінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау бойынша қызмет көрсету туралы шарттың сомасы кондоминиумның ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған жарналарды жинаудың жоспарлы сомасынан аспауы тиіс.
26. Көппәтерлі тұрғын үйді ағымдағы жөндеу "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабына сәйкес бекітілген сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтердің талаптарына сәйкес жүргізіледі.
27. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне ағымдағы жөндеу жүргізу қажет болған жағдайда мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы немесе жай серіктестіктің сенім білдірілген адамы не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушы не басқарушы компания Үй кеңесінің қатысуымен ақау актісін жасайды.
Ағымдағы жөндеу аяқталғаннан кейін кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне ағымдағы жөндеу жүргізген ұйым орындалған жұмыстарды қабылдау үшін орындалған жұмыстардың актісін Үй кеңесіне жібереді және мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасына немесе жай серіктестіктің сенім білдірілген адамына не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушыға не басқарушы компанияға қол қоюға ұсынады.

4) обеспечение надлежащего санитарного состояния мест пользования общего имущества объекта кондоминиума;
5) обеспечение надлежащего санитарного состояния земельного участка придомовой территории объекта кондоминиума (озеленение (посадка, уход, обрезка зеленых насаждений и газонов), санитарная очистка мусоропровода, очистка выгребных ям, уборка и побелка дворовых уборных, уборка листьев, снега и наледи, в том числе с крыши);
6) приобретение, установка, сервисное обслуживание и поверка общедомовых приборов учета;
7) обеспечение безопасной эксплуатации опасных технических устройств, текущему ремонту и локализации аварийных случаев (обслуживание лифтов) по решению собрания собственников квартир и нежилых помещений;
8) содержание и техническое обслуживание системы противопожарной защиты (установок пожарной сигнализации и пожаротушения, системы противодымной защиты, оповещения и управления эвакуацией людей при пожаре, противопожарного водопровода и средств огнезащиты), приобретение и техническое обслуживание огнетушителей, обеспечение знаками пожарной безопасности, за исключением приобретения и установки пожарной сигнализации и пожаротушения;
9) текущий ремонт общего имущества объекта кондоминиума (на основании дефектного акта);
10) оплату коммунальных услуг, потребленных на содержание общего имущества объекта кондоминиума по решению собрания собственников квартир, нежилых помещений;
11) установка домофонного оборудования;
12) техническое обслуживание домофонного оборудования;
13) хозяйственные расходы (приобретение инвентаря, оборудования и материалов необходимого для содержания общего имущества объекта кондоминиума.
24. На каждый вид услуг по содержанию общего имущества объекта кондоминиума заключается отдельный договор с субъектами сервисной деятельности.
25. Сумма договора об оказании услуги по содержанию общего имущества объекта не должна превышать плановой суммы сбора взносов на содержание общего имущества кондоминиума.
26. Текущий ремонт многоквартирного жилого дома проводится в соответствии с требованиями государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства утвержденных, согласно статьи 28 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
27. В случае необходимости в проведении текущего ремонта общего имущества объекта кондоминиума председатель объединения собственников имущества или доверенное лицо простого товарищества либо управляющий многоквартирным жилым домом либо управляющая компания составляет дефектный акт с участием совета дома.
После окончания текущего ремонта организация, проводившая текущий ремонт общего имущества объекта кондоминиума направляет акт выполненных работ для принятия выполненых работ совету дома, и предоставляет на подписание председателю объединения собственников имущества или доверенному лицу простого товарищества либо управляющему многоквартирным жилым домом либо управляющей компании.

28. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін немесе оның жекелеген бөліктерін күрделі жөндеу Заңның 50-3-бабына сәйкес, сондай-ақ уәкілетті орган бекіткен кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізу тәртібіне сәйкес жүргізіледі.
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу (жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру) жүргізу туралы, жинақ шотында жинақталған шығыстар сметасын бекіту және ақшаны жұмсау туралы, сондай-ақ кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге тұрғын үй қарызын алу туралы шешім қабылдау пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің жалпы санының үштен екісінен астамының келісімі бойынша қабылданған және жиналыс хаттамасымен бекітілген жиналыстың шешімі бойынша ғана жүзеге асырылады.
29. Сервистік қызмет субъектісі мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасымен немесе жай серіктестіктің сенім білдірілген адамымен не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушымен не басқарушы компаниямен үлгілік шарт жасасқан кезде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөнінде сапалы қызмет көрсетуді қамтамасыз етеді.
30. Үй кеңесі ТКШ ақпараттандыру объектісі жиналыспен таңдалмаған жағдайларды қоспағанда, ТКШ ақпараттандыру объектілері арқылы сервистік қызмет субъектілерімен шарт талаптарының орындалуына мониторинг жүргізеді.
31. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі қызметтер көрсету туралы шарттардың орындалуын бақылау мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасына немесе жай серіктестіктің сенім білдірілген адамына не көппәтерлі тұрғын үйді басқарушыға не басқарушы компанияға жүктеледі.
4-тарау. Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің және пәтерді жалдаушылардың (қосымша жалдаушылардың), тұрғын емес үй-жайды жалға алушылардың кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау шығындарына қатысуы
32. Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне ағымдағы және күрделі жөндеу жүргізуді қоса алғанда, оның қауіпсіз пайдаланылуын қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдайды.
33. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкі құрамына кірмейтін пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесі болып табылатын көппәтерлі тұрғын үйдің тапсырыс берушісі (құрылыс салушысы) Заңда айқындалған тәртіппен кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстарды төлейді.
34. Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері:

28. Капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума или отдельных его частей проводится в соответствии со статьей 50-3 Закона, а также в соответствии с порядком проведения капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума утвержденным уполномоченным органом.
Принятие решения о проведении капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума (модернизации, реконструкции, реставрации), об утверждении сметы расходов и расходование денег, накопленных на сберегательном счете, а также о получении жилищного займа на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, осуществляется только по решению собрания, принятому при согласии более двух третей от общего числа собственников квартир, нежилых помещений и закрепленному протоколом собрания.
29. Субъект сервисной деятельности при заключении договора с председателем объединения собственников имущества или доверенным лицом простого товарищества либо управляющим многоквартирным жилым домом либо управляющей компанией обеспечивает качественное оказание услуг по содержанию общего имущества объекта кондоминиума.
30. Совет дома осуществляет мониторинг исполнения условий договоров с субъектами сервисной деятельности посредством объектов информатизации ЖКХ, за исключением случаев, когда объект информатизации ЖКХ не выбран собранием.
31. Контроль за исполнением договоров об оказании услуг по содержанию общего имущества объекта кондоминиума возлагается на председателя объединения собственников имущества или доверенного лица простого товарищества либо управляющего многоквартирным жилым домом либо управляющую компанию.
Глава 4. Участие собственников квартир, нежилых помещений, нанимателей (поднанимателей) квартиры, арендаторов нежилого помещения в расходах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума
32. Собственники квартир, нежилых помещений принимают меры по содержанию общего имущества объекта кондоминиума и обеспечению его безопасной эксплуатации, включая проведение текущего и капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума.
33. Заказчик (застройщик) многоквартирного жилого дома, являющийся собственником квартир, нежилых помещений, не входящих в состав общего имущества объекта кондоминиума, оплачивает расходы на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума в порядке, определенном Законом.
34. Собственники квартир, нежилых помещений:

1) кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалану бойынша тең құқықтарға ие болады;
2) кондоминиум объектісінің шектеулі пайдаланылатын ортақ мүлкінің өздеріне бекітіліп берілген бөліктерін мүліктің меншік иелері бірлестігінің немесе жай серіктестіктің ағымдағы шотына жалға алу ақысын есепке жатқыза отырып, мүлікті шектеулі пайдалануға беру туралы мүліктік жалдау (жалға беру) шартында белгіленген талаптарда пайдалануға құқылы;
3) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған барлық шығыстарға қатысады;
4) Үй кеңесін өзіне тиесілі пәтерді, тұрғын емес үй-жайды мүліктік жалдауға (жалға) беру туралы хабардар етеді;
5) көрсетілетін коммуналдық қызметтің әрбір түріне жеткізушілермен жеке шарттар жасайды;
6) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің сақталуын қамтамасыз етеді;
7) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге ақша жинақтау үшін өзіне тиесілі пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың пайдалы алаңының бір шаршы метріне есептегенде республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштіктің кемінде 0,0005 еселенген мөлшеріндегі ақшаны ай сайын жинақ шотына аударады;
8) жиналыста пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері арасынан Үй кеңесін сайлайды, ол пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың кемінде үш меншік иесінен тұрады.
35. Пәтерлерді, тұрғын емес үй-жайларды қайта жабдықтау және (немесе) қайта жоспарлау кезінде, егер өзгерістер:
тіреуіш және (немесе) қоршау конструкцияларын;
үйге ортақ инженерлік жүйелерді;
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін;
пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың функционалдық мақсатын қозғайтын жағдайларда, пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жалпы санының кемінде үштен екісінің міндетті жазбаша келісімі талап етіледі.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген өзгерістер мүгедектердің тұрғынжайға кіруін қамтамасыз етуге байланысты болған жағдайда, пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жазбаша келісімі талап етілмейді.
36. Пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің пәтерді, тұрғын емес үй-жайды қайта жабдықтауды және (немесе) қайта жоспарлауды қоса алғанда, конструкциялық бөлігін және (немесе) үйге ортақ инженерлік желілерді өзгертуі Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
37. Пәтерді жалдаушының (қосымша жалдаушының), жеке тұрғын үй қорынан тұрғын емес үй-жайды жалдаушының жиналысқа дауыс беруге құқығы жоқ және кондоминиум объектісін басқаруға өзгеше түрде қатыса алмайды.
Кондоминиум объектісінің
ортақ мүлкін күтіп-ұстау
қағидаларына
1-қосымша
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін түгендеу тізбесі
Кондоминиум объектісінің орналасқан жері:_________________________
Атауы
Өлшем бірлігі
Сандық сипаттамасы
Сапалық сипаттамасы
Салынған жылы
жыл
Пайдалануға берілген күні
Кондоминиумды тіркеу
Жалпы алаңы
м2
Тұрғын алаңы
м2
Тұрғын емес үй-жайлардың алаңы
м2
жертөле
м2
шатырасты
м2
техникалық қабат
м2
Жер учаскесінің жалпы алаңы
м2
Қабаттар саны
бірлік
Кіреберіс саны
бірлік
Секциялар саны
бірлік
Мансард
м2
Паркинг
м2
Энергия аудитін өткізу күні
Энергия тиімділігі сыныбы
Соңғы күрделі жөндеу күні
Баланстық тиістілігі
Кондоминиум объектісіне техникалық зерттеп-қарау жүргізген ұйымның қорытындысы
1.
Сыртқы қабырғалар (жалпы алаңы):
м2
кірпіш
м2
блоктар
панельдер
басқа....
2.
Қасбет:
м2
қамтама материал:
кірпіш
силикатты кірпіш
керамогранит
алюкобонд
ұлутас
басқа
3.
Іргетас (жалпы алаңы):
м2
материал:
қадалық
таспалы
монолит
ІҚБ (іргетастық құрылыс блоктары)
басқа....
4.
Жертөле қабырғалары (жалпы алаңы):
м2
материал:
ІҚБ (іргетастық құрылыс блоктары)
монолит
басқа....
5.
Аражабын:
м2
материал:
монолит
темір бетон
ағаш
басқа....
6.
Баспалдақтар:
Таяныш:
Саты:
7.
Төбе (шатырасты)
м2
Түрі:
қатарлы
жалпақ
басқа....
Материал:
ағаш
басқа
8.
Шатыр
Материал:
металл
жабынқыш
шифер
рубероид
басқа…
9.
Қоқыс құбыры
бірлік
10.
Кіре-берістер
бірлік
сатылар
таяныштар
күнқағарлар
кіру есіктері
энергия үнемдейтін шамдардың болуы:
бірлік
11.
Кіреберіс терезелері
бірлік
материал:
ағаш
пластик
12.
Лифтілер
бірлік
төлем түрі:
13.
Жылумен жабдықтау
қума метр
дербес
орталық
пеш арқылы
Жылу кіре берістерінің саны
Автоматтандырылған жылу пунктінің болуы (АЖП):
ЖЭЖЕҚ (жылуды есепке алу аспаптары)
14.
Сумен жабдықтау
қума метр
материал:
металл
пластик
құбыр диаметрі
үйге ортақ есепке алу аспабы бар
үйге ортақ есепке алу аспабының маркасы
15.
Су бұру
құбыр диаметрі
материал:
металл
пластик
16.
Газбен жабдықтау
қума метр
үйге ортақ есепке алу аспабының болуы:
Иә
Жоқ
17.
Электрмен жабдықтау
қума метр
үйге ортақ есепке алу аспабының болуы
есепке алу аспабының саны
үйге ортақ есепке алу аспабының маркасы
Кабельдер мен сымдардың ток өткізгіш желілері:
мыс
алюминий
күш беретін тарату шкафы (КТШ)
бірлік
18.
Басқа мүлік
ММИБ төрағасы, ЖС сенімді тұлғасы (КТҮ басқарушы немесе басқарушы компания): _____________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты, қолы, МО) Үй кеңесі __________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты, қолы, МО) Үй кеңесі __________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты, қолы, МО) Үй кеңесі __________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты, қолы, МО)
Кондоминиум объектісінің
ортақ мүлкін күтіп-ұстау
қағидаларына
2-қосымша
Кондоминиум объектісін қарау актісі
______________ 20___ж. "_____"______________ қала Кондоминиум объектісінің орналасқан жері: 1 Жалпы мәліметтер: 1.1 Салынған жылы __________________________________________________________ 1.2 Қабырғалар материалы ____________________________________________________ 1.3 Қабаттар саны ___________________________________________________________ 1.4 Техникалық еденастының (қабат) __________________, электр қалқандары _______, бойлер (сукөтергіш құрылғы) ______________________________________________________ ___________________________________, жылу торабы______________________болуы 1.5 Ғимарат көлемі________________________________________________________ м31.6 Ғимаратты қалпына келтіру бағасы мың теңге Баланстық бағасы мың теңге 1.7 Ғимараттың жалпы алаңы м21.8 Пәтерлердің жалпы алаңы м21.9 Пәтерлер тұрғын емес үй-жайлар саны ______________________________________ 1.10 Тұрғын емес үй-жай алаңы м2Комиссия құрамы: ___________________________________________________________________________ лауазымы, тегі, аты-жөні ___________________________________________________________________________ лауазымы, тегі, аты-жөні ___________________________________________________________________________ лауазымы, тегі, аты-жөні ғимаратқа жалпы қарау жүргізді. Қарау кезінде, мыналар анықталды:

1) имеют равные права по управлению объектом кондоминиума и пользованию общим имуществом объекта кондоминиума;
2) вправе использовать части общего имущества объекта кондоминиума ограниченного пользования, закрепленные за ними на условиях, установленных договором имущественного найма (аренды) о передаче имущества в ограниченное пользование, с зачислением арендной платы на текущий счет объединения собственников имущества или простого товарищества;
3) участвуют во всех расходах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума;
4) уведомляют Совет дома о передаче в имущественный наем (аренду) принадлежащих ему квартиры, нежилого помещения;
5) заключают индивидуальные договоры с поставщиками на каждый вид предоставляемых коммунальных услуг;
6) обеспечивают сохранность общего имущества объекта кондоминиума;
7) для накопления денег на проведение капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума ежемесячно перечисляют на сберегательный счет деньги в размере не менее 0,005-кратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, в расчете на один квадратный метр полезной площади принадлежащих ему квартиры, нежилого помещения;
8) на собрании избирать из числа собственников квартир, нежилых помещений Совет дома, который состоит не менее чем из трех собственников квартир, нежилых помещений.
35. При переоборудовании и (или) перепланировке квартир, нежилых помещений требуется письменное согласие не менее двух третей от общего числа собственников квартир, нежилых помещений в случаях, если изменения затрагивают:
несущие и (или) ограждающие конструкции;
общедомовые инженерные системы;
общее имущество объекта кондоминиума;
функциональное назначение квартир, нежилых помещений.
В случае, когда изменения, указанные в части первой настоящего пункта, связаны с обеспечением доступа инвалидов к жилищу, письменное согласие собственников квартир, нежилых помещений не требуется.
36. Изменение собственником квартиры, нежилого помещения конструктивной части и (или) общедомовых инженерных сетей, включая переоборудование и (или) перепланировку квартиры, нежилого помещения, осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
37. Наниматель (поднаниматель) квартиры, арендатор нежилого помещения из частного жилищного фонда не имеет права голоса на собрании и не может иным образом участвовать в управлении объектом кондоминиума.
Приложение 1
к Правилам содержания общего
имущества объекта
кондоминиума
Инвентарный перечень общего имущества объекта кондоминиума
Местонахождение объекта кондоминиума:_________________________
Наименование
ед. изм.
Количественные характеристики
Качественные характеристики
Год постройки,
год
Дата ввода в эксплуатацию
Регистрация кондоминиума
Общая площадь
м2
Жилая площадь
м2
Площадь нежилых помещений
м2
подвал
м2
чердак
м2
технический этаж
м2
Общая площадь земельного участка
м2
Количество этажей
ед.
Количество подъездов
ед.
Количество секций
ед.
Мансарды
м2
Паркинг
м2
Дата проведения энергоаудита
класс энергоэффективности
Дата последнего капитального ремонта
Балансовая принадлежность
Заключение организации, проводившее техническое обследование объекта кондоминиума
1.
Наружные стены (общая площадь):
м2
кирпич
м2
блоки
панели
другое….
2.
Фасад:
м2
облицовочный материал:
кирпич
кирпич силикатный
керамогранит
алюкобонд
ракушечник
другое
3.
Фундамент (общая площадь):
м2
материал:
свайный
ленточный
монолит
ФБС (фундаментные блоки строительные)
другое….
4.
Стены подвала (общая площадь):
м2
материал:
ФБС (фундаментные блоки строительные)
монолит
другое….
5.
Перекрытия:
м2
материал:
монолит
железобетон
дерево
другое….
6.
Лестницы:
Перила:
Ступени:
7.
Крыша (чердак)
м2
Тип:
скатная
плоская
другое….
Материал:
дерево
другое
8.
Кровля
Материал:
металл
черепица
шифер
рубероид
другое…
9.
Мусоропровод
ед.
10.
Подъезды
ед.
ступени
перила
козырьки
входные двери
наличие энергосберегающих ламп:
ед.
11.
Подъездные окна
ед.
материал:
дерево
пластик
12.
Лифты
ед.
тип оплаты:
13.
Теплоснабжение
п.м.
автономное
центральное
печное
Количество тепловых вводов
Наличие автоматизированного теплового пункта (АТП):
наличие ОПУТЭ (счетчик учета тепла)
14.
Водопровод
п.м.
материал:
металл
пластик
диаметр водопровода
наличие общедомового прибора учета
марка общедомового прибора учета
15.
Водоотведение
п.м.
диаметр трубопровода
материал:
металл
пластик
16.
Газоснабжение
п.м.
наличие общедомового прибора учета:
да
нет
17.
Электроснабжение
п.м.
наличие общедомового прибора учета
количество приборов учета
марка общедомового прибора учета
Токопроводящие жилы кабелей и проводов:
медь
алюминий
шкаф распределительный силовой (ШРС)
ед.
18.
Другое имущество
Председатель ОСИ, доверенное лицо ПТ,
(управляющий МЖД или управляющая компания): _______________________________________
(Фамилия, имя, отчество подпись, МП)
Совет дома: ______________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество подпись, МП)
Совет дома: _____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество подпись, МП)
Совет дома: _____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество подпись, МП)
Приложение 2
к Правилам содержания общего
имущества объекта кондоминиума
АКТ
осмотра объекта кондоминиума
_____________________________                         "_____" ______________ 20____г.
город
Местонахождение объекта кондоминиума:_________________________
1 Общие сведения:
1.1 Год постройки ___________________________________________________________
1.2 Материал стен ___________________________________________________________
1.3 Количество этажей _________________________________________________________
1.4 Наличие технического подполья (этажа) ______________, электрощитовой ________,
бойлера ____________________________________, теплового узла___________________
1.5 Объем здания __________________________________________________________ м3
1.6 Стоимость восстановительная здания _______________________________ тыс. тенге
Балансовая стоимость ____________________________________________ тыс. тенге
1.7 Общая площадь здания ___________________________________________________м2
1.8 Общая площадь квартир __________________________________________________ м2
1.9 Количество квартир/нежилых помещений ____________________________________
1.10 Площадь нежилых помещений ___________________________________________ м2
Комиссия в составе представителей: _____________________________________________
должность, фамилия, инициалы_________________________________________________
произвела общий осмотр здания.
Проверкой установлено:

1. Ғимараттың конструктивтік элементтерінің техникалық жай-күйі мынадай:
Ғимараттың бөлшектері және конструкциялары
Техникалық жай-күйді бағалау
Қарау кезінде анықталған ақаулардың атауы
Қажетті жұмыс көлемі
Түрі
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
5
6
Іргетастар
Цоколь
Сыртқы қабырғалар
Ішкі қабырғалар
Қасбет
Балкондар және карниздер
Суағар құбырлар
Ішкі суағарлар
Аражабындылар
Едендер
Арақабырғалар
Шатыр
Терезе
Есіктер
Баспалдақ торлары
Еденасты және тротуарлар
Жылыту жүйесі
Ыстық сумен жабдықтау жүйесі
Суық сумен жабдықтау жүйесі
Жылуды, суық және ыстық суды есепке алатын топтық аспаптар
Жылу энергиясын беруді реттейтін және есепке алатын жүйе
Кәріз жүйесі
Электрмен жабдықтау жүйесі және жарықтандыру
Лифттер
Қоқыс құбыры
Қоқыс жинағыш контейнер алаңы
Түтін айдағыш жүйе
Желдету жүйесі
Сукөтергіш және циркуляциялық қондырғылар
Төбеде орналасқан антенналар
Қазандық үй-жайлар, жабдықтар
Жылу элеваторлық тораптар
Бойлер, су жылытқыш
Жылыту пештері мен газ қазандары, газды су жылыту колонкалары,
оның ішінде:
мұржалар, газ жабдықтары шығатын орындар (пештерді пайдалануға беру актілері жасалған күні)
Жалпы жылыту, оның ішінде:
шатырлар
жертөлелер
терезелер
есіктер
қоқыс құбырлары
инженерлік жабдықтар
2. Тексеру нәтижелері негізінде комиссия:
2.1 Ғимарат қанағаттанарлық жағдайда және тек ағымдағы жөндеуді қажет етеді.
2.2 Ғимарат күрделі жөндеуді қажет етеді.
Керегінің астын сызу керек.
3. Жылу желілері мен энергия қадағалау өкілдерінің қолы қойылған актілердің болуы
____________________________________________________________________________ актілердің нөмірі және қол қойылған күні Қорытындылар мен ұсыныстар ________________________________________________ ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ Комиссия төрағасы______________________________ қолы, аты-жөні, тегі Комиссия мүшелері: _____________________________ қолы, аты-жөні, тегі ______________________ ___________________________ қолы, аты-жөні, тегі
Ескертпе - Ғимараттың мақсатына байланысты элементтер тізбесі нақтылануы мүмкін.
Кондоминиум объектісінің
ортақ мүлкін күтіп-ұстау
қағидаларына
3-қосымша
_________________________________ мекенжайында орналасқан: кондоминиум объектісі бойынша құжаттарды қабылдау-тапсыру актісі
Мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы/жай серіктестіктің атынан кондоминиум объектісін басқаруды жүзеге асыратын сенімді адамы _______________________________________________________________________________, (тегі, аты, әкесінің аты) __________________________________ негізінде әрекет ететін ______________________ береді, ал ______________________________________________________________________ (меншік иелері уәкілеттік берген тұлға) пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жалпы жиналысының шешіміне сәйкес хаттама №_________ бастап _____________қ. мекенжайы бойынша орналасқан кондоминиум объектісін басқаруға байланысты мынадай құжаттарды қабылдайды: ______________________
Атауы
Берілетін құжаттардың саны
тапсырды
қабылдады
түпнұсқа
нотариалдық көшірме
түпнұсқа көшірмесі
ксерокөшірме
1.
Техникалық құжаттама
1.1
Құжаттама:

1. Техническое состояние конструктивных элементов здания следующее:
Части зданий и конструкций
Оценка технического состояния
Наименование дефектов, выявленных в период осмотра
Необходимый объем работ
Вид
Единица измерения
Количество
1
2
3
4
5
6
Фундаменты
Цоколь
Стены наружные
Стены внутренние
Фасад
Балконы, балконные ограждения и карнизы
Водосточные трубы
Внутренние водостоки
Перекрытия
Полы
Перегородки
Подвальные помещения
Отмостка вокруг здания
Крыша
Окна
Двери
Лестничные клетки
Отмостка и тротуары
Система отопления
Система горячего водоснабжения
Система холодного водоснабжения
Групповые приборы учета тепла, холодной и горячей воды
Система регулирования подачи тепловой энергии и учета
Система канализации
Системы электроснабжения и освещения
Лифты
Мусоропроводы, мусорокамеры
Площадки контейнерные для сбора мусора
Система дымоудаления
Система вентиляции
Циркуляционные установки
Антенны на крыше
Котельные помещения, оборудование
Тепловые элеваторные узлы
Бойлер, водоподогреватель
Отопительные печи и газовые котлы, газовые водогрейные колонки, в том числе:
дымоходы, выходы от газового оборудования (даты составления актов допуска к эксплуатации печей)
Утепление общее, в том числе:
чердаков
подвалов
окон
дверей
мусоропроводов
инженерного оборудования
2. На основании результатов осмотра комиссия считает, что:
2.1 Здание находится в удовлетворительном состоянии и нуждается только в текущем ремонте.
2.2 Здание требует капитального ремонта.
Нужное подчеркнуть.
3. Наличие актов за подписью представителей тепловых сетей и энергонадзора
____________________________________________________________________________
номера актов и дата подписи
Выводы и предложения_______________________________________________________
____________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Председатель комиссии ______________________________ подпись, инициалы, фамилия
Члены комиссии: ____________________________________подпись, инициалы, фамилия
______________________ _____________________________подпись, инициалы, фамилия
Примечание - В зависимости от назначения здания перечень элементов может уточняться.
Приложение 3
к Правилам содержания
общего имущества
объекта кондоминиума
Акт
приема передачи документов по объекту кондоминиума,
расположенному по адресу:
_____________________________________________
г._______________                                     "____"______________год
Председатель объединения собственников имущества/ доверенное лицо
Простого товарищества, осуществляющая управление объектом кондоминиума
в лице____________________________________________,
(Фамилия, имя, отчество)
действующего на основании___________________________________передает, а ___________
(лицо уполномоченное собственниками)
в соответствии с решением общего собрания собственников квартир и нежилых помещений
протокол №_________ от _____________г. принимает следующие документы, связанные с
управлением объектом кондоминиума, расположенного по адресу: _____________________
Наименование
Количество передаваемых документов
сдал
принял
оригинал
нотариальная копия
оригинальная копия
ксерокопия
1.
Техническая документация
1.1
Документация:

1.1.1
- техникалық паспорттар
1.1.2
- экспликациялар
1.1.3
- әр қабаттың жоспары
1.2
Инженерлік коммуникациялардың сызбалары мен схемалары
1.3
Механикалық жабдықтардың схемалары
1.4
Электр жабдықтарының схемалары
1.5
Санитариялық-техникалық жабдықтардың схемалары
1.6
Үйдегі бір үй-жайға қызмет көрсететін өзге де жабдықтардың схемалары
1.7
Ресурстарды есепке алудың үйге ортақ аспаптарын орнату және пайдалануға қабылдау схемалары мен актілері
1.8
Инженерлік, электрлік, механикалық, санитариялық-техникалық жабдықтарға паспорттар және т. б.
1.9
Инженерлік электрмен жабдықтау, суық және ыстық сумен жабдықтау, су бұру, жылумен жабдықтау, газбен жабдықтау желілерінің ресурсты жабдықтаушы ұйымдармен пайдалану жауапкершілігін шектеу актілері
1.10
Қуаттарды энергиямен жабдықтаушы ұйымның желісіне қосуға рұқсат беру
1.11
Үй құрылысы жүзеге асырылған қабылдау комиссиясына ұсынылатын атқарушы және жобалау құжаттамасы
1.12
Жекелеген конструктивтік элементтерді (шатырлар, қоршау конструкциялары және т. б.) қарау актілері)
1.13
Жер учаскесіне мемлекеттік акт
1.14
Міндетті қосымшалары бар объектіні пайдалануға қабылдау актісі
1.15
Жылжымайтын мүлік объектілерін мемлекеттік есепке алу жөніндегі тиісті ұйым (орган) куәландырған жер учаскесінің бөлігіне жататын сервитуттың қолданылу саласы (шекарасы) белгіленген жоспармен қоса берілген сервитуттың мазмұны мен саласы көрсетілетін құжаттар
1.16
көппәтерлі тұрғын үйдің технологиялық жабдықтарының паспорттары (пайдалану жөніндегі нұсқаулықтар)
1.17
Ортақ мүлікті күрделі жөндеу бойынша жұмыстардың нәтижелерін қабылдау туралы құжаттар (актілер) (болған кезде)
1.18
Жалпы мүлікті ағымдағы жөндеу бойынша жұмыстардың нәтижелерін қабылдау туралы құжаттар (актілер)
1.19
Жасырын жұмыстарды куәландыру актілері
1.20
Шу мен дірілді өлшеу хаттамасы
2.
Өзге құжаттама
2.1
Үйдегі ортақ мүлікті күтіп-ұстау және коммуналдық қызметтерді көрсету сапасы мәселелері бойынша жазбаша өтініштердің, шағымдардың және ұсыныстардың көшірмелері, берілген күнге өзекті
2.2
Беру күнгі өзекті, үйдегі ортақ мүлікті ұстау және коммуналдық қызметтерді ұсыну сапасы мәселелері бойынша өтініштерді, шағымдар мен ұсыныстарды есепке алу журналы (кітабы)
2.3
Еңбек жалдау шарты
2.4
Үйді маусымдық пайдалануға дайындау актілері, паспорттар
2.5
Үйді басқаруға берген сәтке дейін бар тұрғын үй инспекциясынан ескертулер мен бұзушылықтарды жою актілері
2.6
Үйдің ортақ мүлкіне жататын материалдық құндылықтарды беру жөніндегі актілер (өрт шлангтары, шырақтар, қаптамалар, аншлагтар, нөмірлік белгілер, пошта жәшіктері және т. б.)
2.7
Коммуналдық қызметтерді ұсынатын ұйымдармен кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтерді көрсету туралы жасалған шарттардың көшірмелері
2.8
Сервистік қызмет субъектілерімен қызмет көрсету туралы жасалған шарттардың көшірмелері
2.9
Басқарушы немесе басқарушы компаниямен шарттар

1.1.1
- технические паспорта
1.1.2
-экспликации
1.1.3
-поэтажные планы
1.2
Чертежи и схемы инженерных коммуникаций
1.3
Схемы механического оборудования
1.4
Схемы электрического оборудования
1.5
Схемы санитарно-технического оборудования
1.6
Схемы иного оборудования, обслуживающего более одного помещения в доме
1.7
Схемы и акты установки и приемки в эксплуатацию общедомовых приборов учета ресурсов
1.8
Паспорта на инженерное, электрическое, механическое, санитарно-техническое оборудование и др.
1.9
Акты разграничения эксплуатационной ответственности инженерных сетей электроснабжения, холодного и горячего водоснабжения, водоотведения, теплоснабжения, газоснабжения с организациями предоставляющие коммунальные услуги
1.10
Отчеты о произведенных замерах сопротивления, изоляции и фазыноль
1.11
Исполнительная и проектная документация, предъявляемая приемочной комиссии, в соответствии с которой осуществлено строительство дома
1.12
Акты осмотра отдельных конструктивных элементов (крыши, ограждающих конструкций и т.д.)
1.13
Государственный акт на земельный участок
1.14
Акт приемки объекта в эксплуатацию с обязательными приложениями
1.15
Документы, в которых указываются содержание и сфера сервитута с приложением заверенной соответствующей организацией (органом) по государственному учету объектов недвижимого имущества планом, на котором отмечена сфера (граница) действия сервитута, относящегося к части земельного участка
1.16
Паспорта технологического оборудования (инструкции по эксплуатации) многоквартирного жилого дома
1.17
Документы (акты) о приемке результатов работ по капитальному ремонту общего имущества (при наличии)
1.18
Документы (акты) о приемке результатов работ по текущему ремонту общего имущества
1.19
Акты освидетельствования скрытых работ
1.20
Протокол измерения шума и вибрации
2.
Иная документация
2.1
Письменные заявления, жалобы и предложения по вопросам качества содержания общего имущества в доме и предоставления коммунальных услуг, актуальные на дату передачи
2.2
Журнал (книга) учета заявлений, жалоб и предложений по вопросам качества содержания общего имущества в доме и предоставления коммунальных услуг, актуальные на дату передачи
2.3
Трудовой договор найма
2.4
Акты подготовки дома к сезонной эксплуатации, паспорта
2.5
Акты устранения замечаний и нарушений от жилищной инспекции, имеющихся до момента передачи дома в управление
2.6
Акты по передаче материальных ценностей, относящихся к общему имуществу дома (пожарные шланги, светильники, кожухи, аншлаги, номерные знаки, почтовые ящики и пр.)
2.7
Копии заключенных договоров об оказании коммунальных услуг на содержание общего имущества объекта кондоминиума с организациями, предоставляющими коммунальные услуги
2.8
Копии заключенных договоров об оказании услуг с субъектами сервисной деятельности
2.9
Договоры с управляющим или управляющей компанией

2.10
Қаржылық құжаттама (бастапқы есепке алу құжаттары, қаржылық есептілік, ағымдағы шот бойынша операцияларға байланысты құжаттар), сондай-ақ қаржылық құжаттаманың көшірмелері
2.11
Жинақ шотында болған жағдайда (жиналыстың шешімі бойынша) ақшалай қаражат
2.12
Жиналыс хаттамалары
2.13
Кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау бойынша көрсетілген қызметтерді қабылдау актілерінің көшірмелері
2.14
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің құрамына кіретін үй-жайлардың кілттері
2.15
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің құрамына кіретін жабдықтарға қол жеткізудің электрондық кодтары
2.16
Кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалану үшін қажетті өзге де техникалық құралдар мен жабдықтар

2.10
Финансовая документация (первичные учетные документы, финансовую отчетность, документы, связанные с операциями по текущему счету) а также копии финансовой документации
2.11
Денежные средства, при наличии на сберегательном счете (по решению собрания)
2.12
Протоколы собраний
2.13
Копии актов приемки оказанных услуг по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума
2.14
Ключи от помещений, входящих в состав общего имущества объекта кондоминиума
2.15
Электронные коды доступа к оборудованию, входящему в состав общего имущества объекта кондоминиума
2.16
Иные технические средства и оборудование, необходимые для управления объектом кондоминиума и эксплуатации общего имущества объекта кондоминиума

2.17
Ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысын алған көп пәтерлі тұрғын үйдің жобалау құжаттамасының (сметалық бөлімсіз) жобалау ұйымы куәландырған көшірмелері
Тарап _____________________________________ (атауы) Мекенжайы:_________________________ _____________________________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) Қолы ____________________________
Тарап ______________________________________ (атауы) Мекенжайы:__________________________ ______________________________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) Қолы ___________________

2.17
Заверенные проектной организацией копии проектной документации многоквартирного жилого дома (без сметного раздела), получившей положительное заключение комплексной вневедомственной экспертизы
Сторона _____________________________________
(наименование)
Адрес: _______________________________
_____________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись ____________________________
Сторона _____________________________________
(наименование)
Адрес:________________________________
______________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии
Подпись ___________________