Уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеу қағидаларын, сондай-ақ Өзге де әкімшілік шығыстардың орнын толтыру қағидалары мен мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 23 сәуірдегі № 413 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 24 сәуірде № 20475 болып тіркелді.
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 110-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеу қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Өзге де әкімшілік шығыстардың орнын толтыру қағидалары мен мөлшері бекітілсін.
2. "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша кредитордың банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 ақпандағы № 92 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10509 болып тіркелген, 2015 жылғы 13 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары -
Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары-
Қаржы министрінің
2020 жылғы 23 сәуірдегі № 413
бұйрығына 1-қосымша
Уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 110-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленді және уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил выплаты основного вознаграждения временному и банкротному управляющим, а также Правил и размера возмещения иных административных расходов
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 23 апреля 2020 года № 413. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2020 года № 20475.
В соответствии с пунктом 3 статьи 110 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила выплаты основного вознаграждения временному и банкротному управляющим согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила и размер возмещения иных административных расходов согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2015 года № 92 "Об утверждении Правил возмещения кредитором по налогам и другим обязательным платежам в бюджет административных расходов, связанных с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10509, опубликован 13 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель
Премьер-Министра Республики
Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
Приложение 1 к приказу
Первого Заместитея
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 апреля 2020 года № 413
Правила выплаты основного вознаграждения временному и банкротному управляющим
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты основного вознаграждения временному и банкротному управляющим (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 110 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон) и определяют порядок выплаты основного вознаграждения временному и банкротному управляющим.

2. Осы Қағидаларда салық және кедендік төлемдер бойынша кредитор, мемлекеттік орган, мемлекеттік мекеме, сондай-ақ борышкердің міндеттемелерінен туындайтын, борышкерге қойятын мүліктік талаптары бар, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорын, заңды тұлға кредитор болып танылады.
3. Өтініш бойынша банкроттық туралы іс қозғалған кредитор, егер банкроттық рәсімін жүргізу барысында жиынтығында мынадай мән-жайлар:
1) борышкер мүлкінің жоқ екені;
2) борышкердің жарамсыз деп тануға жатқан мәмілелерінің жоқ екені;
3) өзіне қатысты соттың субсидиарлық жауаптылыққа тарту туралы шешімі заңды күшіне енген борышкер құрылтайшысының (қатысушысының), лауазымды адамының Қазақстан Республикасының атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы заңнамасына сәйкес өндіріп алуды қолдануға мүмкін болатын мүлкінің жоқ екені не аталған тұлғаларды субсидиарлық жауаптылыққа тарту туралы талап қоюмен сотқа жүгіну үшін негіздердің жоқ екені анықталса, уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеуді жүргізеді.
2-тарау. Уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеу тәртібі
4. Осы Қағидалардың 3-тармағында белгіленген талаптар сақталған кезде, сотта банкроттық басқарушының қорытынды есебін қараған кезде кредитор осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеу туралы өтінішхатты (бұдан әрі - өтінішхат) мәлімдеуге міндетті.
5. Уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеуді кредитор өтінішхатта көрсетілген сомаларды төлеу туралы нұсқаулығы бар соттың банкроттық рәсімін аяқтау туралы заңды күшіне енген ұйғарымы негізінде жүзеге асырады.
Уақытша басқарушыға негізгі сыйақыны төлеуді кредитор республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген, 2 (екі) ай мерзімде міндеттерді орындау кезеңі үшін жалақының 1 (бір) ең төмен мөлшері шегінде жүзеге асырады.
Банкроттықты басқарушыға негізгі сыйақыны төлеуді кредитор республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген, 3 (үш) ай мерзімде банкроттық рәсім кезеңі үшін жалақының 1 (бір) ең төмен мөлшері шегінде жүзеге асырады.
6. Банкроттықты басқарушы, егер кредиторлар соттың борышкердің банкроттық рәсімін аяқтау туралы ұйғарымымен заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын органдар заңды тұлғаның таратылуы туралы мәліметтерді бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізіліміне енгізгеннен кейін салықтар және кедендік төлемдер бойынша кредитор болып табылған жағдайда - облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер органының аумақтық бөлімшесіне, ал егер жеке кәсіпкер банкрот болып табылса - соттың банкроттық рәсімінің аяқталғаны туралы ұйғарымы заңды күшіне енгеннен кейін, кредиторға ұсынылады.

2. В настоящих Правилах кредитором признается кредитор по налогам и таможенным платежам, государственный орган, государственное учреждение, а также государственное предприятие, юридическое лицо, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которого принадлежат государству, имеющие к должнику имущественные требования, возникающие из обязательств должника.
3. Выплата основного вознаграждения временному и банкротному управляющим производится кредитором, по заявлению которого возбуждено дело о банкротстве, в случае, если в ходе проведения процедуры банкротства в совокупности установлены следующие обстоятельства:
1) отсутствует имущество у должника;
2) отсутствуют сделки у должника, подлежавшие признанию недействительными;
3) отсутствует имущество, на которое в соответствии с законодательством Республики Казахстан об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей может быть обращено взыскание, у учредителя (участника), должностного лица должника, в отношении которого вступило в законную силу решение суда о привлечении его к субсидиарной ответственности либо отсутствуют основания для обращения в суд с иском о привлечении указанных лиц к субсидиарной ответственности.
Глава 2. Порядок выплаты основного вознаграждения временному и банкротному управляющим
4. При соблюдении требований, установленных пунктом 3 настоящих Правил, в ходе рассмотрения в суде заключительного отчета банкротного управляющего кредитор обязан заявить ходатайство о выплате основного вознаграждения временному и банкротному управляющим (далее – ходатайство) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
5. Выплата основного вознаграждения временному и банкротному управляющим осуществляется кредитором на основании вступившего в законную силу определения суда о завершении процедуры банкротства, содержащего указание о выплате сумм, указанных в ходатайстве.
Выплата основного вознаграждения временному управляющему осуществляется кредитором в размере 1 (одного) минимального размера заработной платы, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, за период исполнения обязанностей сроком на 2 (два) месяца.
Выплата основного вознаграждения банкротному управляющему осуществляется кредитором в размере 1 (одного) минимального размера заработной платы, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, за период процедуры банкротства сроком на 3 (три) месяца.
6. Банкротный управляющий представляет кредитору, а в случае, если кредитором является кредитор по налогам и таможенным платежам – территориальному подразделению органа государственных доходов по области, городу республиканского значения и столице, определение суда о завершениии процедуры банкротства должника, после внесения сведений о ликвидации юридического лица в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров органами, осуществляющими государственную регистрацию юридических лиц, а если банкротом является индивидуальный предприниматель – после вступления в законную силу определения суда о завершении процедуры банкротства.

7. Банкрот болғандар арасынан ағымдағы жылғы 1 желтоқсандағы жағдай бойынша ағымдағы жылдың 11 айы және алдыңғы жылдың желтоқсан айы ішінде соттың заңды күшіне енген банкроттық рәсімінің аяқталғаны туралы ұйғарымымен банкрот болғандардың тізбесін (бұдан әрі - Тізбе) кредитор қалыптастырады.
Оларға қатысты ағымдағы жылғы желтоқсанда банкроттық рәсімінің аяқталғаны туралы ұйғарымдар заңды күшіне енген банкроттар келесі жылдың Тізбесіне енгізіледі.
8. Осы Қағидалардың 7-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген кезеңде есепке алынған банкрот болғандардың саны бойынша, Тізбені қалыптастыру жылынан кейінгі қаржы жылына бюджеттік өтінімді кредитор жасайды.
9. Уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеуді кредитор Заңның 94-бабы 2) тармақшасында айқындалған тәртіппен банкроттықты басқарушы мен кредиторлар комитеті арасында жасалған банкроттық рәсімін жүргізу туралы шартта көрсетілген банкроттықты басқарушының банк шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен жүзеге асырады.
Уақытша басқарушының негізгі сыйақысын банкроттықты басқарушы Уақытша басқарушының банк шотына аударады.
10. Уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеуді жүзеге асыру үшін қаржыландыру 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес кредитор жүргізеді.
Уақытша және банкроттықты
басқарушыларға негізгі
сыйақыны төлеу
қағидаларына
қосымша
Мамандандырылған
ауданаралық
экономикалық соты
____________________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың атауы)
Кімнен _____________________
____________________________
(кредитордың атауы)
нысан
Уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеу туралы өтінішхат
________________________________________________________________
(кредитордың атауы)
_________________________________________________________________
(борышкер атауы)
уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны
___________________________________________________________ теңге сомасында
(уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі)
төлеуге міндеттенеді.
Борышкер туралы қысқаша ақпарат:
Бизнес-идентификациялық нөмірі (БСН)/Жеке
идентификациялық нөмірі (ЖСН) _____________________________________________
Заңды мекенжайы __________________________________________________________
Экономкиалық қызмет түрі __________________________________________________.
Берешектерді өндіріп алу бойынша кредитор қабылдаған шаралар туралы мәлімет:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы
Заңның 110-бабы 2-тармағының талаптарына борышкердің сәйкетігін растайтын құжаттар тізбесі:

7. Кредитором формируется перечень банкротов по состоянию на 1 декабря текущего года из числа банкротов, по которым определения суда о завершении процедуры банкротства вступили в законную силу в течение 11 месяцев текущего года и декабрь предшествующего года (далее – Перечень).
Банкроты, в отношении которых определения о завершении процедуры банкротства вступили в законную силу в декабре текущего года, включаются в Перечень следующего года.
8. По количеству банкротов, учтенных за период, указанный в части первой пункта 7 настоящих Правил, кредитором составляется бюджетная заявка на финансовый год, следующий за годом формирования Перечня.
9. Выплата основного вознаграждения временному и банкротному управляющим осуществляется кредитором путем перечисления денежных средств на банковский счет банкротного управляющего, указанного в договоре о проведении процедуры банкротства, заключенного между банкротным управляющим и комитетом кредиторов в порядке, определенном подпунктом 2) статьи 94 Закона.
Основное вознаграждение временного управляющего перечисляется банкротным управляющим на банковский счет временного управляющего.
10. Финансирование для осуществления выплат основного вознаграждения временному и банкротному управляющим производится кредитором согласно Бюджетному кодексу Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
Приложение к Правилам
выплаты основного
вознаграждения временному и
банкротному управляющим
Специализированный
межрайонный экономический
суд
____________________________
(наименование области, города
республиканского значения)
от _________________________
____________________________
(наименование кредитора)
форма
Ходатайство о выплате основного вознаграждения временному и банкротному управляющим
________________________________________________________________
(наименование кредитора)
обязуется выплатить основное вознаграждение временному и банкротному управляющему___________________________________________________
(наименование должника)
в сумме ________________________________________________________тенге
(указывается общая сумма основного вознаграждения временного и банкротного управляющего)
Краткая информация о должнике:
Бизнес-идентификационный номер (БИН)/Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ________________________________________________________
Юридический адрес __________________________________________________
Вид экономической деятельности _______________________________________.
Сведения о мерах, принятых кредитором по взысканию задолженности:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Перечень документов, подтверждающих соответствие должника требованиям пункта 2 статьи 110 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве":

1. ________________________________________________________________________
(борышкер активтерінің жоқ екенін растайтын құжаттың нөмірі, күні, құжатты берген уәкілетті органның атауы);
2. ________________________________________________________________________
(борышкердің жарамсыз деп тануға жатқан мәмілелерінің жоқ екенін куәландыратын
құжаттың нөмірі, күні, құжатты берген уәкілетті органның атауы);
3.________________________________________________________________________
(өзіне қатысты соттың субсидиарлық жауаптылыққа тарту туралы шешімі заңды
күшіне енген борышкер құрылтайшысының (қатысушысының), лауазымды адамының
мүлкінің жоқ екені не аталған тұлғаларды субсидиарлық жауаптылыққа тарту туралы талап
қоюмен сотқа жүгіну үшін негіздердің жоқ екені растайтын құжаттың күні, нөмірі, құжатты
берген уәкілетті органның атауы).
Борышкердің банкроттық рәсімінің нәтижелері туралы мәліметтері:
1.Борышкерді банкрот деп тану туралы шешім шығарған соттың атауы, күні 20___
жылғы "___" ______ мен нөмірі;
2.Борышкерді банкрот деп тану туралы шешімнің заңды күшіне енген күні 20___
жылғы "___" ______ ;
3.Банкроттықты басқарушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатында ол бар болған кезде) (бұдан әрі - Т.А.Ә.);
4.Банкроттықты басқарушының ЖСН-і;
5.Уәкілетті органның банкроттықты басқарушыны тағайындау туралы бұйрығының
күні 20___ жылғы "___" ______.
Ұсынылған құжаттар нөмірленген және тігілген, саны ____парақ.
Қоса берілетін құжаттар мен мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын растаймын.
____________________                        _______________
(Басшының Т.А.Ә.)                                    (қолы)
Күні
Мөр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары-
Қаржы министрінің
2020 жылғы 23 сәуірдегі № 413
бұйрығына 2-қосымша
Өзге де әкімшілік шығыстардың орнын толтыру қағидалары мен мөлшері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өзге де әкімшілік шығыстардың орнын толтыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 110-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленді және уақытша және банкроттықты басқарушыларға өзге де әкімшілік шығыстардың орнын толтыру тәртібін және мөлшерін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда салық және кедендік төлемдер бойынша кредитор, мемлекеттік орган, мемлекеттік мекеме, сондай-ақ борышкердің міндеттемелерінен туындайтын, борышкерге қойятын мүліктік талаптары бар, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорын, заңды тұлға кредитор болып танылады.

1. _____________________________________________________________
(дата, номер документа, подтверждающего отсутствие активов у должника, наименование уполномоченного органа, выдавшего документ);
2. _________________________________________________________
(дата, номер документа, свидетельствующего об отсутствии оснований для признания сделок должника недействительными, наименование уполномоченного органа, выдавшего документ);
3.__________________________________________________________
(дата, номер документа, подтверждающего отсутствие имущества, у учредителя (участника), должностного лица должника, в отношении которого вступило в законную силу решение суда о привлечении его к субсидиарной ответственности либо отсутствуют основания для обращения в суд с иском о привлечении указанных лиц к субсидиарной ответственности, наименование уполномоченного органа, выдавшего документ).
Сведения о результатах процедуры банкротства должника:
1. Дата и номер, наименование суда, вынесшего решение о признании должника банкротом "___"______20__года;
2. Дата вступления решения о признании должника банкротом в законную силу "___" ______20___года;
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющим личность) (далее – Ф.И.О.) банкротного управляющего;
4. ИИН банкротного управляющего;
5. Дата приказа уполномоченного органа о назначении банкротного управляющего "___" ______20___года.
Предоставляемые документы пронумерованы и прошиты в количестве ____листов.
Полноту и достоверность прилагаемых документов и сведений подтверждаю.
____________________ _______________
(Ф.И.О. руководителя) (подпись)
Дата
Печать
Приложение 2 к приказу
Первого Заместитея
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 апреля 2020 года № 413
Правила и размер возмещения иных административных расходов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и размер возмещения иных административных расходов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 110 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон) и определяют порядок и размер возмещения иных административных расходов временному и банкротному управляющим.
2. В настоящих Правилах кредитором признается кредитор по налогам и таможенным платежам, государственный орган, государственное учреждение, а также государственное предприятие, юридическое лицо, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которого принадлежат государству, имеющие к должнику имущественные требования, возникающие из обязательств должника.

3. Өтініш бойынша банкроттық туралы іс қозғалған кредитор, егер банкроттық рәсімін жүргізу барысында жиынтығында мынадай мән-жайлар:
1) борышкер мүлкінің жоқ екені;
2) борышкердің жарамсыз деп тануға жатқан мәмілелерінің жоқ екені;
3) өзіне қатысты соттың субсидиарлық жауаптылыққа тарту туралы шешімі заңды күшіне енген борышкер құрылтайшысының (қатысушысының), лауазымды адамының Қазақстан Республикасының атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы заңнамасына сәйкес өндіріп алуды қолдануға мүмкін болатын мүлкінің жоқ екені не аталған тұлғаларды субсидиарлық жауаптылыққа тарту туралы талап қоюмен сотқа жүгіну үшін негіздердің жоқ екені анықталса, өзге де әкімшілік шығыстардың орнын толтыруды жүргізеді.
2-тарау. Өзге де әкімшілік шығыстардың орнын толтыру тәртібі мен мөлшері
4. Осы Қағидалардың 3-тармағында белгіленген талаптар сақталған кезде, сотта банкроттық басқарушының қорытынды есебін қараған кезде кредитор осы Қағидалардың қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзге де әкімшілік шығыстардың орнын толтыру туралы өтінішхатты (бұдан әрі - өтінішхат) мәлімдеуге міндетті.
5. Өзгеде әкімшілік шығыстардың орнын толтыруды кредитор өтінішхатта көрсетілген сомаларды төлеу туралы нұсқаулығы бар соттың банкроттық рәсімін аяқтау туралы заңды күшіне енген ұйғарымы негізінде жүзеге асырады.
Уақытша және банкроттықты басқарушыларға өзге де әкімшілік шығыстардың орнын толтыруды кредитор республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген, 5 (бес) ай мерзімге банкроттық рәсімін қозғау және жүргізу кезеңі үшін 4 (төрт) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүзеге асырады.
6. Өзге де әкімшілік шығыстардың орнын толтыру осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеу тәртібінің 6, 7, 8, 9 және 10-тармақтарында уақытша және банкроттықты басқарушыларға негізгі сыйақыны төлеу үшін көзделген тәртіпке ұқсас жүргізіледі.
Өзге де әкімшілік
шығыстардың орнын толтыру
қағидалары мен мөлшеріне
қосымша
Мамандандырылған
ауданаралық
экономикалық соты
____________________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың атауы)
Кімнен _____________________
____________________________
(кредитордың атауы)
нысан
Өзге де әкімшілік шығыстардың орнын толтыру туралы өтінішхат
________________________________________________________________
(кредитордың атауы)
_________________________________________________________________
(борышкер атауы)
банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты шығыстарды
___________________________________________________________ теңге сомасында
төлеуге міндеттенеді.
Борышкер туралы қысқаша ақпарат:
Бизнес-идентификациялық нөмірі (БСН)/Жеке
идентификациялық нөмірі (ЖСН) _____________________________________________
Заңды мекенжайы __________________________________________________________
Экономкиалық қызмет түрі __________________________________________________.
Берешектерді өндіріп алу бойынша кредитор қабылдаған шаралар туралы мәлімет:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы
Заңның 110-бабы 2-тармағының талаптарына борышкердің сәйкетігін растайтын құжаттар тізбесі:

3. Возмещение иных административных расходов производится кредитором, по заявлению которого возбуждено дело о банкротстве, в случае, если в ходе проведения процедуры банкротства в совокупности установлены следующие обстоятельства:
1) отсутствует имущество у должника;
2) отсутствуют сделки у должника, подлежавшие признанию недействительными;
3) отсутствует имущество, на которое в соответствии с законодательством Республики Казахстан об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей может быть обращено взыскание, у учредителя (участника), должностного лица должника, в отношении которого вступило в законную силу решение суда о привлечении его к субсидиарной ответственности либо отсутствуют основания для обращения в суд с иском о привлечении указанных лиц к субсидиарной ответственности.
Глава 2. Порядок и размер возмещения иных административных расходов
4. При соблюдении требований, установленных пунктом 3 настоящих Правил, в ходе рассмотрения в суде заключительного отчета банкротного управляющего кредитор обязан заявить ходатайство о возмещении иных административных расходов (далее – ходатайство) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
5. Возмещение иных административных расходов осуществляется кредитором на основании вступившего в законную силу определения суда о завершении процедуры банкротства, содержащего указание о выплате сумм, указанных в ходатайстве.
Возмещение иных административных расходов временному и банкротному управляющим осуществляется кредитором в размере 4 (четырех) месячных расчетных показателей, установленных на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, за период возбуждения и проведения процедуры банкротства сроком на 5 (пять) месяцев.
6. Возмещение иных административных расходов осуществляется аналогично порядку, предусмотренному для выплат основного вознаграждения временному и банкротному управляющим в пунктах 6, 7, 8, 9 и 10 Правил выплаты основного вознаграждения временному и банкротному управляющим согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Приложение к Правилам
и размеру возмещения иных
административных расходов
Специализированный
межрайонный экономический
суд
____________________________
(наименование области, города
республиканского значения)
от _________________________
____________________________
(наименование кредитора)
форма
Ходатайство о возмещении иных административных расходов
________________________________________________________________
(наименование кредитора)
обязуется выплатить расходы, связанные с возбуждением дела о
банкротстве и проведением процедуры банкротства
___________________________________________________________________
(наименование должника)
в сумме ________________________________________________________тенге
Краткая информация о должнике:
Бизнес-идентификационный номер (БИН)/Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) _
____________________________________________________________________
Юридический адрес __________________________________________________
Вид экономической деятельности ______________________________________.
Сведения о мерах, принятых кредитором по взысканию задолженности:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Перечень документов, подтверждающих соответствие должника требованиям пункта 2 статьи 110 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве":