"Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 10 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 сәуірде № 20496 болып тіркелді
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-1-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркеліп, 2018 жылғы 4 қыркүйекте нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
Жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы қағидасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 10 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 1346 бұйрығымен
бекітілген
Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды, Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346 "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2020 года № 20496
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346 "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332, опубликован 10 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) внести следующее изменение:
Правила регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 10
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2018 года № 1346
Правила регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию

1-тарау. Жалпы ережелер.
1. Осы Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды, Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) 1999 жылғы 13 шілдедегі "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) сәйкес әзірленген және Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінде Селекциялық жетістіктерді пайдалануға айрықша құқықты беру, Селекциялық жетістіктерге пайдалану құқықығын ұсынуды тіркеуді белгілейді, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) айрықша құқық – селекциялық жетістіктерге өз қалауы бойынша кез келген әдiспен пайдалануға патент иеленушiнiң мүлiктiк құқығы;
2) бюллетень – өнеркәсіптік меншік объектілерін қорғау мәселелерi жөнiндегi ресми мерзiмдiк басылым;
3) иеленуші – селекциялық жетістікке айрықша құқығы бар жеке немесе заңды тұлға;
4) патент иеленуші – қорғау құжатының иесі;
5) патенттік сенім білдірілген өкілдер – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті орган мен сараптама жасау ұйымы алдында өкілдік етуге құқық берілген Қазақстан Республикасының азаматтары;
6) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
7) "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
8) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
2-тарау. Селекциялық жетістіктерді пайдалануға айрықша құқықты беруді тіркеу тәртібі
3. "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию (далее – Правила), разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о госуслугах), которые устанавливают порядок регистрации в Государственном реестре селекционных достижений, передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционных достижений, а также определяют порядок оказания государственных услуг.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) исключительное право – имущественное право патентообладателя на использование селекционным достижением любым способом по своему усмотрению;
2) бюллетень – официальное периодическое издание по вопросам охраны объектов промышленной собственности;
3) владелец – физическое или юридическое лицо, обладающее исключительным правом на селекционное достижение;
4) патентообладатель – владелец охранного документа;
5) патентные поверенные – граждане Республики Казахстан, которым в соответствии с законодательством Республики Казахстан предоставлено право на представительство физических и юридических лиц перед уполномоченным органом и экспертной организацией;
6) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
7) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
8) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок регистрации передачи исключительного права на использование селекционного достижения
3. Государственная услуга "Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности" (далее – государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).

4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы қағиданың 1-қосымшасындағы "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 8-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарымен осы қағидалардың 2 және 3-қосымшасына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат түріндегі өтініштерді көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы жолдайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі стандартта келтірілген.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы қағидалардың 4-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер (бұдан әрі – 4-қосымша) бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.
6. Тіркеу туралы өтініш және оған қоса берілетін құжаттар қазақ немесе орыс тілдерінде ұсынылады. Шетелдік есімдер мен заңды тұлғалардың атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, бірақ уақытша одан тыс жерлерде жүрген жеке тұлғалар өтініш берушінің өз құқықтарын, сондай-ақ мүдделі тұлғаның құқықтарын патенттік сенім білдірілген өкілсіз Қазақстан Республикасының шегінде хат-хабар алмасуға арналған мекенжайын көрсеткен кезде жүзеге асыра алады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішке көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәтте автоматты түрде тіркеу нөмірі енгізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Тиісті құжаттарды тексеру және төлем нәтижелері бойынша, сондай-ақ бас тартуға негіздер болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарлама дайындайды және осы қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.

4. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявления с приложением документов, указанных в пункте 8 стандарта государственной услуги "Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности" согласно приложению 1 (далее – стандарт), в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, в соответствии с приложениями 2 и 3 к настоящим Правилам.
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, приведен в стандарте.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам, указанным в приложении 4 (далее – приложение 4) к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
6. Заявление о регистрации и прилагаемые к нему документы представляются на казахском или русском языках. Иностранные имена и наименования юридических лиц указываются в казахской или русской транслитерации.
Физические лица, постоянно проживающие в Республике Казахстан, но временно находящиеся за ее пределами, могут осуществлять свои права заявителя, а также права заинтересованного лица без патентного поверенного при указании адреса для переписки в пределах Республики Казахстан.
7. Заявлению на оказание государственной услуги автоматически присваивается регистрационный номер на момент поступления услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет их полноту.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа, услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней готовит уведомление об оказании государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в электронной форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

Егер көрсетілетін қызметті алушымен құжаттардың толық топтамасы ұсынылмаған жағдайда, немесе стандарттың 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жауапты орындаушы осы қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылған (ЭЦҚ) нысан бойынша көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
Құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, бірақ көрсетілетін қызметті берушімен қалпына келтірілуі мүмкін көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай ішінде болмаған немесе түзетілген құжаттарды ұсынуға не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге хабарлама жолданады. Бұл жағдайда құжаттарға тексеру жүргізу мерзімі болмаған немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі.
8. Тіркелген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бюллетеньде селекциялық жетістікке айрықша құқықты беруді тіркеу туралы мәліметтерді жариялайды.
9. Көрсетілетін қызметті беруші Мемқызметтер туралы заңның 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Селекциялық жетістіктерге пайдалану құқықығын беруді тіркеу тәртібі
10. "Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушімен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы қағиданың 7-қосымшасындағы "Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 8-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарымен осы қағидалардың 8, 9 және 10-қосымшаларына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат түріндегі өтініштерді көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы жолдайды.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі стандартта келтірілген.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы қағидалардың 4-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.

В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, либо по основаниям, указанным в пункте 9 стандарта, ответственный исполнитель в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам за подписью (ЭЦП) руководителя услугодателя и направляет услугополучателю.
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, услугодателем направляется уведомление услугополучателю с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы либо внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае, срок проведения проверки документов исчисляется с даты представления отсутствующих или исправленных документов.
8. В случае регистрации услугодатель публикует в бюллетене сведения о регистрации передачи исключительного права на использование селекционного достижения.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) статьи 5 Закона о госуслугах.
Глава 3. Порядок регистрации предоставления права на использование селекционного достижения
10. Государственная услуга "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности" (далее – государственная услуга) оказывается услугодателем.
11. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявления с приложением документов, указанных в пункте 8 стандарта государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности" согласно приложению 7 (далее – стандарт), в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, в соответствии с приложениями 8, 9 и 10 к настоящим Правилам.
12. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, приведен в стандарте.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам, указанным в приложении 4 к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

16. Көрсетілетін қызметті беруші Мемқызметтер туралы заңның 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
17. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемқызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
18. Мемлекеттiк көрсетілген қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
5-тарау. Селекциялық жетістікке ашық немесе мәжбүрлі лицензиясына құқық беруді тіркеу тәртібі
19. Ашық лицензияға құқық беру үшін патент иеленуші "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК (бұдан әрі – "ҰЗМИ" РМК) кез келген тұлғаға селекциялық жетістіктерді пайдалануға лицензия алуға құқықты беру туралы өтініш береді.
"ҰЗМИ" РМК ашық лицензия беру туралы мәліметтерді бюллетеньде жариялайды.
Көрсетілген лицензияны алуға ниет білдірген тұлға патент иеленушімен жазбаша түрде шарт жасасуға міндетті. Шарттың талаптары бойынша дауларды қолдаңыстағы заңнамаға сәйкес сотта қаралады.
20. Соттың мәжбүрлі лицензиясын беру туралы шешімі негізінде "ҰЗМИ" РМК Мемлекеттік тізілімге тиісті мәліметтерді енгізеді және оларды жариялайды. Сот шешімі шыққан күн тіркеу күні болып табылады.
Селекциялық жетiстiкке
айрықша құқық беруді, оны
пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты
табыстауды, Селекциялық
жетiстiктердің мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" РМК).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www. egov. kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Селекциялық жетістікке айрықша құқықты беруді тіркеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) статьи 5 Закона о госуслугах.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственных услуг
17. Жалоба на решение, действия (бездействие) сотрудников структурных подразделений услугодателя может быть подана на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о госуслугах подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
18. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 5. Порядок регистрации предоставления права на открытую или принудительную лицензию на селекционное достижение
19. Для предоставления права на открытую лицензию патентообладатель подает в РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – РГП "НИИС") заявление о предоставлении любому лицу права на получение лицензии на использование селекционного достижения.
РГП "НИИС" публикует в бюллетене сведения о предоставлении открытой лицензии.
Лицо, желающее приобрести указанную лицензию, заключает с патентообладателем договор в письменной форме. Споры по условиям договора рассматриваются в суде в соответствии с действующим законодательством.
20. На основании решения суда о предоставлении принудительной лицензии РГП "НИИС" вносит в Государственный реестр соответствующие сведения и осуществляет их публикацию. Датой регистрации считается дата вынесения решения суда.
Приложение 1
к Правилам регистрации в
Государственном реестре
селекционных достижений
передачи исключительного
права, предоставления права на
использование селекционного
достижения, открытую или
принудительную лицензию
Форма
Стандарт государственной услуги "Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП "НИИС").
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства": www egov kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о регистрации передачи исключительного права на селекционное достижение либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-2 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adilet.gov. kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www. kaz pate nt. kz ресми сайттарында орналастырылған селекциялық жетістіктерді қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: "ҰЗМИ" РМК-ның www. kaz pate nt. kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі
1) осы қағиданың 2 және 3-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша өзгеге беру/ішінара беру шарты бойынша селекциялық жетістікке айрықша құқықты беруді тіркеу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғаның электрондық нысандағы өтініштері;
2) селекциялық жетістікке айрықша құқықты беру туралы шарттың электрондық көшірмесі не шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3) ұлттық көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары немесе құрылтайшылардың/акционерлердің жалпы шешімімен шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі;
4) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) селекциялық жетістікке айрықша құқықты тоқтатуға арналған қалпына келтіру мерзімнің аяқталуы;

Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны селекционных достижений утверждаемыми, согласно пункту 2 статьи 3-2 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www. adilet gov. kz и услугодателя www kazpatent kz.
7
График работы
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП "НИИС": www kazpatent kz в разделе "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление физического и (или) юридического лица для регистрации передачи исключительного права на селекционное достижение по договору уступки/частичной уступки в электронной форме по формам, согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора о передаче исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения либо нотариально заверенная копия договора;
3) электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, или общего собрания учредителей/ акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия, в случае подачи заявления национальным услугополучателем;
4) электронная копия доверенности если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) истечение срока для восстановления прекращенного срока действия исключительного права на селекционное достижение;

2) негіздерді қалпына келтіру үшін тіркеуге уақытша кедергі келтіретін мерзімінің аяқталуы;
3) келісімге қатысушы болып табылмайтын тұлғадан тіркеуге өтінім қабылдау;
4) селекциялық жетістікке айрықша құқықты иелік ету құқығын тiркеудiң болмауы;
5) тараптың селекциялық жетістікті пайдалану құқығын беруге кедергі келтіретін қабылданған міндеттемелердің болуы.
Құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, бірақ көрсетілетін қызметті берушімен қалпына келтірілуі мүмкін көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай ішінде болмаған немесе түзетілген құжаттарды ұсынуға не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге хабарлама жолданады. Бұл жағдайда құжаттарға тексеру жүргізу мерзімі болмаған немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www. adilet. gov. kz және көрсетілетін қызметті берушінің www. kaz pate nt. kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Селекциялық жетiстiкке
айрықша құқық беруді, оны
пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты
табыстауды, Селекциялық
жетiстiктердің мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Айрықша құқықты басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты айрықша құқықты басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
__________________________________________________________________________
2. Иеленуші (жеке тұлғаның Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) /
заңды тұлғаның атауы *, заңды мекенжайы):
__________________________________________________________________________
3. Құқықтық мирасқор (жеке тұлғаның Т.А.Ә. / заңды тұлғаның атауы*, заңды
мекенжайы):
__________________________________________________________________________

2) истечение срока для устранения оснований, временно препятствующих регистрации;
3) получение заявления о регистрации от лица, не являющегося стороной договора;
4) отсутствие регистрации лицензионного договора или дополнительного соглашения к нему;
5) наличие у стороны принятых обязательств, препятствующих предоставлению права на использование селекционного достижения.
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, услугодателем направляется уведомление услугополучателю с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы либо внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае, срок проведения проверки документов исчисляется с даты представления отсутствующих или исправленных документов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2)  контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www adilet gov kz и услугодателя www kazpatent kz.
Приложение 2
к Правилам регистрации в
Государственном реестре
селекционных достижений
передачи исключительного
права, предоставления права на
использование селекционного
достижения, открытую или
принудительную лицензию
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о передачи исключительного права по договору уступки
Прошу зарегистрировать передачу исключительного права по договор уступки в отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных) в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа (охранных документов):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
2. Владелец (Ф.И.О. при его наличии (далее – ФИО) физического лица / наименование юридического лица; юридический адрес):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
3. Правопреемник (Ф.И.О. физического лица / наименование юридического лица; юридический адрес):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________

4. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
__________________________________________________________________________
5. Хат алмасу үшін мекенжайы және байланыс телефондары:
__________________________________________________________________________
Қосымшалар:
Шарт ____ парақта;
Өкілдің өкілеттігін растайтын сенімхат
көшірмесі_______парақта______данада;
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
Басқа құжат (көрсету).
Күні ЭЦҚ (Т.А.Ә.) Рөлі
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
Селекциялық жетiстiкке
айрықша құқық беруді, оны
пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты
табыстауды, Селекциялық
жетiстiктердің мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Айрықша құқықты ішінара басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты айрықша құқықты ішінара басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
__________________________________________________________________________
2. Иеленуші (жеке тұлғаның Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
немесе заңды тұлғаның атауы, заңды мекенжайы):
__________________________________________________________________________
3. Құқықтық мирасқор (жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы, заңды
мекенжайы):
__________________________________________________________________________
4. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
__________________________________________________________________________
5. Берілетін құқықтардың шартпен көзделген көлемі:
__________________________________________________________________________
6. Хат алмасу үшін мекенжайы және байланыс телефондары:
__________________________________________________________________________
Қосымшалар:
Шарт ____ парақта;
Өкілдің өкілеттігін растайтын сенімхат
көшірмесі_______парақта______данада;
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
Басқа құжат (көрсету).
Күні ЭЦҚ (Т.А.Ә.) Рөлі
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
Селекциялық жетiстiкке
айрықша құқық беруді, оны
пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты
табыстауды, Селекциялық
жетiстiктердің мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны

4. Патентный поверенный или иной представитель заявителя
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
5. Адрес для переписки, контактный телефон
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Приложения:
√ Договор на __ листах;
√ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или другого полномочного представителя на __ листах в __ экземплярах;
√ Документ, подтверждающий оплату услуг услугодателя;
√ Другой документ (указать)
Дата ЭЦП (Ф.И.О.) (роль)
_______________________________________
1Иностранные наименования юридических лиц указываются в казахской и русской транслитерации
2Иностранные наименования юридических лиц указываются в казахской и русской транслитерации
Приложение 3
к Правилам регистрации в
Государственном реестре
селекционных достижений
передачи исключительного
права, предоставления права на
использование селекционного
достижения, открытую или
принудительную лицензию
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о передачи исключительного права по договору частичной уступки
Прошу зарегистрировать передачу исключительного права по договору частичной уступки в отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных) в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа (охранных документов):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
2. Владелец (Ф.И.О. при его наличии (далее – ФИО) физического лица / наименование юридического лица; юридический адрес):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3. Правопреемник (Ф.И.О. физического лица / наименование юридического лица; юридический адрес):
_________________________________________________________________________
4. Патентный поверенный или иной представитель заявителя
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
5. Объем передаваемых прав, предусмотренных договором
________________________________________________________________________
6. Адрес для переписки, контактный телефон
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Приложения:
√ Договор на __ листах;
√ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или другого полномочного представителя на __ листах в __ экземплярах;
√ Документ, подтверждающий оплату услуг услугодателя;
√ Другой документ (указать)
Дата ЭЦП (Ф.И.О.) (роль)
_________________________________
3Иностранные наименования юридических лиц указываются в казахской и русской транслитерации
4Иностранные наименования юридических лиц указываются в казахской и русской транслитерации
Приложение 4
к Правилам регистрации в
Государственном реестре
селекционных достижений
передачи исключительного
права, предоставления права на
использование селекционного
достижения, открытую или
принудительную лицензию
Форма
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан

Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Қоғалжын тас жолы, 3Б ғимараты
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859
Банк атауы, ЖСК, БСК:
"Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Сбербанк" акционерлік қоғамының еншілес банкі KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Нұр-Сұлтан қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Селекциялық жетiстiкке
айрықша құқық беруді, оны
пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты
табыстауды, Селекциялық
жетiстiктердің мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Патент иеленуші:
Құқықтық мирасқор:
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
"Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Заңның _ бабының _ тармағына сәйкес селекциялық жетістікке құқықтарды басқаға беру шарты (ішінара) № _ патент (-тері) бойынша айрықша құқықты беру Қазақстан Республикасы Селекциялық жетістіктерінің мемлекеттік тізілімінде тіркелгені туралы хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Селекциялық жетiстiкке
айрықша құқық беруді, оны
пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты
табыстауды, Селекциялық
жетiстiктердің мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Патент иеленуші , Лицензиар (Қосалқы лицензиар), Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат), кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тарту туралы ХАБАРЛАМА
"Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Заңның _бабының _ тармағына сәйкес басқаға (ішінара) беру шарты бойынша тіркеуден бас тартылғаны туралы хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Селекциялық жетiстiкке
айрықша құқық беруді, оны
пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты
табыстауды, Селекциялық
жетiстiктердің мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
"Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" РМК)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www. egov. kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Селекциялық жетістіктерге пайдалану құқықығын беруді тіркеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, шоссе Коргалжын, здание 3Б
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка ИИК БИК:
Акционерное общество "Нурбанк" KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Дочерний банк акционерного общества "Сбербанк" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общества "ForteBank" в городе Нур-Султане KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 5
к Правилам регистрации в
Государственном реестре
селекционных достижений
передачи исключительного
права, предоставления права на
использование селекционного
достижения, открытую или
принудительную лицензию
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Патентообладатель:
Правопреемник:
УВЕДОМЛЕНИЕ
об оказании государственной услуги "Регистрация передачи
исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект
промышленной собственности"
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона "Об охране селекционных достижений" передача исключительного права по договору (частичной) уступки прав на селекционное достижение по патенту (-там) № _ зарегистрирована в Государственном реестре селекционных достижений Республики Казахстан.
(ЭЦП)
Приложение 6
к Правилам регистрации в
Государственном реестре
селекционных достижений
передачи исключительного
права, предоставления права на
использование селекционного
достижения, открытую или
принудительную лицензию
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Патентообладатель, Лицензиар (Сублицензиар), Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат), Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ
об отказе в оказании государственной услуги "Регистрация передачи
исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и
объект промышленной собственности"
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона "Об охране селекционных достижений" в регистрации о передаче исключительного права по договору (частичной) уступки отказано.
(ЭЦП)
Приложение 7
к Правилам регистрации в
Государственном реестре
селекционных достижений
передачи исключительного
права, предоставления права на
использование селекционного
достижения, открытую или
принудительную лицензию
Форма
Стандарт государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП "НИИС").
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о регистрации предоставления права на использование селекционного достижения либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

5. Пайдаланылатын түрлерін ескере отырып, берілетін құқықтардың шартпен көзделген
көлемі:
__________________________________________________________________________
6. Хат алмасу үшін мекенжай және байланыс телефондар:
__________________________________________________________________________
Қосымшалар:
Шарт ____ парақта;
Өкілдің өкілеттігін растайтын сенімхат
көшірмесі_______парақта______данада;
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
Басқа құжат (көрсету).
Күні ЭЦҚ (Т.А.Ә.) Рөлі
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
Селекциялық жетiстiкке
айрықша құқық беруді, оны
пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты
табыстауды, Селекциялық
жетiстiктердің мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Құқықты лицензиялық (қосалқы лицензиялық, кешенді кәсіпкерлік лицензия) шартына қосымша келісімді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты жасалған лицензиялық (қосалқы лицензиялық, кешенді кәсіпкерлік лицензия) шартына қосымша келісімді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
__________________________________________________________________________
2. Шарттың тіркеу нөмірі және тіркелген күні:
__________________________________________________________________________
3. Лицензиар (қосалқы лицензиар, кешенді лицензиар) (жеке тұлғаның Тегі Аты
Әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) / заңды тұлғаның атауы *, заңды
мекенжайы):
__________________________________________________________________________
4. Лицензиат (қосалқы лицензиат, кешенді лицензиат) (жеке тұлғаның Т.А.Ә. / заңды
тұлғаның атауы*, заңды мекенжайы):
__________________________________________________________________________
5. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
__________________________________________________________________________

5. Объем передаваемых прав, с учетом видов использования, предусмотренных договором
______________________________________________________________________
6. Адрес для переписки, контактный телефон
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Приложения:
√ Договор на __ листах;
√ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или другого полномочного представителя на __ листах в __ экземплярах;
√ Документ, подтверждающий оплату услуг услугодателя;
√ Другой документ (указать)
Дата ЭЦП (Ф.И.О.) (роль)
______________________________________
7Иностранные наименования юридических лиц указываются в казахской и русской транслитерации
8Иностранные наименования юридических лиц указываются в казахской и русской транслитерации
Приложение 10
к Правилам регистрации в
Государственном реестре
селекционных достижений
передачи исключительного
права, предоставления права на
использование селекционного
достижения, открытую или
принудительную лицензию
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации дополнительного соглашения к лицензионному
(сублицензионному, комплексной предпринимательской лицензии) договору
Прошу зарегистрировать дополнительное соглашение к лицензионному (сублицензионному, комплексной предпринимательской лицензии) договору, заключенному в отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных) в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа (охранных документов):
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
2. Регистрационный номер и дата регистрации договора:
3. Лицензиар (Сублицензиар, Комплексный лицензиар) (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.) физического лица/наименование юридического лица*; юридический адрес):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
4. Лицензиат (Сублицензиат, Комплексный лицензиат) (Ф.И.О. физического лица/наименование юридического лица*; юридический адрес):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
5. Патентный поверенный или иной представитель заявителя:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________

6. Хат алмасу үшін мекенжай және байланыс телефондар:
__________________________________________________________________________
Қосымшалар:
Шарт ____ парақта;
Өкілдің өкілеттігін растайтын сенімхат
көшірмесі_______парақта______данада;
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
Басқа құжат (көрсету).
Күні ЭЦҚ (Т.А.Ә.) Рөлі
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
Селекциялық жетiстiкке
айрықша құқық беруді, оны
пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты
табыстауды, Селекциялық
жетiстiктердің мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
"Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Заңның _ бабының _ тармағына сәйкес № _ патент (-тері) бойынша селекциялық жетістікті пайдалануға лицензиялық шарт бойынша айрықша (емес) (қосалқы) лицензия беру шарты Қазақстан Республикасының селекциялық жетістіктерінің мемлекеттік тізілімінде тіркелгенін хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Селекциялық жетiстiкке
айрықша құқық беруді, оны
пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты
табыстауды, Селекциялық
жетiстiктердің мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
"Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Заңның _ бабының _ тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Селекциялық жетістіктерінің мемлекеттік тізілімінде №_ патенті (-тері) бойынша селекциялық жетістікті пайдалануға айрықша лицензия беру (бермеу) туралы кешенді кәсіпкерлік (қосалқы) лицензиялық шарты тіркелгенін хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Селекциялық жетiстiкке
айрықша құқық беруді, оны
пайдалануға, ашық немесе
мәжбүрлі лицензияға құқықты
табыстауды, Селекциялық
жетiстiктердің мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Патент иеленуші , Лицензиар (Қосалқы лицензиар), Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат), кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тарту туралы ХАБАРЛАМА
"Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Заңның _ бабының _ тармағына сәйкес басқаға беру (ішінара) (қосалқы) лицензиялық шарты, кешенді кәсіпкерлік (қосалқы) лицензиялық шарты, кепіл шарты тіркеуден бас тартылғаны туралы хабарлайды.
(ЭЦҚ)

6. Адрес для переписки, контактный телефон:
_______________________________________________________________________________
Приложения:
√ Договор на __ листах;
√ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или другого полномочного представителя на __ листах в __ экземплярах;
√ Документ, подтверждающий оплату услуг услугодателя;
√ Другой документ (указать)
Дата ЭЦП (Ф.И.О.) (роль)
5Иностранные наименования юридических лиц указываются в казахской и русской транслитерации
6Иностранные наименования юридических лиц указываются в казахской и русской транслитерации
Приложение 11
к Правилам регистрации в
Государственном реестре
селекционных достижений
передачи исключительного
права, предоставления права на
использование селекционного
достижения, открытую или
принудительную лицензию
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Лицензиар (Сублицензиар):
Лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ
об оказании государственной услуги "Регистрация предоставления права
на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта
промышленной собственности"
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона "Об охране селекционных достижений" предоставление (не) исключительной (суб) лицензии по лицензионному договору на использование селекционного достижения по патенту (-там) №_ зарегистрировано в Государственном реестре селекционных достижений Республики Казахстан.
(ЭЦП)
Приложение 12
к Правилам регистрации в
Государственном реестре
селекционных достижений
передачи исключительного
права, предоставления права на
использование селекционного
достижения, открытую или
принудительную лицензию
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ
об оказании государственной услуги "Регистрация предоставления права на
использование товарного знака, селекционного достижения и объекта
промышленной собственности"
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона "Об охране селекционных достижений" договор комплексной предпринимательской (суб) лицензии о предоставлении (не) исключительной лицензии на использование селекционного (-ых) достижения (-ий) № _ зарегистрирован в Государственном реестре селекционных достижений Республики Казахстан.
(ЭЦП)
Приложение 13
к Правилам регистрации в
Государственном реестре
селекционных достижений
передачи исключительного
права, предоставления права на
использование селекционного
достижения, открытую или
принудительную лицензию
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Патентообладатель, Лицензиар (Сублицензиар), Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат), Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ
об отказе в оказании государственной услуги "Регистрация
предоставления права на использование товарного знака, селекционного
достижения и объекта промышленной собственности"
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона "Об охране селекционных достижений" в регистрации договора (частичной) уступки (суб) лицензионного договора, договора комплексной предпринимательской (суб) лицензии, договора залога отказано.
(ЭЦП)