"Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 168/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 4 мамырда № 20563 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары бекітілсін.
2. "Байланыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 549 бұйрығының 1-тармағының 4) тармақшасының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18078 болып тіркелген, 2019 жылғы 8 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
А. Жумагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің

Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 168/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2020 года № 20563.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт".
2. Признать утратившим силу подпункт 4) пункта 1 приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 549 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области связи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18078, опубликован 8 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
3. Комитету телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового
развития, инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
А. Жумагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан

2020 жылғы 30 сәуірдегі
№ 168/НҚ бұйрығымен
бекітілген
"Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар (бұдан әрі – РЭҚ) мен жоғары жиілікті құрылғыларды (бұдан әрі –ЖЖҚ) Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру тәртібін айқындайды.
Азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін РЭҚ пен ЖЖҚ-ны Қазақстан Республикасының аумағына әкелу "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне (бұдан әрі – ЕЭК шешімі) сәйкес жүзеге асырылады.
Осы Қағидалардың талаптары барлық жеке және заңды тұлғаларға қолданылады (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жоғары жиілікті құрылғылар – телекоммуникациялар саласында пайдалануды қоспағанда, электромагниттік энергияны өнеркәсіптік, ғылыми, медициналық, тұрмыстық немесе басқа мақсаттарда шоғырландыруға және пайдалануға арналған жабдық және (немесе) аспаптар;
2) бірыңғай тізілім (бұдан әрі – бірыңғай тізілім) – Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) кедендік аумағына әкелген кезде азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін РЭҚ және ЖЖҚ импортына Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес берілетін лицензия (бұдан әрі – лицензия) немесе үшінші елмен саудада тарифтік емес реттеудің шаралары қолданылатын, бірыңғай тауарлар тізіліміне енгізілген жеке тауарларды уақытша әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес берілетін қорытынды (бұдан әрі – рұқсат беру құжаты) талап етілмейтін РЭҚ және ЖЖҚ-ның бірыңғай тізілімі;

от 30 апреля 2020 года
№ 168/НҚ
Правила оказания государственной услуги "Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила выдачи заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств (далее – РЭС) и высокочастотных устройств (далее – ВЧУ) гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдачи лицензии на их импорт (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяет порядок выдачи заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан РЭС и (или) ВЧУ гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдачи лицензии на их импорт.
Ввоз на территорию Республики Казахстан РЭС и ВЧУ гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров осуществляется в соответствии с решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования" (далее – решение ЕЭК).
Действия настоящих Правил распространяются на физические и юридические лица (далее – услугополучатель).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) высокочастотные устройства - оборудование и (или) приборы, предназначенные для генерирования и использования электромагнитной энергии в промышленных, научных, медицинских, бытовых или других целях, за исключением применения в области телекоммуникаций;
2) единый реестр (далее – единый реестр) – единый реестр РЭС и ВЧУ, при ввозе которых на таможенную территорию Евразийского экономического союза (далее - Союз) не требуется представление лицензии на импорт РЭС и ВЧУ гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, выдаваемой согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – лицензия) или заключения (разрешительный документ) на временный ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, выдаваемого согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заключение);

3) радиоэлектрондық құралдар – көмекші жабдықты қоса алғанда, радиотолқындарды таратуға және (немесе) қабылдауға арналған және бір немесе бірнеше таратушы және (немесе) қабылдаушы құрылғылардан не олардың құрамаларынан құралатын техникалық құрал.
4) бір реттік лицензия – сыртқы сауда келісімшартының негізінде сыртқы сауда қатысушысына берілетін және белгілі бір мөлшерде лицензияланатын тауардың экспорты және (немесе) импортына құқық беретін лицензия.
3. Бірыңғай тізілімді байланыс саласындағы Одаққа мүше мемлекеттік органдар ұсынған ұсыныстар негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – ЕЭК) қалыптастырады.
Бірыңғай тізілім Одақтың ресми сайтында "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде орналастырылады.
2-тарау. Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру тәртібі
4. Одақтың кедендік аумағына әкелуге тыйым салынған азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ тізбесі ЕЭК шешімімен қабылданған және осы Қағидаларға 3-қосымшада айқындалған.
5. Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін РЭҚ мен ЖЖҚ-ны Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет болып табылады (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес "Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі – Стандарт) көрсетілген.
6. Көрсетілетін қызметті алушы қорытындыны немесе лицензияны алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге Стандартың 8-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық түрде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы ұсынады.

3) радиоэлектронное средство – техническое средство, предназначенное для передачи и (или) приема радиоволн и состоящее из одного или нескольких передающих и (или) приемных устройств либо их комбинаций, включая вспомогательное оборудование;
4) разовая лицензия – лицензия, выдаваемая участнику внешнеторговой деятельности на основании внешнеторгового договора (контракта) и предоставляющая право на экспорт и (или) импорт лицензируемого товара в определенном количестве.
3. Единый реестр формируется Евразийской экономической комиссией (далее – ЕЭК) на основе представляемых государственными органами в области связи государств – членов Союза предложений.
Единый реестр размещается на официальном сайте Союза в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет".
Глава 2. Порядок выдачи заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдачи лицензии на их импорт
4. Перечень РЭС и (или) ВЧУ гражданского назначения, в том числе встроенные либо входящие в состав других товаров, в отношении которых установлен разрешительный порядок ввоза на таможенную территорию Союза и (или) вывоза с таможенной территории Союза принят решением ЕЭК и указан в приложении 3 к настоящим Правилам.
5. Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан РЭС и ВЧУ гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт является государственной услугой (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается Комитетом телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложен в стандарте государственной услуги "Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт", согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее - Стандарт).
6. Для получения заключения и лицензии услугополучатель направляет услугодателю в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) документы согласно пункту 8 Стандарта.

7. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне орындауға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеген сәттен бастап, екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және құжаттардың толық топтамасы ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
8. Көрсетілетін қызметті алушы қорытындыны және (немесе) лицензияны алу үшін құжаттардың толық топтамасын және оларда қамтылған дұрыс мәліметтерді ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері алты жұмыс күні ішінде қорытындыны және (немесе) лицензияны қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесін алу мерзімі көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетуге берген сұратудың қабылданғаны туралы мәртебесі көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші беретін лицензия бір реттік болып табылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту Стандарттың 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылады.
10. РЭҚ және ЖЖҚ алты айдан аспайтын мерзімге, егер олар:
1) шетелдік ресми делегациялардың Қазақстан Республикасының аумағында болуын қамтамасыз етуге;
2) Қазақстан Республикасының аумағында өткізілетін спорттық жарыстар мен өзге де мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізуге;
3) Қазақстан Республикасының аумағында өткізілетін көрмелерде көрсетуге;
4) Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу және эксперименттік жұмыстарды жүргізуге;
5) сәйкестікті растау (сертификаттау немесе сәйкестікті декларациялау) мақсаттарында сынақтар жүргізуге арналған болса, олар көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы негізінде Қазақстан Республикасының аумағына әкелінеді.
11. РЭҚ және ЖЖҚ-ны лицензиясыз немесе қорытындысыз немесе бірыңғай тізілімге енгізу туралы мәліметтерсіз әкелу мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) ЕЭК шешімімен белгіленген және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес РЭҚ және ЖЖҚ Одақтың кеден аумағына әкелу кезінде лицензия, қорытынды немесе бірыңғай тізілімнен мәліметтерді ұсыну талап етілмейтін, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ тізбесіне енгізілген;
2) РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ әуе, су кемелерінің борт жабдықтарының құрамына енгізілген;
3) РЭҚ және ЖЖҚ үшінші мемлекеттердің аумақтарында тіркелген халықаралық тасымалдау көлік құралдарында (босағыларды қоса алғанда) орнатылған;

7. Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению услугодателя.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение двух рабочих дней с момента регистрации документов услугополучателя, проверяет полноту представленных документов и в случае неполного пакета документов, направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
8. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов и достоверных сведений содержащихся в них для получения заключения и (или) лицензии, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение шести рабочих дней формирует заключение и (или) лицензии.
На портале в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Лицензия, выдаваемая услугодателем является разовой.
9. Отказ в оказании государственной услуги осуществляется по основаниям, указанных в пункте 9 Стандарта.
10. РЭС и ВЧУ, сроком не более шести месяцев, ввозятся на территорию Республики Казахстан на основании заключения услугодателя в случаях, если они предназначены для:
1) обеспечения пребывания на территории Республики Казахстан официальных иностранных делегаций;
2) проведения спортивных соревнований и иных культурно-массовых мероприятий, проводимых на территории Республики Казахстан;
3) демонстрации на выставках, проводимых на территории Республики Казахстан;
4) проведения на территории Республики Казахстан научно-исследовательских и экспериментальных работ;
5) проведения испытаний в целях подтверждения соответствия (сертификации или декларирования соответствия).
11. Ввоз РЭС и ВЧУ без лицензии или заключения или сведений о включении в единый реестр осуществляется в следующих случаях:
1) РЭС и ВЧУ включены в перечень РЭС и (или) ВЧУ гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, при ввозе которых на таможенную территорию Союза не требуется представление лицензии, заключения или сведений из единого реестра, установленный решением ЕЭК и указанный в приложении 5 к настоящим Правилам;
2) РЭС и (или) ВЧУ включены в состав бортового оборудования воздушных, водных судов;
3) РЭС и ВЧУ установлены на транспортных средствах международной перевозки (включая порожние), зарегистрированных на территориях третьих государств;

4) РЭҚ және ЖЖҚ оларды пайдалану (қолдану, пайдалану) құқығынсыз әкелінеді;
5) Одақтың кедендік аумағында, Одақтың кедендік аумағында дайындалатын көлік және басқа да техникалық құралдарды жөндеуге немесе орнатуға арналған және РЭҚ және ЖЖҚ дайындау нәтижесінде немесе жөндеуден кейін алынған көлік және басқа да техникалық құралдар құрамында одақтың кедендік аумағынан кері әкетуге жатады.
12. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, оның лауазымды адамдарының шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым, көрсетілетін қызметтерді беруші басшысының атына, жоғары тұрған мемлекеттік органға, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беріледі.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, ол тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, ол тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
13. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
"Импорттан өзгеше
жағдайларда, азаматтық
мақсаттағы, оның ішінде басқа
тауарлардың құрамына
кіріктірілген не кіретін
радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге
қорытындылар және (немесе)
олардың импортына лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті
Комитет телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың импортына лицензия

4) РЭС и ВЧУ ввозятся без права их эксплуатации (применения, использования);
5) на таможенной территории Союза, предназначены для ремонта или установки на транспортные и другие технические средства, изготовляемые на таможенной территории Союза, и подлежат обратному вывозу с таможенной территории Союза в составе транспортных и других технических средств, полученных в результате изготовления, или после ремонта РЭС и ВЧУ.
12. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя, его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, вышестоящий государственный орган, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
13. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадиях оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача заключений на
ввоз на территорию
Республики Казахстан
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств
гражданского назначения, в том
числе встроенных либо
входящих в состав
других товаров, в случаях,
отличных от импорта, и (или)
выдача лицензии на их импорт"
Форма
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті
Комитет телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Лицензия на импорт радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров

1. Лицензия №
3. Қолданылу кезеңі
КК.АА.ЖЖЖЖ бастап КК.АА.ЖЖЖЖ дейін|
3. Лицензия түрі/импорт
4. Келісімшарт №
5. Өтініш беруші|
6. Сатушы
7. Жөнелту елі|
8. Сатушы елі |
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы|
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия
беру үшін негіздеме
18. Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
Қолы күні
Азаматтық мақсаттағы
радиоэлектрондық және
жоғары жиілікті
құрылғыларды, оның
ішінде басқа тауарлардың
құрамына кіріктірілген не
кіретін тауарлардың
импортына лицензияға
қосымша
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті
________________№ ___ лицензияға қосымша _____________
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Парақтардың барлығы
Парақ №
18. Уәкілетті тұлға
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Лауазымы
Қолы және мөрі (бар болған жағдайда)
Күні ______
Ескерту:
КК.АА.ЖЖЖЖ – күні, айы, жылы;
КО СЭҚ ТН – Кеден одағының сыртқы экономикалық қызмет номенклатурасының тауары.
"Импорттан өзгеше
жағдайларда, азаматтық
мақсаттағы, оның ішінде басқа
тауарлардың құрамына
кіріктірілген не кіретін
радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге
қорытындылар және (немесе)
олардың импортына лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті
Комитет телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды уақытша әкелуге, әкетуге және транзиттеуге қорытынды (рұқсат беретін құжат)
№ ____/_____20__/_________
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті (Қорытындыны берген Кеден одағына
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының атауы)
Берілді _________________________________________________________
(Ұйымның атауы, заңды мекенжайы, елі /жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Орын ауыстыру түрі ______________________________________________
(Орын ауыстыру түрі)
______________
(Тауарлардың бірыңғай тізбесінің бөлімі)                   (КО СЭҚ ТН коды *)
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы/жөнелтуші_______________________________________________
_______________________________________________________________
(Атауы, заңды мекенжайы, елі)
Межелі/жөнелту елі ______________________________________________
Әкелу (әкету) мақсаты ____________________________________________
Уақытша әкелу (әкету) мерзімі _____________________________________
Негіздемесі _____________________________________________________
Қосымша ақпарат ________________________________________________
Транзит елі ______________________________________________________
(Аумақ бойынша транзит)
Қолы _________                                     Күні _____________
Қорытынды "___"___ _____жыл бойынша жарамды
Басшы __________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда),       қолы
Ескертпе:
ТН КО СЭҚ – сыртқы экономикалық қызмет номенклатурасының тауары.
"Импорттан өзгеше
жағдайларда, азаматтық
мақсаттағы, оның ішінде басқа
тауарлардың құрамына
кіріктірілген не кіретін
радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге
қорытындылар және (немесе)
олардың импортына лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Одақтың кедендік аумағына әкелуге тыйым салынған азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ тізбесі
Тауар атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды

1. Лицензия №
3. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ|
3. Тип лицензии | импорт
4. Контракт
№ от
5. Заявитель|
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи Лицензии
18. Уполномоченное лицо услугодателя
фамилия, имя, отчество (при его наличии),
Должность
Телефон
Подпись Дата
Приложение к лицензии на
импорт радиоэлектронных
средств и высокочастотных
устройств гражданского
назначения, в том числе
встроенных либо входящих в
состав других товаров
Комитет телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Приложение к лицензии № от_____________
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
Всего листов Лист №
18. Уполномоченное лицо
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Подпись и печать (при наличии) ______Дата____
Примечание:
ДД.ММ.ГГГГ – день, месяц, год;
ТН ВЭД ТС – Товар номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача заключений на
ввоз на территорию
Республики Казахстан
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств
гражданского назначения, в том
числе встроенных либо
входящих в состав других
товаров, в случаях, отличных
от импорта, и (или) выдача
лицензии на их импорт"
Форма
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті
Комитет телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Заключение (разрешительный документ) на временный ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами
№ ____/_____20__/_________
Комитет телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
(Наименование органа государственной власти государства-членаТаможенного союза,
выдавшего заключение)
Выдано _________________________________________________________
(Название организации, юридический адрес, страна /для физическихлиц фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
Вид перемещения ________________________________________________
(Вид перемещения) _________________
(Раздел Единого перечня товаров) (Код ТН ВЭД ТС *)
Наименование товара
Количество
Единица измерения
Получатель/отправитель_______________________________________________
____________________________________________________________________
(Название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления ________________________________________
Цель ввоза (вывоза) __________________________________________________
Срок временного ввоза (вывоза) ________________________________________
Основание___________________________________________________________
Дополнительная информация___________________________________________
Страна транзита______________________________________________________
(Транзит по территории)
Подпись_________ Дата__________
Заключение действительно по "___"___ _____ год
Руководитель ____________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
Примечание:
ТН ВЭД ТС – Товар номенклатуры внешнеэкономической деятельности.
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача заключений на
ввоз на территорию
Республики Казахстан
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств
гражданского назначения, в том
числе встроенных либо
входящих в состав
других товаров, в случаях,
отличных от импорта, и (или)
выдача лицензии на их импорт"
Перечень РЭС и (или) ВЧУ гражданского назначения, в том числе встроенные либо входящие в состав других товаров, в отношении которых установлен разрешительный порядок ввоза на таможенную территорию Союза и (или) вывоза с таможенной территории Союза
Наименование товара
Код ТН ВЭД ЕАЭС

1. Жоғары жиілікті генераторларды қамтитын өнеркәсіптік, ғылыми және медициналық мақсаттағы ЖЖҚ, жабдықтар мен аппаратура
8419 бірі
8514 бірі
8540 бірі
8543 бірі
9018 бірі
9027 бірі
2. Дауысты, бейнені, деректерді және (немесе) басқа да ақпарат түрлерін беру немесе қабылдау үшін әртүрлі қолданылатын РЭҚ
8470 бірі
8471 бірі
8517 бірі
8518 бірі
8519 бірі
8521 бірі
8525 бірі
8526 бірі
8527 бірі
8528 бірі
8531 бірі
90 бірі
3. Техникалық радиобақылаудың бағдарламалық-аппараттық кешендері, электромагниттік сәулелену көзі болып табылатын РЭҚ анықтауға арналған қабылдау аппаратурасы
8526 бірі
8527 бірі
Бөлімге ескертулер:
1. Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес осы бөлімнің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да Одақтың кедендік аумағына әкелу кезінде бірыңғай тізілімнен лицензия, қорытынды немесе мәліметтер ұсыну талап етілмейтін, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ тізбесін ескере отырып тауар атауын да басшылыққа алу қажет.
2. Рұқсат беру тәртібі ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарына қарамастан, енгізілген не тауарлар құрамына кіретін осы бөлімде көрсетілген РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ-ға қатысты қолданылады.
Ескерту:
КО СЭҚ ТН – Кеден одағының сыртқы экономикалық қызмет номенклатурасының тауары;
"Импорттан өзгеше
жағдайларда, азаматтық
мақсаттағы, оның ішінде басқа
тауарлардың құрамына
кіріктірілген не кіретін
радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге
қорытындылар және (немесе)
олардың импортына лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты "Импорттан өзгеше жағдайларда азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар беру және (немесе) олардың импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
(қол жеткізу арналары)
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру www. egov. kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі - 8 (сегіз) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін РЭҚ және ЖЖҚ импортына лицензия;
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды уақытша әкелуге, әкетуге және транзиттеуге қорытынды (рұқсат беру құжаты);
мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Азаматтық мақсаттағы РЭҚ және ЖЖҚ импортына лицензия беру кезінде – 10 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК).
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұраныс беру портал арқылы берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды уақытша әкелуге, әкетуге және транзиттеуге қорытынды (рұқсат беру құжаты) беру ақысыз негізде тегін жүзеге асырылады.
7.
Жұмыс кестесі

1. ВЧУ, оборудование и аппаратура промышленного, научного и медицинского назначения, включающие в себя высокочастотные генераторы
из 8419
из 8514
из 8540
из 8543
из 9018
из 9027
2. РЭС различного применения для передачи или приема голоса, изображения, данных и (или) других видов информации
из 8470
из 8471
из 8517
из 8518
из 8519
из 8521
из 8525
из 8526
из 8527
из 8528
из 8531
из 90
3. Программно-аппаратные комплексы технического радиоконтроля, аппаратура приемная, предназначенная для обнаружения РЭС, являющихся источником электромагнитного излучения
из 8526
из 8527
Примечания к разделу:
1. Для целей настоящего Перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара с учетом Перечня РЭС и (или) ВЧУ гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, при ввозе которых на таможенную территорию Союза не требуется представление лицензии, заключения или сведений из единого реестра согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
2. Разрешительный порядок применяется в отношении РЭС и (или) ВЧУ указанных в настоящем Перечне, которые встроены либо входят в состав товаров, вне зависимости от кодов ТН ВЭД ЕАЭС.
Примечание:
ТН ВЭД ЕАЭС – Товар номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономический союза.
Приложение 4 К Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача заключений на
ввоз на территорию
Республики Казахстан
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств
гражданского назначения, в том
числе встроенных либо
входящих в состав
других товаров, в случаях,
отличных от импорта, и (или)
выдача лицензии на их импорт"
Стандарт государственной услуги "Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт"
1.
Наименование услугодателя
Комитет телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее - услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz.
3.
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания - 8 (восемь) рабочих дней.
4.
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
лицензия на импорт РЭС и ВЧУ гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
заключение (разрешительный документ) на временный ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
При выдаче лицензии на импорт РЭС и ВЧУ гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров - 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП).
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" или через банки второго уровня.
Выдача заключения (разрешительный документ) на временный ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами осуществляется на бесплатной основе.
7.
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Еңбек Кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында: www. gov. egov. kz/ mem leke t/ ent itie s/ mdai, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) www. egov. kz "электрондық үкімет" веб-порталында орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
лицензия алу үшін:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес лицензия алуға өтініш;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11074 болып тіркелген) тауарлардың экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарында (бұдан әрі – біліктілік талаптары) көрсетілген құжаттар.
қорытындыны беру үшін:
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес қорытынды беруге өтініш, ол үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытындының (рұқсат беру құжатының) бірыңғай нысаны бойынша және оны толтыру жөніндегі ЕЭК-тің 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімімен бекітілген әдістемелік нұсқаулар бойынша толтырылады;
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкелінетін РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ туралы ақпарат.
және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Қазақстан Республикасының заңдарында көрсетілетін қызметті алушының осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Трудовой кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан: www.gov.egov.kz/memleket/entities/mdai, в разделе "Государственные услуги";
2) веб-портале "электронного правительства" www.egov.kz.
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
для получения лицензии:
заявление для получения лицензии согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
документы, указанные в квалификационных требованиях, предъявляемые к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров и перечню документов, подтверждающих соответствие им (далее – квалификационные требование) утвержденные приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах Республики Казахстан за №11074) согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
для выдачи заключения:
заявление для выдачу заключения согласно приложению 8 к настоящим Правилам, которая заполняется по единой форме заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, и методическими указаниями по ее заполнению утвержденной решением ЕЭК от 16 мая 2012 года № 45;
информацию о ввозимых РЭС и (или) ВЧУ по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории услугополучателей;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;

4) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
5) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға сай келмеуі;
6) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарда және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) толық емес немесе дұрыс емес мәліметтердің болуы.
Лицензия алу алу үшін және (немесе) қорытынды беруге өтініштерді қабылдаудан бас тарту тиісті ескертулер түзетілгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті алуы үшін қайта өтініш беру құқығынан айырмайды.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының, ОМО және (немесе) ЖАО мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда қызмет алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің:www. gov. egov. kz/ mem leke t/ ent itie s/ mdai интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Импорттан өзгеше
жағдайларда, азаматтық
мақсаттағы, оның ішінде басқа
тауарлардың құрамына
кіріктірілген не кіретін
радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге
қорытындылар және (немесе)
олардың импортына лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Одақтың кедендік аумағына әкелу кезінде бірыңғай тізілімнен лицензия, қорытынды немесе мәліметтер ұсыну талап етілмейтін, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ тізбесі
1. Тұрмыстық СВЧ-пештер және тұрмыстық индукциялық пештер.
2. Радиожиіліктер белдеулерін (радиожиіліктер мен қуатты) пайдаланатын жоғары жиілікті құрылғылар.
3. Дауысты, бейнені, деректерді және (немесе) басқа да ақпарат түрлерін беру немесе қабылдау үшін әртүрлі қолданылатын, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар:
1) Ұялы байланыс желілеріне (ұялы телефондар, сондай-ақ ұялы байланыс желілерінде қолданылатын модемдер), оның ішінде басқа құрылғылардың құрамына кіріктірілген не кіретін қабылдау құрылғысын қамтитын соңғы (абоненттік) беру аппаратурасы;

4) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю – должнику лицензию;
5) не соответствие услугополучателя квалификационным требованиям;
6) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Отказ в принятии заявлений для получения лицензии и (или) на выдачу заключения не лишает услугополучателя права повторно обратится к услугодателю для получение государственной услуги, в случае устранения причины отказа государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Услугополучатель имеет возможность получения услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан: www.​gov.egov.kz/memleket/entities/mdai, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача заключений на
ввоз на территорию
Республики Казахстан
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств
ражданского назначения, в том
числе встроенных либо
входящих в состав других
товаров, в случаях, отличных
от импорта, и (или) выдача
лицензии на их импорт"
Перечень РЭС и (или) ВЧУ гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, при ввозе которых на таможенную территорию Союза не требуется представление лицензии, заключения или сведений из единого реестра
1. Бытовые СВЧ-печи и бытовые индукционные печи.
2. Высокочастотные устройства, использующие полосы радиочастот (радиочастоты и мощность) по перечню согласно приложению.
3. Радиоэлектронные средства различного применения для передачи или приема голоса, изображения, данных и (или) других видов информации, в том числе встроенные либо входящие в состав других товаров:
1) оконечная (абонентская) аппаратура передающая, включающая в себя приемное устройство, для сотовых сетей связи (мобильные телефоны, а также модемы, применяемые в сотовых сетях связи), в том числе встроенная либо входящая в состав других устройств;

2) 433,075 – 434,790 МГц радиожиілік жолағында жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 10 мВт-дан аспайтын радиостанциялар;
3) таратқыштың шығу қуаты 0,5 Вт-дан аспайтын, 446, 0 – 446,1 МГц жолағында жұмыс істейтін радиостанциялар;
4) 26,965 – 27,860 МГц радиожиілік жолағында жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 5 Вт-дан аспайтын 27 МГц диапазонындағы радиостанциялар;
5) 2400 – 2483,5 МГц радиожиіліктерінің жолағында жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 100 мВт-дан аспайтын, оның ішінде басқа құрылғылардың құрамына кіріктірілген немесе кіретін IEEE 802.15 стандартының әрекет ету радиусы аз қабылдағыш құрылғысын қамтитын таратушы аппаратура;
6) IEEE 802.11 стандартының, 2400 – 2483,5 МГц радиожиілік жолағында жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 100 мВт-дан аспайтын, оның ішінде басқа құрылғылардың құрамына кіріктірілген немесе кіретін қабылдағыш құрылғыны қамтитын тарататын соңғы (абоненттік) аппаратура;
7) 5150 – 5350 МГц, 5650 – 5850 МГц және 57 – 66 ГГц радиожиіліктерінің жолақтарында жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 100 мВт-тан аспайтын, соның ішінде басқа құрылғылардың құрамына қоса салынған немесе кіретін IEEE 802.11 стандартының әрекет ету радиусы аз қабылдағыш құрылғысын қамтитын таратқыш (абоненттік) аппаратурасы;
8) 2500 – 2690 МГц және 3400 – 3600 МГц радиожиіліктер жолақтарында жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 1 Вт – тан аспайтын, соның ішінде басқа құрылғылардың құрамына кіріктірілген немесе кіретін (3400-3600 МГц радиожиіліктер жолағы Ресей Федерациясына қатысты қолданылмайды) IEEE 802.16 және IEEE 802.16 e (WiMAX) стандарттары, қабылдау құрылғысы, IEEE 802.16 және IEEE 802.16 e (WiMAX) кіретін таратқыш соңғы (абоненттік) аппаратурасы;
9) жерсеріктік хабар таратуды қоса алғанда, теледидар және радио хабарларын тарату бағдарламаларын қабылдауға арналған радиосәулелендіру құрылғылары жоқ радиоқабылдағыш құралдар, есту қабілеті бұзылған (ақауы бар) адамдарға арналған есту аппараттары мен радиотренажерлер, дербес радиоқабылдау құрылғылары, спутниктік радионавигация жүйелері, оның ішінде басқа құрылғылардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоқабылдағыш құрылғылары жоқ радиоқабылдағыш құралдар;
10) 1880 – 1900 МГц радиожиілік жолағында жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 10 мВт-дан аспайтын "DECT" технологиясының шнурсыз телефон аппараттарының базалық және абоненттік блоктары;
11) 457 кГц радиожиілікте жұмыс істейтін дүлей апаттардан зардап шеккендерді анықтауға және құтқаруға арналған құрылғылар;
12) 13,553 – 13,567 МГц радиожиілік жолағында жұмыс істейтін радиожиілікті сәйкестендіру құрылғылары;

2) радиостанции, работающие в полосе радиочастот 433,075 – 434,790 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 10 мВт;
3) радиостанции, работающие в полосе радиочастот446,0 – 446,1 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 0,5 Вт;
4) радиостанции диапазона 27 МГц, работающие в полосе радиочастот 26,965 – 27,860 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 5 Вт;
5) аппаратура передающая, включающая в себя приемное устройство, малого радиуса действия стандарта IEEE 802.15, различных серий (модификаций), работающая в полосе радиочастот 2400 – 2483,5 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 100 мВт, в том числе встроенная либо входящая в состав других устройств;
6) оконечная (абонентская) аппаратура передающая, включающая в себя приемное устройство, малого радиуса действия стандарта IEEE 802.11, различных серий (модификаций), работающая в полосе радиочастот 2400 – 2483,5 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 100 мВт, в том числе встроенная либо входящая в состав других устройств;
7) оконечная (абонентская) аппаратура передающая, включающая в себя приемное устройство, малого радиуса действия стандарта IEEE 802.11, различных серий (модификаций), работающая в полосах радиочастот 5150 – 5350 МГц, 5650 – 5850 МГц и 57 – 66 ГГц, с выходной мощностью передатчика не более 100 мВт, в том числе встроенная либо входящая в состав других устройств;
8) оконечная (абонентская) аппаратура передающая, включающая в себя приемное устройство, стандартов IEEE 802.16 и IEEE 802.16e (WiMAX), работающая в полосах радиочастот 2500 – 2690 МГц и 3400 – 3600 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 1 Вт, в том числе встроенная либо входящая в состав других устройств (полоса радиочастот 3400 – 3600 МГц не распространяется в отношении Российской Федерации);
9) радиоприемные средства, не содержащие радиоизлучающих устройств, предназначенные для приема программ телевизионного и радиовещания, включая спутниковое вещание, слуховые аппараты и радиотренажеры для людей с нарушением (дефектами) слуха, устройства персонального радиовызова, системы спутниковой радионавигации, в том числе встроенные либо входящие в состав других устройств;
10) базовые и абонентские блоки бесшнуровых телефонных аппаратов технологии "DECT", работающие в полосе радиочастот 1880 – 1900 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 10 мВт;
11) устройства для обнаружения и спасения пострадавших от стихийных бедствий, работающие на радиочастоте 457 кГц;
12) устройства радиочастотной идентификации, работающие в полосе радиочастот 13,553 – 13,567 МГц;

13) штрихкод заттаңбаларын, RFID-таңбаларды өңдеуге және осы заттаңбалар мен таңбалардан алынған, 433,05 – 434,79 (433,92 +/- 0,2%) радиожиіліктер жолағында жұмыс істейтін ақпаратты беруге арналған қуаты 10 мВт-дан аспайтын радиоэлектрондық құралдар;
14) 433,050 – 434,79 МГц радиожиіліктер жолағында жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 10 мВт-дан аспайтын қашықтан басқару және телеметрияны беру, телебасқару, сигнал беру, деректерді беру және басқа да осыған ұқсас берілістердің шағын радиусы аппаратурасы (құрылғылары);
15) апат сигналдарын беруге арналған күзет радиосигнализациясы, 26,945 МГц және 26,960 МГц радиожиіліктерінде жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 2 Вт аспайтын; радиожиілік жолағында жұмыс істейтін 433,05 – 434,79 (433,92 +/- 0,2%) қуаты 5 мВт – дан аспайтын; 868-868,2 МГц радиожиілік жолағында жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 10 мВт-дан аспайтын Автоматты радио таратқыштардың құрылғылары;
16) 230 МГц – ке дейінгі радиожиіліктер жолақтарында жұмыс істейтін және 108 – 144 МГц, 148 – 151 МГц, 162,7 – 163,2 және 168,5-174 МГц радиожиіліктер жолақтарын пайдаланбайтын, таратқыштың шығу қуаты 10 мВт-дан аспайтын есту қабілеті бұзылған (ақауы бар) адамдарға арналған аспаптар мен аксессуарлардың (есту аппараттары мен радиотренажерлерінің) сымсыз жүйелері;
17) 28,0 – 28,2 МГц және 40,66 – 40,70 МГц радиожиіліктер жолақтарында жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 1 Вт -дан аспайтын және 2400-2483,5 МГц радиожиіліктер жолақтарында жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 10 мВт-дан аспайтын ұшақтар, катерлер және т. б. модельдерін радиобасқару аппаратурасы;
18) 26957 – 27283 кГц радиожиілік жолағында жұмыс істейтін, таратқыштың шығу қуаты 10 мВт-дан аспайтын балалар радиохабар құрылғылары мен радиобасқару ойыншықтары;
19) 38,7 – 39,23 МГц және 40,66 – 40,7 МГц радиожиіліктерінің жолақтарында, таратқыштың шығу қуаты 10 мВт - дан аспайтын, сондай-ақ 863,933-864,045 МГц радиожиіліктерінің жолақтарында, таратқыштың шығу қуаты 2 мВт-дан аспайтын балалар радиосигналдық және радиосигналдық құрылғылары, сондай-ақ балаға радиобақылау құрылғылары;
20) 66 – 74 МГц және 87,5 – 92 МГц радиожиіліктерінің жолақтарында жұмыс істейтін, таратқыштың рұқсат етілген сәулелену қуаты 10 мВт-ға дейін қоса алғанда ("караоке" үлгісіндегі) радиомикрофондар.
Ескертпе:
СВЧ-жоғары жиілікті;
МГц-мегагерц;
ГГц-гигагерц;
IEEE-Электротехника және электроника инженерлер институты;
DECT-сандық жақсартылған сымсыз байланыс;
WiMAX-микротолқынды қол жеткізудің дүниежүзілік үйлесімділігі;
мВТ-милливатт;
Вт-ватт.
Одақтаң кедендік аумағына
әкелу кезінде бірыңғай
тізілімнен лицензия, қорытынды
немесе мәліметтер ұсыну талап
етілмейтін, азаматтық
мақсаттағы, оның ішінде
басқа тауарлардың құрамына
кіріктірілген не кіретін РЭК
және (немесе) ЖЖҚ тізбесіне
қосымша
ЖЖҚ үшін радиожиіліктер жолақтарының немесе радиожиіліктің номиналдық мәндерінің тізбесі
Р/с №
Радиожиілік белдеулері немесе рұқсат етілген ауытқулары бар радиожиіліктің номиналдық мәндері
Қуаты
1

13) радиоэлектронные средства для обработки штрих-кодовых этикеток, RFID-меток и передачи информации, полученной с этих этикеток и меток, работающие в полосе радиочастот 433,05 – 434,79 (433,92 +/- 0,2%) МГц, с выходной мощностью передатчика не более 10 мВт;
14) аппаратура (устройства) малого радиуса действия дистанционного управления и передачи телеметрии, телеуправления, сигнализации, передачи данных и других подобных передач, работающая в полосе радиочастот 433,050 – 434,79 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 10 мВт;
15) устройства охранной радиосигнализации, автоматических радиопередатчиков для подачи сигналов бедствия: работающие на радиочастотах 26,945 МГц и 26,960 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 2 Вт; работающие в полосе радиочастот 433,05 – 434,79 (433,92 +/- 0,2%) МГц, с выходной мощностью передатчика не более 5 мВт; работающие в полосе радиочастот 868 – 868,2 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 10 мВт;
16) беспроводные системы приборов и аксессуаров (слуховых аппаратов и радиотренажеров) для людей с нарушением (дефектами) слуха, работающие в полосах радиочастот до 230 МГц и не использующие полосы радиочастот 108 – 144 МГц, 148 – 151 МГц, 162,7 – 163,2 и 168,5 – 174 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 10 мВт;
17) аппаратура радиоуправления моделями самолетов, катеров и т. п., работающая в полосах радиочастот 28,0 – 28,2 МГц и 40,66 – 40,70 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 1 Вт и в полосе радиочастот 2400 – 2483,5 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 10 мВт;
18) детские радиопереговорные устройства и радиоуправляемые игрушки, работающие в полосе радиочастот 26957 – 27283 кГц, с выходной мощностью передатчика не более 10 мВт;
19) детские радиосигнальные и радиопереговорные устройства, а также устройства радиоконтроля за ребенком, работающие в полосах радиочастот 38,7 – 39,23 МГц и 40,66 – 40,7 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 10 мВт, а также в полосе радиочастот 863,933 – 864,045 МГц, с выходной мощностью передатчика не более 2 мВт;
20) радиомикрофоны, работающие в полосах радиочастот 66 – 74 МГц и 87,5 – 92 МГц, с допустимой мощностью излучения передатчика до 10 мВт включительно (типа "караоке").
Примечание:
СВЧ – сверхвысокочастотные;
МГц – мегагерц;
ГГц – гигагерц;
IEEE - Institute of Electrical and Electronics Engineers;
DECT - Digital Enhanced Cordless Telecommunication;
WiMAX - Worldwide Interoperability for Microwave Access;
мВт – милливатт;
Вт – ватт.
Приложение к Перечню
РЭС и (или) ВЧУ гражданского
назначения, в том числе
встроенных либо входящих в
состав других товаров, при ввозе
которых на таможенную
территорию Союза не требуется
представление лицензии,
заключения или сведений из
единого реестра
Перечень полос радиочастот или номинальных значений радиочастот для ВЧУ
№ п/п
Полосы радиочастот или номинальные значениярадиочастот с допускаемыми отклонениями
Мощность
1

1,0 кГц +/– 20 %
немесе
0,8 – 1,2 кГц
5 Вт артық емес
2
2,4 кГц +/–7,5 %
немесе
2,2 – 2,6 кГц
5 Вт артық емес
3
4 кГц +/– 7,5 %
немесе
3,7 – 4,3 кГц
5 Вт артық емес
4
8 кГц +/– 7,5 %
немесе
7,4 – 8,6 кГц
5 Вт артық емес
5
10 кГц +/– 7,5 %
немесе
9,2 – 10,8 кГц
5 Вт артық емес
6
11 кГц +/– 7,5 %
немесе
10,1 – 11,9 кГц
5 Вт артық емес
7
16 кГц +/–7,5 %
немесе
14,8 – 17,2 кГц
5 Вт артық емес
8
18 кГц +/–7,5 %
немесе
16,7 – 19,4 кГц
5 Вт артық емес
9
20 кГц +/– 7,5 %
немесе
18,5 – 21,5 кГц
5 Вт артық емес
10
22 кГц +/– 7,5 %
немесе
20,4 – 23,7 кГц
5 Вт артық емес
11
30 кГц +/–7,5 %
немесе
27,7 – 32,3 кГц
5 Вт артық емес
12
40 кГц +/– 7,5 %
немесе
37 – 43 кГц
5 Вт артық емес
13
44 кГц +/– 10 %
немесе
40 – 48 кГц
5 Вт артық емес
14
60 кГц +/– 10 %
немесе
54 – 66 кГц
5 Вт артық емес
15
66 кГц +12 % –10 %
немесе
59 – 74 кГц
5 Вт артық емес
16
180 кГц +/– 2,5 %
немесе
175,5 – 184,5 кГц
5 Вт артық емес
17
205 кГц +/– 2,5 %
немесе
200 - 210 кГц
5 Вт артық емес
18
215 кГц +/– 2,5 %
немесе
210 – 220 кГц
5 Вт артық емес
19
225 кГц +/– 2,5 %
немесе
220 – 230 кГц
5 Вт артық емес
20
235 кГц +/– 2,5 %
немесе
230 – 240 кГц
5 Вт артық емес
21
245 кГц +/– 2,5 %
немесе
239 – 251 кГц
5 Вт артық емес
22
255 кГц +/– 2,5 %
немесе
249 – 261 кГц
5 Вт артық емес
23
265 кГц +/– 2,5 %
немесе
259 – 271 кГц
5 Вт артық емес
24
275 кГц +/– 2,5 %
немесе
269 – 281 кГц
5 Вт артық емес
25
288 кГц +/– 2,5 %
немесе
281 – 295 кГц
5 Вт артық емес
26
300 кГц +/– 2,5 %
немесе
292,5 – 307,5 кГц
5 Вт артық емес
27
302 кГц +/– 2,5 %
немесе
295 – 309 кГц
5 Вт артық емес
28
316 кГц +/– 2,5 %
немесе
309 – 323 кГц
5 Вт артық емес
29
330 кГц +/– 2,5 %
немесе
322 – 338 кГц
5 Вт артық емес
30
338 кГц +/– 2,5 %
немесе
330 – 346 кГц
5 Вт артық емес
31
354 кГц +/– 2,5 %
немесе
346 – 362 кГц
5 Вт артық емес
32
372 кГц +/– 2,5 %
немесе
363 – 381 кГц
5 Вт артық емес
33
390 кГц +/– 2,5 %
немесе
381 – 399 кГц
5 Вт артық емес
34
400 кГц +/– 2,5 %
немесе
390 – 410 кГц
5 Вт артық емес
35
410 кГц +/– 2,5 %
немесе
400 – 420 кГц
5 Вт артық емес
36
430 кГц +/– 2,5 %
немесе
420 – 440 кГц
5 Вт артық емес
37
440 кГц +/– 2,5 %
немесе
429 – 451 кГц
5 Вт артық емес
38
450 кГц +/– 2,5 %
немесе
439 – 461 кГц
5 Вт артық емес
39
472 кГц +/– 2,5 %
немесе
461 – 483 кГц
5 Вт артық емес
40
495 кГц +/– 2,5 %
немесе
484 – 507 кГц
5 Вт артық емес
41
519 кГц +/– 2,5 %
немесе
507 – 531 кГц
5 Вт артық емес
42
600 кГц +/– 2,5 %
немесе
585 – 615 кГц
5 Вт артық емес
43
871 кГц +/– 2,5 %
немесе
850 – 892 кГц
5 Вт артық емес
44
880 кГц +/– 1,0 %
немесе
871 – 889 кГц
5 Вт артық емес
45
914 кГц +/– 2,5 %
немесе
892 – 936 кГц
5 Вт артық емес
46
959 кГц +/– 2,5 %
немесе
936 – 982 кГц
5 Вт артық емес
47
1007 кГц +/– 2,5 %
немесе
982 – 1032 кГц
5 Вт артық емес
48
1058 кГц +/– 2,5 %
немесе

1,0 кГц +/– 20 %
или
0,8 – 1,2 кГц
не более 5 Вт
2
2,4 кГц +/–7,5 %
или
2,2 – 2,6 кГц
не более 5 Вт
3
4 кГц +/– 7,5 %
или
3,7 – 4,3 кГц
не более 5 Вт
4
8 кГц +/– 7,5 %
или
7,4 – 8,6 кГц
не более 5 Вт
5
10 кГц +/– 7,5 %
или
9,2 – 10,8 кГц
не более 5 Вт
6
11 кГц +/– 7,5 %
или
10,1 – 11,9 кГц
не более 5 Вт
7
16 кГц +/–7,5 %
или
14,8 – 17,2 кГц
не более 5 Вт
8
18 кГц +/–7,5 %
или
16,7 – 19,4 кГц
не более 5 Вт
9
20 кГц +/– 7,5 %
или
18,5 – 21,5 кГц
не более 5 Вт
10
22 кГц +/– 7,5 %
или
20,4 – 23,7 кГц
не более 5 Вт
11
30 кГц +/–7,5 %
или
27,7 – 32,3 кГц
не более 5 Вт
12
40 кГц +/– 7,5 %
или
37 – 43 кГц
не более 5 Вт
13
44 кГц +/– 10 %
или
40 – 48 кГц
не более 5 Вт
14
60 кГц +/– 10 %
или
54 – 66 кГц
не более 5 Вт
15
66 кГц +12 % –10 %
или
59 – 74 кГц
не более 5 Вт
16
180 кГц +/– 2,5 %
или
175,5 – 184,5 кГц
не более 5 Вт
17
205 кГц +/– 2,5 %
или
200 - 210 кГц
не более 5 Вт
18
215 кГц +/– 2,5 %
или
210 – 220 кГц
не более 5 Вт
19
225 кГц +/– 2,5 %
или
220 – 230 кГц
не более 5 Вт
20
235 кГц +/– 2,5 %
или
230 – 240 кГц
не более 5 Вт
21
245 кГц +/– 2,5 %
или
239 – 251 кГц
не более 5 Вт
22
255 кГц +/– 2,5 %
или
249 – 261 кГц
не более 5 Вт
23
265 кГц +/– 2,5 %
или
259 – 271 кГц
не более 5 Вт
24
275 кГц +/– 2,5 %
или
269 – 281 кГц
не более 5 Вт
25
288 кГц +/– 2,5 %
или
281 – 295 кГц
не более 5 Вт
26
300 кГц +/– 2,5 %
или
292,5 – 307,5 кГц
не более 5 Вт
27
302 кГц +/– 2,5 %
или
295 – 309 кГц
не более 5 Вт
28
316 кГц +/– 2,5 %
или
309 – 323 кГц
не более 5 Вт
29
330 кГц +/– 2,5 %
или
322 – 338 кГц
не более 5 Вт
30
338 кГц +/– 2,5 %
или
330 – 346 кГц
не более 5 Вт
31
354 кГц +/– 2,5 %
или
346 – 362 кГц
не более 5 Вт
32
372 кГц +/– 2,5 %
или
363 – 381 кГц
не более 5 Вт
33
390 кГц +/– 2,5 %
или
381 – 399 кГц
не более 5 Вт
34
400 кГц +/– 2,5 %
или
390 – 410 кГц
не более 5 Вт
35
410 кГц +/– 2,5 %
или
400 – 420 кГц
не более 5 Вт
36
430 кГц +/– 2,5 %
или
420 – 440 кГц
не более 5 Вт
37
440 кГц +/– 2,5 %
или
429 – 451 кГц
не более 5 Вт
38
450 кГц +/– 2,5 %
или
439 – 461 кГц
не более 5 Вт
39
472 кГц +/– 2,5 %
или
461 – 483 кГц
не более 5 Вт
40
495 кГц +/– 2,5 %
или
484 – 507 кГц
не более 5 Вт
41
519 кГц +/– 2,5 %
или
507 – 531 кГц
не более 5 Вт
42
600 кГц +/– 2,5 %
или
585 – 615 кГц
не более 5 Вт
43
871 кГц +/– 2,5 %
или
850 – 892 кГц
не более 5 Вт
44
880 кГц +/– 1,0 %
или
871 – 889 кГц
не более 5 Вт
45
914 кГц +/– 2,5 %
или
892 – 936 кГц
не более 5 Вт
46
959 кГц +/– 2,5 %
или
936 – 982 кГц
не более 5 Вт
47
1007 кГц +/– 2,5 %
или
982 – 1032 кГц
не более 5 Вт
48
1058 кГц +/– 2,5 %
или

18. Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Лауазымы
Қолы және мөрі ________ Күні ______
Ескерту:
КК.АА.ЖЖЖЖ – күні, айы, жылы;
КО СЭҚ ТН – Кеден одағының сыртқы экономикалық қызмет номенклатурасының тауары.
"Импорттан өзгеше
жағдайларда, азаматтық
мақсаттағы, оның ішінде басқа
тауарлардың құрамына
кіріктірілген не кіретін
радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге
қорытындылар және (немесе)
олардың импортына лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
7-қосымша
Тауарлардың экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкес келетінін растайтын құжаттар көрсетілген құжаттардың тізбесі.
№ п/п
Біліктілік талаптары
Оларға сәйкес келетінін растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін РЭК және (немесе) ЖЖҚ импорты кезінде
1
Лицензия алу ниетін растау
Өтініштің электрондық көшірмесі
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беруге өтінішті ресімдеу туралы және осындай лицензияны және тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсатты ресімдеу туралы нұсқаулықты ресімдеу туралы нұсқаулық Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 199 шешімімен бекітілген.
2
Тараптардың сыртқы сауда қызметін жүзеге асыруға ниетін растау
Сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі
3
Салық органында есепке қою туралы немесе мемлекеттік тіркеу туралы құжаттың (мәліметтердің) болуы
Салық органында есепке қою туралы немесе мемлекеттік тіркеу туралы құжаттың (мәліметтің) көшірмесі
4
Тиісті қызмет түрін жүзеге асыруға рұқсат
Лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі немесе лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның болуы туралы мәліметтер, егер мұндай қызмет түрі Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында оған қатысты лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса
5
Әкелінетін радиоэлектрондық құралдар және (немесе) жоғары жиілікті құрылғылар туралы ақпарат беру
Әкелінетін радиоэлектрондық құралдар және (немесе) жоғары жиілікті құрылғылар туралы деректер - атауы, үлгісі, моделі, жасаушы ел, техникалық сипаттамалары (радиожиілік жолағы, жиілік торының қадамы, таратқыштың қуаты, радиосигнал модуляциясының типі немесе түрі)
6
Тауарлардың техникалық регламенттерде және нормативтік құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкестігі
Сертификат берген органның мөр бедерімен расталған РЭҚ және ЖЖҚ әрбір түрі үшін сәйкестік сертификатының (сәйкестікті растау) не өнімнің сәйкестігін растау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге арналған шарттың көшірмесі
7
Тауарды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу (жатқызбау) туралы ақпарат беру
Тауарды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және Ұлттық қауіпсіздік органдары берген жедел іздестіру
іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жөніндегі қорытындының көшірмесі
8
Тауарды азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдарға және/немесе жоғары жиілікті құрылғыларға жатқызу (жатқызбау) туралы ақпарат беру
Тауарды азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдарға және (немесе) жоғары жиілікті құрылғыларға жатқызу (жатқызбау) туралы қорытындының көшірмесі
9
Өнімнің:
құрамында РЭҚ және/немесе ЖЖҚ, сондай-ақ шифрлау (криптографиялық) құралдары бар,
құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдары бар РЭҚ және/немесе ЖЖҚ болып табылатын,

18. Уполномоченное лицо
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Подпись и печать __________Дата __________
Примечание:
ДД.ММ.ГГГГ – день, месяц, год;
ТН ВЭД ТС – Товар номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза.
Приложение 7 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача заключений на
ввоз на территорию
Республики Казахстан
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств
гражданского назначения, в том
числе встроенных либо
входящих в состав
других товаров, в случаях,
отличных от импорта, и (или)
выдача лицензии на их импорт"
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров и перечень документов, подтверждающих соответствие им
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствии им
Примечание
1
2
3
4
При импорте РЭС и (или) ВЧУ гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров
1
Подтверждение намерения получения лицензии
Электронная копия заявления
Инструкция об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии и Инструкции об оформлении разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, утверждена Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 года № 199.
2
Подтверждение намерения сторон на осуществление внешнеторговой деятельности
Копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон
3
Наличие документа (сведения) о постановке на учет в налоговом органе или о государственной регистрации
Копия документа (сведения) о постановке на учет в налоговом органе или о государственной регистрации
4
Разрешение на осуществление соответствующего вида деятельности
Копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Евразийского Экономического Союза
5
Предоставление информации о ввозимых радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств
Данные о ввозимых радиоэлектронных средствах и (или) высокочастотных устройствах - наименование, тип, модель, страна-изготовитель, технические характеристики (полоса радиочастот, шаг сетки частот, мощность передатчика, тип или вид модуляции радиосигнала)
6
Соответствие товаров требованиям установленным техническими регламентами и нормативными документами
Копия сертификата соответствия (подтверждения соответствия) для каждого вида РЭС и ВЧУ, заверенная оттиском печати органа, выдавшего сертификат, либо договора на проведение работ по подтверждению соответствия продукции
7
Предоставление информации об отнесении (не отнесении) товара к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Копия заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товара к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, выданного органами национальной безопасности
8
Предоставление информации об отнесении (не отнесении) товара к радиоэлектронным средствам и (или) высокочастотным устройствам гражданского назначения
Копия заключения об отнесении (не отнесении) товара к радиоэлектронным средствам и (или) высокочастотным устройствам гражданского назначения
9
Соответствие продукции: содержащей в своем составе РЭС и/или ВЧУ, а также шифровальные (криптографические) средства, являющейся РЭС и/или ВЧУ, содержащими в своем составе шифровальные (криптографические) средства,

үшінші елдермен саудада Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберінде Кеден одағына мүше мемлекеттердің әкелуіне немесе әкетуіне тыйым салулар немесе шектеулер қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесінің 2.19-бөліміне сәйкестігі
Шифрлау (криптографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік аумағына әкелу және Кеден одағының кедендік аумағынан әкету тәртібі туралы Ереженің 6 және
7-тармақтарына сәйкес Ұлттық қауіпсіздік органдары берген көрсетілген шифрлау (криптографиялық) құралдарын немесе өнімдерді әкелу мүмкіндігі туралы қорытынды (рұқсат беру құжаты) немесе шифрлау (криптографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік аумағына әкелу және Кеден одағының кедендік аумағынан әкету тәртібі туралы Ереженің
11-тармағына сәйкес көрсетілген шифрлау (криптографиялық) құралдарына немесе өнімдерге қатысты тіркелген нотификацияның (хабарламаның) болуы туралы ақпарат
"Импорттан өзгеше
жағдайларда, азаматтық
мақсаттағы, оның ішінде басқа
тауарлардың құрамына
кіріктірілген не кіретін
радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге
қорытындылар және (немесе)
олардың импортына лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитетіне
Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін РЭҚ және ЖЖҚ Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) беруге өтініш
№ ____/_____20__/_________
Орын ауыстыру түрі __________________________________________
(Орын ауыстыру түрі)
______________
(Тауарлардың бірыңғай тізбесінің бөлімі)                   (КО СЭҚ ТН коды *)
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы/жөнелту___________________________________________
_________________________________________________________
(Атауы, заңды мекенжайы, елі)
Межелі/жөнелту елі _______________________________________
Әкелу (әкету) мақсаты _____________________________________
Уақытша әкелу (әкету) мерзімі ______________________________
Негіземесі _______________________________________________
Қосымша ақпарат _________________________________________
Транзит елі _______________________________________________
(Аумақ бойынша транзит)
Қолы_________                               Күні__________
Қорытынды "___" _____жыл бойынша жарамды
__________________________                   _________________________
(тегі, аты, әкесінің аты                               (лауазымы)
(болған кезде)
Ескертпе:
КО СЭҚ ТН-Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметі номенклатурасының тауары.
"Импорттан өзгеше
жағдайларда, азаматтық
мақсаттағы, оның ішінде басқа
тауарлардың құрамына
кіріктірілген не кіретін
радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге
қорытындылар және (немесе)
олардың импортына лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Әкелінетін РЭҚ және (немесе) ЖЖҚ туралы ақпарат
1.
Атауы, типі, моделі
2.
Өндіруші ел
3.
Техникалық деректері:
3.1
радиожиілік жолағы
3.2
жиілік тор қадамы
3.3
таратқыштың қуаты
3.4
радиосигнал модуляциясының түрі немесе түрі
4.
Жұмыс сипаттамасы және принципі

разделу 2.19 Единого перечня товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами решения
Заключение (разрешительный документ) о возможности ввоза указанных шифровальных (криптографических) средств или продукции, выданное органами национальной безопасности, в соответствии с пунктами 6 и 7 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза и вывоза с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств, или информация о наличии зарегистрированной нотификации (уведомления) в отношении указанных шифровальных (криптографических) средств или продукции в соответствии с пунктом 11 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза и вывоза с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств
Приложение 8 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача заключений на
ввоз на территорию
Республики Казахстан
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств
гражданского назначения, в том
числе встроенных либо
входящих в состав других
товаров, в случаях, отличных
от импорта, и (или) выдача
лицензии на их импорт"
Форма
В Комитет телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Заявление на выдачу заключения (разрешительный документ) на временный ввоз, вывоз и
транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым
применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьимистранами
№ ____/_____20__/_________
Вид перемещения _________________________________________________
(Вид перемещения)
______________
(Раздел Единого перечня товаров)
(Код ТН ВЭД ТС *)
Наименование товара
Количество
Единица измерения
Получатель/отправитель______________________________________________
____________________________________________________________________
(Название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления ________________________________________
Цель ввоза (вывоза) __________________________________________________
Срок временного ввоза (вывоза) ________________________________________
Основание___________________________________________________________
Дополнительная информация_________________________________________
Страна транзита____________________________________________________
(Транзит по территории)
Подпись_________ Дата__________
Заключение действительно по "___" _____ год
__________________________ _________________________
(фамилия, имя, отчество (Должность ) (при его наличии)
Примечание:
ТН ВЭД ТС – Товар номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза.
Приложение 9 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача заключений на
ввоз на территорию
Республики Казахстан
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств
гражданского назначения, в том
числе встроенных либо
входящих в состав других
товаров, в случаях, отличных
от импорта, и (или) выдача
лицензии на их импорт"
форма
Информация о ввозимых РЭС и (или) ВЧУ
1.
Наименование, тип, модель
2.
Страна-изготовитель
3.
Техничесике данные:
3.1
полоса радиочастот
3.2
шаг сетки частот
3.3
мощность передатчика
3.4
тип или вид модуляции радиосигнала
4.
Описание и принцип работы