"Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1343 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 19 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 мамырда № 20575 болып тіркелді
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-1-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1343 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17416 болып тіркеліп, 2018 жылғы 26 қыркүйекте нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
Жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 30 сәуірдегі
№ 19 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 1343 бұйрығымен
бекітілген
Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1343 "Об утверждении Правил регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 19. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2020 года № 20575
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1343 "Об утверждении Правил регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17416, опубликован 26 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) внести следующие изменения:
Правила регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции Республики Казахстан М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 апреля 2020 года № 19
Утверждены приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2018 года № 1343
Правила регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов

1-тарау. Жалпы ережелер.
1. Осы Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң), "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) сәйкес әзірленген және Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтатуды, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді.
2. Осы қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бюллетень – селекциялық жетістіктердің мәселелерін қорғау бойынша мерзімді ресми баспа;
2) ДЗМҰ – Дүниежүзілік зияткерлік меншік ұйымы;
3) ИНИД – библиографиялық деректерді сәйкестендірудің халықаралық кодтары;
4) Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімі– патент берілген сұрып пен тұқым түрлері енгізілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік тізіліміндегі қорғалатын өсімдіктер сұрыптары және Қазақстан Республикасы мемлекеттік тізіліміндегі қорғалатын жануарлар тұқымы тізілімі;
5) Мемлекеттік комиссия – ауыл шаруашылығы дақылдарының сұрыптарын сынақтан өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның тұқымдарды сынақтан өткізу және сапасын анықтау жөніндегі мемлекеттік комиссиясы;
6) патенттік сенім білдірілген өкілдер – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті орган мен сараптама жасау ұйымы алдында жеке және заңды тұлғаларға өкілдік етуге құқық берілген Қазақстан Республикасының азаматтары;
7) селекциялық жетістік – патент берілген, адамның шығармашылық енбегінің нәтижесінде пайда болған өсімдіктің жаңа сұрыбы мен жануарлардың жаңа тұқымы.
8) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elіcense.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
9) "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" (далее – Закон), Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о госуслугах) и определяют порядок регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов, а также порядок оказания государственных услуг.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) бюллетень – официальное периодическое издание по вопросам охраны селекционных достижений;
2) ВОИС – Всемирная организация интеллектуальной собственности;
3) ИНИД - международные коды для идентификации библиографических данных;
4) Государственный реестр селекционных достижений - Государственный реестр Республики Казахстан охраняемых сортов растений и Государственный реестр Республики Казахстан охраняемых пород животных, которые включают сорта, породы, на которые выданы патенты;
5) Государственная комиссия – Государственная комиссия по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур и Государственная комиссия по испытанию и апробации пород уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса.
6) патентные поверенные – граждане Республики Казахстан, которым в соответствии с законодательством Республики Казахстан предоставлено право на представительство физических и юридических лиц перед уполномоченным органом и экспертной организацией;
7) селекционное достижение – новый сорт растения, новая порода животного, являющиеся результатом творческой деятельности человека, на которые выдан патент;
8) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
9) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;

10) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
2-тарау. Қазақстан Республикасының селекциялық жетістіктерін мемлекеттік тізілімде тіркеу
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) патент беру туралы шешімі негізінде және мемлекеттік комиссияның қорғау құжатын беру туралы шешімі негізінде көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды патент беруге дайындау және жариялау қызметі үшін төлем жасалғанын растайтын құжатты ұсынған жағдайда Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне мәлімет енгізіледі.
4. Селекциялық жетістіктерді мемлекеттік тізілімге тіркеу кезінде мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) патенттің нөмірі;
2) құжат түрінің сөздік белгісі;
3) тіркеу нөмірі және өтініш беру күні;
4) патенттің жарияланған күні;
5) егер өтінім бойынша көрсетілетін қызметті берушіге берген күннен өтінім бойынша өнертабыстың неғұрлым ертерек басымдығы анықталған болса, алғашқы өтінім берілген елдің (ДЗМҰ ST.3 стандартына сәйкес) нөмірі, берген күні және коды (ол бойынша қосымша материалдар түскен күні);
6) автордың (авторлардың) А.Т.Ә. (болған жағдайда) және ДЗМҰ ST.3 стандартына сәйкес оның тұрғылықты елінің (орналасқан елінің) коды (кодтары);
7) А.Т.Ә. (болған жағдайда) немесе патент иеленушінің атауы, ДЗМҰ ST.3 стандарттарына сәйкес оның тұрғылықты елінің (орналасқан елдің) коды (кодтары);
8) селекциялық жетістіктің атауы (өсімдік пен жануардың түрі, сұрыбы, сұрып пен тұқымның аталуы);
9) патенттік сенім білдірілген өкіл немесе басқа өкіл туралы мәлімет.
3-тарау. Қорғау құжатын беру тәртібі
5. "Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушімен көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы қағидалардың 1-қосымшасындағы "Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 8-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарымен осы қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат түріндегі өтінішті көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы жолдайды.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі стандартта келтірілген.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы қағидалардың 3-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер (бұдан әрі – банктік реквизиттер) бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.

10) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Регистрация в Государственном реестре селекционных достижений Республики Казахстан
3. На основании решения Республиканского государственного предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель) о выдаче патента, решения Государственной комиссии о выдаче охранного документа и при представлении документа, подтверждающего оплату за услуги услугодателя по подготовке к выдаче патента и публикации, в Государственный реестр селекционных достижений Республики Казахстан вносятся сведения по селекционному достижению.
4. При регистрации селекционных достижений в Государственный реестр вносятся следующие сведения:
1) номер патента;
2) словесное обозначение вида документа;
3) регистрационный номер и дата подачи заявки;
4) дата публикации патента;
5) номер и дата подачи заявки, на основании которой испрашивается приоритет, код страны подачи первой заявки в соответствии со стандартом 3 ВОИС, на основании которой установлен приоритет селекционного достижения, если по заявке установлена более ранняя дата приоритета, чем дата подачи заявки услугодателю;
6) фамилия, имя, отчество (при его наличии) автора (авторов) и код страны его (их) место жительства в соответствии со стандартом ST. 3 ВОИС;
7) фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование патентообладателя и его адрес с указанием кода страны места жительства или места нахождения в соответствии со стандартом ST. 3 ВОИС;
8) наименование селекционного достижения (род, вид растения, животного, наименование сорта, породы);
9) сведения о патентном поверенном или ином представителе.
Глава 3. Порядок выдачи охранного документа
5. Государственная услуга "Выдача охранного документа на селекционное достижение" (далее – государственная услуга) оказывается услугодателем.
6. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявления с приложением документов, указанных в пункте 8 стандарта государственной услуги "Выдача охранного документа на селекционное достижение" согласно приложению 1 (далее – стандарт), в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам.
7. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, приведен в стандарте.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам, указанным в приложении 3 (далее – банковские реквизиты) к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

8. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішке көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәтте автоматты түрде тіркеу нөмірі енгізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Тиісті құжаттарды тексеру және төлем нәтижелері бойынша, сондай-ақ бас тартуға негіздер болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарлама дайындайды және осы қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда немесе стандарттың 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жауапты орындаушы көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған осы қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қарау туралы дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
9. Патент осы қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде беріледі.
Атына патент сұратылып отырған бірнеше адам болған жағдайда Заңның 13-бабына сәйкес оларға бір патент беріледі.
10. Патент иеленуші болып табылмайтын селекциялық жетістіктің авторына осы қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша оның авторлығын растайтын куәлік беріледі.
Автор куәлігі өтінім берушіге патент беруге арналған өтінімде көрсетілген селекциялық жетістіктің әрбір авторы үшін автор куәлігін беруді дайындау жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің қызмет ақысын растау кезінде беріледі. Патент және автор (лар) куәліктері жиынтықта өтініш берушіге жіберіледі.
11. Егер патент беру туралы өтінішті Қазақстан Республикасының аумағында тұратын немесе тұрған бірнеше адам бірлесіп берсе, онда патент пен авторлардың куәлігі Қазақстан Республикасының аумағында тұратын немесе тұрған бірінші көрсетілген патент иеленушіге беріледі.
12. Көрсетілетін қызметті беруші Мемқызметтер туралы заңның 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.

8. Заявлению на оказание государственной услуги автоматически присваивается регистрационный номер на момент поступления услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет их полноту.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа, услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней готовит уведомление об оказании государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в электронной форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, либо по основаниям указанным в пункте 9 стандарта, ответственный исполнитель в указанные сроки готовит мотивированный отказ о дальнейшем рассмотрении заявления по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, удостоверенный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, и направляет услугополучателю.
9. Патент выдается по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам на казахском, русском и английском языках.
При наличии нескольких лиц, на имя которых испрашивается патент, в соответствии со статьей 13 Закона им выдается один патент.
10. Автору селекционного достижения, не являющемуся патентообладателем, выдается удостоверение, подтверждающее его авторство, по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Удостоверение автора выдается заявителю для каждого автора селекционного достижения, указанного в заявке на выдачу патента при подтверждении оплаты за услуги услугодателя по подготовке к выдаче удостоверения автора. Патент и удостоверения автора (ов) в комплекте направляются заявителю.
11. Если заявление о выдаче патента подано совместно несколькими лицами, проживающими или находящимися на территории Республики Казахстан, то патент и удостоверение авторов выдаются патентообладателю, проживающему или находящемуся на территории Республики Казахстан, указанному первым.
12. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) статьи 5 Закона о госуслугах.

4-тарау. Қорғау құжатының телнұсқасын беру тәртібі
13. Патент (автор куәлігі) түпнұсқасы жоғалған немесе жарамсыз болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші олардың телнұсқасын береді.
14. Қорғау құжатының телнұсқасын беруді көрсетілетін қызметті беруші көрсетеді.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы осы қағидалардың 8-қосымшасына сәйкес ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында стандарттың 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтінішхат жолдайды.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі стандартта келтірілген.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішке көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәтте автоматты түрде тіркеу нөмірі енгізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Тиісті құжаттарды тексеру және төлем нәтижелері бойынша, сондай-ақ бас тартуға негіздер болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарлама дайындайды және осы қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда немесе стандарттың 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жауапты орындаушы көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған осы қағидалардың 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қарау туралы дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.

Глава 4. Порядок выдачи дубликата охранного документа
13. В случае утери или приведения в негодность подлинника патента (удостоверения автора) услугодателем выдается их дубликат.
14. Выдача дубликата охранного документа оказывается услугодателем.
15. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал ходатайство с приложением документов, указанных в пункте 8 стандарта, в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
16. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, приведен в стандарте.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
17. Заявлению на оказание государственной услуги автоматически присваивается регистрационный номер на момент поступления услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет их полноту.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа, услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней готовит уведомление об оказании государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в электронной форме согласно приложению 9 в соответсвии с настоящими Правилами.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, либо по основаниям указанным в пункте 9 стандарта, ответственный исполнитель в указанные сроки готовит мотивированный отказ о дальнейшем рассмотрении заявления по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам, удостоверенный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, и направляет услугополучателю.

18. Телнұсқа онда көрсетілген мәліметтердің құрамы бойынша берілген патенттің түпнұсқасына сәйкес келеді, онымен бірдей заңды күші бар және қазақ, орыс тілдерінде "Телнұсқа" деген мөртаңба қойылып, тиісті патент нысаны бойынша беріледі.
Телнұсқа берілген жағдайда телнұсқа беру туралы мәліметтер бюллетеньде жарияланған күннен бастап қорғау құжатының түпнұсқасы заңды күші жоқ деп есептеледі.
19. Көрсетілетін қызметті беруші Мемқызметтер туралы заңның 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
5-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
20. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемқызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
21. Мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
6-тарау. Патентті күшінде ұстап тұру
22. Заңның 14-бабының 5-тармағының 3) тармақшасына сәйкес патент иеленуші жыл сайын патентті күшінде ұстау үшін өтінім берілген күнге сәйкес келетін күнге ақы төлейді. Көрсетілетін қызметті беруші патент берілгеннен кейін он жұмыс күні ішінде патент иеленушіге осы қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қорғау құжатын күшінде ұстау жөнінде хабарлама жібереді.
23. Қорғау құжатын күшінде ұстап тұру үшін алғашқы төлем қорғау құжатын беру туралы мәліметтер жарияланған күннен бастап екі ай мерзімде жүргізіледі және өтінім берілген күннен бастап алдындағы жылдар үшін төлемді қамтиды.
Қорғау құжатын күшінде ұстау үшін оның қолданылатын әрбір келесі жылы үшін ақы төлеу қорғау құжаты қолданылатын ағымдағы жыл ішінде жүргізіледі.

18. Дубликат по составу указываемых в нем сведений соответствует подлиннику выданного патента, имеет одинаковую с ним юридическую силу и выдается по соответствующей форме патента, с простановкой штампа на казахском, русском языках "Дубликат".
В случае выдачи дубликата подлинник охранного документа считается не имеющим юридической силы с даты публикации в бюллетени сведений о выдаче дубликата.
19. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) статьи 5 Закона о госуслугах.
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственных услуг
20. Жалоба на решение, действия (бездействие) сотрудников структурных подразделений услугодателя может быть подана на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о госуслугах подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 6. Поддержание патента в силе
22. В соответствии с подпунктом 3) пункта 5 статьи 14 Закона патентообладатель ежегодно производит оплату за поддержание патента в силе на дату, соответствующую дате подачи заявки. Услугодателем после выдачи патента в течение десяти рабочих дней патентообладателю направляется уведомление по поддержанию охранного документа в силе по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
23. Первая оплата за поддержание охранного документа в силе производится в двухмесячный срок с даты публикации сведений о выдаче охранного документа и включает оплату за предшествующие годы, начиная с даты подачи заявки.
Оплата за поддержание охранного документа в силе за каждый последующий год его действия производится в течение текущего года действия охранного документа.

24. Қорғау құжатын күшінде ұстау үшін төлем жүргізілгеннен кейін патент иеленуші немесе өкіл көрсетілетін қызметті берушіге төлем құжаттарының көшірмелерін ұсынуы қажет.
Көрсетілетін қызметті беруші төлем туралы құжат болған жағдайда қорғау құжатын келесі жылға күшінде ұстау туралы Мемлекеттік тізілімдерге мәліметтерді енгізеді.
Белгіленген мерзімнен кейін ақысы төленген жағдайда өнеркәсіптік меншік сақтау құқықтар қорғауға қарастырылған баж төлеу туралы Париж конвенциясының (bіs) 5 бабы (1) тармағына сәйкес қосымша баж төлеген жағдайда мерзімнен өту күнінен басталып алты айды құрайтын жеңілдетілген төлем мерзімі ұсынылады. Осы жағдайда төлем көлемі белгіленген бағадан 50 пайызға жоғары болады.
7-тарау. Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімдеріне өзгерістер енгізу
25. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік тізілімге патенттің құқықтық мәртебесінің келесі өзгерістері туралы мәліметтерді оны апелляциялық кеңестің, сот органдарының шешімдері, уәкілетті органның хабарламалары және патент иеленушілердің (олардың құқықтық мирасқорларының немесе өкілдерінің) ұсыныстарымен:
1) Мемлекеттік тізілімнің жазбаларындағы қателерді түзету туралы;
2) тіркелген құқық беру туралы, тіркелген құқықты ұсыну туралы;
3) тіркелген құқықты беруге тіркелген құқықты ұсынуға қатысты келесі өзгерістер туралы;
4) патентті толық немесе ішінара жарамсыз деп тануға байланысты оның күшін жою туралы;
5) патент иеленушінің ұсынысы бойынша патенттің қолданылуын тоқтату туралы;
6) белгіленген мерзімде төлем жүргізілмеген кезде патенттің қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату туралы;
7) патент иеленушінің атауына және оның мекенжайына өзгерістер енгізу туралы;
8) патент иеленуші өкілінің өзгеруі туралы;
9) хат алмасу үшін мекенжайдың өзгеруі туралы;
10) автордың, патент иеленушінің - жеке тұлғаның аты-жөнін,әкесінің аты, (бар болған жағдайда) және /немесе тұрғылықты жерінің мекенжайын, патент иесінің хат-хабар алмасу үшін мекенжайы өзгеру туралы;
11) әртүрлілік сұрып, тұқым бойынша авторлық туралы енгізеді.
26. Өзгерістер патент иеленушінің (құқық мирасқордың)немесе патент иесінің сенімхаты бойынша әрекет ететін өкілінің сараптама жасау ұйымына тиісті өзгерістерді енгізу туралы ұсыныс хатты беруі арқылы енгізіледі.
27. Өтінішхат қазақ немесе орыс тілінде беріледі.
Өтініш хатқа патент иеленуші немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өкіл қол қояды (егер патент иеленушілер бірнеше адамдар тобы болса, өтінішхатқа аталған топқа кіретін барлық адамдар қол қояды).
Өтініш хатқа мыналар қоса беріледі:
1) тиісті өзгерісті растайтын құжаттардың көшірмелері;

24. После произведенной оплаты за поддержание охранного документа в силе, патентообладателю или представителю необходимо представить копии платежных документов услугодателю.
Услугодатель, при наличии документа об оплате вносит сведения в Государственные реестры о поддержании охранного документа в силе на последующий год.
В случае оплаты после установленного срока, согласно пункту (1) статьи 5 (bis) Парижской конвенции для уплаты пошлин, предусмотренных для сохранения прав промышленной собственности, предоставляется льготный срок, составляющий шесть месяцев с даты истечения срока, при условии уплаты дополнительной пошлины. При этом размер оплаты увеличивается на 50 процентов согласно установленным ценам.
Глава 7. Внесение изменений в Государственный реестр селекционных достижений
25. Услугодатель вносит в Государственный реестр сведения о последующих изменениях правового статуса патента после его выдачи на основании решений апелляционного совета, судебных органов, уведомлений уполномоченного органа и ходатайств патентообладателей (их правопреемников или представителей):
1) об исправлении ошибок в записях Государственного реестра;
2) о зарегистрированной передаче права, зарегистрированном предоставлении права;
3) о последующих изменениях, касающихся зарегистрированных передачи или предоставлении права;
4) об аннулировании патента в связи с признанием его недействительным полностью или частично;
5) о прекращении действия патента по ходатайству патентообладателя;
6) о досрочном прекращении действия патента при неоплате в установленный срок;
7) о внесении изменений в наименование патентообладателя и его адреса;
8) об изменении представителя патентообладателя;
9) об изменении адреса для переписки;
10) об изменении фамилия имя отчество (при его наличии) автора, патентообладателя - физического лица и/или изменении адреса места жительства, адреса для переписки патентообладателя;
11) об авторстве на сорт, породу.
26. Изменения вносятся путем подачи ходатайств услугодателю о внесении соответствующих изменений патентообладателем (правопреемником) или представителем, действующим на основании доверенности от патентообладателя.
27. Ходатайство представляется на казахском или русском языках.
Ходатайство подписывается патентообладателем (если патентообладателями является группа лиц, ходатайство подписывается всеми лицами, входящими в указанную группу) или представителем, действующим на основании доверенности.
К ходатайству прилагаются:
1) копии документов, подтверждающих соответствующее изменение;

2) өзгерістерді енгізу үшін төлемді растайтын құжат;
3) сенімхатпен (егер өтінішхат өкіл арқылы берілетін болса) сенімхаттың көшірмесі (егер өтінішхат патенттік сенім білдірілген өкіл арқылы берілетін болса).
Өтініш хат және оған қоса берілетін құжаттар олардың көрсетілетін қызметті беруші келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қаралады.
28. Патент иеленушінің (патент иеленушілердің) атауына заңды тұлғаны қайта ұйымдастыруға байланысты өзгерістер енгізген кезде құқық мирасқоры өтінішхат береді және тиісті өзгерістерді растайтын құжаттар ұсынылады.
29. Авторлар құрамына өзгерістер сот шешімі негізінде енгізіледі. Қорғау құжатында көрсетілген авторды құрамға енгізу немесе құрамнан шығару авторлар құрамының өзгеруі деп танылады.
Авторлар құрамына өзгерістер қорғау құжатының нөмірі, енгізілетін немесе шығарылатын автордың тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жерінің мекенжайы көрсетіле отырып, авторлар құрамына тиісті өзгерістер енгізу туралы еркін нысанда өтініш беру арқылы сот шешімінің негізінде енгізіледі.
Өтініш хатқа қоса беріледі:
1) сот шешімінің көшірмесі;
2) өзгеріс енгізуге төлемді растайтын құжат
3) сенімхаттың көшірмесі (егер өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы берілсе).
Өтінішхат және қоса берілген қосымша құжаттар көрсетілетін қызметті беруші келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде қаралады.
30. Құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, өтініш беруші сұрау салу жіберілген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті берушіге қажетті құжаттарды ұсынуы қажет. Тиісті құжаттар ұсынылмаған жағдайда өзгерістер енгізілмейді, бұл туралы өтініш берген тұлға хабардар етіледі.
Өзгерістер енгізілген кезде тиісті мәліметтер мемлекеттік тізілімге енгізіледі, бюллетеньде жарияланады (патент иеленушінің мекен-жайы, хат алмасу үшін мекен-жайы мен өкілінен басқа) және патент иеленушінің мекен-жайына осы қағидалардың 12, 13-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша хабарлама жіберіледі.
8-тарау. Селекциялық жетістікке патенттің қолданылу мерзімін ұзарту
31. Патент иеленуші Заңның 3-бабының 5-тармағына сәйкес селекциялық жетістікке патенттің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш жасауға құқылы.
Селекциялық жетістікке патенттің қолданылуының мерзімін ұзарту туралы өтініш хат (бұдан әрі – өтінішхат) көрсетілетін қызметті беруші оның соңғы қолданылу жылы бойы күшінде ұстап тұрған жағдайда (өсімдік сұрыптарына – патенттің 25 жыл қолданылуына, жануарлар тұқымдарына – патенттің 30 жыл қолданылуына, жүзім сұрыптарына, декоративтік ағаш түрлерінің, жеміс және орман дақылдарына – патенттің 35 жыл қолданылуына) осы қағиданың 14-қосымшасына сәйкес нысанына беріледі.

2) документ, подтверждающий оплату за внесение изменений;
3) доверенность (если ходатайство подается представителем) или копия доверенности (если ходатайство подается патентным поверенным).
Ходатайство и прилагаемые документы рассматриваются в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты их поступления услугодателю.
28. При внесении изменений в наименование патентообладателя (патентообладателей) вследствие реорганизации юридического лица подается ходатайство правопреемником, и представляются документы, подтверждающие соответствующие изменения.
29. Изменения в состав авторов вносятся на основании судебного решения. Под изменением состава авторов понимается включение в состав или исключение из состава автора, указанного в охранном документе.
Изменения в состав авторов вносятся на основании судебного решения путем подачи ходатайства о внесении соответствующих изменений в состав авторов в произвольной форме, с указанием номера охранного документа, фамилии, имени и отчества (при его наличии), адреса места жительства включаемого или исключаемого автора.
К ходатайству прилагаются:
1) копия судебного решения;
2) документ, подтверждающий оплату за внесение изменений;
3) копия доверенности (если ходатайство подается через патентного поверенного или иного представителя).
Ходатайство и прилагаемые документы рассматриваются в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты их поступления услугодателю.
30. В случае представления неполного пакета документов, заявителю необходимо не позднее 20 (двадцади) рабочих дней, со дня направления запроса предоставить необходимые документы услугодателю. При не предоставлении соответствующих документов изменения не вносятся, о чем лицо подавшее ходатайство уведомляется.
При внесении изменений соответствующие сведения вносятся в Государственный реестр, публикуются в бюллетене (кроме изменения адреса патентообладателя, адреса для переписки и представителя) и в адрес патентообладателя направляется уведомление по форме согласно приложениям 12, 13 к настоящим Правилам.
Глава 8. Продление срока действия патента на селекционное достижение
31. Патентообладатель вправе ходатайствовать о продлении срока действия патента на селекционное достижение в соответствии с пунктом 5 статьи 3 Закона.
Ходатайство о продлении срока действия патента на селекционное достижение (далее – ходатайство) подается услугодателю в течение последнего года его действия при условии поддержания его в силе (для сортов растений в течение - 25 года действия патента, для породы животных в течение - 30 года действия патента, для сорта винограда, древесных декоративных, плодовых и лесных культур, в том числе их подвоев, в течение - 35 года действия патента) по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.

32. Өтінішхатты патент иеленушісі немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өкіл береді.
33. Өтінішхат қазақ немесе орыс тілдерінде беріледі.
34. Өтінішхатқа патентиеленуші қол қояды (егер патент иеленуші болып тұлғалар тобы саналатын жағдайда, осы топқа кіретін барлық тұлғалар өтінімге қол қояды) немесе патенттік сенім білдіруші, немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өзгеде өкіл қол қояды.
35. Өтініш хатқа қоса беріледі:
1) селекциялық жетістіктер патентінің қолданылу мерзімін ұзартуға және бюллетенде ұзартылғаны туралы мәліметті жариялағаны үшін төлемін растайтын құжаты;
2) сенімхат (егер өтінішхатты өкіл берсе) немесе (егер өтінішхатты патенттік сенім білдіруші берсе) сенімхаттың көшірмесі қоса беріледі.
36. Өтінішхат және оған қоса берілген құжаттар сараптама ұйымына тікелей беріледі немесе пошта арқылы жіберіледі.
37. Өтініш хат және қоса берілген құжаттар сараптама жасау ұйымына келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде қаралады.
38. Осы қағидалардың 33, 35-тармақтарына сәйкес құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, өтініш беруші сұрау салу жіберілген күннен бастап 20 жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті берушіге қажетті құжаттарды ұсынуы қажет. Тиісті құжаттар ұсынылмаған жағдайда патенттің қолданылуы ұзартылмайды, бұл туралы өтінішхат берген тұлға хабардар етіледі.
39. Егер өтінімді беру шарттары сақталса селекциялық жетістікке патенттің қолданылу мерзімі өтінішхатта көрсетілген бірақ 10 жылдан аспайтын мерзімге ұзартылады.
Селекциялық жетістікке патенттің қолданылу мерзімінің ұзартылуы туралы мәлімет Қазақстан Республикасының селекциялық жетістіктерінің мемлекеттік тізіліміне енгізіледі және бюллетеннің ең жақын шығарылымында жарияланады.
Патенттің қолданылу мерзімін ұзарту туралы тиісті хабарлама осы қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішхат берушінің атына жіберіледі.
Өтінім, белгіленген мерзімнен кейін төлем берілген жағдайда, Өнеркәсіптік меншік құқықтарын сақтау үшін көзделген баждарды төлеу үшін өнеркәсіптік меншікті қорғау жөніндегі Париж конвенциясының 5-бабының (bіs) (1) тармағына сәйкес қосымша баж төленген жағдайда, мерзім өткен күннен бастап алты айды құрайтын жеңілдікті мерзім беріледі. Бұл ретте төлем мөлшері белгіленген бағаға сәйкес 50 пайызға артады.
9-тарау. Селекциялық жетістікке патенттердің күшін жою және мерзімінен бұрын тоқтату тәртібі
40. Патенттің бүкіл қолданыста болған мерзімінде оны беруге қарсы наразылық бойынша дау туындауы және жарамсыз деп танылуы мүмкін.
Патентті жарамсыз деп тану селекциялық жетістіктерге патент беру туралы шешімді жоюды және тиісті мемлекеттік тізілімдегі жазбаның күшін жоюды білдіреді.
Көрсетілетін қызметті беруші жою туралы мәліметтерді үш жұмыс күні ішінде күшін жою туралы мәліметті тиісті мемлекеттік тізіліміге енгізеді және мәліметті бюллетеннің ең жақын шығарылымында жариялайды.

32. Ходатайство подается патентообладателем или представителем, действующим на основании доверенности.
33. Ходатайство представляется на казахском или русском языках.
34. Ходатайство подписывается патентообладателем (если патентообладателем является группа лиц, ходатайство подписывается всеми лицами) или патентным поверенным, или иным представителем, действующим на основании доверенности.
35. К ходатайству прилагается:
1) документ, подтверждающий соответствующую оплату за продление срока действия патента на селекционное достижение и публикацию сведений о продлении в бюллетене;
2) доверенность (если ходатайство подается представителем) или копия доверенности (если ходатайство подается патентным поверенным).
36. Ходатайство и прилагаемые к нему документы представляются услугодателю непосредственно или направляются по почте.
37. Ходатайство и прилагаемые документы рассматриваются в течение десяти рабочих дней с даты их поступления услугодателю.
38. В случае представления неполного пакета документов согласно пунктам 33, 35 настоящих Правил, заявителю необходимо не позднее 20 рабочих дней, со дня направления запроса предоставить необходимые документы услугодателю. При не предоставлении соответствующих документов действие патента не продлевается, о чем лицо подавшее ходатайство уведомляется.
39. При соблюдении условий подачи ходатайства, действие патента на селекционное достижение продлевается на срок указанный в ходатайстве, но не более 10 лет.
Сведения о продлении срока действия патента на селекционное достижение вносятся в Государственный реестр селекционных достижений Республики Казахстан и публикуются в ближайшем выпуске бюллетеня.
Соответствующее уведомление о продлении срока действия патента направляется в адрес заявителя по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
В случае подачи ходатайства, оплаты после установленного срока, согласно пункту (1) статьи 5 (bis) Парижской конвенции по охране промышленной собственности для уплаты пошлин, предусмотренных для сохранения прав промышленной собственности, предоставляется льготный срок, составляющий шесть месяцев с даты истечения срока, при условии уплаты дополнительной пошлины. При этом размер оплаты увеличивается на 50 процентов согласно установленным ценам.
Глава 9. Порядок аннулирования и досрочного прекращения действия патентов на селекционное достижение
40. Патент в течение всего срока действия может быть оспорен и признан недействительным по возражению против его выдачи.
Признание патента недействительным означает отмену решения о выдаче патента на селекционное достижение и аннулирование записи в соответствующем государственном реестре.
Услугодатель в течение трех рабочих дней вносит сведения об аннулировании в соответствующий Государственный реестр и публикует сведения в ближайшем выпуске бюллетеня.

41. Патент қолданысы мерзімінен бұрын:
1) патент иеленушінің өтінішхаты бойынша;
2) патентті күшінде ұстап тұру төлемі белгіленген мерзімде төленбеуіне байланысты тоқтатылады
42. Патент иеленуші берген жазбаша өтініш негізінде (егер патент иеленуші тұлғалар тобы болып табылса, өтінішке барлық тұлғалар қол қояды) қорғау құжатының күші бюллетеньде қорғау құжатының қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату туралы мәліметтер жарияланған күннен бастап мерзімінен бұрын тоқтатылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тиісті мемлекеттік тізілімге мәліметтерді енгізеді және патент иеленушінің немесе оның өкілінің атына осы қағидалардың 16-қосымшасына сәйкес тиісті хабарлама жібереді.
43. Сараптама жасау ұйымы қорғау құжатын күшінде ұстап тұру үшін белгіленген мерзімде төленбеген жасамаған кезде патенттің күші мерзімінен бұрын тоқтатылуы туралы мәліметтерді тиісті Мемлекеттік тізілімге енгізеді және оларды жариялауды жүзеге асырады.
10-тарау. Селекциялық жетістікке патенттің қолданылуын қалпына келтіру
44. Заңның 22-бабының 2-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген негіз бойынша тоқтатылған патенттің қолданылуы патент иесінің өтініші бойынша патентті күшінде ұстау үшін ақы төлеу мерзімі өткен күннен бастап үш жыл ішінде қалпына келтіріледі.
Өтінішхат осы қағидалардың 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша беріледі. Қалпына келтіру туралы өтінішке патенттің қолданылуын қалпына келтіруге құжаттарды дайындағаны үшін және оны күшінде ұстағаны үшін ақы төлеу мерзімі өтіп кеткен қолданылу кезеңінде ақы төленгенін растайтын құжат қоса беріледі.
45. Өтінішхатқа патент иеленуші (егер патент иеленуші тұлғалар тобы болып табылса, өтінішхат аталған топқа кіретін барлық тұлғалар қол қояды) немесе патенттік сенім білдірілген өкіл немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өзге де өкіл қол қояды. Заңды тұлғаның атынан өтінішхатқа ұйымның басшысы немесе оның лауазымын көрсете отырып, осыған уәкілетті өзге тұлға қол қояды.
Өтінішхатқа:
1) патенттің қолданылуын қалпына келтіру бойынша құжаттарды дайындау және жариялау үшін төлемді растайтын құжат;
2) патенттің қолданылуының өткізіп алған жылын ұстап тұрғаны үшін төлемді растайтын құжат;
3) сенімхат (егер өтінішхатты өкіл берсе) немесе сенімхаттың көшірмесі (егер өтінішхат патенттік сенім білдірілген өкіл арқылы берілсе) қоса беріледі.
46. Көрсетілетін қызметті беруші қалпына келтіру туралы өтінішхат берілген күннен бастап он жұмыс күні ішінде патенттің қолданылуын қалпына келтіру туралы мәліметтерді бюллетеньде жариялайды. Жарияланған күні патенттің қолданылуын қалпына келтіру күні болып табылады. Патент иеленушіге немесе оның өкіліне осы қағидалардың 18-қосымшасына сәйкес нысан бойынша патенттің қолданылу мерзімін қалпына келтіру туралы хабарлама жіберіледі.

41. Действие патента прекращается досрочно:
1) по ходатайству патентообладателя;
2) при неоплате в установленный срок оплаты за поддержание патента в силе.
42. На основании письменного заявления, поданного патентообладателем (если патентообладателем является группа лиц, ходатайство подписывается всеми лицами), действие охранного документа прекращается досрочно, с даты публикации в бюллетене сведений о досрочном прекращении действия охранного документа.
Услугодатель в течение трех рабочих дней, со дня поступления документов услугодателю, вносит сведения в соответствующий Государственный реестр, и направляет в адрес патентообладателя или его представителя соответствующее уведомление согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
43. Услугодатель при неоплате в установленный срок за поддержание охранного документа в силе вносит сведения о досрочном прекращении действия патента в соответствующий Государственный реестр и осуществляет их публикацию.
Глава 10. Восстановление срока действия патента на селекционное достижение
44. Действие патента, прекращенное по основанию, указанному в подпункте 2) пункта 2 статьи 22 Закона, восстанавливается по ходатайству патентообладателя в течение трех лет с даты истечения срока оплаты за поддержание патента в силе.
Ходатайство подается по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам. К ходатайству о восстановлении прилагается документ, подтверждающий оплату за подготовку документов к восстановлению действия патента и за поддержание его в силе за период действия, срок оплаты которого был пропущен.
45. Ходатайство подписывается патентообладателем (если патентообладателем является группа лиц, ходатайство подписывается всеми лицами, входящими в указанную группу) или патентным поверенным, или иным представителем, действующим на основании доверенности. От имени юридического лица ходатайство подписывается руководителем организации или иным лицом, уполномоченным на это с указанием его должности.
К ходатайству прилагаются следующие документы:
1) документ, подтверждающий оплату за подготовку документов по восстановлению действия патента и публикации;
2) документ, подтверждающий оплату за поддержание пропущенного года действия патента;
3) доверенность (если ходатайство подается представителем) или копия доверенности (если ходатайство ведется через патентного поверенного).
46. Услугодатель в течение десяти рабочих дней с даты подачи ходатайства о восстановлении публикует в бюллетене сведения о восстановлении действия патента. Дата публикации является датой восстановления действия патента. Патентообладателю или его представителю направляется Уведомление о восстановлении срока действия патента по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам.

47. Осы қағидалардың 45-тармағына сәйкес құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, өтініш беруші сұрау салуды жіберген күннен бастап 20 жұмыс күнінен кешіктірмей қажетті құжаттарды ұсынуы қажет. Тиісті құжаттар ұсынылмаған жағдайда патенттің қолданылуы қалпына келтірілмейді, бұл туралы өтінішхат берген тұлға хабардар етіледі.
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" РМК).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
1) қорғау құжатын беру кезінде:
мемлекеттік тізілімге селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру туралы мәліметті енгізу, қорғау құжатын беру және берілгені туралы мәліметті енгізуді жариялау немесе негіздер бойынша мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап.
2) қорғау құжатының телнұсқасын беру кезінде:
қорғау құжатының телнұсқасын беру немесе негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрінде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-2 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adіlet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған селекциялық жетістіктерді қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);

47. В случае представления неполного пакета документов согласно пункту 45 настоящих Правил, заявителю необходимо не позднее 20 рабочих дней, со дня направления запроса услугодателем предоставить необходимые документы. При не предоставлении соответствующих документов действие патента не восстанавливается, о чем лицо подавшее ходатайство уведомляется.
Приложение 1 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
Стандарт государственной услуги "Выдача охранного документа на селекционное достижение"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП "НИИС").
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
1) при выдаче охранного документа:
внесение сведений о выдаче охранного документа на селекционное достижение в Государственный реестр, выдача охранного документа и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2) при выдаче дубликата охранного документа:
выдача дубликата охранного документа либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги селекционных достижений, утверждаемыми согласно пункту 2 статьи 3-2 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
7
График работы
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);

2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы: "ҰЗМИ" РМК-ның www.kazpatent.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі
Қорғау құжатын беру кезінде:
1) осы қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес жеке және (немесе) заңды тұлғаның өтініші;
2) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе.
Қорғау құжатының телнұсқасын беру кезінде:
1) осы қағидалардың 8-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішхаты;
2) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www.adіlet.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекетік қызметін көрсету туралы ӨТІНІШ
Осымен қағаз жеткізгіште № ______ патентін жолдауды сұраймыз.
Ескертпе:
патентті беруге дайындау және жариялауға төлем туралы құжат
________________________________________________________________
(құжат № және төлем күні)
сенімхат (егер өтініш өкіл арқылы берілсе) немесе сенімхат көшірмесі (егер өтініш патенттік сенім білдірген өкіл арқылы берілсе).
Өтініш иесі ____________
________________________________________________________________
(ЭЦҚ) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Патенттік сенім білдірген өкіл немесе өзге өкіл
___________ _____________________________________________________
(ЭЦҚ) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны

2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе РГП "НИИС": www.kazpatent.kz в разделе "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
При выдаче охранного документа:
1) заявление физического и (или) юридического лица, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) электронная копия доверенности если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя.
При выдаче дубликата охранного документа:
1) ходатайство в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
2) электронная копия доверенности если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Приложение 2 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
на оказание государственной услуги "Выдача охранного документа на селекционное достижение"
Настоящим просим направить патент № __________, на бумажном носителе.
Примечание:
□ документ об оплате за подготовку документов к выдаче патента
_________________________________________________________________ (№ документа и дата оплаты)
□ доверенность (если ходатайство подается представителем) или копия доверенности (если ходатайство подается патентным поверенным).
Патентообладатель ____________
_________________________________________________________________ (ЭЦП) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Патентный поверенный или иной представитель
_________________________________________________________________ (ЭЦП) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан

Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Қоғалжын тас жолы, 3Б ғимараты
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859
Банк атауы, ЖСК, БСК:
"Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323
HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Сбербанк" акционерлік қоғамының еншілес банкі KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Нұр-Сұлтан қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы KZ1096503F0007611692ІRTYKZKA
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекетік қызметін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес № _ қорғау құжатын беру туралы Қазақстан Республикасының Селекциялық жетістіктерінің мемлекеттік тізілімінде тіркелгендігін хабарлайды.
Қосымша:
(ЭЦҚ)
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Мекенжайы
Мекенжай
"Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекетік қызметін көрсетуден бас тарту туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес қорғау құжатын беруден бас тартылғанын хабарлайды.
Қосымша:
(ЭЦҚ)
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Артқы беті
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Артқы беті
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Селекциялық жетістікке қоғау құжатының телнұсқасын беру туралы ӨТІНІШХАТ
Патент телнұсқасының жоғалуына (жарамсыз болуына) байланысты патенттің № _________.телнұсқасын беруіңізді сұраймын.
Ескерту:
патент көшірмесін дайындауға төлем жасалғандығын растайтын құжат
__________________________________________________________________
(құжат № және төлем күні)
сенімхат (егер өтініш өкіл арқылы берілсе) немесе сенімхат көшірмесі
(егер өтініш патенттік сенім білдірген өкіл арқылы берілсе).
Патент иеленуші
____________ _____________________________________________________
(ЭЦҚ) тегі, аты, әкесінің аты (егер болған жағдайда)
Патенттік сенім білдірген өкіл немесе өзге өкіл
____________ ___________________________________________________
(ЭЦҚ) тегі, аты, әкесінің аты (егер болған жағдайда)
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Селекциялық жетістікке қорғау құжатының телнұсқасын беру туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес № _ қорғау құжатының телнұсқасын беру туралы Қазақстан Республикасы селекциялық жетістіктерінің мемлекеттік тізілімінде тіркелгендігін хабарлайды.
Қосымша:
(ЭЦҚ)
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Мекенжайы
Мекенжай
Селекциялық жетістікке қорғау құжатының телнұсқасын беруден бас тарту туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК Қазақстан Республикасының "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес қорғау құжаты телнұсқасын беруден бас тартылғанын хабарлайды.
Қосымша:
(ЭЦҚ)
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
11-қосымша
Нысан
УВО-5
№ _____________ от _______________г.
(номер счета) (Дата создания)
На № ______________ от _____________г.
(Номер заявки) (Дата подачи)
Адресат
Хабарлама / Уведомление об оплате за поддержание охранного документа в силе охранный документ № ____ ___________________________________________________________________ (Название)
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес қорғау құжатының жарамдылығы оның күші сақталған жағдайда ғана іске асады.
Заңның 14-бабының 5-тармағының 3) тармақшасына сәйкес патент иеленуші патентті күшінде ұстау үшін жыл сайын ақы төлеп тұруға міндетті.
Аталған қорғау құжатының жарамдылығын күшінде сақтау төлемақысы, құжаттың берілуі туралы мәліметтердің жарияланған күнінен бастап екі ай ішінде төленеді және төлемақысының төленгенін растайтын құжаттар "ҰЗМИ" РМК жіберіледі.
Қорғау құжатының берілуі туралы мәліметтер _______ж. жарияланды.
№ ___ қорғау құжатының жарамдылық күшін ұстау үшін төлемақыны _______ж. дейін төлеуіңіз қажет.
1, 2, 3 жылдарына — ___ тенге х 3 = ___тг.
Жиыны: __ тенге.
Қорғау құжатын күшінде сақтауға арналған төлемдер өтінім берілген күннен бастап жүргізіледі.
Өнеркәсіптік меншік құқықтарын сақтауға арналған баждарды төлеу үшін Париж конвенциясының 5-бабының (bіs) 1-тармағына сәйкес, бекітілген мерзімнен кейінгі төлемдер жағдайында егер осындай баж ұлттық заңнамамен бекітілген болса, қосымша баждарды төлеу шарты кезінде алты айдан кем емес мерзімді құрайтын жеңілдік мерзімі беріледі. Бұл ретте бағасына сәйкес төлем мөлшері 50 пайызға ұлғайтылады.
Заңның 22-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес патенттің қолданылуы ақы төлеудің белгіленген мерзімі өткен күннен бастап патентті күшінде ұстаудың белгіленген мерзімінде ақы төленбеген жағдайда мерзімінен бұрын тоқтатылады.
Мекеменің банк деректемелері:
Уведомляем Вас, что охранный документ в соответствии с пунктом 5 Закона Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений" (далее – Закон) действует при поддержании его в силе. Согласно подпункта 3) пункта 5 статьи 14 Закона патентообладатель обязан ежегодно производить оплату за поддержание патента в силе. Оплата за поддержание в силе указанного охранного документа производится в течение двух месяцев с даты публикации сведений о его выдаче и документ подтверждающий оплату предоставляется в РГП "НИИС".
Сведения о выдаче данного охранного документа опубликованы ________ г.
Для поддержания в силе охранного документа №___ необходимо произвести оплату до ___________ г.:
за 1, 2, 3 годы - __ тенге х 3 = ____ тг
Итого: ____ тенге.
Оплата за поддержание в силе охранного документа исчисляется со дня даты подачи заявки.
В случае оплаты после установленного срока, согласно пункта 1 статьи 5 (bіs) Парижской конвенции для уплаты пошлин, предусмотренных для сохранения прав промышленной собственности, предоставляется льготный срок, составляющий не менее шести месяцев, при условии уплаты дополнительной пошлины, если такая пошлина устанавливается национальным законодательством. При этом размер оплаты увеличивается на 50 процентов согласно установленным ценам.
При неоплате в установленный срок поддержания патента в силе с даты истечения установленного срока оплаты в соответствии с подпункта 2) пункта 2 статьи 22 Закона действие патента прекращается досрочно.
Банковские реквизиты предприятия:
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Селекциялық жетістікке қатысты өзгерістер жайлы мәліметтерді Қазақстан Республикасы селекциялық жетістіктер мемлекеттік тізіліміне енгізу туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о внесении сведений об изменениях, внесенных в Государственный реестр селекционных достижений Республики Казахстан по патенту
Сіздің өтінішіңіз бойынша патентиеленушісінің атауы мынадай болып өзгертілгенін хабарлаймыз: Енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер ______ ж. № __ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании Вашего ходатайства наименование патентообладателя изменено на следующее: Сведения о внесенных изменениях будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" №__, от ________ г.
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Селекциялық жетістікке қатысты өзгерістер жайлы мәліметтерді Қазақстан Республикасы селекциялық жетістіктер мемлекеттік тізіліміне енгізу туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о внесении сведений об изменениях, внесенных в Государственный реестр селекционных достижений Республики Казахстан по патенту
Сіздің өтінішіңіз бойынша патентиеленушісінің өкілі/мекенжайы, хат хабарлау мекенжайы мынадай болып өзгертілгенін хабарлаймыз.
Уведомляем, что на основании Вашего ходатайства адрес/представитель, патенто-обладателя, адрес для переписки изменен (о) на следующее.
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Селекциялық жетістіктер патентінің қолданылу мерзімін ұзарту туралы ӨТІНІШХАТ
"Селекциялық жетістіктерін қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 5-тармағына сәйкес селекциялық жетістіктер патентінің қолданылу мерзімін ұзартуды сұраймын
№ _________________________________________________________________
(патент нөмірі)
__________________________________________________________________
(селекциялық жетістіктің атауы)
Келесі жылдарға:
Ескерту:
патенттің қолданылу мерзімін ұзартуды жариялауға төлем туралы құжат
Патент күшін қолдауға арналған төлемді растайтын құжат _____ жылға
(Заңның 14-бабының 5-тармағы 3) тармақшасына сәйкес)
сенімхат (егер өтініш өкіл арқылы берілсе) немесе сенімхат көшірмесі (егер өтініш патенттік сенім білдірген өкіл арқылы берілсе).
Патент иееленуші
___________ _____________________________________________________
(ЭЦҚ) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Патенттік сенім білдірген өкіл немесе өзге өкіл
________________________________________________________________
(ЭЦҚ) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Селекциялық жетістікке патенттің қолданылу мерзімін ұзарту туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о продлении срока действия патента на селекционное достижение
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 5-тармағына сәйкес патенттің қолданылу мерзімі ______ ж. Дейін ұзартылғандығы туралы хабарлаймыз. Патенттің қолданылу мерзімінің ұзартылғандығы туралы мәліметтер ______ ж. № __ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании пункта 5 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" срок действия патента продлен до ______ г. Сведения о продлении срока действия патента будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" №__, от ________ г.
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Патенттің мерзімінен бұрын тоқтатылғаны туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о досрочном прекращении срока действия патента
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабының 2-тармағына сәйкес _._.20_ ж. бастап патенттің қолданылуы мерзімінен бұрын тоқтатылғаны туралы хабарлаймыз.
Патенттің қолданылу мерзімінен бұрын тоқтатылғаны туралы мәліметтер ______ ж. № __ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании пункта 2 ст. 22 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" действие патента досрочно прекращено с _._.20__г.
Сведения о досрочном прекращении срока действия патента будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" № _ от _._.20_ года.
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Селекциялық жетістікке патенттің қолданылу мерзімін қалпына келтіру туралы ӨТІНІШХАТ

Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, шоссе Коргалжын, здание 3Б
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка, ИИК, БИК:
Акционерное общество "Нурбанк" KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Дочерний банк акционерного общества "Сбербанк" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общества "ForteBank" в городе Нур-Султане KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 4 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
УВЕДОМЛЕНИЕ об оказании государственной услуги "Выдача охранного документа на селекционное достижение"
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" о выдаче охранного документа № _ зарегистрирована в Государственном реестре селекционных достижений Республики Казахстан.
Приложение:
(ЭЦП)
Приложение 5 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
Адресат
адрес
УВЕДОМЛЕНИЕ об отказе в оказании государственной услуги "Выдача охранного документа на селекционное достижение"
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" о выдачи охранного документа отказано.
Приложение:
(ЭЦП)
Приложение 6 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
Обратная сторона
Приложение 7 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
Обратная сторона
Приложение 8 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
ХОДАТАЙСТВО о выдаче дубликата охранного документа на селекционное достижение
В связи с утерей (приведения в негодность) подлинника патента прошу выдать дубликат патента № _________.
Примечание:
□ документ об оплате за подготовку документов к выдаче дубликата патента
____________________________________________________________________
(№ документа и дата оплаты)
□ доверенность (если ходатайство подается представителем) или копия доверенности (если ходатайство подается патентным поверенным).
Патентообладатель
____________________________________________________________________
(ЭЦП) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Патентный поверенный или иной представитель
____________________________________________________________________
(ЭЦП) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 9 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
УВЕДОМЛЕНИЕ о выдаче дубликата охранного документа на селекционное достижение
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" о выдаче дубликата охранного документа № _ зарегистрирована в Государственном реестре селекционных достижений Республики Казахстан.
Приложение:
(ЭЦП)
Приложение 10 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
Адресат
адрес
УВЕДОМЛЕНИЕ об отказе в выдаче дубликата охранного документа на селекционное достижение
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года
"Об охране селекционных достижений" о выдачи дуюликата охранного документа отказано.
Приложение:
(ЭЦП)
Приложение 11 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
УВО-5
№ _____________ от _______________г.
(номер счета) (Дата создания)
На № ______________ от _____________г.
(Номер заявки) (Дата подачи)
Адресат
Хабарлама / Уведомление об оплате за поддержание охранного
документа в силе охранный документ № ____
___________________________________________________________________
(Название)
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес қорғау құжатының жарамдылығы оның күші сақталған жағдайда ғана іске асады.
Заңның 14-бабының 5-тармағының 3) тармақшасына сәйкес патент иеленушi патенттi күшiнде ұстау үшiн жыл сайын ақы төлеп тұруға мiндеттi.
Аталған қорғау құжатының жарамдылығын күшінде сақтау төлемақысы, құжаттың берілуі туралы мәліметтердің жарияланған күнінен бастап екі ай ішінде төленеді және төлемақысының төленгенін растайтын құжаттар "ҰЗМИ" РМК жіберіледі.
Қорғау құжатының берілуі туралы мәліметтер _______ж. жарияланды.
№ ___ қорғау құжатының жарамдылық күшін ұстау үшін төлемақыны _______ж. дейін төлеуіңіз қажет.
1, 2, 3 жылдарына — ___ тенге х 3 = ___тг.
Жиыны: __ тенге.
Қорғау құжатын күшінде сақтауға арналған төлемдер өтінім берілген күннен бастап жүргізіледі.
Өнеркәсіптік меншік құқықтарын сақтауға арналған баждарды төлеу үшін Париж конвенциясының 5-бабының (bis) 1-тармағына сәйкес, бекітілген мерзімнен кейінгі төлемдер жағдайында егер осындай баж ұлттық заңнамамен бекітілген болса, қосымша баждарды төлеу шарты кезінде алты айдан кем емес мерзімді құрайтын жеңілдік мерзімі беріледі. Бұл ретте бағасына сәйкес төлем мөлшері 50 пайызға ұлғайтылады. Заңның 22-бабының
2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес патенттің қолданылуы ақы төлеудiң белгiленген мерзiмi өткен күннен бастап патенттi күшiнде ұстаудың белгiленген мерзiмiнде ақы төленбеген жағдайда мерзiмiнен бұрын тоқтатылады.
Мекеменің банк деректемелері:
Уведомляем Вас, что охранный документ в соответствии с пунктом 5 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" (далее – Закон) действует при поддержании его в силе.
Согласно подпункта 3) пункта 5 статьи 14 Закона патентообладатель обязан ежегодно производить оплату за поддержание патента в силе.
Оплата за поддержание в силе указанного охранного документа производится в течение двух месяцев с даты публикации сведений о его выдаче и документ подтверждающий оплату предоставляется в РГП "НИИС".
Сведения о выдаче данного охранного документа опубликованы ________ г.
Для поддержания в силе охранного документа №___ необходимо произвести оплату до ___________ г.:
за 1, 2, 3 годы - __ тенге х 3 = ____ тг
Итого: ____ тенге
Оплата за поддержание в силе охранного документа исчисляется со дня даты подачи заявки.
В случае оплаты после установленного срока, согласно пункта 1 статьи 5 (bis) Парижской конвенции для уплаты пошлин, предусмотренных для сохранения прав промышленной собственности, предоставляется льготный срок, составляющий не менее шести месяцев, при условии уплаты дополнительной пошлины, если такая пошлина устанавливается национальным законодательством. При этом размер оплаты увеличивается на 50 процентов согласно установленным ценам.
При неоплате в установленный срок поддержания патента в силе с даты истечения установленного срока оплаты в соответствии с подпункта 2) пункта 2 статьи 22 Закона действие патента прекращается досрочно.
Банковские реквизиты предприятия:
Приложение 12 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
Селекциялық жетістікке қатысты өзгерістер жайлы мәліметтерді Қазақстан Республикасы селекциялық жетістіктер мемлекеттік тізіліміне енгізу туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о внесении сведений об изменениях, внесенных в Государственный реестр селекционных достижений Республики Казахстан по патенту
Сіздің өтінішіңіз бойынша патентиеленушісінің атауы мынадай болып өзгертілгенін хабарлаймыз:
Енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер ______ ж. № __ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании Вашего ходатайства наименование патентообладателя изменено на следующее: Сведения о внесенных изменениях будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" №__, от ________ г.
Приложение 13 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
Селекциялық жетістікке қатысты өзгерістер жайлы мәліметтерді Қазақстан Республикасы селекциялық жетістіктер мемлекеттік тізіліміне енгізу туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о внесении сведений об изменениях, внесенных в Государственный реестр селекционных достижений Республики Казахстан по патенту
Сіздің өтінішіңіз бойынша патентиеленушісінің өкілі/мекенжайы, хат хабарлау мекенжайы мынадай болып өзгертілгенін хабарлаймыз.
Уведомляем, что на основании Вашего ходатайства адрес/представитель, патенто-обладателя, адрес для переписки изменен (о) на следующее.
Приложение 14 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
ХОДАТАЙСТВО о продлении срока действия патента на селекционное достижение
В соответствии с пунктом 5 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" прошу продлить срок действия патента на селекционное достижение
№__________________________________________________________________
(номер патента)
____________________________________________________________________
(название селекционного достижения)
На следующие годы:
Примечание:
□ документ об оплате публикации сведений о продлении срока действия патента
□ документ об оплате поддержания патента в силе за ____________ год
(в соответствии с подпунктом 3) пункта 5 статьи 14 Закона)
□ доверенность (если ходатайство подается представителем) или копия доверенности (если ходатайство подается патентным поверенным).
Патентообладатель
____________________________________________________________________
(ЭЦП) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Патентный поверенный или иной представитель
____________________________________________________________________
(ЭЦП) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 15 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
Селекциялық жетістікке патенттің қолданылу мерзімін ұзарту туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о продлении срока действия патента на селекционное достижение
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының
3-бабының 5-тармағына сәйкес патенттің қолданылу мерзімі ______ ж. Дейін ұзартылғандығы туралы хабарлаймыз.
Патенттің қолданылу мерзімінің ұзартылғандығы туралы мәліметтер ______ ж. № __ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании пункта 5 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" срок действия патента продлен до ______ г.
Сведения о продлении срока действия патента будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" №__, от ________ г.
Приложение 16 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
Патенттің мерзімінен бұрын тоқтатылғаны туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о досрочном прекращении срока действия патента
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының
22-бабының 2-тармағына сәйкес _._.20_ ж. бастап патенттің қолданылуы мерзімінен бұрын тоқтатылғаны туралы хабарлаймыз.
Патенттің қолданылу мерзімінен бұрын тоқтатылғаны туралы мәліметтер ______ ж. № __ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании пункта 2 ст. 22 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" действие патента досрочно прекращено с _._.20__г.
Сведения о досрочном прекращении срока действия патента будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" № _ от _._.20_ года.
Приложение 17 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
ХОДАТАЙСТВО о восстановлении действия патента на селекционное достижение

"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 21-1-бабының 1-тармағына сәйкес селекциялық жетістікке патенттің қолданылу мерзімін қалпына келтіруді сұраймын (өсімдік сұрыбы мен жануарлар тұқымы) №
_____________________________________________
(патент нөмірі) ________________________________________________________________
(селекциялық жетістік атауы )
Патенттің қолданылу күшін ұстауға бекітілген мерзім төмендегі себептермен өткізіліп алынды.
Ескертпелер:
Селекциялық жетістікке патенттің қолданылу мерзімін қалпына келтіруге төлем жасалғандығын растайтын құжат
сенімхат (егер өтініш өкіл арқылы берілсе) немесе сенімхат көшірмесі (егер өтініш патенттік сенім білдірген өкіл арқылы берілсе).
Патент иеленуші
__________ _________________________________________________________
(ЭЦҚ) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Патенттік сенім білдірген өкіл немесе өзге өкіл
__________ ________________________________________________________
(ЭЦҚ) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Селекциялық жетістіктердің
мемлекеттік тізіліміндегі
селекциялық жетістіктерді
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, патенттердің күшін жою
және қолданысын мерзімінен
бұрын тоқтату қағидаларына
18-қосымша
Нысан
Селекциялық жетістікке патенттің қолданылу мерзімін қалпына келтіру туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о восстановлении срока действия патента на селекционное достижение
"Селекциялық жетістіктерді қорғаутуралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 21-1-бабының 1-тармағына сәйкес патенттің қолданылу мерзімі 20__ жылдың ___ бастап қалпына келтірілгендігі туралы хабарлаймыз.
Патенттің қолданылу мерзімінің қалпына келтірілгендігі туралы мәліметтер ______ ж. № __ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании пункта 1 статьи 21-1 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" срок действия патента восстановлено с __ __ 20__г.
Сведения о продлении срока действия патента будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" №__, от ________ г.

В соответствии с пунктом 1 статьи 21-1 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" прошу восстановить действие патента на селекционное достижение (сорт растений или порода животных)
№__________________________________________________________________
(номер патента)
____________________________________________________________________
(название селекционного достижения)
Установленный срок оплаты поддержания патента в силе был пропущен по следующим уважительным причинам
Примечание:
□ документ, подтверждающий оплату восстановления действия патента на селекционное достижение
□ доверенность (если ходатайство подается представителем) или копия доверенности (если ходатайство подается патентным поверенным).
Патентообладатель
____________________________________________________________________
(ЭЦП) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Патентный поверенный или иной представитель
__________________________________________________________________
(ЭЦП) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 18 к Правилам
о регистрации селекционных
достижений в Государственном
реестре селекционных
достижений и выдачи охранных
документов и их дубликатов,
аннулирования и досрочного
прекращения действия патентов
Форма
Селекциялық жетістікке патенттің қолданылу мерзімін қалпына келтіру туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о восстановлении срока действия патента на селекционное достижение
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының
21-1-бабының 1-тармағына сәйкес патенттің қолданылу мерзімі 20__ жылдың ___ бастап қалпына келтірілгендігі туралы хабарлаймыз.
Патенттің қолданылу мерзімінің қалпына келтірілгендігі туралы мәліметтер ______ ж. № __ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании пункта 1 статьи 21-1 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" срок действия патента восстановлено с __ __ 20__г.
Сведения о продлении срока действия патента будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" №__, от ________ г.