"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақтан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 мамырдағы № 186 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 7 мамырда № 20597 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақтан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларында:
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25.Конкурс өткiзу үшiн құрамы Министрдiң немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен бекiтiлетін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылады.
Комиссия білім беру саласындағы уәкілетті органның, басқа да мүдделі мемлекеттік органдар мен ведомстволардың қызметкерлері, азаматтық қоғам институтының, Қазақстан Республикасының "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлік палатасының, салалық қауымдастықтың, Қазақстан Республикасы Жоғары оқу орындары қауымдастығының және/немесе Қазақстан Республикасы Жоғары оқу орындары ректорлары кеңесінің өкілдерінен құрылады. Комиссия мүшелері арасынан көпшілік дауыспен комиссия төрағасы сайланады. Комиссия құрамының саны оның төрағасын қоса алғанда тақ болады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 186. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 мая 2020 года № 20597
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13418, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 17 марта 2016 года) следующие изменения:
в Правилах размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование, утвержденных указанным приказом:
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Для проведения Конкурса создается Комиссия по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров в организациях высшего и (или) послевузовского образования (далее - Комиссия), состав которой утверждается приказом Министра или лицом, исполняющим его обязанности.
Комиссия формируется из числа сотрудников уполномоченного органа в области образования, других заинтересованных государственных органов и ведомств, представителей институтов гражданского общества, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", отраслевых ассоциаций, Ассоциации высших учебных заведений Республики Казахстан и /или Совета ректоров высших учебных заведений Республики Казахстан. Большинством голосов из числа членов комиссии избирается председатель комиссии. Количество состава комиссии является нечетным, включая его Председателя.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:

"28. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру конкурсына қатысу үшін жоғары оқу орындары білім беру саласындағы уәкілетті органға электрондық форматта мынадай құжаттарды қамтитын конкурстық өтінімді ұсынады:
1) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жоғары оқу орнының өтінімін;
2) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жоғары оқу орнының сауалнамасын;
3) Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жоғары оқу орнының ақпараттық картасын;
4) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы тиісті оқу жылына жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру ұсынысын.
ЖОО-лар ұсынған ақпараттық карталардың көрсеткіштері бойынша даулы мәселелер туындаған жағдайда осы Ереженің 28-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Комиссия растау құжаттарын сұратады.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Конкурстық өтінімге кіретін құжаттар нөмірленеді, ЖОО-ның бірінші басшысы қол қояды, мөрмен расталады және электрондық форматта конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген тәртіппен ұсынылады.
Бұл ретте жоғары оқу орындары ұсынған мәліметтер Білім берудің бірыңғай ақпараттық жүйесі деректерімен сәйкестігі тұрғысында салыстырылады.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Конкурстық өтінім білім беру саласындағы уәкілетті органға электрондық форматта конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген сағат пен күннен кешіктірілмей жіберіледі. Конкурстық өтінімдерді беру мерзімі аяқталғаннан кейін келіп түскен конкурстық өтінім кешігу себептеріне қарамастан қаралмайды. Конкурстық өтінімдерге оларды беру мерзімі өткеннен кейін қандай да бір өзгерістер енгізуге жол берілмейді.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Дайындық бөлімдеріне тыңдаушыларды оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру конкурсына қатысу үшін жоғары оқу орындары білім беру саласындағы уәкілетті органға электрондық форматта мынадай құжаттарды қамтитын конкурстық өтінімді ұсынады:
1) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жоғары оқу орнының өтінімін;
2) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жоғары оқу орнының сауалнамасын;
3) Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы дайындық бөлімдеріне тыңдаушыларды оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру ұсынысын.";
44-тармақтың сегізінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру конкурсына қатысу үшін жоғары оқу орындары ЖАО-ларға электрондық форматта мынадай құжаттарды:

"28. Для участия в конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием вузы подает в электронном формате в уполномоченный орган в области образования конкурсную заявку, включающую следующие документы:
1) заявку высшего учебного заведения по установленной форме согласно приложению 5 к Правилам;
2) анкету высшего учебного заведения по установленной форме согласно приложению 6 к Правилам;
3) информационную карту высшего учебного заведения по установленной форме согласно приложению 7 к Правилам;
4) предложения на размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на соответствующий учебный год по установленной форме согласно приложению 8 к Правилам.
При возникновении спорных вопросов по показателям информационной карты, представленными вузами, в соответствии с подпунктом 3) пункта 28 настоящих Правил Комиссия запрашивает подтверждающие документы.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Документы, входящие в конкурсную заявку, пронумеровываются, подписываются первым руководителем вуза, заверяются печатью и представляются в порядке, указанном в объявлении о проведении конкурса в электронном формате.
При этом представленные вузами сведения сверяются на предмет соответствия данных Единой информационной системы образования.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Конкурсная заявка направляется в уполномоченный орган в области образования в электронном формате не позднее часа и даты, указанных в объявлении о проведении конкурса. Конкурсная заявка, поступившая по истечению срока подачи конкурсных заявок, независимо от причин опоздания, не рассматривается. Внесение каких-либо изменений в конкурсные заявки после истечения срока их подачи не допускается.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Для участия в конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на обучение слушателей на подготовительном отделении вузы подают в электронном формате в уполномоченный орган в области образования конкурсную заявку, включающую следующие документы:
1) заявку высшего учебного заведения по установленной форме согласно приложению 10 к Правилам;
2) анкету высшего учебного заведения по установленной форме согласно приложению 6 к Правилам;
3) предложения на размещение государственного образовательного заказа на обучение слушателей на подготовительном отделении на соответствующий учебный год по установленной форме согласно приложению 11 к Правилам.";
абзац восьмой пункта 44 изложить в следующей редакции:
"Для участия в конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием вузы подают в МИО в электронном формате конкурсную заявку, включающую следующие документы:

1) осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша жоғары оқу орнының өтінімін;
2) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша жоғары оқу орнының сауалнамасын;
3) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша тиісті оқу жылына арналған жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыруға ұсыныстарды қамтитын конкурстық өтінім береді.";
44-тармақтың тоғызыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Конкурстық өтінімге кіретін құжаттар нөмірленеді, ЖОО-ның бірінші басшысы қол қояды және мөрмен куәландырылады және конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген тәртіппен электрондық форматта ұсынылады.";
7-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделеген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Респуликасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі М.М. Дәуленовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 6 мамырдағы
№ 186 бұйрығына қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 7-қосымша
Жоғары оқу орнының ақпараттық картасы ________________________________________________ (жоғары оқу орнының атауы) ________________________________________________ (білім беру бағдарламасы тобының коды, атауы)
п/п
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары туралы жалпы мәліметтер
Мән түрі
1.
Халықаралық және (немесе) ұлттық институционалдық аккредиттеу
Рұқсат беру/жібермеу.
2.
Білім беру порталының болуы
Рұқсат беру/жібермеу.
3.
Халықаралық рейтинг:
-Times higher education
-- QS World University Rankings
-
Позициясы:

1) заявку вуза по установленной форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
2) анкету вуза по установленной форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
3) предложения на размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на соответствующий учебный год по установленной форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.";
абзац девятый пункта 44 изложить в следующей редакции:
"Документы, входящие в конкурсную заявку, пронумеровываются, подписываются первым руководителем вуза и заверяются печатью и представляются в порядке, указанном в объявлении о проведении конкурса в электронном формате.";
приложение 7 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятиях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и
науки Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 6 мая 2020 года № 186
Приложение 7 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку специалистов с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения высших учебных
заведений, а также на
дошкольное воспитание и
обучение
Информационная карта высшего учебного заведения
____________________________________________________
(наименование высшего учебного заведения)
____________________________________________________
(код, наименование групп образовательных программ)
№ п/п
Общие сведения о организаций высшего и (или) послевузовского образования
Тип значений
1.
Международная и (или) национальная институциональная аккредитация
Допуск/недопуск
2.
Наличие образовательного портала
Допуск/недопуск
3.
Международный рейтинг:
-Times higher education
-- QS World University Rankings
-
Позиция:

(100+)=15 ұпай
(200+)=13 балл; (300+) = 11 балл; (400+) = 9 балл; (500+)=7 балл; (700+)=5 балл.
4.
Оқу процесі үшін пайдаланылатын оқу-зертханалық базаны жаңартуға бөлінетін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының бюджетінен бөлінетін қаражаттың үлесі
Әрбір 1% үшін - ЖОО бюджетінен +1 балл.
5.
Білім беру объектілерінің, оның ішінде ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдар үшін санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес меншікті немесе жалға алынған жатақхананың, хостелдің, қонақ үйдің болуы
Әрбір 500 орын үшін - 1 балл;
1000 орын-2 балл.
6.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының болмауы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу порталының мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізілімінде конкурсқа қатысуға құжаттар беру сәтінде
Рұқсат беру/жібермеу.
7.
ЖЖОКБҰ-да ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдар үшін жағдайлардың болуы (кіру жолдары, ақпараттық-навигациялық қолдау құралдары, баспалдақтарды пандустармен немесе көтергіш құрылғылармен қайталау, баспалдақтар мен пандустарды тұтқалармен жабдықтау, есіктер мен баспалдақтарды қарама-қарсы бояумен бояу, мүгедектердің автокөлік құралдарын қою үшін орындар бөлу).
1,2 топтағы мүгедек балалар мен мүгедектерге арналған квота бойынша білім беру гранттарын беру конкурсына қатысуға рұқсат беру / жібермеу.
8.
Білім беру саласындағы уәкілетті орган бекіткен талаптарға сәйкес студенттер мен ПОҚ контингенті туралы өзекті деректер базасымен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының ақпараттық жүйесінің болуы және нақты деректердің ұлттық білім беру деректер базасымен сәйкестігі
рұқсат беру / жібермеу.
I.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларының топтары бойынша жалпы мәліметтер
1.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар даярлау бағыттары бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына арналған лицензияға қосымша (бар/жоқ)
рұқсат беру / жібермеу.
2.
Халықаралық және / немесе Ұлттық мамандандырылған аккредиттеу
Мамандандырылған аккредитацияның болуы +2 балл
3.
"Атамекен" ҰКП рейтингісінде жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының білім беру бағдарламасының позициясы"
Ортадан жоғары-50 балл;
Орташа - 30 ұпай;
Ортадан төмен-10 балл;
4.
Түлектерді жұмысқа орналастыру, білім беру бағдарламасының топтары бойынша жұмысқа орналастырылған бітірушілердің %
80 % - дан астам-3 балл; 70% - 2 балл
60 % - дан артық-1 балл;
50% - дан кем-рұқсат етілмейді
5.
Білім беру бағдарламаларының тізілімінде тіркелген Білім беру бағдарламаларының болуы
рұқсат беру / жібермеу.
6.
Білім беру бағдарламаларының тізілімінде тіркелген ағылшын тіліндегі білім беру бағдарламаларының болуы
1 балл
ІІ.
Педагог қызметкерлердің кадрлық қамтамасыз етілуі және біліктілік деңгейі
1.1.
Штаттық оқытушылардың жалпы саны:
саны, бүтін
ғылым докторлары
саны, бүтін
PhD докторлары
саны, бүтін
ғылым кандидаттары
саны, бүтін
1.2.
/ оның ішінде білім беру бағдарламаларының топтары бойынша)
саны, бүтін
ғылым докторлары
саны, бүтін
PhD докторлары
саны, бүтін
ғылым кандидаттары
саны, бүтін
1.3.

(100+)=15 баллов
(200+)=13 баллов; (300+)=11 баллов; (400+)=9 баллов; (500+)=7 балла; (700+)=5 балла.
4.
Доля средств от бюджета организаций высшего и (или) послевузовского образования выделяемых на обновление учебно-лабораторной базы, используемой для учебного процесса
За каждый 1% - +1 балл от бюджета вуза.
5.
Наличие общежития собственного или арендованного общежития, хостела, гостиницы в соответствии с санитарно-эпидемиологических требований объектов образования, в том числе для лиц, с особыми образовательными потребностями
За каждые 500 мест – 1 балл;
1000 мест – 2 балла.
6.
Отсутствие организаций высшего и (или) послевузовского образования
в Реестре недобросовестных участников госзакупок портала Государственных закупок Республики Казахстан на момент подачи документов на участие в конкурсе
Допуск/недопуск
7.
Наличие в ОВПО условий для лиц, с особыми образовательными потребностями (входных путей, средств информационно-навигационной поддержки, дублирование лестниц пандусами или подъемными устройствами, оборудование лестниц и пандусов поручнями, окрашивание контрастной краской дверей и лестниц, выделение мест для парковки автотранспортных средств инвалидов).
Допуск/недопуск на участие в конкурсе присуждения образовательных грантов по квоте для детей-инвалидов и инвалидов 1,2 групп.
8.
Наличие информационной системы организаций высшего и (или) послевузовского образования с актуальными базами данных о контингенте студентов и ППС в соответствии с требованиями, утвержденными уполномоченным органом в области образования, и соответствие фактических данных с Национальным образовательным базы данных
Допуск/недопуск
I.
Общие сведения по группам образовательных программ высшего и послевузовского образования
1.
Приложение к лицензии на право ведения образовательной деятельности по направлениям подготовки с высшим и послевузовским образованием (есть/нет)
Допуск/недопуск
2.
Международная и/или национальная специализированная аккредитация
Наличие специализированной аккредитации +2 баллов
3.
Позиция образовательной программы организаций высшего и (или) послевузовского образования в рейтинге НПП "Атамекен"
Выше среднего – 50 баллов;
Среднее – 30 баллов;
Ниже среднего - 10 баллов;
4.
Трудоустройство выпускников, % трудоустроенных выпускников по группам образовательной программы
Более 80 % - 3 балла; 70%- 2 балла
более 60 % - 1 балл;
менее 50% - не допуск
5.
Наличие образовательных программ зарегистрированном в реестре образовательных программ
Допуск/недопуск
6.
Наличие образовательных программ на английском языке, зарегистрированном в реестре образовательных программ
1 балл
ІІ.
Кадровое обеспечение и уровень квалификации педагогических работников
1.1.
Общее количество штатных преподавателей:
число, целое
докторов наук
число, целое
докторов PhD
число, целое
кандидатов наук
число, целое
1.2.
/в т.ч. по группам образовательных программ (количество)
число, целое
докторов наук
число, целое
докторов PhD
число, целое
кандидатов наук
число, целое
1.3.

Ағылшын тілін меңгерген бейіндік пәндер бойынша ПОҚ саны: IELTS (АЙЛТС) - 4,5 - тен кем емес; TOEFL PBT - 493 - тен кем емес; TOEFL ITP - 150 - ден кем емес; TOEFL CBT - 166-ден кем емес; TOEFL IBT-58-ден кем емес); CEFR-В1; APTIS-38-ден кем емес.
5 ПОҚ - 1 балл
2.
Бір академиялық кезеңнен кем емес мерзімге келісім-шарт бойынша ЖОО-да жұмыс істейтін шетелдік оқытушылардың саны
1 ПОҚ - 0,3 балла
3.
жалпы ЖОО бойынша ПОҚ дәрежелілігі %
10 % -1 балл
4.
білім беру бағдарламасы бойынша ПОҚ дәрежелілігі %
10 % -1 балл
III.
ПОҚ ғылыми-зерттеу қызметі
1.
Гранттық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру негізінде іргелі зерттеулер/қолданбалы зерттеулер бойынша орындалатын ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламалар/ жобалар саны
Әрбір бағдарлама (жоба) үшін-1 балл
2.
ПОҚ орындаған ғылыми-зерттеу жұмыстарының жалпы көлемі (теңгемен)
50 млн.теңгеден кем - 0,5 балл;
50 млн.теңгеден астам. - 1 балл;
100 млн.теңгеден астам - 2 балл;
300 млн.теңгеден астам. - 3 балл;
100 млн.теңгеден астам - 4 балл;
1000 млн.теңгеден астам - 5 балл;
50 000 млн.теңгеден астам - 10 балл.
3.
ПОҚ орындаған халықаралық ғылыми-зерттеу жұмыстарының жалпы көлемі (теңгемен)
50 млн.теңгеден кем - 0,5 балл;
50 млн.теңгеден астам. - 1 балл;
100 млн.теңгеден астам - 3 балл;
150 млн теңгеден астам. - 3,5 балл;
300 млн.теңгеден астам. - 5 балл;
3.1
/ оның ішінде 1 штаттық оқытушыға (теңгемен)
саны
4.
ПОҚ ғылыми жарияланымдарының саны:
- Clarivate Analytics деректер базасына белгілі бір тоқсандарға (Q1-Q4) енгізілген шетелдік рейтингтік журналдарда немесе Scopus деректер базасындағы citescore бойынша процентиль көрсеткіші
Q1-Q2 журналдарында 10 мақала және / немесе citescore бойынша процентильден 90-5 баллдан жоғары
Q3-Q4 журналдарында 10 мақала және / немесе citescore бойынша пайыз 50-2 баллдан жоғары
Citescore бойынша пайыздық журналдарда 10 мақала 35 - 1 баллдан жоғары
IV.
Корпоративтік серіктестік және халықаралық қызмет
1.
QS ТОП 700+рейтингіне кіретін жоғары оқу орындарымен бірлескен (қос дипломды) білім беру бағдарламаларының саны
1 бағдарлама - 1 балл
2.
Шетелдік білім беру ұйымдарымен бірлескен қаржыландырылатын зерттеу жобаларының саны
1 бағдарлама - 1 балл
Жоғарыда келтірілген ақпараттың шынайылығын растаймын.
Ұйымның басшысы ________________________
(қолы, Т. А. Ә.)
Толтырылған күні
М.О.

Количество ППС по профильным дисциплинам, владеющих английским языком с уровнем: IELTS (АЙЛТС) – не менее 4,5; TOEFL PBT – не менее 493; TOEFL ITP – не менее 150 баллов; TOEFL CBT – не менее 166 баллов; TOEFL IBT – не менее 58); CEFR – В1; APTIS – не менее 38.
5 ППС – 1 балл
2.
Количество иностранных преподавателей, работающих в вузе по контракту на срок не менее одного академического периода
1 ппс – 0,3 балла
3.
% остепененности ППС по вузу в целом
10 % -1 балл
4.
% остепененности ППС по образовательной программе
10 % -1 балл
III.
Научно-исследовательская деятельность ППС
1.
Количество выполняемых научных и научно-технических программ/проектов по фундаментальным исследованиям/ прикладным исследованиям на основе грантового и программно-целевого финансирования
За каждую программу (проект) - 1 балл
2.
Общий объем научно-исследовательских работ, выполненных ППС (в тенге)
Менее 50 млн.тг. – 0,5 баллов;
более 50 млн.тг. – 1 балл;
более 100 млн.тг. – 2 балла;
более 300 млн.тг. – 3 балла;
более 100 млн.тг. – 4 балла;
более 1000 млн.тг. – 5 баллов;
более 50 000 млн.тг. - 10 баллов.
3.
Общий объем международных научно-исследовательских работ, выполненных ППС (в тенге)
Менее 50 млн.тг. – 0,5 баллов;
более 50 млн.тг. – 1 балл;
более 100 млн.тг. – 3 балла;
более 150 млн тг. – 3,5 баллов;
более 300 млн.тг. – 5 баллов;
3.1
/в т.ч. на 1 штатного преподавателя (в тенге)
число
4.
Количество научных публикаций ППС:
- в зарубежных рейтинговых журналах, включенных в определенные квартили (Q1-Q4) в базы данных Clarivate Analytics или показатель процентиль по CiteScore в базе данных Scopus
10 статей в журналах Q1-Q2 и/или процентилем по CiteScore выше 90 – 5 баллов
10 статей в журналах Q3-Q4 и/или процентилем по CiteScore выше 50 – 2 балла
10 статей в журналах с процентилем по CiteScore выше 35 – 1 балл
IV.
Корпоративное партнерство и международная деятельность
1.
Количество совместных (двудипломных) образовательных программ с вузами входящих в рейтинге QS ТОП 700+
1 программа – 1 балл
2.
Количество совместных финансируемых исследовательских проектов с зарубежными организациями образования
1 программа – 1 балл
Достоверность вышеприведенной информации подтверждаю.
Руководитель организации __________________________
(подпись, Ф.И.О.) Дата заполнения М.П.