"Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 3 мамырдағы № 125 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 11 мамырдағы № 118 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 мамырда № 20616 болып тіркелді
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және "Кинематография туралы" 2019 жылғы 3 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 3 мамырдағы № 125 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18639 болып тіркелген, 2019 жылғы 15 мамырда Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет және өнер істері департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланған күннен кейін екі жұмыс күні ішінде осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықта көзделген іс-шара орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнер кәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2020 жылғы 11 мамырдағы
№ 118 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2019 жылғы 3 мамырдағы
№ 125 бұйрығымен
бекітілген
Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Кинематография туралы" 2019 жылғы 3 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 6) тармақшасына сәйкес әзірленген және фильмге прокаттау куәлігін беру тәртібін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) айқындайды.

О внесении изменения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 мая 2019 года № 125 "Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 мая 2020 года № 118. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2020 года № 20616
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и подпунктом 6) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 3 января 2019 года "О кинематографии" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 мая 2019 года №125 "Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18639, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 15 мая 2019 года) следующее изменение:
Правила выдачи прокатного удостоверения на фильм, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по делам культуры и искусства Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение двух рабочих дней после его официального опубликования размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 11 мая 2020 года № 118
Утверждены приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 3 мая 2019 года № 125
Правила выдачи прокатного удостоверения на фильм
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи прокатного удостоверения на фильм (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 6) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 3 января 2019 года "О кинематографии" и определяют порядок выдачи прокатного удостоверения на фильм (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
3. Фильмнің прокаттау куәлігі (бұдан әрі - прокаттау куәлігі) - фильм туралы техникалық мәліметтер, фильмнің жасаушылары, жас санаты мен жанры туралы ақпарат көрсетілетін жеке немесе заңды тұлғаның Қазақстан Республикасының аумағында фильмді тарату құқығын куәландыратын белгіленген үлгідегі құжат.
2-тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталдары арқылы (бұдан әрі - Портал) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда прокаттау куәлігін алу үшін өтінішпен (бұдан әрі - өтініш) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Фильмге прокаттау куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында (бұдан әрі - Стандарт) көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Стандартта мазмұндалған.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оларды жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беруді келесі жұмыс күні жүзеге асырады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті тіркеген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден - "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері құжаттарды тіркеген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде кинематография саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және оны өтініш берушіге Порталдағы жеке кабинетіне жібереді.

2. Государственная услуга оказывается Министерством культуры и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
3. Прокатное удостоверение на фильм (далее – прокатное удостоверение) – документ установленного образца, удостоверяющий право физического или юридического лица на распространение фильма на территории Республики Казахстан, в котором указываются технические сведения о фильме, информация о создателях, возрастной категории и жанре фильма.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов (далее – заявление), указанных в пункте 8 стандарта государственной услуги "Выдача прокатного удостоверения на фильм" согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Стандарт) через веб-порталы "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – Портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте.
5. Канцелярия услугодателя в день поступления заявления осуществляет прием, регистрацию и передает его на исполнение ответственному структурному подразделению.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
7. При представлении услугополучателем неполного пакета документов, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления готовит мотивированный отказ дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя уполномоченного органа в сфере кинематографии (далее – уполномоченный орган) и направляет заявителю в личный кабинет Портала.

8. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген құжаттарды тіркеу күннен бастап, құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті тіркеген кезден бастап 6 (алты) жұмыс күні ішінде құжаттарды қарастырады және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастырады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің қалыптастырылған жобасын жауапты орындаушы 1 (бір) жұмыс күні ішінде басшылыққа бұрыштама қоюға (қол қоюға) жолдайды.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер Стандарттың 9-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
11. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес қамтамасыз етеді.
12. Егер уәкілетті орган белгіленген мерзімде прокаттау куәлігін бермеген не прокаттау куәлігін беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, оларды беру мерзімі өткен күннен бастап прокаттау куәлігі берілді деп есептеледі.
Уәкілетті орган прокаттау куәлігін беру мерзімі өткен сәттен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей тиісті прокаттау куәлігін береді.
Телеарналарда фильмдердің прокатталуы және көрсетілуі Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
13. Бұрын прокаттау куәлігін беру үшін негіз болған фильм туралы ақпараттың дұрыс еместігі және (немесе) бұрмалануы анықталған жағдайда, уәкілетті орган прокаттау куәлігінің қолданылуын тоқтата тұрады.
Прокаттау куәлігінің қолданылуы прокаттау куәлігінің қолданылуын тоқтата тұруға әкеп соққан себептерді жою үшін қажетті мерзімге, бірақ күнтізбелік алпыс күннен аспайтын мерзімге тоқтатыла тұрады.
Прокаттау куәлігінің қолданылуын тоқтата тұру туралы шешім оны берген тұлғаның не оны алмастыратын тұлғаның бұйрығымен ресімделеді және уәкілетті орган мән-жайларды анықтаған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде ресімделеді және прокаттау куәлігін алған жеке немесе заңды тұлғаны қабылданған шешім туралы хабардар еткен күннен бастап күшіне енеді.
Прокаттау куәлігінің қолданылуы прокаттау куәлігін алған жеке немесе заңды тұлғаның прокаттау куәлігінің қолданылуын бұрын тоқтата тұруға әкеп соққан мән-жайларды жою туралы жазбаша өтініші тіркелген сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде прокаттау куәлігінің қолданылуын тоқтата тұрған тұлғаның не оны алмастыратын тұлғаның бұйрығымен қайта жаңартылады.
Прокаттау куәлігін тоқтата тұру үшін бұрын негіз болған мән-жайлар жойылмаған жағдайда, дау туындаған кезде уәкілетті орган прокаттау куәлігін сот тәртібімен қайтарып алады.

8. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 6 (шести) рабочих дней со дня регистрации заявления рассматривает представленные документы и формирует проект результата оказания государственной услуги по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
9. Сформированный проект результата оказания государственной услуги сотрудник структурного подразделения услугодателя направляет на визирование (подписание) руководству в течение 1 (одного) рабочего дня.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, указаны в пункте 9 Стандарта.
10. Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
12. В случаях, если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал прокатное удостоверение либо не представил мотивированный отказ в выдаче прокатного удостоверения, то с даты истечения сроков их выдачи прокатное удостоверение считается выданным.
Уполномоченный орган не позднее двух рабочих дней с момента истечения срока выдачи прокатного удостоверения выдает соответствующее прокатное удостоверение.
Прокат и показ фильмов на телеканалах осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о телерадиовещании.
13. В случае установления недостоверности и (или) искаженности информации о фильме, ранее послужившей основанием для выдачи прокатного удостоверения, уполномоченный орган приостанавливает действие прокатного удостоверения.
Действие прокатного удостоверения приостанавливается на срок, необходимый для устранения причин, повлекших приостановление действия прокатного удостоверения, но не более чем на шестьдесят календарных дней.
Решение о приостановлении действия прокатного удостоверения оформляется приказом лица, выдавшего его, либо лица, его замещающего, и в течение трех рабочих дней с момента выявления обстоятельств уполномоченным органом и вступает в силу со дня уведомления физического или юридического лица, получившего прокатное удостоверение, о принятом решении.
Действие прокатного удостоверения возобновляется приказом лица, приостановившим действие прокатного удостоверения, либо лица, его замещающего, в течение трех рабочих дней с момента регистрации письменного заявления физического или юридического лица, получившего прокатное удостоверение, об устранении обстоятельств, повлекших ранее приостановление действия прокатного удостоверения.
В случае не устранения обстоятельств, ранее послуживших основанием для приостановления прокатного удостоверения, при возникновении спора уполномоченный орган отзывает прокатное удостоверение в судебном порядке.

3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, іс-әрекеттеріне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, уәкілетті органға көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Фильмге прокаттау куәлігін
беру қағидаларына
1-қосымша
нысан
___________________________
(фильмге прокаттау куәлігін
беретін органның толық атауы,
орган басшысының тегі, аты,
жөні (бар болған жағдайда)
кімнен
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
заңды тұлға басшысының тегі,
аты, жөні немесе жеке тұлғаның
тегі, аты, жөні
(бар болған жағдайда)
Өтініш
Сізден ____________________ фильміне прокаттау куәлігін беруді сұраймын.
(фильмнің атауы)
БСН/ЖСН: (автоматты түрде) ______________________________________________________
Мекен жайы
Пошталық индексі: _______________________________________________________________
Ел/облыс/аудан/елді мекен: ________________________________________________________
Көше атауы: _____________________________________________________________________
Үй/ғимарат нөмірі: _______________________________________________________________
Үй индексі: ______________________________________________________________________
Пәтердің/кеңсенің нөмірі: _________________________________________________________
Телефон нөмірлері: _______________________________________________________________
Электрондық мекен-жайы (e-maіl): __________________________________________________
Фильм туралы мәлімет
Фильмнің атауы: _________________________________________________________________
Өндіруші ел:
________________________________________________________________________________
Өндіруші студия:
________________________________________________________________________________
Шығарылған жылы: ______________________________________________________________
Фильм пішімі:
________________________________________________________________________________
Фильмнің хронометражы: _________________________________________________________
Сценарий авторы (лар): ___________________________________________________________
Қоюшы режиссер (лар): ___________________________________________________________
Қоюшы оператор(лар): ____________________________________________________________
Қоюшы суретші (лар): ____________________________________________________________
Музыкалық шығарманың авторы: ___________________________________________________
Продюсер(лар):
________________________________________________________________________________
Фильм серияларының саны:________________________________________________________
Фильмнің жанры: ________________________________________________________________
Фильм тілі:
________________________________________________________________________________
Дубляж немесе субтитр, не кадр сыртындағы аударманың болуы
(прокатталуы шектеулі фильмдерді, прокатталуы және көрсетілуі телеарналарда жүзеге
асырылатын фильмдерді қоспағанда): ___________
Фильмнің түрі: ___________________________________________________________________
Фильмді пайдалану құқығы _____________ аумағында ______________ тиесілі
Фильмді пайдалану құқығының санаты: _______________________________
Фильмді пайдалану құқықтарының қолданылу мерзімі: __________ дейін: ________
Жас санаты белгісі:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(заңды тұлға үшін - бизнес-сәйкестендіру нөмірі; жеке тұлға үшін-жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын,
"Фильмге прокаттау куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Фильмге прокаттау
куәлігін беру қағидаларына
2-қосымша
"Фильмге прокаттау куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталдары www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
14. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги может быть подана на имя руководителя услугодателя в уполномоченный орган, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
выдачи прокатного
удостоверения на фильм
форма
__________________________
(полное наименование органа,
выдающего прокатное
удостоверение на фильм,
фамилия, имя, отчество
(в случае наличия)
руководителя органа)
от _________________________
(полное наименование
юридического лица, фамилия,
имя, отчество (в случае наличия)
руководителя юридического
лица или фамилия,
имя, отчество (в случае наличия)
физического лица)
Заявление
Прошу Вас выдать прокатное удостоверение на фильм:
__________________________________________________________________________
(название фильма)
БИН/ИИН: (автоматически) _________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Почтовый индекс: __________________________________________________________
Страна/область/район/населенный пункт: ______________________________________
Название улицы: ___________________________________________________________
Номер дома/здания: ________________________________________________________
Индекс дома: ______________________________________________________________
Номер телефона: ___________________________________________________________
Электронный адрес (e-mail): _________________________________________________
Сведения о фильме
Наименование фильма: _____________________________________________________
Страна-производитель: ______________________________________________________
Студия-производитель: _____________________________________________________
Год производства: __________________________________________________________
Формат фильма: ___________________________________________________________
Хронометраж фильма: ______________________________________________________
Автор (ы) сценария: ________________________________________________________
Режиссер (ы)-постановщик(и): _______________________________________________
Оператор (ы)-постановщик(и): _______________________________________________
Художник (и)-постановщик(и): _______________________________________________
Автор (ы) музыкального произведения: ________________________________________
Продюсер (ы): _____________________________________________________________
Количество серий фильма: ___________________________________________________
Жанр фильма: _____________________________________________________________
Язык фильма: _____________________________________________________________
Наличие дубляжа либо субтитров, либо закадрового перевода (за исключением фильмов
ограниченного проката и фильмов, прокат и показ которых
осуществляются на телеканалах):_________________________________
Вид фильма:_______________________________________________________________
Права на фильм на территории ________________
принадлежат: ____________________
Категория прав использования фильма: ________________________________________
Срок действия прав использования фильма от: ____________до: __________________
Знак возрастной категории: __________________________________________________
__________________________________________________________________________
(бизнес идентификационный номер – для юридического лица; индивидуальный
идентификационный номер – для физического лица)
Согласен на использование сведений, предусмотренных стандартом государственной
услуги "Выдача прокатного удостоверения на фильм", составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение 2 к Правилам
выдачи прокатного
удостоверения на фильм
Стандарт государственной услуги "Выдача прокатного удостоверения на фильм"
1.
Наименование услугодателя
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
2.
Способы предоставления государственной услуги
веб-порталы "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz
3.
Срок оказания государственной услуги

7 (жеті) жұмыс күні, ұсынылған құжаттардың толық болмауы және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда 2 (екі) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны
Электрондық түрінде
5.
Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 1 сәуірдегі № 82 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18473 болып тіркелген) нысан бойынша фильмге прокаттау куәлігі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оларды алу тәсілдері
Тегін
7.
Жұмыс кестесі

7 (семь) рабочих дней, в случае представления неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия 2 (два) рабочих дня
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная
5.
Результат оказания государственной услуги
Прокатное удостоверение на фильм по форме, утвержденной приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 апреля 2019 года № 82 "Об утверждении формы прокатного удостоверения на фильм" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18473) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы

1) Көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жердің мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.mсs.​gov.​kz интернет-ресурсында, www.​eli​cens​e.​kz порталында орналастырылған
8.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы (не уәкілетті өкіл) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының фильмге немесе оны пайдалануға құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (шет тіліндегі құжаттарға қазақ және (немесе) орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса беріледі);
3) жас санатын анықтау үшін бар барлық көріністерді сипаттай отырып, фильмнің мазмұны туралы ақпаратты қамтитын фильмнің аннотациясы;
4) Қазақстан Республикасында шығарылған фильмдерде пайдаланылатын туындылар туралы мәліметтер.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден - "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
9.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының анық емес (және) немесе бұрмаланған ақпарат беруі;
2) көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттар мен материалдарды ұсынбауы;
3) фильмнің мазмұны Республиканың конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, тұтастығын бұзуды, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, әлеуметтік, нәсілдік, ұлттық, діни, тектік-топтық және рулық араздықты қоздыруды, қатыгездік пен зорлық-зомбылыққа табынуды, сондай-ақ порнографияны насихаттауға немесе үгіттеуге бағытталуы;

1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе услугодателя: www.mсs.gov.kz;
портале – www.elicense.kz
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП заявителя согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронные копии документов, подтверждающих право заявителя на фильм или его использование (к документам на иностранном языке прилагаютфся нотариально засвидетельствованные копии на казахском и (или) русском языках);
3) аннотация фильма, содержащая информацию о фильме, с описанием всех имеющихся сцен для определения возрастной категории;
4) сведения о произведениях, используемых в фильмах, произведенных в Республике Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем – через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) предоставление услугополучателем недостоверной (и) или искаженной информации;
2) непредставление услугополучателем документов и материалов, указанных в пункте 8 настоящего стандарта государственной услуги;
3) в случае, если содержание фильма направлено на пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики, подрыва безопасности государства, разжигания социальной, расовой, национальной, религиозной, сословной и родовой розни, культа жестокости и насилия, а также порнографии;

4) прокатталуы шектеулі фильмдерді қоспағанда, қазақ тілінде жасалмаған фильмге дубляж жасалмаған не субтитрленбеген не қазақ тіліне кадр сыртындағы аудармамен қамтамасыз етілмеуі;
5) прокатталуы шектеулі фильмдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасында шығарылған фильмде қазақ тілімен қатар басқа да тілдер қолданылған жағдайда, оны прокаттауды және көрсетуді жүзеге асыру кезінде басқа тілдердегі мәтін қазақ тілінде субтитрмен не кадр сыртындағы аудармамен қамтамасыз етілмеуі.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі жөніндегі ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.​mcs.​gov.​kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген.
Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Фильмге прокаттау
куәлігін беру Қағидаларына
3-қосымша
нысан
Фильмге прокаттау куәлігі
Фильмнің атауы:
__________________________________________________________________________
Өндіруші ел:
__________________________________________________________________________
Өндіруші cтудия:
__________________________________________________________________________
Өндіріс жылы:
__________________________________________________________________________
Фильмнің форматы:
__________________________________________________________________________
Фильмнің хронометражы:
__________________________________________________________________________
Сценарий авторы (лары) :
__________________________________________________________________________
Қоюшы режиссер (лер):
__________________________________________________________________________
Қоюшы оператор(лар):
__________________________________________________________________________
Қоюшы суретші (лер):
__________________________________________________________________________
Музыкалық шығарманың авторы (лары):
__________________________________________________________________________
Продюсер (лер):
__________________________________________________________________________
Фильм серияларының саны:
__________________________________________________________________________
Фильмнің жанры:
__________________________________________________________________________
Фильм тілі:
__________________________________________________________________________
Дубляж немесе субтитр, не кадр сыртындағы аударманың болуы
(прокатталуы шектеулі фильмдерді, прокатталуы және көрсетілуі телеарналарда жүзеге
асырылатын фильмдерді қоспағанда):
__________________________________________________________________________
Түрі:
__________________________________________________________________________
Фильмге құқық ________________ тиесілі:
__________________________________________________________________________
Фильмді пайдалану құқығының санаты:
________________________________________
Фильмді пайдалану құқықтарының қолданылу мерзімі: _________ бастап, дейін:______
Жас санаты
белгісі:____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(уәкілетті тұлғаның тегі және аты-жөні)
Уәкілетті тұлғаның электрондық қолы
__________________________________________________________________________

4) в случае, если фильм не на казахском языке не дублирован либо не субтитрирован, либо не обеспечен закадровым переводом на казахский язык, за исключением фильмов ограниченного проката;
5) в случае, если в фильме, произведенном в Республике Казахстан, другие языки, применяемые вместе с каза хским языком, не субтитрированы либо не обеспечены закадровым переводом на казахский язык, за исключением фильмов ограниченного проката.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: www.mсs.gov.kz, в разделе "Государственные услуги".
Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777
Приложение 3 к Правилам
выдачи прокатного
удостоверения на фильм
форма
Прокатное удостоверение на фильм
Наименование фильма:______________________________________________________
Страна-производитель:______________________________________________________
Студия-производитель:______________________________________________________
Год производства:__________________________________________________________
Формат фильма:____________________________________________________________
Хронометраж фильма:_______________________________________________________
Автор (ы) сценария: ________________________________________________________
Режиссер (ы)-постановщик(и): _______________________________________________
Оператор (ы)-постановщик(и):________________________________________________
Художник (и)-постановщик(и):_______________________________________________
Автор (ы) музыкального произведения:________________________________________
Продюсер (ы):_____________________________________________________________
Количество серий фильма:___________________________________________________
Жанр фильма:______________________________________________________________
Язык фильма:______________________________________________________________
Наличие дубляжа либо субтитров, либо закадрового перевода (за исключением фильмов
ограниченного проката и фильмов, прокат и показ которых осуществляются на
телеканалах):______________________________________________________________
Вид:______________________________________________________________________
Права на фильм на территории _______________
принадлежат:______________________________________________________________
Категория прав использования фильма:________________________________________
Срок действия прав использования фильма от:____________ до:___________________
Знак возрастной категории:__________________________________________________
________________________________________
(фамилия и инициалы уполномоченного лица)
Электронная подпись уполномоченного лица
__________________________________________________________________________