Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының 2020 жылғы 15 мамырдағы № 10-4-28 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 мамырда № 20659 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Үкімет Аппараты Басшысының 2023 жылғы 17 наурыздағы № 10-4-37 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Үкімет Аппараты Басшысының 17.03.2023 № 10-4-37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын қорғаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 7 қарашадағы № 579 Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес көлік құралдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес телефон байланысымен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес кеңсе және тұрмыстық жиһазбен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес қызметкерлер мен жұмыскерлерді орналастыруға арналған алаңдармен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес тұрмыстық, есептеу және ұйымдастыру техникасымен, байланыс құралдарымен және жабдықпен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес мүлікпен, қару-жарақпен, оқ-дәрілермен және әскери-оқу құралдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелері үшін табиғи стандарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 25-1-4 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының орынбасары А.С. Жәкеновке жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ҚР Премьер-Министр
Кеңсесінің басшысы Г. Койшыбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Кеңсесі Басшысының
2020 жылғы 15 мамыры
№ 10-4-28 бұйрығына
1-қосымша
Көлік құралдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары
Мемлекеттік мекеменің атауы
Функционалдық тағайындауы
Қалалар бойынша автомобильдер саны
1 автомобильдің айына жүрісі (километр)
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі" Республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – РММ)
Жедел жұмыс үшін арнайы автокөлік
Нұр-Сұлтан
13

Об утверждении натуральных норм республиканского государственного учреждения "Государственная фельдъегерская служба Республики Казахстан" Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Приказ Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 10-4-28. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2020 года № 20659. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 10-4-37.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Руководителя Аппарата Правительства РК от 17.03.2023 № 10-4-37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Указом Президента Республики Казахстан от 07 ноября 2017 года № 579 "О некоторых вопросах защиты государственных секретов Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) натуральные нормы обеспечения транспортными средствами согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) натуральные нормы обеспечения телефонной связью согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) натуральные нормы обеспечения офисной и бытовой мебелью согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) натуральные нормы обеспечения площадями для размещения сотрудников и работников согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) натуральные нормы обеспечения бытовой, вычислительной и организационной техникой, средствами связи и оборудованием согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) натуральные нормы обеспечения имуществом, вооружением, боеприпасами и военно-учебными пособиями согласно приложению 6 дсп к настоящему приказу.
2. Отменить Приказ Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 25-1-4 "Об утверждении натуральных норм по подведомственным государственным учреждениям Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан".
3. Отделу контроля и документационного обеспечения Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан Жакенова А.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Руководитель Канцелярии
Премьер-Министра РК
Г. Койшыбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Руководителя Канцелярии
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 мая 2020 года № 10-4-28
Натуральные нормы обеспечения транспортными средствами
Наименование государственного учреждения
Функцио-нальное назначение
Количество автомобилей по городам
Пробег 1 автомобиля в месяц (километр)
Республиканское государственное учреждение (далее - РГУ) "Государственная фельдъегерская служба Республики Казахстан" Канцелярии Премьер – Министра Республики Казахстан
Специальный автотранспорт, для оперативной работы
Нур-Султан
13

Негізгі құралдарды пайдалану мерзімі Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 бұйрығымен бекітілген. Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есеп жүргізу ережелеріне 1-қосымшаға сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізімінде № 6443 болып тіркелген).
1 – "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің орталық аппараты үшін;
2 – "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің Алматы қаласындағы бөлімшесі үшін.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Кеңсесі Басшысының
2020 жылғы 15 мамыры
№ 10-4-28 бұйрығына
4-қосымша
Қызметкерлер мен жұмыскерлерді орналастыруға арналған алаңдармен қамтамасыз етудің заттай нормалары
Р/с №
Үй-жайдың атауы
Өлшем бірлігі
Үй-жайдың ауданы
1
2
3
4
1*
Басшының кабинеті
шаршы метр (бұдан әрі – ш.м)

Срок эксплуатации основных средств согласно Приложения 1 к Правилам ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6443).
1 - для центрального аппарата Республиканского государственного учреждения "Государственная фельдъегерская служба Республики Казахстан";
2 - для подразделения в городе Алматы Республиканского государственного учреждения "Государственная фельдъегерская служба Республики Казахстан".
________________________________
Приложение 4 к приказу
Руководителя Канцелярии
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 мая 2020 года № 10-4-28
Натуральные нормы обеспечения площадями для размещения сотрудников и работников
№ п/п
Наименование помещения
Единица измерения
Площадь помещения
1
2
3
4
1*
Кабинет руководителя
квадратный метр (далее – кв.м.)

31,7
Басшының демалыс бөлмесі
ш.м
16,5
Басшының қабылдау бөлмесі
ш.м
17,2
2*
Басшы орынбасарының кабинеті
ш.м
29,2
Басшы орынбасарының қабылдау бөлмесі
ш.м
14,8
3*
Басқарма бастығының және оның орынбасарларының кабинеті
ш.м
28,1
4*
Қызметкердің кабинеті (1 қызметкерге)
ш.м
7,5
5*
Мамандандырылған үй-жайлар: (экспедиция - арнайы жөнелтімдер мен хат-хабарларды алу, өңдеу, сақтау және беру бөлмесі)
ш.м
171,9
6*
Мамандандырылған үй-жайлар: (кезекші бөлім, арттехқару-жарақ пен оқ-дәрілерді сақтау, қабылдау-беру бөлмесі)
ш.м
82,7
7*
Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі бөлімшеге арналған үй-жай
ш.м
25,0
8*
Жалпы үй-жайлар (кеңестер залы, сабақ бөлмесі, іссапармен барған қызметкерлердің демалыс бөлмесі, архив, музей, серверлік, қойма жабдықтары, автомобильдік және өзге де мүкәммал, кеңсе және шаруашылық керек-жарақтар және басқалар)
ш.м
жиыннан 30 %
9*
Қосалқы үй-жайлар (дәліздер, желдету камералары, дәретханалар, жеке гигиенаға арналған үй-жайлар және басқалар)
ш.м
жиыннан 25 %
Р/с №
Үй-жайдың атауы
Өлшем бірлігі
Үй-жайдың ауданы
1
2
3
4
10**
Басқарма бастығының кабинеті
ш.м
25,0
11**
Басқарма бастығы орынбасарының кабинеті
ш.м
20,0
12**
Қызметкердің кабинеті (1 қызметкерге)
ш.м
7,5
13**
Мамандандырылған үй-жайлар: (экспедиция - арнайы жөнелтімдер мен хат-хабарларды алу, өңдеу, сақтау және беру бөлмесі)
ш.м
75,1
14**
Мамандандырылған үй-жайлар: (кезекші бөлім, арттехқару-жарақ пен оқ-дәрілерді сақтау, қабылдау-беру бөлмесі)
ш.м
57,3
15**
Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі бөлімшеге арналған үй-жай
ш.м
20,0
16**
Жалпы үй-жайлар (кеңестер залы, сабақ бөлмесі, іссапармен барған қызметкерлердің демалыс бөлмесі, архив, музей, серверлік, қойма жабдықтары, автомобильдік және өзге де мүкәммал, кеңсе және шаруашылық керек-жарақтар және басқалар)
ш.м
жиыннан
25 %
17**
Қосалқы үй-жайлар (дәліздер, желдету камералары, дәретханалар, жеке гигиенаға арналған үй-жайлар және басқалар)
ш.м
жиыннан
20 %
18***
Басқарма бастығының кабинеті
ш.м
20,0
19***
Басқарма бастығы орынбасарының кабинеті
ш.м

31,7
Комната отдыха руководителя
кв.м
16,5
Приемная руководителя
кв.м
17,2
2*
Кабинет заместителя руководителя
кв.м
29,2
Приемная заместителя руководителя
кв.м
14,8
3*
Кабинет начальника управления и его заместителей
кв.м
28,1
4*
Кабинет сотрудника (на 1 сотрудника)
кв.м
7,5
5*
Специализированные помещения: (экспедиция - комната получения, обработки, хранения и выдачи специальных отправлений и корреспонденции)
кв.м
171,9
6*
Специализированные помещения: (дежурная часть, комната хранения, приема-выдачи арттехвооружения и боеприпасов)
кв.м
82,7
7*
Помещение для подразделения по защите государственных секретов
кв.м.
25,0
8*
Общие помещения (зал-совещаний, комната занятий, комната отдыха командировочных сотрудников, архив, музей, серверные, кладовые оборудования, автомобильного и прочего инвентаря, канцелярских и хозяйственных принадлежностей и другие)
кв.м
30 % от итого
9*
Вспомогательные помещения (коридоры, вентиляционные камеры, туалеты, помещения для личной гигиены и другие)
кв.м
25 % от итого
№ п/п
Наименование помещения
Единица измерения
Площадь помещения
1
2
3
4
10**
Кабинет начальника управления
кв.м
25,0
11**
Кабинет заместителя начальника управления
кв.м
20,0
12**
Кабинет сотрудника (на 1 сотрудника)
кв.м
7,5
13**
Специализированные помещения: (экспедиция - комната получения, обработки, хранения и выдачи специальных отправлений и корреспонденции)
кв.м
75,1
14**
Специализированные помещения: (дежурная часть, комната хранения, приема-выдачи арттехвооружения и боеприпасов)
кв.м
57,3
15**
Помещение для подразделения по защите государственных секретов
кв.м.
20,0
16**
Общие помещения (зал-совещаний, комната занятий, комната отдыха командировочных сотрудников, архив, серверные, кладовые оборудования, автомобильного и прочего инвентаря, канцелярских и хозяйственных принадлежностей и другие)
кв.м
25 % от итого
17**
Вспомогательные помещения (коридоры, вентиляционные камеры, туалеты, помещения для личной гигиены и другие)
кв.м
20 % от итого
18***
Кабинет начальника управления
кв.м
20,0
19***
Кабинет заместителя начальника управления
кв.м