"Өкімдердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 145 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 487 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 мамырда № 20703 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өкімдердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 145 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімде № 16533 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 19 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 118-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 125-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабына, "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2019 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына және "Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есебіне жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1116 Қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің), кедендік төлемдер мен салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеушінің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес әлеуметтік төлемдерді төлейтін агенттің (әлеуметтік төлемдерді төлеушінің) банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органы өкімдердің нысандары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, агенттің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органы өкімдерінің нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 145 "Об утверждении форм распоряжений"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 487. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2020 года № 20703
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 145 "Об утверждении форм распоряжений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16533, опубликован 19 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 118 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 3 статьи 125 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", статьей 28 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании", статьей 17 Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года "Об обязательном социальном страховании" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1116 "Об утверждении Правил и сроков исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взысканий по ним" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые формы распоряжений:
1) органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по банковским счетам налогоплательщика (налогового агента), плательщика таможенных платежей и налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по банковским счетам агента по уплате социальных платежей (плательщика социальных платежей) согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
форму распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по банковским счетам агента, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары -
Қаржы министрі
А. Смаилов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қаржы министрінің
2020 жылғы 15 мамырдағы
№ 487 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 145 бұйрығына
2- қосымша
Мемлекеттік кірістер органының әлеуметтік төлемдерді төлейтін агенттің (әлеуметтік төлемдерді төлеушінің) банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімі
20 __ жылғы "___" ____________
№ _______
(жазба күні)
________________________________________________________________________________
(екінші деңгейдегі банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
________________________________________________________________________________
асыратын ұйымның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН), орналасқан орны)
______________________________________________________________________ ұсынылды.
Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы
21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабына, "Міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасы
Заңының 31-бабына, "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2019 жылғы
26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына және "Міндетті зейнетақы
жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есебіне жазу) және
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару тәртібі мен мерзімдерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1116 қаулысына сәйкес,
міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек
сомасы туралы 20__ жылғы "___" _________ № ______ хабарламаның, аударымдар және
(немесе) жарналар бойынша берешек сомасы туралы 20__ жылғы "___" _________ № ______
хабарламаның, әлеуметтік аударымдар бойынша берешек сомасы туралы 20__ жылғы "___"
_________ № ______ хабарламаның орындалмауына байланысты
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы,
________________________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы
25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексі) 118-бабының
2-тармағында көзделген операцияларды және ақшаны алып қою жағдайларын қоспағанда,
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның, оның құрылымдық бөлімшесінің толық атауы немесе дара кәсіпкердің,
жеке практикамен айналысатын адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),
________________________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН немесе БСН),
орналасқан орны)
________________________________________________________________________________
банк шоттары (корреспонденттік шоттарды қоспағанда) бойынша
________________________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру коды)
барлық шығыс операциялары тоқтатыла тұрсын.
Мөр орны _________________________________________________________________
(мемлекеттік орган басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Осы өкім 20___жылғы "__" ________ табыс етілді.

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2020 года
№ 487
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 145
форма
Распоряжение органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по банковским счетам агента по уплате социальных платежей (плательщика социальных платежей)
"___" ___________ 20__ года
№ __________
(дата выписки)
Предъявлено в
_______________________________________________________________
(наименование банка второго уровня или организации, осуществляющей отдельные виды _______________________________________________________________
банковских операций, бизнес-идентификационный номер (БИН), место нахождения)
В соответствии со статьей 28 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании", статьей 17 Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года "Об обязательном социальном страховании" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1116 "Об утверждении Правил и сроков исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взыскании по ним", в связи с неисполнением уведомления о сумме задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам от "__" ______ 20__ года № ____ , уведомления о сумме задолженности по отчислениям и (или) взносам от "__" ______ 20__ года № ____, уведомления о сумме задолженности по социальным отчислениям "__" ______ 20__ года № ____
_______________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов, _______________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (БИН)
приостановить все расходные операции за исключением операций и случаев изъятия денег, предусмотренных пунктом 2 статьи 118 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс),
______________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, его структурного подразделения или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, лица, занимающегося частной практикой, _______________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер (ИИН или БИН), место нахождения) _______________________________________________________________
по банковским счетам (за исключением корреспондентских счетов)) _______________________________________________________________ (индивидуальный идентификационный код)
Место печати ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя органа государственных доходов)
Настоящее распоряжение вручено "___" ____________ 20 __ года