"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 46 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 мамырда № 20788 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 26 қазандағы № 75 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.10.2022 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Кәсіпкерлікті дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында жариялауды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 1), 2) және 3) тармақтарында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Даленов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 30 мамырдағы
№ 46 бұйрығымен
бекітілген
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі – Бағдарлама) шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 46. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 мая 2020 года № 20788. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 октября 2022 года № 75.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 26.10.2022 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025".
2. Департаменту развития предпринимательства в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
Утверждены приказом
от 30 мая 2020 года № 46
Правила оказания государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – Программа).

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ақпараттық субсидиялау жүйесі – мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған, "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасауға, өтінішті тіркеуге, сондай-ақ өтініштің мемлекеттік қолдау көрсету шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсететін персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырушылық-ретке келтірілген жиынтығы;
2) "Бизнеске арналған үкімет" сервисінің веб-порталы – "бірыңғай терезе" қағидаты бойынша кәсіпкерлерге мемлекеттік қызметтер көрсету және мемлекеттік қолдау шаралары жөніндегі онлайн-платформа;
3) жеке кабинет – пайдаланушының (кәсіпкердің, уәкілетті органның, қаржылық емес қолдау операторының, "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының, қаржы агенттігінің) субсидиялық ақпараттық жүйесіндегі/"Бизнеске арналған үкімет" сервисінің веб-порталындағы дербес веб-парақшасы;
4) кәсіпкер (бұдан әрі – ШОК субъектісі) – өз қызметін 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес жүзеге асыратын шағын және (немесе) орта кәсіпкерлік субъектісі;
5) кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – КҚКО) – облыс орталықтарындағы, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларындағы кәсіпкерлер палаталары жанынан және моноқалалардағы, шағын қалалар мен аудан орталықтарындағы облыстар кәсіпкерлерінің палаталары филиалдары жанынан құрылған, кәсіпкерлерге және кәсіпкерлік бастамасы бар халыққа мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсынуға, оның ішінде онлайн режимде көрсетуге арналған инфрақұрылымдық кешен;
6) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне/"Бизнеске арналған үкімет" сервисінің веб-порталына қол жеткізуді және оны иеленуші ретінде сүйемелдеуді қамтамасыз ететін тұлға;
7) қаржы агенттігі – Бағдарлама шеңберінде қаржылық қолдауды, сондай-ақ "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралын іске асыруды және мониторингілеуді жүзеге асыратын "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы;
8) қаржылық емес қолдау операторы – "Сыртқы консультанттарды тарту арқылы озық кәсіпорындардың консультациялық жобаларын бірлесіп қаржыландыру (Еуропа қайта құру және даму банкінің (бұдан әрі – ЕҚДБ) Қазақстан Республикасының шағын және орта кәсіпкерлігін қолдау жөніндегі бағдарламасы)", "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құрамдауыштарын қоспағанда, Бағдарламаның төртінші бағыты шеңберінде кәсіпкерлерге мемлекеттік қаржылай емес қолдау көрсетуді жүзеге асыратын Ұлттық кәсіпкерлер палатасы;

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов предоставления мер государственной поддержки, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявления, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявления на соответствие условиям предоставления государственной поддержки;
2) веб-портал сервиса "Правительство для бизнеса" - онлайн-платформа по оказанию государственных услуг и мер государственной поддержки для предпринимателей по принципу "единого окна";
3) личный кабинет – персональная веб-страница пользователя (предпринимателя, услугополучателя, уполномоченного органа, оператора нефинансовой поддержки, автономной организации образования "Назарбаев Университет", финансового агентства) в информационной системе субсидирования/на веб-портале сервиса "Правительство для бизнеса";
4) предприниматель (далее – субъект МСП) – субъект малого и (или) среднего предпринимательства, осуществляющий свою деятельность в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года;
5) центр обслуживания предпринимателей (далее – ЦОП) – инфраструктурный комплекс для оказания мер государственной поддержки и предоставления государственных услуг, в том числе в онлайн режиме предпринимателям и населению с предпринимательской инициативой, созданный при палатах предпринимателей в областных центрах, городах Нур-Султан, Алматы, Шымкент, Семей и при филиалах палаты предпринимателей областей в моногородах, малых городах и районных центрах;
6) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования/веб-порталу сервиса "Правительство для бизнеса" и сопровождение в качестве владельца;
7) финансовое агентство – акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму", осуществляющее реализацию и мониторинг финансовой поддержки, а также инструмента "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" в рамках Программы;
8) оператор нефинансовой поддержки – Национальная палата предпринимателей, осуществляющая государственную нефинансовую поддержку предпринимателям в рамках четвертого направления Программы, за исключением компонентов "Софинансирование консультационных проектов передовых предприятий путем привлечения внешних консультантов (Программа Европейского банка реконструкции и развития (далее – ЕБРР) по поддержке малого и среднего предпринимательства Республики Казахстан)", "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства";

9) қаржылық емес қолдау операторының веб-порталы – пайдаланушыларға электрондық форматта мемлекеттік қолдаудың қаржылық емес шаралары ұсынылатын қаржылық емес қолдау операторының ақпараттық жүйесі;
10) құрал – Бағдарлама шеңберінде шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне көрсетілетін қаржылық емес қолдау шарасы;
11) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың жүгінуі бойынша немесе жүгінуінсіз жеке тәртіппен жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі;
12) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты – мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызметті көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
13) "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы (бұдан әрі - "Назарбаев Университеті" ДБҰ) – "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы шеңберінде кәсіпкерлерге қаржылық емес қолдауды жүзеге асыратын ұйым;
14) уәкілетті орган – кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган;
15) ісін жаңа бастаған кәсіпкер – кредит/лизинг шарты үшін банкке/лизингтік компанияға өтініш берген кезде дара кәсіпкер немесе заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелу мерзімі үш жылдан аз уақытты құрайтын кәсіпкер (ісін жаңа бастаған кәсіпкердің жұмыс істеп тұрған үлестес кәсіпкердің ағымдағы қызметінен ерекшеленетін жаңа қызмет түрін құру шартымен ісін жаңа бастаған/жұмыс істеп тұрған кәсіпкерлермен үлестес болуына жол беріледі);
16) электрондық өтініш – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған мемлекеттік қолдау алуға өтініш;
17) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттар беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің электрондық нысанда көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
18) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.

9) веб-портал оператора нефинансовой поддержки – информационная система оператора нефинансовой поддержки, где пользователям предоставляются нефинансовые меры государственной поддержки в электронном формате;
10) инструмент – мера нефинасовой поддержки, оказываемая субъектам малого и среднего предпринимательства в рамках Программы;
11) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций, осуществляемых в индивидуальном порядке по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
12) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
13) автономная организация образования "Назарбаев Университет" (далее - АОО "Назарбаев Университет") – организация, осуществляющая нефинансовую поддержку предпринимателям в рамках инструмента "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития "Дорожная карта бизнеса – 2025";
14) уполномоченный орган – уполномоченный орган по предпринимательству;
15) начинающий предприниматель – предприниматель, срок государственной регистрации которого в качестве индивидуального предпринимателя или юридического лица составляет на момент обращения в банк/лизинговую компанию за кредитом/договором лизинга менее трех лет (допускается аффилиированность начинающего предпринимателя с начинающими/действующими предпринимателями при условии создания нового вида деятельности, отличающегося от текущей деятельности действующего аффилированного предпринимателя);
16) электронное заявление – заявление на оказание государственной поддержки, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
17) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
18) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи.

2-тарау. "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
3. "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Бизнес-Мектеп" және "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралдары арқылы көрсетіледі.
4. Мына құрал бойынша:
1) "Бизнес-Мектеп" - қаржылық емес қолдау операторы;
2) "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" - "Назарбаев Университеті" ДБҰ мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушілер болып табылады.
5. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру мына құрал бойынша:
1) "Бизнес-Мектеп" КҚКО, кәсіпкерлікті қолдау орталықтары, қаржылық емес қолдау операторы және "электрондық үкімет" веб-порталы;
2) "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" қаржы агенттігі және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет қағаз және электрондық нысанда көрсетіледі.
7. Өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап қағаз және электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзімі мына құрал бойынша:
1) "Бизнес-Мектеп" - 3 (үш) жұмыс күнін;
2) "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" - 13 (он үш) жұмыс күнін құрайды.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызметті көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандартында келтірілген.
9. Мемлекеттік қызмет өтеусіз негізде мына құрал бойынша:
1) "Бизнес-Мектеп" ісін жаңа бастаған және жұмыс істеп тұрған кәсіпкерлер үшін, сондай-ақ кәсіпкерлікті қолдау жөніндегі қолданыстағы бағдарламалар шеңберінде іске қосылмаған жұмыспен қамтылған тұлғалардың жекелеген санаттары үшін;
2) "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" Бағдарлама шеңберінде экономиканың басым секторларында қызметін жүзеге асыратын ШОК субъектілерінің жоғары және орта буынының басшыларына көрсетіледі.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің/"Бизнеске арналған үкімет" сервисі веб-порталының ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
3. Государственная услуга "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" (далее – государственная услуга) оказывается посредством инструментов "Бизнес-Школа" и "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства".
4. Услугодателями являются по инструменту:
1) "Бизнес-Школа" - оператор нефинансовой поддержки;
2) "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" - АОО "Назарбаев Университет".
5. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги по инструменту:
1) "Бизнес-Школа" осуществляется ЦОП, центрами поддержки предпринимательства, оператором нефинансовой поддержки и веб-порталом "электронного правительства";
2) "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" осуществляется финансовым агентством и веб-порталом "электронного правительства".
6. Государственная услуга оказывается в бумажной и электронной формах.
7. Общий срок оказания государственной услуги с момента приема и регистрации заявления составляет в бумажной и электронной формах по инструменту:
1) "Бизнес-Школа" - 3 (три) рабочих дня;
2) "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" - 13 (тринадцать) рабочих дней.
8. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, приведен в стандарте государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9. Государственная услуга предоставляется на безвозмездной основе по инструменту:
1) "Бизнес-Школа" для начинающих и действующих предпринимателей, а также для отдельных категорий занятых лиц, не задействованных в рамках действующих программ по поддержке предпринимательства;
2) "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" руководителям высшего и среднего звена действующих субъектов МСП, осуществляющих деятельность в приоритетных секторах экономики в рамках Программы.
10. Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования/веб-портала сервиса "Правительство для бизнеса" осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации".

11. Мемлекеттік қызметті электрондық нысанда көрсету мақсатында уәкілетті орган, қаржылық емес қолдау операторы, "Назарбаев Университеті" ДБҰ және қаржы агенттігі ЭЦҚ арқылы тіркеледі және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде/"Бизнеске арналған үкімет" сервисі веб-порталында жеке кабинет құрады. Уәкілетті орган, қаржылық емес қолдау операторы, "Назарбаев Университеті" ДБҰ және қаржы агенттігі қызметтерді жеткізушіге дербес деректерді қорғау жөніндегі талаптарға сәйкес ЭЦҚ бар өз жұмыскерлерінің өзектілендірілген тізімдерін жыл сайын жібереді.
12. Электрондық өтінімде көрсетілетін деректер ақпараттық субсидиялау жүйесінің/"Бизнеске арналған үкімет" сервисі веб-порталының "Заңды тұлғалар", "Жеке тұлғалар", "Мүгедектігі бар тұлғалардың орталықтандырылған деректер банкі", "Төлемдерді өңдеуді ұйымдастыру" мемлекеттік дерекқорларымен және салық органдарының ақпараттық жүйелерімен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталуға жатады.
Көрсетілген ақпараттық жүйелерден деректер автоматты режимде алынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы деректерді өз бетінше енгізеді, сондай-ақ растайтын құжаттарды қоса тіркейді.
13. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтінішті қабылдау және толықтығын тексеру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
14. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
1-параграф. "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
15. "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағаз нысанда мынадай тәртіппен көрсетіледі:
1) көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алуға өтініш (бұдан әрі - өтініш) береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші өтініш келіп түскен күні осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген тізбеге сәйкес мәніне оларды қабылдауды және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты қағаз жеткізгіште ұсыну арқылы қабылдаудан бас тартады;

11. В целях оказания государственной услуги в электронной форме уполномоченный орган, оператор нефинансовой поддержки, АОО "Назарбаев Университет" и финансовое агентство посредством ЭЦП регистрируются и создают личный кабинет в информационной системе субсидирования/на веб-портале сервиса "Правительство для бизнеса". Уполномоченный орган, оператор нефинансовой поддержки, АОО "Назарбаев Университет" и финансовое агентство ежегодно направляют поставщику услуг актуализированные списки своих работников, обладающих ЭЦП в соответствии с требованиями по защите персональных данных.
12. Данные, указываемые в электронном заявлении, подлежат подтверждению в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования/веб-портала сервиса "Правительство для бизнеса" с государственными базами данных "Юридические лица", "Физические лица", "Централизованный банк данных лиц, имеющих инвалидность", "Организация обработки платежей" и информационными системами налоговых органов.
В случае неполучения данных в автоматическом режиме из указанных информационных систем, услугополучатель вносит данные самостоятельно, а также прикрепляет подтверждающие документы.
13. В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием и проверка полноты заявления осуществляется следующим рабочим днем.
14. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Параграф 1. Порядок оказания государственной услуги по инструменту "Бизнес-Школа"
15. Государственная услуга по инструменту "Бизнес-Школа" в бумажной форме оказывается в следующем порядке:
1) услугополучатель подает заявление на оказание государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа" согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявление);
2) услугодатель в день поступления заявления осуществляет прием и проверку полноты представленных документов на предмет соответствия перечню, предусмотренному приложением 1 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному приложением 1 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме путем представления расписки об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к настоящим Правилам на бумажном носителе;

3) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркейді және 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды;
4) өтініш осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қағаз жеткізгіште 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсыну арқылы "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Өтініш осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі бойынша оқуға жіберу туралы хабарламаны қағаз жеткізгіште ұсынады.
16. "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет электрондық нысанда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мынадай тәртіппен көрсетіледі:
1) көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ЭЦҚ арқылы қол қойылған "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алуға өтініш (бұдан әрі – электрондық өтініш) жібереді;
2) көрсетілетін қызметті беруші электрондық өтініш келіп түскен күні оларды қабылдауды және құжаттардың осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген тізбеге сәйкестігі тұрғысынан толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты ЭЦҚ арқылы қол қойылған электрондық құжат нысанында "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасасу кезінде ақпараттық субсидиялау жүйесіндегі/"Бизнеске арналған үкімет" сервисі веб-порталындағы жеке кабинет арқылы жіберу жолымен қабылдаудан бас тартады;
3) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші электрондық өтінішті тіркейді және 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігіне қарайды;

3) в случае представления услугополучателем полного пакета документов услугодатель регистрирует и рассматривает заявление на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) в случае несоответствия заявления требованиям, установленным настоящими Правилами, услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по инструменту "Бизнес-Школа" путем представления уведомления об отказе в оказании государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа" согласно приложению 4 к настоящим Правилам на бумажном носителе в течение 1 (одного) рабочего дня.
В случае соответствия заявления требованиям, установленным настоящими Правилами, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня представляет уведомление о направлении на обучение по государственной услуге "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа" согласно приложению 5 к настоящим Правилам на бумажном носителе.
16. Государственная услуга по инструменту "Бизнес-Школа" в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" оказывается в следующем порядке:
1) услугополучатель подает заявление на оказание государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа" по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – электронное заявление), подписанное посредством ЭЦП;
2) услугодатель в день поступления электронного заявления осуществляет их прием и проверку полноты представленных документов на соответствие перечню, предусмотренному приложением 1 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному приложением 1 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме электронного заявления путем представления расписки об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписанного посредством ЭЦП, через личный кабинет в информационной системе субсидирования/на веб-портале сервиса "Правительство для бизнеса" при взаимодействии с веб-порталом "электронного правительства";
3) в случае представления услугополучателем полного пакета документов услугодатель регистрирует и рассматривает электронное заявление на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами в течение 2 (двух) рабочих дней;

4) электрондық өтініш осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны ЭЦҚ арқылы қол қойылған электрондық құжат нысанында "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасасу кезінде субсидиялау ақпараттық жүйесіндегі/"Бизнеске арналған үкімет" сервисі веб-порталындағы жеке кабинет арқылы жіберу жолымен мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Электрондық өтініш осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі бойынша оқуға жіберу туралы хабарламаны ЭЦҚ арқылы қол қойылған электрондық құжат нысанында "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасасу кезінде ақпараттық субсидиялау жүйесіндегі/"Бизнеске арналған үкімет" сервисі веб-порталындағы жеке кабинет арқылы жібереді.
17. Мыналар:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін ұсынылған қажетті деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
2-параграф. "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
18. "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша мемлекеттік қызмет қағаз нысанда мынадай тәртіппен көрсетіледі:
1) көрсетілетін қызметті алушы қаржы агенттігі арқылы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алуға өтініш (бұдан әрі – ШОК топ-менеджментін оқыту құралы бойынша өтініш) береді және "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралын іске асыруға байланысты мониторинг немесе өзге де іс-қимылдарды жүргізу үшін қажетті барлық мәліметтер мен деректерді ұсыну туралы жазбаша міндеттемеге қол қояды;

4) в случае несоответствия электронного заявления требованиям, установленным настоящими Правилами, услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по инструменту "Бизнес-Школа" путем представления уведомления об отказе в оказании государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа" по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанного посредством ЭЦП, через личный кабинет в информационной системе субсидирования/на веб-портале сервиса "Правительство для бизнеса" при взаимодействии с веб-порталом "электронного правительства" в течение 1 (одного) рабочего дня.
В случае соответствия электронного заявления требованиям, установленным настоящими Правилами, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня представляет уведомление о направлении на обучение по государственной услуге "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа" по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, подписанного посредством ЭЦП, через личный кабинет в информационной системе субсидирования/на веб-портале сервиса "Правительство для бизнеса" при взаимодействии с веб-порталом "электронного правительства".
17. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
Параграф 2. Порядок оказания государственной услуги по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства"
18. Государственная услуга по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" в бумажной форме оказывается в следующем порядке:
1) услугополучатель подает через финансовое агентство заявление на оказание государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – заявление по инструменту обучения топ-менеджмента МСП), и подписывает письменное обязательство о представлении всех сведений и данных, необходимых для проведения мониторинга или иных действий, связанных с реализацией инструмента "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства";

2) қаржы агенттігі көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні ұсынылған құжаттарды қабылдауды және оларды осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген тізбеге сәйкестігі мәніне толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық емес ұсынған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, қаржы агенттігі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты қағаз жеткізгіште ұсыну арқылы ШОК топ-менеджментін оқыту құралы бойынша өтінішті қабылдаудан бас тартады;
3) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда қаржы агенттігі ШОК топ-менеджментін оқыту құралы бойынша өтінішті тіркейді және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігі тұрғысына 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды.
Көрсетілетін қызметті алушының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, қаржы агенттігі осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қағаз жеткізгіште ұсыну арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады;
4) көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда қаржы агенттігі көрсетілетін қызметті алушылардың жиынтық тізімін қалыптастырады және оны уәкілетті органға 1 (бір) жұмыс күні ішінде келісуге жібереді;
5) уәкілетті орган көрсетілетін қызметті алушының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан қарайды және көрсетілетін қызметті алушылардың келісілген тізімін "Назарбаев Университеті" ДБҰ-ға және қаржы агенттігіне оқытуды ұйымдастыру үшін 5 (бес) жұмыс күні ішінде жібереді;
6) "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралының көрсетілетін қызметті алушыларының уәкілетті органмен келісілген тізімін алғаннан кейін қаржы агенттігі 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі бойынша оқуға жіберу туралы хабарламаны не осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны ұсынады.

2) финансовое агентство в день обращения услугополучателя осуществляет прием и проверку полноты представленных документов на соответствие перечню, предусмотренному приложением 1 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному приложением 1 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия финансовое агентство отказывает в приеме заявления по инструменту обучения топ-менеджмента МСП путем представления расписки об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к настоящим Правилам на бумажном носителе;
3) в случае представления услугополучателем полного пакета документов финансовое агентство регистрирует и рассматривает заявление по инструменту обучения топ-менеджмента МСП на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами, в течение 5 (пяти) рабочих дней.
В случае выявления несоответствия услугополучателя требованиям, установленным настоящими Правилами, финансовое агентство отказывает в оказании государственной услуги путем представления уведомления об отказе в оказании государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам на бумажном носителе;
4) в случае соответствия услугополучателя требованиям, установленным настоящими Правилами, финансовое агентство формирует сводный список услугополучателей и направляет его на согласование в уполномоченный орган в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) уполномоченный орган рассматривает услугополучателя на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами, и направляет согласованный список услугополучателей в АОО "Назарбаев Университет" и финансовое агентство для организации обучения в течение 5 (пяти) рабочих дней;
6) после получения списка услугополучателей, согласованного уполномоченным органом, финансовое агентство представляет услугополучателю уведомление о направлении на обучение по государственной услуге "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам в течение 1 (одного) рабочего дня.

19. "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша мемлекеттік қызмет "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мынадай тәртіппен көрсетіледі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ арқылы қол қойылған осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алуға өтінішті (бұдан әрі – ШОК топ-менеджментін оқыту бойынша электрондық өтініш) жібереді;
2) қаржы агенттігі электрондық өтініш түскен күні оларды қабылдауды және ұсынылған құжаттардың осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкестігі тұрғысынан толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мәліметтерді және (немесе) құжаттарды толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, қаржы агенттігі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты ЭЦҚ арқылы қол қойылған электрондық құжат нысанында "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасасу кезінде ақпараттық субсидиялау жүйесіндегі/"Бизнеске арналған үкімет" сервисі веб-порталындағы жеке кабинет арқылы жіберу жолымен қабылдаудан бас тартады;
3) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, қаржы агенттігі ШОК топ-менеджментін оқыту бойынша электрондық өтініш электрондық өтінішті тіркейді және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды.
Көрсетілетін қызметті алушының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, қаржы агенттігі осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны ЭЦҚ арқылы қол қойылған электрондық құжат нысанында "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасасу кезінде ақпараттық субсидиялау жүйесіндегі/"Бизнеске арналған үкімет" сервисі веб-порталындағы жеке кабинет арқылы жіберу жолымен мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады;
4) көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда, қаржы агенттігі 1 (бір) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға келісуге ШОК топ-менеджментін оқыту бойынша электрондық өтінішті жолдайды;

19. Государственная услуга по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" в электронной форме оказывается через веб-портал "электронного правительства" в следующем порядке:
1) услугополучатель подает заявление на оказание государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – электронное заявление по обучению топ-менеджмента МСП), подписанное посредством ЭЦП;
2) финансовое агентство в день поступления электронного заявления по обучению топ-менеджмента МСП осуществляет их прием и проверку полноты представленных документов на соответствие перечню, предусмотренному приложением 1 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем неполных сведений и(или) документов согласно приложению 1 к настоящим Правилам и (или) документов с истекшим сроком действия финансовое агентство отказывает в приеме путем представления расписки об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного посредством ЭЦП, через личный кабинет в информационной системе субсидирования/на веб-портале сервиса "Правительство для бизнеса" при взаимодействии с веб-порталом "электронного правительства";
3) в случае представления услугополучателем полного пакета документов, финансовое агентство регистрирует и рассматривает электронное заявление по обучению топ-менеджмента МСП на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами в течение 5 (пяти) рабочих дней.
В случае выявления несоответствия услугополучателя требованиям, установленным настоящими Правилами, финансовое агентство отказывает в оказании государственной услуги путем направления уведомления об отказе в оказании государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, подписанного посредством ЭЦП, через личный кабинет в информационной системе субсидирования/на веб-портале сервиса "Правительство для бизнеса" при взаимодействии с веб-порталом "электронного правительства";
4) в случае соответствия услугополучателя требованиям, установленным настоящими Правилами, финансовое агентство в течение 1 (одного) рабочего дня направляет электронное заявление по обучению топ-менеджмента МСП на согласование в уполномоченный орган;

5) уәкілетті орган 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
Уәкілетті орган көрсетілетін қызметті алушының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкессіздігін анықтаған жағдайда, қаржы агенттігі көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны ЭЦҚ арқылы қол қойылған электрондық құжат нысанында "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасасу кезінде ақпараттық субсидиялау жүйесіндегі/"Бизнеске арналған үкімет" сервисі веб-порталындағы жеке кабинет арқылы жіберу жолымен мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады;
6) уәкілетті орган ШОК топ-менеджментін оқыту бойынша электрондық өтінішті келіскен жағдайда, қаржы агенттігі 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі бойынша оқуға жіберу туралы хабарламаны ЭЦҚ арқылы қол қойылған электрондық құжат нысанында "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасасу кезінде ақпараттық субсидиялау жүйесіндегі/"Бизнеске арналған үкімет" сервисі веб-порталындағы жеке кабинет арқылы жібереді.
20. Мыналар:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға уәкілетті органның теріс жауабын, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысын алу мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болып табылады.
3-параграф. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы Қағидаларға 1-қосымшаның 10-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.

5) уполномоченный орган в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает услугополучателя на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами.
В случае выявления уполномоченным органом несоответствия услугополучателя требованиям, установленным настоящими Правилами, финансовое агентство в течение 1 (одного) рабочего дня направляет услугополучателю уведомление об отказе в оказании государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, подписанного посредством ЭЦП, через личный кабинет в информационной системе субсидирования/на веб-портале сервиса "Правительство для бизнеса" при взаимодействии с веб-порталом "электронного правительства";
6) в случае согласования уполномоченным органом электронного заявления по обучению топ-менеджмента МСП, финансовое агентство в течение 1 (одного) рабочего дня направляет уведомление о направлении на обучение по государственной услуге "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам, подписанного посредством ЭЦП, через личный кабинет в информационной системе субсидирования/на веб-портале сервиса "Правительство для бизнеса" при взаимодействии с веб-порталом "электронного правительства".
20. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) получение отрицательного ответа уполномоченного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки.
Параграф 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросу оказания государственной услуги
21. Жалоба на решения, действия (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 10 приложения 1 к настоящим Правилам.

Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгіне алады.
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
1-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
1. "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы – "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша" (бұдан әрі – 1-ші көрсетілетін қызметті беруші)
2. "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы – "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша (бұдан әрі – 2-ші көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті алушыларға қағаз немесе электрондық нысанда өтініш беру арқылы көрсетіледі.
- 1-ші көрсетілетін қызметті беруші Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталығына (бұдан әрі - КҚКО), кәсіпкерлерді қолдау орталығына (бұдан әрі-КҚО), қаржылық емес қолдау операторына, "электрондық үкімет" веб-порталына "Бизнес-мектеп" құралы бойынша жүгіну арқылы;
- 2-ші көрсетілетін қызметті беруші "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қаржы агенттігі), "электрондық үкімет" веб-порталына арқылы – "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1. "Бизнес-Мектеп" құралы – 3 (үш) жұмыс күні;
2. "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы – 13 (он үш) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Қағаз/ электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1. "Бизнес-Мектеп" құралы
"Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі бойынша оқуға жіберу туралы хабарлама немесе "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуден дәлелді бас тарту

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассматрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
22. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Обучение субъектов
предпринимательства в рамках
Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса – 2025"
Стандарт государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1
Наименование услугодателя
1. Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" - по инструменту "Бизнес-Школа" (далее – услугодатель 1)
2. Автономная организация образования "Назарбаев Университет" - по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" (далее – услугодатель 2)
2
Способы предоставления государственной услуги
Государственная услуга "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (далее – государственная услуга) предоставляется услугополучателям путем подачи заявления в бумажной или электронной формах в следующем порядке:
услугодателем 1 путем обращения в Центр обслуживания предпринимателей (далее - ЦОП), Центр поддержки предпринимателей (далее - ЦПП), оператору нефинансовой поддержки, веб-портал "электронного правительства" - по инструменту "Бизнес-Школа";
услугодателем 2 через Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – финансовое агентство), веб-портал "электронного правительства" – по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства".
3
Срок оказания государственной услуги
1. Инструмент "Бизнес-Школа" - 3 (три) рабочих дня;
2. Инструмент "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" - 13 (тринадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная/ электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
1. Инструмент "Бизнес-Школа":
Уведомление о направлении на обучение по государственной услуге "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа или мотивированный отказ в оказании государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа";

2. "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі бойынша оқуға жіберу туралы хабарлама немесе "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

2. Инструмент "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства":
Уведомление о направлении на обучение по государственной услуге "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" или мотивированный отказ в оказании государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства".
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам
7
График работы

1-ші көрсетілетін қызметті беруші – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен КҚКО-да, КҚО-да сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
2-ші көрсетілетін қызметті беруші - Кодекске және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12.30-дан 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 8.30-дан 17.30-ға дейін.
Қаржы агенттігі – Кодекске және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
www.egov.kz веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Кодекске және Мерекелер туралы заңға сәйкес жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Қазақ нысанда:
Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алуға өтініш немесе 6-қосымшаға сәйкес "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін алуға өтініш мынадай құжаттарды қоса бере отырып беріледі:
жеке куәлік (сәйкестендіру үшін);
жұмыс орнынан анықтама;
кәсіпкерлік субъектісін тіркеу туралы анықтама.
2. www.qoldau.kz АСЖ/"Бизнеске арналған үкімет" сервисінің веб-порталымен өзара іс-қимыл кезінде www.egov.kz веб-порталында электрондық нысанда:
Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алуға өтініш немесе 6-қосымшаға сәйкес "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін алуға өтініш.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1-ші көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер:

Услугодатель 1 – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 до 18.30 часов в ЦОП, ЦПП, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Услугодатель 2 - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.30 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 12.30 часов до 13.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Кодексу и Закону о праздниках.
Финансовое агентство – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Кодексу и Закону о праздниках.
Веб-портал egov.kz – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону о праздниках, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1. В бумажной форме:
заявление на оказание государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа" согласно приложению 2 или заявление на оказание государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" согласно приложению 6 к настоящим Правилам, с приложением следующих документов:
удостоверение личности (для идентификации);
справка с места работы;
справка о регистрации субъекта предпринимательства.
2. В электронной форме через веб-портал www.egov.kz при взаимодействии с ИСС www.qoldau.kz/веб-портал сервиса "Правительство для бизнеса":
заявление на оказание государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа" согласно приложению 2 или заявление на оказание государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Услугодатель 1 отказывает в оказании государственной услуги по инструменту "Бизнес-Школа" в случаях:

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі жағдайларында "Бизнес-Мектеп" құралы бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
2-ші көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысын алуы жағдайларында "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1. "Бизнес-Мектеп" кұралы
Организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы бұзылған, өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыға заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызметті көрсетуді, мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері тұрғылықты жеріне барып немесе қаржылық емес қолдау операторының веб-порталы арқылы 14-32, 8-800-080-80-10 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүргізеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің – www.economy.gov.kz;
2) "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының – www.atameken.kz;
www.services.atameken.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті берушінің Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары 1432, 8-800-080-80-10, 1414
2. "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" кұралы
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінде - www.economy.gov.kz;

1) установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствия услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
Услугодатель 2 отказывает в оказании государственной услуги по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" в случаях:
1) установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствия услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
3) получения отрицательного ответа уполномоченного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Инструмент "Бизнес-Школа" Оказание государственной услуги услугополучателем, имеющим в установленном законодательством порядке имеющим нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником услугодателя с выездом по месту жительства или через веб-портал оператора нефинансовой поддержки посредством обращения через Единый контакт-центр 14-32, 8-800-080-80-10
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) Министерства национальной экономики Республики Казахстан – www.economy.gov.kz;
2) Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" – www.atameken.kz;
www.services.atameken.kz.
Контактные телефоны Единого контакт-центрауслугодателя по вопросам оказания государственных услуг 1432, 8-800-080-80-10, 1414
2. Инструмент "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства"
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) Министерства национальной экономики Республики Казахстан – www.economy.gov.kz;

2) "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының – www.nu.edu.kz;
3) "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының – www.damu.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының анықтама қызметтерінің байланыс телефондары 1408, 8 800 080 1890.
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субьектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алуға өтініш
Қоса беріліп отырған құжаттарды қарауды және мені "Бизнес-Мектеп" құралы шеңберінде оқыту бойынша тыңдаушылар қатарына қосуды сұраймын.
1. Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі __________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі ________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі_________________________________________________________
кім берді ______________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________
мекенжайы __________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі _____________________________
мобильді телефон нөмірі _____________________
қосымша мобильді байланыс телефондарының нөмірлері ____________
жынысы _________________
туған күні _______________
лауазымы ___________________
E-mail ______________________
2. Заңды тұлға үшін ұйым туралы мәліметтер:
атауы __________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі ________________________________
басшының аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі ________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі ____________
мекенжайы _________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі __________________________________________
веб-сайт _______________________________________________________
жеке тұлға, дара кәсіпкер үшін:
атауы __________________________________________________
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), тегі__________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі _______________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________________
кім берді ____________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________
мекенжайы __________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі _____________________________
Жеке тұлға, дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарлама:
орналасқан жері ________________________________________________
хабарлау күні ________________________________________________
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды бойынша экономика секторы:
_______________________________________________________________
экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды бойынша саланың коды мен атауы:
_______________________________________________________________
экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды бойынша кіші саланың коды мен атауы:
______________________________________________________________
Кәсіпкерлік субъектісінің санаты (шағын/орта) _____________
Кәсіпорынның мемлекеттік тіркелген күні _____________________
Тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің негізгі номенклатурасы _________________
Өткен жылғы орташа жылдық кіріс (мың теңге)________________
Өткен жылғы жұмыскерлердің орташа жылдық саны (адам) ____
Заңды тұлға қызметінің қысқаша сипаттамасы ___________________

2) Автономная организация образования "Назарбаев Университет" – www.nu.edu.kz;
3) Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" – www.damu.kz;
Контактные телефоны справочных служб Акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму" 1408, 8 800 080 1890.
Приложение 2
к Правилам оказания государственной
услуги "Обучение субъектов
предпринимательства в рамках Государственной
программы поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса – 2025"
Форма
Заявление
на оказание государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках
Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по
инструменту "Бизнес-Школа"
Прошу рассмотреть прилагаемые документы и включить меня в число слушателей по обучению в рамках
инструмента "Бизнес-Школа".
1. Сведения об услугополучателе:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)__________________________
индивидуальный идентификационный номер _______________________
документ, удостоверяющий личность:
номер_________________________________________________________
кем выдано____________________________________________________
дата выдачи____________________________________________________
адрес__________________________________________________________
номер телефона (факса)_____________________________
номер мобильного телефона_____________________
дополнительные контактные номера мобильных телефонов ____________
пол_________________
дата рождения_______________
должность___________________
E-mail ______________________
2. Сведения об организации
для юридического лица:
наименование__________________________________________________
бизнес-идентификационный номер ________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии руководителя________________
индивидуальный идентификационный номер руководителя ____________
адрес_________________________________________________________
номер телефона (факса)__________________________________________
веб-сайт _______________________________________________________
для физического лица, индивидуального предпринимателя:
наименование__________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)__________________________
индивидуальный идентификационный номер _______________________
документ, удостоверяющий личность:
номер_________________________________________________________
кем выдано____________________________________________________
дата выдачи____________________________________________________
адрес__________________________________________________________
номер телефона (факса)__________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве физического лица, индивидуального предпринимателя:
местонахождение________________________________________________
дата уведомления________________________________________________
Сектор экономики по коду общего классификатора видов экономической деятельности:
_______________________________________________________________
код и наименование отрасли покоду общего классификатора видов экономической деятельности:
_______________________________________________________________
код и наименование подотрасли по коду общего классификатора видов экономической деятельности:
______________________________________________________________
Категория субъекта предпринимательства (малое/среднее) _____________
Дата государственной регистрации предприятия _____________________
Основная номенклатура товаров, услуг _____________________________
Среднегодовой доход за предыдущий год (тысяч тенге) ________________
Среднегодовая численность работников за предыдущий год (человек)____
Краткое описание деятельности юридического лица ___________________

3. Көрсетілетін қызметті алушы туралы арнайы мәліметтер
мүгедектіктің болуы (иә / жоқ)_____________________________________
мүгедектік тобы _____________________________________________
4. Көрсетілетін қызметті алушының жұмыспен қамтылуы туралы мәліметтер:
жұмыспен қамтылған адамның санаты _________
жұмыс орнының атауы __________________________________________
осы жұмыс орнындағы жұмыс кезеңі: күн/ай/жылдан күн/ай/жылға дейінгі кезеңі
өтініш берушінің соңғы 12 (он екі) айдағы кірістері бойынша деректер _____________
"Іскерлік байланыстар" құралы бойынша шетелдік тағылымдамаға мүдделілігі
5. Оқу туралы мәліметтер:
қалайтын оқу тілі: (қазақ / орыс)_______________________________
оқу түрі (күндізгі / қашықтықтан онлайн оқыту) _____________________________
Мыналармен:
1) осы өтінішде қамтылған мәліметтер, сондай-ақ қаржылық емес қолдау операторы талап еткен барлық құжаттар тек осы құралды ұсыну үшін ұсынылғанына;
2) көрсетілген деректер мен ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда осы өтініш оны қараудың кез келген кезеңінде қабылданбауы мүмкін екеніне келісемін.
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту бойынша бұрын мемлекеттік қолдау шараларын алмағанымды растаймын.
Осы мемлекеттік қызметті алған жағдайда, "Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту" мемлекеттік қызметін алуға өтініш бермеуге міндеттенемін.
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде осы құралды ұсыну шарттарымен таныстым.
Көрсетілген қызметтердің сапасын бағалау (аудит) мақсатында жүргізілетін телефондық және/немесе SMS-пікіртерім жүргізуге келісім беремін.
Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анық емес мәліметтерді ұсынғаны үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, үзіндісін алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінішті қағаз нысанда берген кезде өтінішке мыналарды:
жеке куәліктің көшірмесін, жеке кәсіпкер/шаруа немесе фермер қожалығы куәлігінің көшірмесін, заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтаманың көшірмесін/"Іскерлік байланыстар" құралы бойынша шетелдік тағылымдамаға қатысуға үміткерлер үшін - жұмыс орнынан анықтаманы (қажет болған жағдайда), салық төлеушінің соңғы он екі айдағы кірістерін растау туралы мемлекеттік кірістер департаментінен анықтаманы;
жеке куәліктің көшірмесін, кәсіпкерлік субъектісін тіркеу туралы анықтаманың көшірмесін және жұмыс орнынан анықтаманы (қажет болған жағдайда) қоса беремін.
Өтінішді қағаз нысанда берген кезде:
Күні:________________ Көрсетілетін қызметті алушының қолы: _______________
Өтінішті электрондық нысанда берген кезде:
Көрсетілетін қызметті алушы 20 __ жылғы "__" сағат 00:00-де қол қойды және жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбаның деректері
Электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қою күні мен уақыты
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама:
20 __ жылғы "__" сағат 00:00-де менеджер-консультант қабылдады:
Электрондық цифрлық қолтаңбаның деректері
Электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қою күні мен уақыты
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20 – бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Бизнес-мектеп" /"Шағын және орта кәсіпкерлік топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты, атап айтқанда:
Ұсынылмаған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің атауы:

3. Специальные сведения об услугополучателе:
наличие инвалидности (да/нет)_____________________________________
группа инвалидности _____________________________________________
4. Сведения о занятости услугополучателя:
категория занятого лица ____________________________________________
наименование места работы__________________________________________
период работы на данном месте работы: период с день/месяц/год по день/месяц/год
данные по доходам услугополучателя за последние 12 (двенадцать) месяцев ________________________
заинтересованность в зарубежной стажировке по инструменту "Деловые связи" (да/нет)_______
5. Сведения об обучении:
предпочитаемый язык обучения: (казахский / русский) _______________________________
тип обучения (очное / дистанционное онлайн обучение) _____________________________
Согласен с тем, что:
1) сведения, содержащиеся в настоящем заявлении, а также все затребованные оператором
нефинансовой поддержки документы представлены исключительно для предоставления данного инструмента;
2) в случае выявления недостоверности указанных данных и информации, настоящее заявление может
быть отклонена на любом этапе ее рассмотрения.
Подтверждаю, что ранее не получал меру государственной поддержки по обучению основам
предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес" в рамках Государственной программы развития
продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек".
В случае получения данной государственной услуги, обязуюсь не подавать заявление на оказание
государственной услуги "Обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес".
Ознакомлен с условиями предоставления настоящего инструмента в рамках Государственной
программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025".
Даю согласие на проведение телефонного и/или SMS-опроса, проводимого в целях оценки (аудита)
качества оказанных услуг.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за
представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю
согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
При подаче заявления в бумажной форме к заявлению прилагаю:
копию удостоверения личности, копию свидетельства индивидуального
предпринимателя/крестьянского или фермерского хозяйства, копию справки о регистрации юридического
лица/ для претендентов на участие в зарубежной стажировке по инструменту "Деловые связи" - справка с
места работы (при необходимости), справка с департамента государственных доходов о подтверждении
доходов налогоплательщика за последние двенадцать месяцев.
копию удостоверение личности, копию справки о регистрации субъекта предпринимательства и
справку с места работы (при необходимости).
При подаче заявления в бумажной форме:
Дата:________________                         Подпись услугополучателя: _______________
При подаче заявления в электронной форме:
Подписано и отправлено услугополучателем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из Электронной цифровой подписи
Дата и время подписания Электронной цифровой подписи
Уведомление о принятии заявления:
Принято менеджером-консультантом в 00:00 часов "__" 20__ года:
Данные из Электронной цифровой подписи
Дата и время подписания Электронной цифровой подписи
Приложение 3
к Правилам оказания государственной
услуги "Обучение субъектов
предпринимательства в рамках Государственной
программы поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса – 2025"
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О
государственных услугах", отказывается в приеме документов на оказание государственной услуги
"Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития
бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" по инструменту "Бизнес-Школа"/ "Обучение топ-менеджмента
малого и среднего предпринимательства" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов и(или) сведений:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Көрсетілетін қызметті берушінің аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі _____ (қолы)
Орындаушы: аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі _____________
Телефон ______________
Алдым: аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі/ көрсетілетін қызметті алушының қолы _____
"___" _________ 20__ жыл
Электрондық нысанда өтініш беру кезінде:
Қызмет алушы қол қойды және сағат 00:00-де жіберілді "___" ________ 20___ жыл:
Электрондық цифрлық қолтаңбаның деректері
Электрондық цифрлық қолтаңбаға қол қою күні мен уақыты
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Шығыс № және күні
Кімге
___________________________
(Көрсетілетін қызметті
алушының аты-жөні)
кімнен
__________________________
(өңір көрсетіледі)
"Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
20 жылғы " " ________________
Филиал _________________________________________________________,
(өңірді толық көрсету)
Ұсынылған мәліметтер мен құжаттардың "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті
қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына 1-қосымшаның
9-тармағының 2-тармақшасына сәйкестігі мәніне тұрғысынан өтініміңізді қарап,
_______________________________________ байланысты, Сізге "Бизнес-Мектеп"
құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік
қызметін көрсетуден бас тартылғанын хабарлаймыз.
Филиал директоры _______________________
(Аты-жөні, қолы)
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Шығыс № және күні
Кімге
_________________________
(Көрсетілетін қызметті
алушының аты-жөні)
кімнен
________________________
(өңір көрсетіледі)
"Бизнес-Мектеп" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі бойынша оқуға жіберу туралы хабарлама
Филиал _________________________________________________________,
(өңірді толық көрсету)
Сізді "Бизнес-Мектеп" құралы шеңберінде оқыту бойынша тыңдаушылар қатарына қосуға қатысты өтінішіңізді қарап, күндізгі және/немесе қашықтықтан оқытуға қатысуға шақырады:
Күндізгі оқу нысанын таңдаған кезде келесі деректер көрсетіледі
Оқу уақыты мен күні: 20___ "____" ______ бастап
20____ жылғы "___" ______________________ сағат ___ минутқа дейін.
Оқытуды өткізу мекенжайы:
облыс ________________________ қала _______________ аудан _______________
кент/ауыл ______________ көше және / немесе шағын аудан ______________________
№ _____________ үй / ғимарат № _________________ кабинет
Тіркелу үшін өзіңізбен бірге жеке басты куәландыратын құжат болуы қажет.
Қашықтықтан оқыту нысанын таңдау кезінде:
Оқу материалдары жеке кабинетте қолжетімді.
Филиал директоры _______________________
(Аты-жөні, қолы)
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
"Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алуға өтініш
Ұсынылған материалдарды қарауды сұраймын және "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша конкурстық іріктеуге қатысу туралы мәлімдеймін

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугодателя _______ (подпись)
Исполнитель: Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________
Телефон __________
Получил: Фамилия, имя, отчество (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
При подаче заявления в электронной форме:
Подписано и отправлено услугополучателем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из Электронной цифровой подписи
Дата и время подписания Электронной цифровой подписи
Приложение 4
к Правилам оказания государственной
услуги "Обучение субъектов
предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
Форма
Исх № и даты
Кому __________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
услугополучателя)
от _____________________________
(указывается регион)
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги
"Обучение субъектов предпринимательства" в рамках Государственной программы поддержки и
развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа"
от "       "             20 года
Филиал _________________________________________________________,
(указать полностью регион)
Рассмотрев Ваше заявление на предмет соответствия предоставленных сведений и документов
подпункту 2 пункта 9 приложения 1 к настоящим Правилам сообщаем, что Вам отказано в предоставлении
государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа" в связи с
_________________________________________________ .
Директор филиала _______________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись)
Приложение 5
к Правилам оказания государственной
услуги "Обучение субъектов
предпринимательства в рамках
Государственной программы поддержки и
развития бизнеса "Дорожная карта
бизнеса – 2025"
Форма
Исх №и даты
Кому __________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
услугополучателя)
от _____________________________
(указывается регион)
Уведомление о направлении на обучение по государственной услуге "Обучение субъектов
предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития
бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Бизнес-Школа"
Филиал _________________________________________________________,
(указать полностью регион)
Рассмотрев Ваше заявление касательно включения Вас в число слушателей по обучению в рамках
инструмента "Бизнес-Школа", приглашает принять участие в очном и/или дистанционном обучении:
При выборе очной формы бучения указываются следующие данные
Время и дата обучения: в период с "____" ______ 20___ года по "___" ________________ 20____ года
в ______ часов ______ минут.
.
Адрес проведения обучения:
область ________________________ город _______________ район _______________ поселок/село
______________ улица и/или микрорайон ____________________________
дом/здание № _____________ кабинет № _________________
Для регистрации с собой необходимо иметь документ, удостоверяющий личность.
При выборе дистанционной формы обучения:
Учебные материалы доступны в личном кабинете.
Директор филиала _______________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись)
Приложение 6
к Правилам оказания государственной
услуги "Обучение субъектов
предпринимательства в рамках
Государственной программы поддержки и
развития бизнеса "Дорожная карта
бизнеса – 2025"
Форма
Заявление на оказание государственной услуги
"Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и
развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту
"Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства"
Прошу рассмотреть представленные материалы и заявляю об участии в конкурсном отборе по
инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства"

1) осы өтініште қамтылған мәліметтер, сондай-ақ "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы немесе қаржы агенттігі талап еткен барлық құжаттар тек Бағдарлама шеңберінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін ғана ұсынылғанын растаймын.
Мыналарға:
1) өтініште көрсетілген деректер өзгерген жағдайда дереу хабардар етуге;
2) оқыту бағдарламасына немесе жобаны іске асыруға байланысты өзге де іс-әрекеттерге мониторинг жүргізу үшін қажетті барлық мәліметтер мен құжаттарды беруге міндеттенемін.
Мыналармен:
1) қаржы агенттігі ұсынылған мәліметтерге тексеру жүргізуі мүмкін екендігіне;
2) қаржы агенттігі көрсетілген деректердің дұрыстығын тексеруге міндетті емес екендігіне;
3) көрсетілген деректер мен ақпараттың дәйексіздігі анықталған жағдайда, осы өтініш оны қараудың кез келген кезеңінде қабылданбауы мүмкін екендігіне;
4) "Назарбаев Университеті" Дербес білім беру ұйымы немесе қаржы агенттігі осы өтініште көрсетілген мәліметтерді, ақпаратты және өтініш беруші ұсынған құжаттарды тексеру және қарау мақсатында мүдделі үшінші тұлғаларға беруге құқылы екендігіне келісемін.
Конкурс шарттарымен және "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту мемлекеттік қызметінің "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралын ұсыну қағидаларымен таныстым.
Көрсетілген қызметтердің сапасын бағалау (аудит) мақсатында жүргізілетін телефондық және/немесе SMS-пікіртерім жүргізуге келісім беремін. Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анық емес мәліметтерді ұсынғаны үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
Өтінішті қағаз нысанда берген кезде өтінішке қоса беремін:
жеке куәлігінің көшірмесі, кәсіпкерлік субъектісін тіркеу туралы анықтаманың көшірмесі және жұмыс орнынан анықтама (қажет болған жағдайда).
Өтінішті қағаз нысанда берген кезде:
Күні:________________ Көрсетілетін қызметті алушының қолы: _______________
Өтінішті электрондық нысанда берген кезде:
Өтініш беруші 20 __ жылғы "__" сағат 00:00-де қол қойды және жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбаның деректері
Электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қою күні мен уақыты
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама:
20 __ жылғы "__" сағат 00:00-де менеджер-консультант қабылдады:
Электрондық цифрлық қолтаңбаның деректері
Электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қою күні мен уақыты
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
"Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау және дамыту мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
20 жылғы "___" ____________
Осы арқылы, "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы _________
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік
бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызмет

1) сведения, содержащиеся в настоящем заявлении, а также все затребованные Автономной
организацией образования "Назарбаев Университет" или финансовым агентством документы представлены
исключительно для предоставления государственной услуги в рамках Программы.
Обязуюсь:
1) незамедлительно уведомить в случае изменения данных, указанных в заявлении;
2) обязуюсь предоставить все сведения и документы, необходимые, необходимые для проведения
мониторинга программы обучения или иных действий, связанных с реализацией проекта.
Согласен с тем, что:
1) финансовым агентством может быть проведена проверка представленных сведений;
2) финансовое агентство не обязано проверять действительность указанных данных;
3) в случае выявления недостоверности указанных данных и информации, настоящее заявление может
быть отклонена на любом этапе ее рассмотрения;
4) Автономная организация образования "Назарбаев Университет" или финансовое агентство вправе
представлять указанные в настоящем заявлении сведения, информацию и представленные услугополучателем
документы заинтересованным третьим лицам с целью проверки и рассмотрения.
Ознакомлен с условиями конкурса и правилами предоставления инструмента "Обучение топ-
менеджмента малого и среднего предпринимательства" государственной услуги "Обучение субъектов
предпринимательства" в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта
бизнеса-2025".
Даю согласие на проведение телефонного и/или SMS-опроса, проводимого в целях оценки (аудита)
качества оказанных услуг.Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики
Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на
сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
При подаче заявления в бумажной форме к заявлению прилагаю:
копию удостоверение личности, копию справки о регистрации субъекта предпринимательства и
справку с места работы (при необходимости).
При подаче заявления в бумажной форме:
Дата:________________ Подпись услугополучателя: _______________
При подаче заявления в электронной форме:
Подписано и отправлено услугополучателем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из Электронной цифровой подписи
Дата и время подписания Электронной цифровой подписи
Уведомление о принятии заявления:
Принято менеджером-консультантом в 00:00 часов "__" 20__ года:
Данные из Электронной цифровой подписи
Дата и время подписания Электронной цифровой подписи
Приложение 7
к Правилам оказания государственной
услуги "Обучение субъектов
предпринимательства в рамках
Государственной программы поддержки и
развития бизнеса "Дорожная карта
бизнеса – 2025"
Форма
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги
"Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и
развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту
"Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства"
от "
"
20__ года
Настоящим, Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" по _________

көрсету қағидаларына 1-қосымшаның 9-тармағының 2) тармақшасына сәйкес,
_______________________________________ байланысты, Сізге "Шағын және орта
кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-
2025" бизнесті қолдау және дамыту мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін ұсынудан бас тартылғанын хабарлайды.
Филиал директоры ___________________
"Бизнестің жол картасы-2025"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
"Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау және дамыту мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі бойынша оқуға жіберу туралы хабарлама
20 жылғы "___" ____________
Осымен, "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы ____________ бойынша "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құралы бойынша "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі бойынша оқудан өту үшін іріктеуден өткеніңізді хабарлайды.
Филиал директоры ___________________

сообщает, что согласно подпункту 2 пункта 9 приложения 1 к Правилам оказания государственной услуги
"Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития
бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" Вам отказано в предоставлении государственной услуги "Обучение
субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего
предпринимательства" в связи с
_________________________________________________
Директор филиала ___________________
Приложение 8
к Правилам оказания государственной
услуги "Обучение субъектов
предпринимательства в рамках
Государственной программы поддержки и
развития бизнеса "Дорожная карта
бизнеса – 2025"
Форма
Уведомление о направлении на обучение по государственной услуге
"Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и
развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" по инструменту
"Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства"
от "
"
20 года
Настоящим, Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" по _________
сообщает, что Вы прошли отбор для прохождения обучения по государственной услуге "Обучение субъектов
предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта
бизнеса-2025" по инструменту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства"
Директор филиала ___________________