"Ағаш кесу билеті мен орман билетінің нысандарын, оларды есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 18-02/40 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № 128 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 2 маусымда № 20810 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ағаш кесу билеті мен орман билетінің нысандарын, оларды есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 18-02/40 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10676 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 сәуірдегі "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген 1 және 2-қосымшалары, осы бұйрықтың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
ағаш кесу билеті мен орман билетінің нысандарын, оларды есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларының:
1-тарауы келесі редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланудың:
1) сүрек дайындау;
2) шайыр, ағаш шырындарын дайындау;
3) қосалқы сүрек ресурстарын дайындау;
4) жанама орман пайдалану (шөп шабу, мал жаю, марал шаруашылығы, аң шаруашылығы, ара ұялары мен омарта орналастыру, бау шаруашылығы, бақша шаруашылығы, бақ шаруашылығы және өзгеде ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру, дәрілік шөптер мен техникалық шикізаттар, жабайы өсетін жемістер, жаңғақтар, саңырауқұлақтар, жидектер мен басқа да тағамдық өнімдер, мүк, орман жамылғысы мен түскен жапырақтар, қамыс дайындау мен жинау);
5) мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының қажеті үшін пайдалану;
6) мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаты үшін пайдалану;
7) мемлекеттік орман қоры учаскелерін сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттағы мақсаттар үшін пайдалану;
8) мемлекеттік орман қоры учаскелерін ағаш және бұта тұқымдарының отырғызу материалдары мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелерді өсіру үшін пайдалану түрлері жүзеге асырылуы мүмкін.";
2-тарауы келесі редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Ағаш кесу мен орман билеттерінің бланкілерін есепке алу және сақтау";
3-тарауы келесі редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Ағаш кесу мен орман билеттерінің бланкілерін толтыру және беру";

О внесении изменении и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 18-02/40 "Об утверждении форм лесорубочного билета и лесного билета, правил их учета, хранения, заполнения и выдачи"
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № 128. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2020 года № 20810
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон), ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 18-02/40 "Об утверждении форм лесорубочного билета и лесного билета, правил их учета, хранения, заполнения и выдачи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10676, опубликован 23 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
приложения 1 и 2, утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 и 2 к настоящему приказу;
в Правилах учета, хранения, заполнения и выдачи лесорубочного билета и лесного билета, утвержденных указанным приказом:
главу 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В государственном лесном фонде могут осуществляться следующие виды лесопользования:
1) заготовка древесины;
2) заготовка живицы, древесных соков;
3) заготовка второстепенных древесных ресурсов;
4) побочные лесные пользования (сенокошение, пастьба скота, мараловодство, звероводство, размещение ульев и пасек, огородничество, бахчеводство, садоводство и выращивание иных сельскохозяйственных культур, заготовка и сбор лекарственных растений и технического сырья, дикорастущих плодов, орехов, грибов, ягод и других пищевых продуктов, мха, лесной подстилки и опавших листьев, камыша);
5) пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства;
6) пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских целей;
7) пользование участками государственного лесного фонда для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей;
8) пользование участками государственного лесного фонда для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения.";
главу 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Учет и хранение бланков лесорубочных билетов";
главу 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Заполнение и выдача бланков лесорубочных и лесных билетов";

келесі мазмұндағы 13-1, 13-2 және 13-3-тармақтарымен толықтырылсын:
"13-1. "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар) мемлекеттік орман йеленушілерге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне не www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет стандартында баяндалған.
Өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берілген кезде оның көшірмесінде күні мен көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің тегін көрсете отырып қабылданғаны туралы белгі қойылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" нәтижені беру күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы не жеке кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы, бюджетке орман пайдалану үшін төленгені туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы сағат 17.00-ден кейін немесе 2017 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау келесі жұмыс күнімен жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуға көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолтаңбасымен куәландырылады.
Порталда өтінішті қарау нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылып, электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

дополнить пунктами 13-1, 13-2 и 13-3 следующего содержания:
"13-1. Для получения государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета" (далее – государственная услуга) физические и юридические лица (далее – услугополучатели) подают государственным лесовладельцам (далее – услугодатель) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в канцелярию услугодателя или через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При подаче заявления через канцелярию услугодателя на его копии ставится отметка о принятии с указанием даты и фамилии сотрудника канцелярии услугодателя.
При обращении через портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, оплаты в бюджет за лесные пользования, услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении услугополучателя после 17.00 часов или в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 декабря 2017 года и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги в канцелярию услугадателя, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат рассмотрения заявления направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

13-2. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады және электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.
Құжаттар пакеті толық болған кезде көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған деректердің 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 36-бабына сәйкестігін қарайды және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ағаш кесу билетін немесе осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес орман билетін толтырады, немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартады.
13-3. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.";
15-тармақ алып тасталсын;
19-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"19. Ағаш кесу билетінің мәтіндік бөлігінде "Негізінде" деген сөзден кейін өсіп тұрған сүректі босатудың негіздемесі көрсетіледі.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесудің жыл сайынғы көлемін бекіту туралы ведомство басшысының бұйрығы сүректі түбірімен босатуға негіз болып табылады.
"Рұқсат етіледі" деген сөздерден кейін орман пайдаланушының толық атауы, өтінім берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе оның заңды мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.

13-2. Услугодатель в течении 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов проверяет полноту представленных документов. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления и направляет его в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя.
При полном пакете документов, услугодатель в течении 1 (одного) рабочего дня рассматривает на соответствие статьи 36 Кодекса представленных данных и заполняет лесорубочный билет согласно приложению 1 к настоящим Правилам или заполняет лесной билет согласно приложению 2 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
13-3. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям настоящих Правил;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
пункт 15 исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. В текстовой части лесорубочного билета после слов "На основании" указывается основание для производимого отпуска древесины на корню.
Основанием отпуска древесины на корню является приказ руководителя ведомства об утверждении ежегодных объемов рубок леса на территории государственного лесного фонда.
После слова "разрешается" указывается полное наименование лесопользователя, его индивидуальный идентификационный номер заявителя или юридический адрес бизнес-идентификационный номер.

"20__ жылдың кеспеағаш қоры есебінен кесілсін" деген 10-жолда кеспеағаш қоры бөлінген жыл, сондай-ақ қай орманнан (өсіп тұрған, қураған, өрттен, зиянкестерден зақымданған, жел құлатқан және басқалар) ағаш кесуге рұқсат етілетіні көрсетіледі.
"Тасымалдау қашықтығы" деген 11-жолда кеспеағаштан жалпы жұрт пайдаланатын жолға дейінгі қашықтық көрсетіледі, ол кеспеағаш орталығынан жолға дейінгі ең қысқа қашықтық бойынша картографиялық материалдармен анықталады және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 587-бабына сәйкес жергілікті рельефке байланысты түзетіледі.
"Мемлекеттік орман қорының санаты" деген 5-жолда мемлекеттік орман қорының санаттары: ерекше қорғалатын орман аумақтары, қала ормандары мен орман саябақтары, жасыл аймақтар, эрозияға қарсы ормандар, егістік пен топырақ қорғайтын ормандар және басқалары көрсетіледі.";
20-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"20. Ағаш кесу билетінің мәтіндік бөлігіндегі кестеде мыналар көрсетіледі:
1) гектардың оннан бір бөлігіне дейінгі дәлдікпен кеспеағаштар көлемі гектармен, сондай-ақ шаруашылық (қылқан жапырақты, қатты жапырақты немесе жұмсақ жапырақты) көрсетіледі. Қажет болуына қарай шаруашылық басты тұқымды бойынша: қарағай, шырша, сексеуіл, тал және басқа да шаруашылықтар деп көрсетіледі;
2) "Өскіннің сақталуын қамтамасыз ету" деген бағандарда - өскін және кеспеағашты бөлу кезінде жүргізілген есепке сәйкес 1 гектарға шаққанда мың данадағы өскін саны сақталуға тиіс алқап;
3) "Тығыз текше метрмен алғанда сүрек көлемі" деген бағандарда - босатылатын бір текше метрге дейін дәлдікпен босатылатын сүрек көлемі;
4) "Теңгемен ставка бойынша құны" деген бағандарда - орман пайдалану үшін ақы мөлшерін мемлекеттік орман иеленуші түбірімен босатылатын сүрек көлемін және ол үшін белгіленген ақы ставкаларын, шайыр, ағаш шырындарын, қосалқы ағаш ресурстарын дайындау көлемдері, Салық кодексінің 587-бабына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2018 жылғы 13 қыркүйектегі (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 16 қазанда № 17560 тіркелген) бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеудің әдістемелік нұсқауларына сәйкес олардың бағасы басшылыққа алына отырып есептелген кеспеағаштың материалдық-ақшалай бағасының негізінде анықтайды;
5) "Төленуге тиіс, теңге" деген бағанда төленуге тиіс сома көрсетіледі. Тегін босатылатын жағдайда бұл бағанда "тегін" деп жазылады.
Кесте әрбір мөлдек бойынша жеке-жеке толтырылады.
Ағаш кесу билеті екі немесе одан көп босату бірліктеріне (кеспеағаштар немесе мөлдектер) жазылатын жағдайда кестенің соңында осы билетке енгізілген барлық босатылатын бірліктер бойынша жалпы қорытындысы шығарылады.";
34-тармағы келесі редакцияда жазылсын:

В строке 10 "Вырубить в счет лесосечного фонда 20_ года" указывается год, на который выделен лесосечный фонд, а также вырубка какого леса разрешается (растущего, сухостойного, поврежденного огнем, насекомыми, ветровального и другие).
В строке 11 "Расстояние вывозки" указывается расстояние удаленности лесосеки от дороги общего пользования, которая определяется по картографическим материалам по кратчайшему расстоянию от центра лесосеки до дороги и корректируется в зависимости от рельефа местности в соответствии со статьей 587 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс).
В строке 5 "Категория государственного лесного фонда" указывается категория государственного лесного фонда: особо охраняемые лесные территории, городские леса и лесопарки, зеленые зоны, противоэрозионные леса, поле - и почвозащитные леса или другие.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. В таблице текстовой части лесорубочного билета указывается:
1) площадь делянок в гектарах с точностью до одной десятой гектара, а также хозяйство (хвойное, твердолиственное или мягколиственное). При необходимости хозяйство указывается по главной породе: сосновое, еловое, саксауловое, ивовое и так далее;
2) в графах "Обеспечить сохранение подроста" – площадь, на которой должен быть сохранен подрост и количество подроста в тысячах штук на 1 гектар, согласно проведенному при отводе лесосек учету;
3) в графах "Объем древесины в плотных кубических метрах" – количество отпускаемой древесины с точностью до одного кубического метра;
4) в графах "Стоимость по ставке в тенге" – размер платы за лесные пользования определяется государственным лесовладельцем на основании материально-денежной оценки лесосек, рассчитанной исходя из объемов и установленных ставок платы за древесину, отпускаемую на корню, объемов заготовки живицы, древесных соков, второстепенных древесных ресурсов их стоимости, установленных в соответствии со статьей 587 Налогового кодекса и приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 сентября 2018 года № 383 "Об утверждении Методических указаний расчета ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17560);
5) в графе "Причитается к уплате, тенге" – сумма, причитающаяся к уплате. При бесплатном отпуске в этой графе проставляется "бесплатно".
Таблица заполняется по каждой делянке в отдельности.
В том случае, когда лесорубочный билет выписывается на две и более отпускные единицы (лесосеки или делянки), в конце таблицы подводится общий итог по всем отпускным единицам, внесенным в этот билет.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:

"34. Орман билеті мынадай үлгіде толтырылады:
"Негізінде" деген 6-жолда мемлекеттік орман қоры учаскілеріндегі орман ресурстарын ұзақ мерзімді орман пайдалануға беру жөніндегі тендердің нәтижелері туралы хаттама бойынша шешім, мемлекеттік орман иеленушінің шешімі, аумақтық органның немесе ведомствоның орманды пайдалануға беру туралы шешімі келтіріледі.
"Рұқсат етілсін" деген 7-жолда орман пайдаланушының атауы - жеке тұлғаның тегі, аты-жөні, оның жеке сәйкестендіру нөмірі және заңды тұлға үшін мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі және одан кейін "к" деген жолда орман пайдаланудың мынадай түрлері көрсетіледі:
1) орманды жанама пайдалану (нақты пайдаланылуы анықтала отырып);
2) мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін пайдалану;
3) мемлекеттік орман қоры учаскелерін сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар үшін пайдалану;
4) мемлекеттік орман қоры учаскелерін ағаш және бұта тұқымдыларының көшеттік материалын және арнайы мақсаттағы плантациялық екпелер өсіру үшін пайдалану;
5) аң аулау объектілеріне жатпайтын жануарлар дүниесін, сондай-ақ жабайы жануарлардың пайдалы қасиеттері мен тіршілік ету өнімдерін шаруашылық мақсаттарда пайдалану (нақты пайдаланылуы анықтала отырып).
"Алқапта" және "мөлшерде" деген көрсеткіштердің 8-жолында - алқабы гектармен және орман пайдалану бойынша деректер: көлемдері текше метрмен, данамен, тоннамен, килограммен көрсетіледі. Орман пайдаланудың алқабы мен көлемін анықтау кезінде ғылыми негізделген нормалар және жергілікті өкілдік органдар бекітетін нормативтер ескеріледі.
"Такса бойынша құны" деген 9-жолда орман пайдалану үшін белгіленген төлем сомасы (теңге) қойылады, ол:
1) орманды жанама пайдалану және мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттарда пайдалану үшін – облыстардың жергілікті атқарушы органдары жасаған, аумақтық органдармен келісілген есеп-қисаптар негізінде жергілікті өкілдік органдар белгілеген ставкалар бойынша;
2) аң аулау және балық аулау объектілеріне жатпайтын жануарлар дүниесін шаруашылық мақсаттарда пайдалану үшін Салық кодексінің 582-бабына сәйкес анықталады.
Көрсетілген пайдаланулар үшін төлемдерді бюджетке енгізу рұқсат беретін құжат алынғанға дейін жүргізіледі, онда төлем құжатының деректемелері көрсетіле отырып жүргізілген төлем туралы белгі қойылады.
"Ерекше жағдайлар" деген 10-жолда орман пайдаланудың әрбір түрін жүзеге асыру кезінде сақталуы тиіс оған тән негізгі ерекшеліктер мен жағдайлар көрсетіледі.
Қысқа мерзімді орман пайдалануда уақытша құрылыстарды көрсету керек - күзет үйшіктерін, құрал-жабдықтар сақтайтын қоймалар мен қашарларды, уақытша қара жолдарды. Аталған құрылыстардың шекті мөлшері, түрі және сипаты, оларды құлату (алып кету) тәртібі, сондай-ақ тартылатын жолдардың бағыты, ұзындығы және мөлшері осы жолда айқындалады.";

"34. Лесной билет заполняется следующим образом:
В строке 6 "На основании" приводится решение по протоколу о результатах тендера по предоставлению лесных ресурсов на участках государственного лесного фонда в долгосрочное лесопользование, решение государственного лесовладельца, решение территориального органа или ведомства о предоставлении лесопользования.
В строке 7 "Допустить" указывается наименование лесопользователя – фамилия, имя, отчество физического лица, его индивидуальный идентификационный номер и для юридического лица адрес местонахождения, бизнес-идентификационный номер и далее в строке "к" – указывается вид лесопользования:
1) побочные лесные пользования (с определением конкретного пользования);
2) пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства;
3) пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских целей;
4) пользование участками государственного лесного фонда для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей;
5) пользование участками государственного лесного фонда для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения.
В строке 8 в показателях "На площади" и "в размере" – указываются площадь в гектарах и данные по лесопользованию: объемы в кубических метрах, штуках, тоннах, килограммах. При определении площади и объемов лесопользования учитываются научно-обоснованные нормы и нормативы, утверждаемые местными представительными органами.
В строке 9 "Стоимость по таксе" проставляется сумма платы за лесопользование (в тенге), которая определяется:
1) за побочные лесные пользования и пользование участками государственного лесного фонда в научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целях – по ставкам, установленным местными представительными органами на основании расчетов, составленных местными исполнительными органами областей, согласованных с территориальными органами;
2) за пользование в хозяйственных целях животным миром, не относящимся к объектам охоты и рыболовства, в соответствии со статьей 582 Налогового кодекса.
Внесение в бюджет платы за указанные пользования производится до получения разрешительного документа, в котором делается отметка о произведенной оплате с указанием реквизитов платежного документа.
В строке 10 "Особые условия" приводятся основные особенности и условия, характерные для каждого вида лесопользования, которые необходимо соблюдать при его осуществлении.
При краткосрочном лесопользовании необходимо указать временные сооружения – склады для хранения инструментов и кошары, сторожки, временные грунтовые дороги. Предельные размеры, вид и характер указанных строений, порядок их сноса (выноса), а также направление, протяженность и размеры прокладываемых дорог определяются в данной строке.";

37-39-тармақтары алып тасталсын;
келесі мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
40. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымы Заңға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның басшысының атына берілуі мүмкін.
Мемлекеттік қызметтерді тікелей көрсететін мемлекеттік органның, атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.";
осы бұйрықтың 3 және 4-қосымшаларына сәйкес 4 және 5-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2020 жылғы 1 маусымдағы
№ 128 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің

пункты 37-39 исключить;
дополнить главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
40. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с Законом.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.".
дополнить приложениями 4 и 5 согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
от 1 июня 2020 года № 128
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

2015 жылғы 26 қаңтардағы
№ 18-02/40 бұйрығына
1-қосымша
Серисы
Серия
ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫ
РЕСПУБЛИКА
КАЗАХСТАН
АҒАШ КЕСУ БИЛЕТІ ЛЕСОРУБОЧНЫЙ БИЛЕТ
1. Облысы ____________________________ "___" __________ 20 ___ жыл
Область                                                       год
2. Мекеме (орман иеленуші) ____________________________________________
Учреждение (лесовладелец)
3. Ағашты кесу тәсілі _________________________________________________
Способ рубки
4. Орманшылық ______________________________________________________
Лесничество
5. Мемлекеттік орман қоры санаты ______________________________________
Категория государственного лесного фонда
6. Пайдалану түрі _____________________________________________________
Вид пользования
7. Есепке алу тәсілі ___________________________________________________
Способ учета
8. Негізінде __________________________________________________________
На основании
9. Рұқсат етіледі ______________________________________________________
Разрешается
10. 20 __ жылдың кеспе ағаш қоры есебіне _______________________ сүректер
кесуге рұқсат беріледі
Вырубить в счет лесосечного фонда 20__ года _______________ древесины
11. Ағаштарды тартып шығаратын аралық ________________________________
Расстояние вывозки
Орамдардың №
№ кварталов
Телім №
№ выдела
Кеспе- ағаштың №/ауданы, гектар –
№ лесосеки/ площадь, гектар
Мөлдектердің №/ ауданы, гектар -
№ делянок/ площадь, гектар
Шаруашылық
Хозяйство
Өскендердің сақталуын қамтамасыз ету қажет
Обеспечить сохранение подроста
ауданы, гектар
на площади, гектар
1 гектар саны, мың дана -
кол-во тыс. шт. на 1 гектар
Барлығы:
Итого:
Продолжение таблицы
Тығыздалған текше метрдегі сүрек көлемі
Объем древесины в плотных куб.м
Ставка бойынша құны теңгемен
Стоимость по ставке в тенге
Төленуге тиіс, теңге
Причитается к уплате, тенге
Кәделі
деловой
Отындық
дровяной
шөпшектер мен бұтақтар
хвороста и сучьев
қосалқы ағаш ресурстары
второстепенные древесные ресурсы
Барлығы
Итого
Кәделі
деловой
Отындық
дровяной
шөпшектер мен бұтақтар,
хвороста и сучьев
қосалқы ағаш ресурстары
второстепенные древесные ресурсы
Барлығы
Итого
12. Дайындалатын ағаш өнімі үшін төлемақыны бюджетке енгізу мерзімі
___________________________________________________________
Сроки внесения в бюджет платы за заготавливаемую лесопродукцию
13. Кесуге жатпайды _________________________________________________
Рубке не подлежат (тұқымдық ағаштар, тұқымдық жерлер және басқа ағаштардың
саны - количество семенников, семенных куртин и других деревьев)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

от 26 января 2015 года
№ 18-02/40
Серисы
Серия
ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫ
РЕСПУБЛИКА
КАЗАХСТАН
АҒАШ КЕСУ БИЛЕТІ ЛЕСОРУБОЧНЫЙ БИЛЕТ
1. Облысы ____________________________ "___" __________ 20 ___ жыл
Область год
2. Мекеме (орман иеленуші) ____________________________________________
Учреждение (лесовладелец)
3. Ағашты кесу тәсілі _________________________________________________
Способ рубки
4. Орманшылық ______________________________________________________
Лесничество
5. Мемлекеттік орман қоры санаты ______________________________________
Категория государственного лесного фонда
6. Пайдалану түрі _____________________________________________________
Вид пользования
7. Есепке алу тәсілі ___________________________________________________
Способ учета
8. Негізінде __________________________________________________________
На основании
9. Рұқсат етіледі ______________________________________________________
Разрешается
10. 20 __ жылдың кеспе ағаш қоры есебіне _______________________ сүректер
кесуге рұқсат беріледі
Вырубить в счет лесосечного фонда 20__ года _______________ древесины
11. Ағаштарды тартып шығаратын аралық ________________________________
Расстояние вывозки
Орамдардың №
№ кварталов
Телім №
№ выдела
Кеспе- ағаштың №/ауданы, гектар –
№ лесосеки/ площадь, гектар
Мөлдектердің №/ ауданы, гектар -
№ делянок/ площадь, гектар
Шаруашылық
Хозяйство
Өскендердің сақталуын қамтамасыз ету қажет
Обеспечить сохранение подроста
ауданы, гектар
на площади, гектар
1 гектар саны, мың дана -
кол-во тыс. шт. на 1 гектар
Барлығы:
Итого:
Продолжение таблицы
Тығыздалған текше метрдегі сүрек көлемі
Объем древесины в плотных куб.м
Ставка бойынша құны теңгемен
Стоимость по ставке в тенге
Төленуге тиіс, теңге
Причитается к уплате, тенге
Кәделі
деловой
Отындық
дровяной
шөпшектер мен бұтақтар
хвороста и сучьев
қосалқы ағаш ресурстары второстепенные древесные ресурсы
Барлығы
Итого
Кәделі
деловой
Отындық
дровяной
шөпшектер мен бұтақтар,
хвороста и сучьев
қосалқы ағаш ресурстары второстепенные древесные ресурсы
Барлығы
Итого
12. Дайындалатын ағаш өнімі үшін төлемақыны бюджетке енгізу мерзімі
___________________________________________________________
Сроки внесения в бюджет платы за заготавливаемую лесопродукцию
13. Кесуге жатпайды _________________________________________________
Рубке не подлежат (тұқымдық ағаштар, тұқымдық жерлер және басқа
ағаштардың саны - количество семенников, семенных куртин и других
деревьев)________________________________________________________
_________________________________________________________________

8. Ауданда ______________________________, мөлшерде _________________
На площади (га) в размере (саны, көлемі – количество, объем)
9. Такса бойынша құны _________________________________________ тенге
Стоимость по таксе
10. Ерекше шарттар __________________________________________________
Особые условия
11. Пайдалану мерзімі "__"_________ 20 ___ жылдан "__"______ 20____ жылға дейін
Срок пользования с "__"___________20____года по "__"_______ 20___года
Мекеме басшысы __________________________________________________
Руководитель учреждения
Инженер __________________________________________________________
Инженер
Орман пайдаланушы _________________________________________________
Лесопользователь                   (Лауазымы, қолы, тегі (бар болса), аты-жөні –
должность, подпись, фамилия, имя, отчество(при его наличии))".
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2020 жылғы 1 маусымдағы
№ 128 бұйрығына
3-қосымша
Ағаш кесу және орман
билетін есепке алу,
сақтау, толтыру және
беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
____________________________
(мемлекеттік органның толық
атауы)
____________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның
толық атауы)
Өтініш берушінің мекенжайы
____________________________
____________________________
(индексі, қала, аудан, облыс,
көше, үй, №, телефон)
Өтініш берушінің деректемелері
____________________________
____________________________
(жеке тұлғалар үшін – ЖСН,
заңды тұлғалар үшін - БСН
ӨТІНІШ
_________________________________________________________________ сұраймын.
(өтініштің мақсаты)
1
Учаскенің ақпараты (орманшылық, орам, телім)
2
Орман пайдаланудың аумағы мен көлемі (гектар, текше метрдегі көлемі, дана, тонна, килограмм, үй жануарлар басының саны)
3
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді орман пайдалану келісімшартының нөмірі мен күні
4
Орман пайдаланғаны үшін бюджетке төленгені туралы ақпарат (төлем құжатының реквизиттері)
5
Сүрек дайындау көлемін бекіту бұйрығының нөмірі мен күні (ағаш кесу билетін алу үшін)
6
Технологиялық картаның нөмірі мен күні (ағаш кесу билетін алу үшін)
Ақпараттық жүйелерде бар, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Берілген ақпараттың дұрыстығын растаймын және теріс мәліметтер беру үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылық жайында хабардармын.
Өтініш беруші
_____________________________________________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
20__ жылғы "__"___________
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2020 жылғы 1 маусымдағы
№ 128 бұйрығына
4-қосымша
Ағаш кесу және орман
билетін есепке алу,
сақтау, толтыру және
беру қағидаларына
5-қосымша
"Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызмет беруші атауы
Мемлекеттік орман иеленушілер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)

8. Ауданда ______________________________, мөлшерде _________________
На площади (га) в размере (саны, көлемі – количество, объем)
9. Такса бойынша құны _________________________________________ тенге
Стоимость по таксе
10. Ерекше шарттар __________________________________________________
Особые условия
11. Пайдалану мерзімі "__"_________ 20 ___ жылдан "__"______ 20____ жылға дейін
Срок пользования с "__"___________20____года по "__"_______ 20___года
Мекеме басшысы __________________________________________________
Руководитель учреждения
Инженер __________________________________________________________
Инженер
Орман пайдаланушы _________________________________________________
Лесопользователь (Лауазымы, қолы, тегі (бар болса), аты-жөні – должность,
подпись, фамилия, имя, отчество(при его наличии))".
Приложение 3 к приказу
от 1 июня 2020 года № 128
Приложение 4 к Правилам
учета, хранения, заполнения и
выдачи лесорубочного и лесного
билета
Форма
В __________________________
(полное наименование
государственного органа)
от _________________________
(полное наименование
физического или
юридического лица)
Адрес заявителя
____________________________
____________________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя
____________________
(для физических лиц – ИИН,
для юридических лиц – БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу _________________________________________________________,
(цель заявления)
1
Сведения участка (лесничество, квартал, выдел)
2
Площадь и размер лесопользования (гектар, объемы в кубических метрах, штуках, тоннах, килограммах, количество голов домашних животных)
3
Номер и дата договора долгосрочного или краткосрочного лесопользования участков государственного лесного фонда (при наличии)
4
Сведения, подтверждающие оплату в бюджет за лесные пользования (реквизиты платежного документа)
5
Номер и дата приказа утверждения объема заготовки древесины (для получения лесорубочного билета)
6
Номер и дата технологической карты (для получения лесорубочного билета)
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
Заявитель_____________________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при наличии)
"__" __________20__ года.
Приложение 4 к приказу
от 1 июня 2020 года № 128
Приложение 5 к Правилам
учета, хранения, заполнения и
выдачи лесорубочного и лесного
билета
Стандарт государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета"
1
Наименование услугодателя
Государственные лесовладельцы (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги

1)көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
2) "электронды үкімет" веб-порталы: www.egov.kz, www.elіcense.kz (бұдан әрі – портал)
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1 (бір) жұмыс күн
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық немесе қағаз түрінде
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Ағаш кесу және (немесе) орман билетін беру, немесе өтінішті қараудан дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нысаны – электрондық немесе қағаз түрінде.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғалар үшін тегін көрсетіледі.
Орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексінің 587-бабына сәйкес белгіленеді.
Бұл ретте, орман пайдаланудың түрлеріне және спецификалық ерекшеліктеріне байланысты олардың мөлшерін өлшеу: алаңы бойынша (гектармен), көлемі бойынша (қоймалық текше метрмен), салмағы бойынша (килограммен, центнермен және тоннамен), саны бойынша (данамен), жас (шикілей өсіп тұрған) күйінде жүзеге асырылады.
7.
Жұмыс графигі
Көрсетілетін қызметті беруші – 2017 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижелерін беру кестесі: сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
Портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске және Заңға сәйкес жұмыс уақыты 17.00-ден кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
Осы Қағидаларының 4-қосымшасына сәйкес өтініш.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді

1) Канцелярия услугодателя
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
1 (один) рабочий день.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная или бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача лесорубочного билета и (или) лесного билета, либо мотивированный отказ
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
Ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда определяются в соответствии со статьей 587 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
При этом ставки платы устанавливаются в зависимости от вида лесных пользований и специфических их особенностей, которые измеряются: по площади - в гектарах (га), по объему - в плотных кубических метрах (м 3) или складочных кубических метрах (скл. м 3), по количеству - в штуках, по весу - в килограммах (кг), центнерах (ц), тоннах (т) в свежем (сырорастущем) состоянии.
7
График работы
Услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 декабря 2017 года (далее – Кодекс) и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
Прием заявления и выдача результатов оказания государственных услуг у услугодателя осуществляется: с 9.00 часов до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после 17.00 часов, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Заявление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескергендегі өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям настоящих Правил;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777