"Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортын лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 13 қазандағы № 719 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 16 маусымдағы № 354 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 19 маусымда № 20877 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 425 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 09.06.2023 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Экспорттық бақылауға жататынөнімнің экспорты мен импортын лицензиялау қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің2016 жылғы 13 қазандағы № 719 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14697 болып тіркелген, 2017 жылғы 31 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 6-бабының 14) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортын лицензиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Индустрия және
инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шарушылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 16 маусымдағы
№ 354 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 31 қазандағы
№ 719 бұйрығымен
бекітілген
Эскпорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортын лицензиялау қағидасы

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 октября 2016 года № 719 "Об утверждении Правил лицензирования экспорта и импорта продукции, подлежащей экспортному контролю"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 июня 2020 года № 354. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2020 года № 20877. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 425.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 09.06.2023 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 октября 2016 года № 719 "Об утверждении Правил лицензирования экспорта и импорта продукции, подлежащей экспортному контролю" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14697, опубликован 31 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 14) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила лицензирования экспорта и импорта продукции, подлежащей экспортному контролю, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развитию Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 16 июня 2020 года № 354
Утверждены
приказом Министра по
и инвестициям развитию
Республики Казахстан
от 31 октября 2017 года № 719
Правила лицензирования экспорта и импорта продукции, подлежащей экспортному контролю

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортын лицензиялау қағидалары (бұдан әрі - қағидалар) "Экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 14) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортын лицензиялау тәртібін айқындайды.
2. Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортын лицензиялау экспорттық бақылау саласындағы уәкілетті органның экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортының жеке немесе заңды тұлғалардың құқықтылығын ресми тану мақсатында жүргізіледі.
3. Осы Ереженің күші барлық жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) қолданылады.
4. "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспортына және импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және осы Қағидаларға сәйкес Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
5. Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импорты саласындағы Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша (бұдан әрі - лицензия) иеліктен шығарылмайтын болып табылады және оны лицензиат басқа жеке немесе заңды тұлғаға бермейді.
6. Лицензия көрсетілетін қызметті алушыға 8 осы Ереженің 9-тармағында көрсетілген мерзім ішінде лицензияның қолданылу шарттарында экспорттық бақылауға жататын экспорттауға немесе импорт өнімдеріне рұқсат беретін ресми құжат болып табылады.
7. Экспорты немесе импорты лицензиялануға тиіс өнімнің тізбесі халықаралық экспорттық бақылау режимдеріне сәйкес және ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мақсатында "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің номенклатурасын (тізімін) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысымен бекітілген.
8. Лицензия көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) жылдан аспайтын мерзімге беріледі. Лицензияның қолданылу мерзімі осы Ереженің 1-қосымшасында көрсетілген құжаттардың қолданылу мерзімімен шектеледі.
9. Лицензия шартқа (келісімшартқа) енгізілген тауарлар атауларының санына қарамастан, он таңбалы кодты көрсете отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне (бұдан әрі - СЭҚ ТН) сәйкес тауардың әрбір түріне беріледі. Берілген лицензияларға өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол берілмейді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила лицензирования экспорта и импорта продукции, подлежащей экспортному контролю (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 14) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок лицензирования экспорта и импорта продукции, подлежащей экспортному контролю.
2. Лицензирование экспорта и импорта продукции, подлежащей экспортному контролю проводится с целью официального признания уполномоченным органом в сфере экспортного контроля правомочий физического или юридического лица осуществлять экспорт или импорт продукции, подлежащей экспортному контролю.
3. Действие настоящих Правил распространяется на всех физических и юридических лиц (далее - услугополучатель).
4. "Выдача лицензии на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю" является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
5. Лицензия и (или) приложение к лицензии в сфере экспорта и импорта продукции, подлежащей экспортному контролю (далее - лицензия), является неотчуждаемой и не передается лицензиатом другому физическому или юридическому лицу.
6. Лицензия является официальным документом, разрешающим услугополучателю осуществлять экспорт или импорт продукции, подлежащей экспортному контролю, на условиях действия лицензии в течение срока, указанного в пункте 8 настоящих Правил.
7. Перечень продукции, экспорт или импорт которой подлежит лицензированию, утвержден постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю" в соответствии с международными режимами экспортного контроля и в целях обеспечения национальной безопасности.
8. Лицензия выдается услугополучателю на период не более 1 (одного) года. Срок действия лицензии ограничивается сроком действия документов, указанных в приложении 1 к настоящим Правилам.
9. Лицензия выдается на каждый вид товара в соответствии с единой товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденной решением Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 года № 54 (далее - ТН ВЭД), с указанием десятизначного кода, независимо от количества наименований товаров, включенных в договор (контракт). Внесение изменений и дополнений в выданные лицензии не допускается.

10. Өнімнің номенклатурасында (тізімінде) жоқ СЭҚ ТН кодтарын пайдалануға жол беріледі, өйткені сол немесе өзге өнімді сәйкестендіру және екі немесе әскери мақсатқа сәйкестендіру жөніндегі түпкілікті шешім бақылау тізімдері бойынша белгілі бір кодқа сәйкес келетін осы тізімнің бақыланатын өнімінің техникалық параметрлерімен айқындалады.
11. Лицензия Еуразиялық экономикалық одақтың ішінде де, үшінші елдерге де, үшінші елдерден де экспорттық бақылауға жататын өнімдерді тасымалдау үшін ресімделеді.
12. Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша Қазақстан Республикасының "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңында белгіленген жағдайларда қайта ресімделуге жатады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жолдайды www.egov.kz, www.elicense.kz мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) көрсетілген.
14. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзімі:
лицензияны беру кезінде - импорттаушы елдің түпкі пайдаланушысы сертификатының түпнұсқалығын тексеруді Растауды алу қажет болған жағдайды қоспағанда, 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей. Мұндай жағдайда лицензия осындай растауды алғаннан кейін беріледі;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей;
көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей.
17. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді олар түскен күні жүзеге асырады және жауапты орындаушы тағайындалатын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

10. Допускается использование кодов ТН ВЭД, отсутствующих в номенклатуре (списке) продукции, поскольку окончательное решение по идентификации и соотнесению той или иной продукции к двойному или военному назначению определяется техническими параметрами контролируемой продукции данного списка, соответствующих определенному коду по контрольным спискам.
11. Лицензия оформляется для перемещения продукции, подлежащей экспортному контролю, как внутри Евразийского экономического союза, так и в третьи страны и из третьих стран.
12. Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в случаях, установленных Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях".
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал) документы, необходимые для оказания государственной услуги, перечень которых приведен в Стандарте государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Стандарт государственной услуги).
14. При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты получения результата государственной услуги.
15. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги.
16. Общий срок рассмотрения и оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии - не позднее 30 (тридцати) рабочих дней, за исключением случая, когда необходимо получение подтверждения проверки подлинности сертификата конечного пользователя страны-импортера. В этом случае лицензия выдается по получению такого подтверждения;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии - не позднее 3 (трех) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения - не позднее 30 (тридцати) рабочих дней.
17. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления и направляет руководителю услугодателя, которым назначается ответственный исполнитель.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

18. Жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осындай құжаттардың толықтығын тексереді, көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ қойылған дәлелді бас тартуды (бұдан әрі - дәлелді бас тарту) дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
19. Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, Қазақстан Республикасының дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
20. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы көрсетілген құжаттар тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі бөлігінде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді.
Жауапты орындаушы тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салумен бір мезгілде оның түпнұсқалығын тексеруді Растауды алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне ұсынған импорттаушы елдің кепілдік міндеттемесін жібереді.
"Экспорттық бақылауға жататын өнімнің номенклатурасын (тізімін) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысымен бекітілген 1С350 немесе 10С905 бақылау кодтарына сәйкес келетін экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспортына лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қарау кезінде жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған импорттаушы елдің кепілдік міндеттемесін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының:
келісім-шартына сәйкес контрагентке бастапқы экспорттың;
уәкілетті органның мемлекеттік органдардан экспортты жүзеге асыру кезіндегі ықтимал тәуекелдер туралы ақпарат алуы.
Көрсетілетін қызметті алушы экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспортына лицензия алуға құжаттар ұсынылған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне түпкілікті пайдаланушы сертификатының түпнұсқасын ұсынады.
"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 16-бабы 1) тармағының негізінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратады және алады.
Мемлекеттік органдар көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуы негізінде 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы жауап жібереді.
Мемлекеттік органдар белгіленген мерзімде жауап бермеген жағдайда лицензия беру келісілген болып есептеледі.
Көрсетілетін қызметті алушы сыртқы сауда шартының (келісімшартының) немесе тараптардың импорттаушымен (түпкі пайдаланушымен) ниетін растайтын өзге де құжаттың талаптарына сәйкес әскери мақсаттағы өнімнің экспортын жасағаннан кейін көрсетілетін қызметті берушіге экспорттық бақылауға жататын өнімнің жеткізілуін растау сертификатын ұсынуға міндетті.

18. Ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации представленных услугополучателем документов проверяет полноту таких документов и, в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, готовит мотивированный отказ по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее - Мотивированный отказ), подписанный ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.
19. Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя Республики Казахстан услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
20. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации указанных документов направляет запрос в соответствующие государственные органы для получения согласования в части соответствия услугополучателя квалификационным требованиям.
Одновременно с запросом в соответствующие государственные органы ответственный исполнитель направляет гарантийное обязательство страны-импортера, представленное услугополучателем в Министерство иностранных дел Республики Казахстан, для получения подтверждения проверки его подлинности.
При рассмотрении документов, представленных услугополучателем для получения лицензии на экспорт продукции, подлежащей экспортному контролю, соответствующей контрольным кодам 1С350 или 10С905, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю", ответственный исполнитель направляет представленное услугополучателем гарантийное обязательство страны - импортера в Министерство иностранных дел Республики Казахстан для получения подтверждения проверки его подлинности в случаях:
первичного экспорта контрагенту в соответствии с внешнеторговым контрактом;
получения уполномоченным органом информации от государственных органов о возможных рисках при осуществлении экспорта.
Услугополучатель в течение 7 (семи) рабочих дней со дня представления документов на получение лицензии на экспорт продукции, подлежащей экспортному контролю, представляет в канцелярию услугодателя оригинал сертификата конечного пользователя.
На основании пункта 1) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" услугодатель запрашивает и получает от услугополучателя необходимые документы и информацию.
Государственные органы на основании запроса услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней направляют услугодателю ответ о соответствии или несоответствии услугополучателя квалификационным требованиям.
В случае непредставления государственными органами ответа в установленные сроки выдача лицензии считается согласованной.
Услугополучатель после совершения экспорта продукции военного назначения согласно условиям внешнеторгового договора (контракта) или иного документа, подтверждающего намерения сторон с импортером (конечным пользователем), обязан представить услугодателю сертификат подтверждения доставки продукции, подлежащей экспортному контролю.

21. Жауапты орындаушы өтінішті қарағаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін - осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензия, өнімнің экспорты мен импортына қайта ресімделген лицензия немесе дәлелді бас тарту ресімдейді.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер Мемлекеттік қызмет стандартында баяндалған.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
22. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер Мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
23. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым экспорттық бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган), Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
24. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қаралуға жатады:
уәкілетті орган оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
25. Уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.

21. Ответственный исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня после рассмотрения заявления оформляет результат оказания государственной услуги - лицензия, переоформленная лицензия на экспорт и импорт продукции, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо Мотивированный отказ.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в Стандарте государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
22. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
23. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана в уполномоченный орган, осуществляющий руководство в сфере экспортного контроля (далее - уполномоченный орган), уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
уполномоченным органом - в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
25. Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

26. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Экспорттық бақылауға жататын
өнімнің экспорты мен импортын
лицензиялау ережесіне
1-қосымша
"Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
лицензияны беру кезінде - импорттаушы елдің түпкі пайдаланушысы сертификатының түпнұсқалығын тексеруді Растауды алу қажет болған жағдайды қоспағанда, 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей. Мұндай жағдайда лицензия осындай растауды алғаннан кейін беріледі;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей;
көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортына Лицензия, қайта ресімделген лицензия немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініш берушіден алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
1) экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортына лицензия беру кезінде - 10 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - 1 АЕК;
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол емес нысанда жүзеге асырылады.
Төлем "Электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
7
жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.;

26. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законами Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам лицензирования
экспорта и импорта продукции,
подлежащей экспортному контролю
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
при выдаче лицензии - не позднее 30 (тридцати) рабочих дней, за исключением случая, когда необходимо получение подтверждения проверки подлинности сертификата конечного пользователя страны-импортера. В этом случае лицензия выдается по получению такого подтверждения;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии - не позднее 3 (трех) рабочих дня;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения - не позднее 30 (тридцати) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия, переоформленная лицензия на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) при выдаче лицензии на экспорт и импорт продукции - 10 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
2) за переоформление лицензии - 1 МРП;
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП) или через банки второго уровня.
7
График работы
1) услугодатель - с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее - Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;

2) портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады). Келіп түскен өтініштерді тіркеу дүйсенбіден жұманы қоса алғанда жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады, сағат 17.00-ден кейін келіп түскен өтініштерді тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі

2) портал - круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем). Регистрация поступающих заявлений осуществляется с понедельника по пятницу включительно в соответствии с графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, регистрация заявлений, поступивших после 17.00 часов, осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги

1) лицензия алу үшін:
осы Стандартқа 1 - қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын мәліметтер;
өнімді лицензиялау, экспорттау және импорттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 949 бұйрығына сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттар" ("Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 18 наурызда № 13512 болып тіркелді) (ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді қоспағанда).
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенін растайтын мәліметтер;
мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ақпараты бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттар.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
4) көрсетілетін қызметті беруші тиісті келісуші мемлекеттік органнан көрсетілетін қызметті алушының лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес еместігі туралы жауап алды;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар болса;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
7) экспортты жүзеге асыру Біріккен Ұлттар Ұйымы Жарғысының VII тарауының, атап айтқанда қару-жарақ эмбарго негізінде әрекет ететін Біріккен Ұлттар Ұйымының Қауіпсіздік Кеңесі қабылдаған шараларды жүзеге асыру жөніндегі міндеттерді бұзу болады;
8) экспортты жүзеге асыру халықаралық келісімдер бойынша, атап айтқанда әдеттегі қару-жарақты беруге немесе олардың заңсыз айналымына қатысты Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелерін бұзу болады;

1) для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, согласно приложению 1 к настоящему Стандарту;
сведения, подтверждающие оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
документы о соответствии квалификационным требованиям согласно приказу исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 сентября 2015 года № 949 "Об утверждении Квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию, экспорта и импорта продукции и перечень документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в информационно-правовой системе "Әділет" 18 марта 2016 года № 13512) (за исключением сведений, содержащихся в информационных системах).
2) для переоформления лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 1 к настоящему Стандарту;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП;
документы, содержащие информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) услугодателем получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии услугополучателя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности, или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
7) осуществление экспорта станет нарушением обязанностей по осуществлению мер, принятых Советом Безопасности Организации Объединенных Наций, действующим на основании главы VII Устава Организации Объединенных Наций, в частности оружейных эмбарго;
8) осуществление экспорта станет нарушением международных обязательств Республики Казахстан по международным соглашениям, в частности тех, которые касаются передачи обычных вооружений или их незаконного оборота;

9) өнім геноцид актілерін, адамзатқа қарсы қылмыстарды, 1949 жылғы Женева конвенцияларын елеулі бұзушылықтарды, қорғауды пайдаланатын азаматтық объектілерге немесе азаматтық адамдарға жасалған шабуылдарды немесе халықаралық келісімдерде айқындалғандай басқа да әскери қылмыстарды жасау үшін пайдаланылатын ақпарат болған жағдайда;
10) импорттаушы елдің кепілдік міндеттемесінің түпнұсқалығын тексеру нәтижесі (жіберілген сәттен бастап күнтізбелік 1 (бір) жыл ішінде оның болмауы).
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі - www.miid.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің - www.comprom.miid.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8-800-080-7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары::
1) көрсетілетін қызметті беруші - www.comprom.miid.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бөлімі";
2) порталда www.egov.kz, www.elicense.kz ескерту.
Экспорттық бақылауға жататын
өнімнің экспорты мен
импортына лицензия беру
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
1-нысан
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспортына лицензия алу үшін өтініш.
1. Лицензия №
2. Өтініш беруші (толық атауы, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, БСН / ЖСН))
3. Дайындаушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, БСН / ЖСН (Қазақстан Республикасының резиденті үшін))
4. Сатып алушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы)
5. Түпкі пайдаланушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы))
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс органы
7. Лицензияның қолданылу мерзімі
8. Лицензияны (шарт, келісімшарт, келісім немесе сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы өзге де иеліктен айыру құжаты) сұрау салу үшін негіздеме)
9. Өнімнің атауы
10. ЕАЭҚ СЭҚ ТН бойынша тауар коды
11. Бақылау тізімдері бойынша тауардың коды
12. ЕАЭҚ СЭҚ ТН бойынша өлшем бірлігі (негізгі немесе қосымша)
13. Жиынтық саны
14. Келісім-шарт валютасы
15. Келісім-шарт валютасындағы жалпы құны
16. Есеп айырысу (валюталық) шоттардың нөмірлері, банктің атауы
17. Осымен:
өтінішберушініңақпараттықжүйелердекөріністабатын, заңменқорғалатынқұпиянықұрайтынмәліметтердіпайдалануғаөзкелісімінберетіні;
өтінішберушігеқатыстықызметтінемесежекелегенқызметтүрлерінтоқтататұрунемесеоғантыйым салу туралысоттыңзаңыкүшінеенгеншешімінің (үкімінің) жоқекені;
барлықұсынылғанқұжаттаранықжәнежарамдыболыптабылатындығырасталады;
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін жауапкершілік туралы хабардар етемін.

9) в случае наличия информации, что продукция будет использована для совершения актов геноцида, преступлений против человечности, серьезных нарушений Женевских конвенций 1949 года, нападений на гражданские объекты или гражданских лиц, которые пользуются защитой, или других военных преступлений, как они определены в международных соглашениях;
10) отрицательный результат (либо его отсутствие в течение 1 (одного) календарного года с момента направления) проверки подлинности гарантийного обязательства страны-импортера.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) услугодателя – www.comprom.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) услугодатель – www.comprom.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) портале www.egov.kz, www.elicense.kz.
Приложение 1 к Стандарту
государственной услуги
Выдача лицензии на экспорт и
импорт продукции, подлежащей
экспортному контролю
форма 1
Заявление для получения лицензии на экспорт продукции, подлежащей экспортному контролю
1. Заявление №
2. Заявитель (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН)
3. Изготовитель (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН (для резидента Республики Казахстан))
4. Покупатель (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты)
5. Конечный пользователь (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты)
6. Орган государственных доходов Республики Казахстан
7. Срок действия лицензии
8. Основание для запроса лицензии (договор, контракт, соглашение или иной документ отчуждения между участниками внешнеторговой сделки)
9. Наименование продукции
10. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
11. Код товара по контрольным спискам
12. Единица измерения по ТН ВЭД ЕАЭС (основная или дополнительная)
13. Суммарное количество
14. Валюта контракта
15. Общая стоимость в валюте контракта
16. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование банка
17. Настоящим подтверждается, что:
заявитель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах;
в отношении заявителя не имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
все прилагаемые документы являются достоверными и действительными.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

18. Өтініш берушіден
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _______________
лауазымы _______________
күні _______________
19. Лицензияның ерекше шарттары
2-нысан
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспортына лицензия алу үшін өтініш.
1. Лицензия №
2. Өтініш беруші (толық атауы, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, БСН / ЖСН))
3. Түпкі пайдаланушы (толық атауы, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, БСН / ЖСН))
4. Сатушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы)
5. Шығарылған елі
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс органы
7. Лицензияның қолданылу мерзімі
8. Лицензияны (шарт, келісімшарт, келісім немесе сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы өзге де иеліктен айыру құжаты) сұрау салу үшін негіздеме)
9. Өнімнің атауы
10. ЕАЭҚ СЭҚ ТН бойынша тауар коды
11. Бақылау тізімдері бойынша тауардың коды
12. ЕАЭҚ СЭҚ ТН бойынша өлшем бірлігі (негізгі немесе қосымша)
13. Жиынтық саны
14. Келісім-шарт валютасы 15. Келісім-шарт валютасындағы жалпы құны
14. Келісім-шарт валютасы 15. Келісім-шарт валютасындағы жалпы құны
16. Есеп айырысу (валюталық) шоттардың нөмірлері, банктің атауы
17. Осымен:
өтінішберушініңақпараттықжүйелердекөріністабатын, заңменқорғалатынқұпиянықұрайтынмәліметтердіпайдалануғаөзкелісімінберетіні;
өтінішберушігеқатыстықызметтінемесежекелегенқызметтүрлерінтоқтататұрунемесеоғантыйым салу туралысоттыңзаңыкүшінеенгеншешімінің (үкімінің) жоқекені;
барлықұсынылғанқұжаттаранықжәнежарамдыболыптабылатындығырасталады;
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін жауапкершілік туралы хабардар етемін.
18. Өтініш берушіден
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _______________
лауазымы _______________
күні _______________
19. Лицензияның ерекше шарттары
Экспорттық бақылауға жататын
өнімнің экспорты мен импортын
лицензиялау ережесіне
2-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности"
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Нөмір: [Құжаттың нөмірі]
Берілген күні: [берілген күні] жыл
[Ұйымның атауы,
заңды мекенжайы, БСН/ЖСН]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
"Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі, Сіздің [күні] жылғы № [кіріс құжатының нөмірі] өтінішіңізді қарап, келесіні хабарлайды.:
[Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының Т.А.Ә.(бар болса)]
Экспорттық бақылауға жататын
өнімнің экспорты мен импортын
лицензиялау ережесіне
3-қосымша
1-нысан
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспортына лицензия

18. От заявителя:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________
должность _______________
дата _______________
19. Особые условия лицензии
форма 2
Заявление для получения лицензии на импорт продукции, подлежащей экспортному контролю
1. Заявление №
2. Заявитель (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН / ИИН)
3. Конечный пользователь (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН / ИИН)
4. Продавец (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты)
5. Страна происхождения
6. Орган государственных доходов Республики Казахстан
7. Срок действия лицензии
8. Основание для запроса лицензии (договор, контракт, соглашение или иной документ отчуждения между участниками внешнеторговой сделки)
9. Наименование продукции
10. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
11. Код товара по контрольным спискам
12. Единица измерения по ТН ВЭД ЕАЭС (основная или дополнительная)
13. Суммарное количество
14. Валюта контракта
15. Общая стоимость в валюте контракта
16. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование банка
17. Настоящим подтверждается, что:
заявитель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах;
в отношении заявителя не имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
все прилагаемые документы являются достоверными и действительными.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. От заявителя:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________
должность _______________
дата _______________
19. Особые условия лицензии
Приложение 2
к Правилам лицензирования
экспорта и импорта продукции,
подлежащей экспортному контролю
форма
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности"
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Номер: [Номер документа]
Дата выдачи: [Дата выдачи] год
[Наименование организации, юридический адрес, БИН/ИИН]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности", рассмотрев Ваше заявление от [Дата] года № [Номер входящего документа], сообщает следующее:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Ф.И.О. (при наличии) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам лицензирования
экспорта и импорта продукции,
подлежащей экспортному контролю
форма 1
Лицензия на экспорт продукции, подлежащей экспортному контролю

1. Өтініш №
2. Өтінішберуші (толықатауы, мекенжайы, телефоны, электрондықпоштамекенжайы, БСН / ЖСН)
3. Әзірлеуші (толықатауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондықпоштамекенжайы, БСН / ЖСН (ҚазақстанРеспубликасыныңрезидентіүшін)
4. Сатыпалушы (толықатауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондықпоштамекенжайы)
5. Соңғытұтынушы (толықатауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондықпоштамекенжайы)
6. ҚазақстанРеспубликасыныңМемлекеттіккірістер органы
7. Лицензияныңәрекететумерзімі
8. Лицензиянысұрауүшіннегіз (шарт, келісімшарт, келісімнемесесыртқысаудамәмілесініңқатысушыларыарасындағыөзгеиеліктеншығаруқұжаты)
9. Өнімніңатауы
10. Тауардың ЕАЭҚ СЭҚ ТН бойынша коды
11. Тауардыңбақылаутізімдерібойынша коды
12. ЕАЭҚ СЭҚ ТН бойыншаөлшембірлігі (негізгінемесеқосалқы)
13. Жиынтық саны
14. Келісімшартвалютасы
15. Келісімшартвалютасындағыжалпықұны
16. Есепайырысу (валюталық) шоттарыныңнөмірлері, банк атауы
17. Келісілді
18. Өтініш берушіден
Тегі, Аты, Әкесінің аты
(бар болса)_______________
лауазымы _______________
19. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы – лицензиар_______________
Тегі, Аты, Әкесінің аты
(бар болса) _______________
лауазымы _______________
күні _______________
20. Лицензияның ерекше шарттары
2-нысан
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің импортына лицензия
1. Өтініш №
2. Өтінішберуші (толықатауы, мекенжайы, телефоны, электрондықпоштамекенжайы, БСН / ЖСН)
3. Соңғытұтынушы (толықатауы, мекенжайы, телефоны, электрондықпоштамекенжайы БСН/ЖСН)
4. Сатушы (толықатауы, ел, мекенжайы, телефоны, электрондықпоштамекенжайы)
5. Шыққанелі
6. ҚазақстанРеспубликасыныңМемлекеттіккірістер органы
7. Лицензияныңәрекететумерзімі
8. Лицензиянысұрауүшіннегіз (шарт, келісімшарт, келісімнемесесыртқысаудамәмілесініңқатысушыларыарасындағыөзгеиеліктеншығаруқұжаты)
9. Өнімніңатауы
10. Тауардың ЕАЭҚ СЭҚ ТН бойынша коды
11. Тауардыңбақылаутізімдерібойынша коды
12. ЕАЭҚ СЭҚ ТН бойыншаөлшембірлігі (негізгінемесеқосалқы)
13. Жиынтық саны
14. Келісімшартвалютасы
15. Келісімшартвалютасындағыжалпықұны
16. Есепайырысу (валюталық) шоттарыныңнөмірлері, банк атауы
17. Келісілді
18. Өтініш берушіден
Тегі, Аты, Әкесінің аты
(бар болса)_______________
лауазымы _______________
19. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы – лицензиар_______________
Тегі, Аты, Әкесінің аты
(бар болса) _______________
лауазымы _______________
күні _______________
20. Лицензияның ерекше шарттары

1. Лицензия №
2. Заявитель (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН / ИИН)
3. Изготовитель (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН / ИИН (для резидента Республики Казахстан))
4. Покупатель (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты)
5. Конечный пользователь (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты)
6. Орган государственных доходов Республики Казахстан
7. Срок действия лицензии
8. Основание для запроса лицензии (договор, контракт, соглашение или иной документ отчуждения между участниками внешнеторговой сделки)
9. Наименование продукции
10. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
11. Код товара по контрольным спискам
12. Единица измерения по ТН ВЭД ЕАЭС (основная или дополнительная)
13. Суммарное количество
14. Валюта контракта
15. Общая стоимость в валюте контракта
16. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование банка
17. Согласовано
18. От заявителя
фамилия, имя, отчество (при его
наличии) _______________
должность _______________
19. Государственный орган Республики Казахстан – лицензиар _______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________
должность _______________
дата _______________
20. Особые условия лицензии
форма 2
Лицензия на импорт продукции, подлежащей экспортному контролю
1. Лицензия №
2. Заявитель (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН / ИИН)
3. Конечный пользователь (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН / ИИН)
4. Продавец (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты)
5. Страна происхождения
6. Орган государственных доходов Республики Казахстан
7. Срок действия лицензии
8. Основание для запроса лицензии (договор, контракт, соглашение или иной документ отчуждения между участниками внешнеторговой сделки)
9. Наименование продукции
10. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
11. Код товара по контрольным спискам
12. Единица измерения по ТН ВЭД ЕАЭС (основная или дополнительная)
13. Суммарное количество
14. Валюта контракта
15. Общая стоимость в валюте контракта
16. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование банка
17. Согласовано
18. От заявителя
фамилия, имя, отчество (при его
наличии) _______________
должность _______________
19. Государственный орган Республики Казахстан – лицензиар _______________
фамилия, имя, отчество (при его
наличии) _______________
должность _______________
дата _______________
20. Особые условия лицензии