"Кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру және кинологиялық қызметтерді қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 259 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 478 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 маусымда № 20886 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 27 тамыздағы № 421 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 27.08.2021 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру және кинологиялық қызметтерді қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 259 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 11539 болып тіркелген, 2015 жылдың 17 шілдесінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру және кинологиялық қызметтерді қамтамасыз етудің жарақтандыру нормалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қазақстан Республиканың заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген қаралған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 19 маусымдағы
№ 478 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 259 бұйрығымен
бекітілген
Кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру және кинологиялық қызметтерді қамтамасыз ету нормалары
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет бөлімшелерін жарақтандырудың № 1 нормасы

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 259 "Об утверждении норм оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб и обеспечения кинологических служб"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 478. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2020 года № 20886. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 27 августа 2021 года № 421.
Сноска. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 27.08.2021 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 259 "Об утверждении норм оснащении профессиональных аварийно-спасательных служб и обеспечения кинологических служб" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11539, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 14 июля 2015 года) следующее изменение:
Нормы оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб и обеспечения кинологических служб, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел Республики Казахстан Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 июня 2020 года № 478
Утверждены приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 20 марта 2015 года № 259
Нормы оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб и обеспечения кинологических служб
Норма № 1 Оснащение подразделений государственной противопожарной службы

№ 1.1 нормасына "Арнайы техникамен қамтамасыз ету":
1. Өрт сөндіру автосатылары мен көтерілу биіктігі 35 және 40 метрге дейінгі автокөтергіштер өрт сөндіру бөлімшелерінде есепке енгізіледі, олар биіктігі 4 қабат және одан жоғары ғимараттар бар аумаққа қызмет көрсетеді, ал өрт сөндіру автосатылары мен көтерілу биіктігі 35 және 40 метрден асатын автокөтергіштер қызмет көрсететін аумағында биіктігі 10 қабат және одан жоғары ғимараттар бар өрт сөндіру бөлімшелерінде есепке енгізіледі.

К нормам № 1.1 "Обеспечение специальной техникой":
1. Пожарные автолестницы и автоподъемники высотой подъема до 35 и 40 метров соответственно, вводятся в расчет в пожарных подразделениях, которые обслуживают территорию с наличием зданий высотой 4 этажа и более, а пожарные автолестницы и автоподъемники высотой подъема более 35 и 40 метров соответственно, вводятся в расчет в пожарных подразделениях, на обслуживаемой территории которых имеются здания высотой 10 этажей и более.

2. Өрт мотоциклдері (квадроциклдер) 1 млн.адам және одан жоғары халқы бар қалаларға қызмет көрсететін өрт сөндіру бөлімшелерінде есепке алынады.
3. Негізгі, арнайы және көмекші бағыттағы өрт сөндіру автокөліктерін өрт-техникалық қару-жарақтармен, құрал-саймандармен жарақтандыру Мемлекеттік өртке қарсы қызмет бөлімшелерін жарақтандырудың №1 нормасы № 1 қосымшасына сәйкес жарақтандырылады.
Өрт-техникалық жарақпен, жабдықтармен және құрал-саймандармен қамтамасыз ету № 1.2 нормасы

2. Пожарные мотоциклы (квадроциклы) вводятся в расчет в пожарных подразделениях, которые обслуживают города с населением 1 млн. человек и выше.
3. Пожарные автомобили основного, специального и вспомогательного назначения оснащаются пожарно-техническим вооружением, оборудованием и инвентарем в соотвествии с приложением № 1 к Норме № 1 Оснащение подразделений государсвенной противопожарной службы.
Норма № 1.2 Обеспечение пожарно-техническим вооружением, оборудованием, инструментами, снаряжением и инвентарем

Облыстар, республикалық маңызы бар қалалары және астананың Төтенше жағдайлар департаменттерінің "Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі медициналық бөлімшелерін және психологиялық диагностикалау және жеңілдету бөлмелерін медициналық жабдықпен, құрал-жабдықтармен және жарақтармен қамтамасыз етудің 1.4 нормасы
Медициналық жарақтармен қамтамасыз етудің 1.4.1 нормасы
р/с №
Халықаралық патенттелмеген атауы
Шығарылу түрі
Өлшем бірлігі
Саны
Қызмет мерзімі (жыл)
1
Лидокаин

Норма 1.4 Обеспечение медицинским оборудованием, инвентарем и снаряжением медицинских пунктов и комнат психологической диагностики и разгрузки государственных учреждений "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ" Департаментов по чрезвычайным ситуациям областей, городов республиканского значения и столицы
Норма 1.4.1 Обеспечение лекарственными препаратами медицинского пункта
№ п/п
Международное непатентованное название
Форма выпуска
Единица измерения
Количество
Срок службы (год)
1
Лидокаин

Биік тау аймағындағы барлық иттер үшін (2500-3000 м астам биікте), іздестіру-құтқару жұмыстарын жүргізу кезінде
100 гр.
250 гр.
-
10 гр.
Ескертпе:
Мал дәрігерлік қызметі мамандар қорытындысы бойынша ауру иттерге 200 грамм сұлу немесе тары жармасы орнына сол мөлшеде күріш беруге рұқсат беріледі.
Төрт айлық жасқа дейнгі күшіктерге күнсайын біркелкі көбейтіп беру:
сұлу, тары жамасы - үш айлық жастан 40 граммнан бастап;

Для всех собак в зоне высокогорья (свыше 2500-3000 м), на поисково-спасательных работах
100 гр.
250 гр.
-
10 гр.
Примечание:
Для больных собак по заключению специалистов ветеринарной службы разрешается выдавать вместо 200 граммов крупы овсяной или пшена такое же количество риса.
Щенкам до четырехмесячного возраста с равномерным ежедневным увеличением выдавать:
крупу овсяную, пшено - с трехнедельного возраста, начиная с 40 граммов;

екінші санаттағы ет немесе жылқы еті - - бір айлық жастан 20 граммнан, ал екінші санаттағы етті қосымша өнімдері - 40 граммнан бастап;
сүт екі айлық жастан 150 граммнан бастап;
тасымалдау кезінде 12 сағаттан астам жолда болған жағдайында осы нормамен көзделген азық-түлік орнына тәулікке бір итке 700 грамм ұнтақталған қара бидай үны және 1 сорт бидай үны араласқан нан және 350 граммнан 2 банкі көкөніс араласқан ет консервілері рұқсат етіледі. Осы нормамен иттерге ыстық тамақ беруге мүмкіндік жоқ болған жағдайда, тәулікке бір итке 600 грамм ұнтақталған қара бидай үны және 1 сорт бидай үны араласқан нан және 340 граммнан 4 банкі көкөніс араласқан ет консервілері беріледі;

мясо второй категории или конина - с месячного возраста, начиная с 20 граммов, а мясные субпродукты второй категории, начиная с 40 граммов;
молоко с двухнедельного возраста, начиная с 150 граммов;
в условиях транспортировки при нахождении в пути более 12 часов разрешается вместо продуктов, предусмотренных данной нормой, выдавать 700 граммов хлеба из смеси ржаной обдирной и пшеничной муки 1 сорта и 2 банки мясорастительных консервов расфасовкой по 350 граммов на одну собаку в сутки. В случаях, когда представление собакам горячей пищи по данной норме невозможно, выдавать 600 граммов хлеба из смеси ржаной обдирной и пшеничной муки 1 сорта и 4 банки мясорастительных консервов расфасовкой по 340 граммов на одну собаку в сутки;

Тәулікке ересек итке 800 грамм және күшіктерге 400 грамм сабан төсемге беріледі;
Жылдың салқын мерзімінде (15 қазаннан бастап 15 сәуірге дейін) 1,6 жоғарлату коэффициенті.
Шұғыл медицина және психологиялық көмек қызметтерін жарақтандырудың № 3 нормасы
Шұғыл медицина және психологиялық көмек қызметтерін арнайы техникамен қамтамасыз етудің № 3.1 нормасы
Р/с №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Қызмет мерзімі
(жыл)
Шұғыл ден қою бригадасы
Апаттар медицинасы жасағы (50 төсекке дейін)

на подстилку выдавать для взрослой собаки 800 граммов и для щенков 400 граммов соломы в сутки;
в холодное время года (с 15 октября по 15 апреля) вводится увеличивающий коэффициент 1,6.
Норма № 3. Оснащение государственного учреждения "Центр медицины катастроф" Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его филиалов
Норма № 3.1 Оснащение специальной автомобильной техникой
№ п/п
Наименование
Ед. изм.
Количество
Срок службы
Бригада экстренного реагирования
Отряд медицины катастроф (до 50 коек)