"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 22 маусымдағы № ҚР ДСМ-71/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 24 маусымда № 20894 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.10.2020 № ҚР ДСМ-170/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 23-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17353 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 12 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
1 тармақта:
9 тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) Амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жазылсын;";
14 тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) Айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір науқасқа, достық кабинетіне жүгінген бір адамға медициналық қызметтерге тарифтер және АИТВ/ЖИТС бойынша адамды тексеру тариф, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес жазылсын;";
"23) Ақы төлеуі жаңа COVID-19 коронавирусының пандемиясына байланысты медициналық және медициналық емес ұйымдарға жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтерге арналған тарифтер осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес жазылсын;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету кезінде кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ақы төлеу қан компоненттеріне зерттеулер жүргізуге және тіндерді иммунологиялық типтеу (HLA-зерттеулер), қан қызметіндегі референс-зерттеулер, плаценталық қаннан гемопоэздік дің жасушаларын бөлу және донорлық қан компоненттерін өндіру бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір науқасқа, достық кабинетіне жүгінген бір адамға медициналық қызметтерге тарифтер және АИТВ/ЖИТС бойынша адамды тексеру тариф, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жедел медициналық көмек стансасы үшін бір бекітілген адамға жан басына шаққандағы норматив осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 июня 2020 года № ҚР ДСМ-71/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2020 года № 20894. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 30.10.2020 № ҚР ДСМ-170/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 23 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17353, опубликован 12 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется при оказании амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу согласно приложению 9 к настоящему приказу;";
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита в месяц, на одного обратившегося в дружественный кабинет и тариф на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД согласно приложению 14 к настоящему приказу;";
"23) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется медицинским и немедицинским организациям, связанные с пандемией коронавируса COVID-19 согласно приложению 23 к настоящему приказу;";
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется при оказании первичной медико-санитарной помощи по комплексному подушевому нормативу, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется для проведения исследований компонентов крови и услуг в области иммунологического типирования тканей (HLA-исследования), референс-исследований в службе крови, выделения гемопоэтических стволовых клеток из плацентарной крови и для производства компонентов донорской крови, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита в месяц, на одного обратившегося в дружественный кабинет и тариф на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
подушевой норматив скорой помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным автотранспортом, на одного прикрепленного человека для станции скорой медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;

көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ақы төлеуі жаңа COVID-19 коронавирусының пандемиясына байланысты төтенше жағдайда медициналық және медициналық емес ұйымдарға жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтерге арналған тарифтер, осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күнінің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы
Л. Актаева
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2020 жылғы 22 маусымдағы
№ ҚР ДСМ-71/2020 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется медицинским и немедицинским организациям в условиях чрезвычайного положения, связанного с пандемией коронавируса COVID-19, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющая обязанности Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Л. Актаева
Приложение 1 к приказу
Исполняющей обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 июня 2020 года
№ ҚР ДСМ-71/2020
Приложение 8 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

1482,42
399
B05.010.001
Қолмен жасалатын әдіспен анаэробтарға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1450,19
400
B05.012.001
Қолмен жасалатын әдіспен тырысқақ вибрионына биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2376,97
401
B05.013.001
Қолмен жасалатын әдіспен гемофильдік таяқшаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1471,70
402
B05.014.001
Қолмен жасалатын әдіспен нейсерия гонореяга биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1757,21
403
B05.015.001
Қолмен жасалатын әдіспен Candida тәріздес зеңдерге биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1993,25
404
B05.063.001
Биологиялық материалды Candida тұқымдас зеңдерге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
807,79
405
B05.016.001
Қолмен жасалатын әдіспен микоплазмаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1681,70
406
B05.017.001
Қолмен жасалатын әдіспен тағамдық токсикоинфекцияларға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
5784,74
407
B05.065.001
Биологиялық материалды тағамдық токсикоинфекцияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
791,35
408
B05.018.001
Қолмен жасалатын әдіспен трихомонадаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1662,60
409
B05.019.001
Қолмен жасалатын әдіспен уреоплазмаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1669,00
410
B05.022.001
Қолмен жасалатын әдіспен емшек сүтін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3468,95
411
B05.068.001
Емшек сүтін қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1610,79
412
B05.023.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге өтті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2331,84
413
B05.069.001
Өтті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
857,44
414
B05.024.001
Қолмен жасалатын әдіспен иерсиниозға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1781,13
415
B05.070.001
Нәжісті иерсиниозға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
493,64
416
B05.025.001
Қолмен жасалатын әдіспен кампиллобактерияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)

1482,42
399
B05.010.001
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы ручным методом (выделение чистой культуры)
1450,19
400
B05.012.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) (ручным методом (выделение чистой культуры)
2376,97
401
B05.013.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae (гемофилус инфлуензае)ручным методом (выделение чистой культуры)
1471,70
402
B05.014.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhoeae (нейссерия гонококкае) ручным методом (выделение чистой культуры)
1757,21
403
B05.015.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида) ручным методом (выделение чистой культуры)
1993,25
404
B05.063.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида)ручным методом (без выделения чистой культуры)
807,79
405
B05.016.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Mycoplasma (микоплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
1681,70
406
B05.017.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (выделение чистой культуры)
5784,74
407
B05.065.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (без выделения чистой культуры)
791,35
408
B05.018.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Trichomonas (трихомонас) ручным методом (выделение чистой культуры)
1662,60
409
B05.019.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Ureaplasma (уреаплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
1669,00
410
B05.022.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (выделение чистой культуры)
3468,95
411
B05.068.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (без выделения чистой культуры)
1610,79
412
B05.023.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
2331,84
413
B05.069.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
857,44
414
B05.024.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (выделение чистой культуры)
1781,13
415
B05.070.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (без выделения чистой культуры)
493,64
416
B05.025.001
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии ручным методом (выделение чистой культуры)

1308,08
417
B05.026.001
Қолмен жасалатын әдіспен ішек дисбактериозына нәжісті бактериологиялық зерттеу
3445,31
418
B05.027.001
Қолмен жасалатын әдіспен патогендік және шартты патогендік микрофлораға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3622,98
419
B05.072.001
Нәжісті патогенді және шартты патогенді микрофлораға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
898,30
420
B05.028.001
Қолмен жасалатын әдіспенсальмонеллезге нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2508,72
421
B05.073.001
Нәжісті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
857,44
422
B05.029.001
Қолмен жасалатын әдіспен энтеропатогендік эшерихияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2952,74
423
B05.030.001
Энтеропатогнеді эшерихиялардың ыдырауын бактериологиялық зерттеуін қол әдісімен жүргізу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
735,80
424
B05.031.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1332,52
425
B05.033.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмоноллезге қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1754,31
426
B05.076.001
Қанды сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
857,44
427
B05.034.001
Қолмен жасалатын әдіспен қанды зарарсыздыққа бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2547,06
428
B05.077.001
Қанды зарарсыздыққа қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1203,38
429
B05.036.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3879,29
430
B05.078.001
Қақырықты қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1911,49
431
B05.037.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты, бронхтан туберкулез микобактериясына шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1452,97
432
B05.038.001
Қолмен жасалатын әдіспен туберкулездің микобактериясына несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
468,86
433
B05.039.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2554,18
434
B05.081.001
Несепті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
857,44
435
B05.040.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) мұрын-жұтқыншақ сілемейін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
799,14
436
B05.042.001
Қолмен жасалатын әдіспен Staphylococcus aureusке (стафилококкус ауреус) аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)

1308,08
417
B05.026.001
Бактериологическое исследование испражнений на кишечный дисбактериоз ручным методом
3445,31
418
B05.027.001
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору ручным методом (выделение чистой культуры)
3622,98
419
B05.072.001
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору ручным методом (без выделения чистой культуры)
898,30
420
B05.028.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
2508,72
421
B05.073.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
857,44
422
B05.029.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (выделение чистой культуры)
2952,74
423
B05.030.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (без выделения чистой культуры)
735,80
424
B05.031.001
Бактериологическое исследование крови на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
1332,52
425
B05.033.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
1754,31
426
B05.076.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
857,44
427
B05.034.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
2547,06
428
B05.077.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (без выделения чистой культуры)
1203,38
429
B05.036.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (выделение чистой культуры)
3879,29
430
B05.078.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (без выделения чистой культуры)
1911,49
431
B05.037.001
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
1452,97
432
B05.038.001
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
468,86
433
B05.039.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
2554,18
434
B05.081.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
857,44
435
B05.040.001
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
799,14
436
B05.042.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus(стафилококкус ауреус) ручным методом (выделение чистой культуры)

1456,61
437
B05.043.001
Қолмен жасалатын әдіспенаңқадан бөлінетінді Bordetella pertussisке (бордетелла пертуссис) бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1344,03
438
B05.083.001
Аңқа бөліндісін Bordetelle pertussis- ке (бордетелла пертуссис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
779,75
439
B05.044.001
Қолмен жасалатын әдіспен аңқадан, жаралардан, көздерден, құлақтардан, несептен, өттен және басқ. шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2275,79
440
B05.084.001
Аңқа, жара, көз, құлақ, несеп, өт және тағы басқа бөліндіні қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1064,83
441
B05.045.001
Қолмен жасалатын әдіспен дифтерияға аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3562,67
442
B05.085.001
Мұрын және аңқа бөліндісін дифтерияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
905,06
443
B05.048.001
Қолмен жасалатын әдіспен бронхтардан шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2275,79
444
B05.049.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) ми-жұлын сарысуын бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3107,58
445
B05.087.001
Ми- жұлын сарысуын Neisseria meningitis- ке (нейссерия менингитис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
2153,04
446
B05.051.001
Қолмен жасалатын әдіспен зарарсыздыққа транссудатты, экссудатты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2221,79
447
B05.058.001
Бөліп шығарылған таза өсіріндіні зертхана жануарларын пайдаланумен қолмен жасалатын әдіспен сәйкестендіру
2941,14
448
B05.095.001
Қолмен жасалатын әдіспен қышқылдарға тұрақты бактерияларға (ҚТБ) экссудаттар, транссудаттар микроскопиясы
1464,70
449
B05.525.001
Қолмен жасалатын әдіспен бөліп шығарылған өсірінділердің микробтарға қарсы препараттарына сезгіштікті анықтау
980,81
450
B05.000.002
Талдауышта
451
B05.007.002
Талдауышта аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу
2389,11
452
B05.009.002
Биологиялық материалдағы Neisseria gonorrhea- ны (нейссерия гонорея) талдауышта бактериологиялық зерттеу
2452,28
453
B05.010.002
Биологиялық материалды анаэробқа талдауышта бактериологиялық зерттеу
476,38
454
B05.012.002
Биологиялық материалды Vibrio cholerae-ға (вибрио холера) талдауышта бактериологиялық зерттеу
476,38
455
B05.013.002
Биологиялық материалды Haemophilus influenzae-ға (гемофилус инфлуенза) талдауышта бактериологиялық зерттеу
476,38
456
B05.015.002
Биологиялық материалды Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге талдауышта бактериологиялық зерттеу

1456,61
437
B05.043.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис)(выделение чистой культуры) ручным методом
1344,03
438
B05.083.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) ручным методом (без выделения чистой культуры)
779,75
439
B05.044.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (выделение чистой культуры)
2275,79
440
B05.084.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (без выделения чистой культуры)
1064,83
441
B05.045.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (выделение чистой культуры)
3562,67
442
B05.085.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (без выделения чистой культуры)
905,06
443
B05.048.001
Бактериологическое исследование смывов из бронхов ручным методом (выделение чистой культуры)
2275,79
444
B05.049.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
3107,58
445
B05.087.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (без выделения чистой культуры) ручным методом
2153,04
446
B05.051.001
Бактериологическое исследование транссудата, экссудата на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
2221,79
447
B05.058.001
Идентификация выделенной чистой культуры биологическим методом с использованием лабораторных животных ручным методом
2941,14
448
B05.095.001
Микроскопия экссудатов, транссудатов на кислотоустойчивые бактерии (КУБ) ручным методом
1464,70
449
B05.525.001
Определение чувствительности к противомикробным препаратам выделенных культур ручным методом
980,81
450
B05.000.002
На анализаторе
451
B05.007.002
Бактериологическое исследование аутопсийного материала на анализаторе
2389,11
452
B05.009.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhea (нейссерия гонореа) на анализаторе
2452,28
453
B05.010.002
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы на анализаторе
476,38
454
B05.012.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) на анализаторе
476,38
455
B05.013.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae(гемофилус инфлуензае) на анализаторе
476,38
456
B05.015.002
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида) на анализаторе

785,38
Ескертпе:
*Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтер тарифтері (бұдан әрі – Медициналық қызметтер үшін тарифтері) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызмет тарифтерін қалыптастыру әдістемесіне сәйкес келесі түзету коэффициенттерін ескере отырып анықталады (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімі № 5946):
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтеріне ауыл аумағының коэффициенті – 1,1298;
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығы коэффициенттері;
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 3-қосымшасына сәйкес, Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCI, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі;
Осы Медициналық қызметтер үшін бойынша тарифтерінің 4-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемінің
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесіндегі
медициналық қызметтер
тарифтеріне
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығының коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыс
Жылыту маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

785,38
Примечание:
*Тариф на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Тарифы на медицинские услуги) определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):
Коэффициенты сельской территории к настоящим Тарифам на медицинские услуги – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 4 к настоящим Тарифам на медицинские услуги.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

1,07
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемінің
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтер
тарифтеріне
4-қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдары үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы"" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны

1,07
Приложение 4 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области

Медициналық қызметтерге осы тарифтерге 2, 3-қосымшаларға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі аясында және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін медициналық ұйымдарға айына бір адамға шаққандағы жан басына шаққандағы амбулаториялық-емханалық көмектің түзету коэффициенттері ақылы медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шегінде төленетін жан басына шаққандағы жан басына шаққандағы алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету кезінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде.
Ақы төлеу тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
есебінен жүзеге асырылатын,
амбулаториялық-емханалық
көмекті кешенді жан басына
шаққандағы норматив бойынша
көрсету кезінде медициналық
қызметтерге арналған
тарифтерге
1 -қосымша
Базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив халықтың саны аз, тығыздығы төмен аумақтың ұзындығы жоғары, шағын жинақты және облыстардың жергілікті атқарушы органдары айқындаған басқа да аумақтық ерекшеліктер жағдайларында олардың тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін
р/с
Өңір
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін айына тіркелген бір адамға арналған амбулаториялық-емханалық көмектің базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативі
Қалалық маңызы бар амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін
Аудандық маңызы бар амбулаториялық-емханалық көмек және ауыл көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін
1
Шығыс Қазақстан облысы

Поправочные коэффициенты к базовому комплексному подушевому нормативу амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, согласно приложениям 2, 3 к настоящим тарифам на медицинские услуги при оказании амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу, оплата которых осуществляется в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
при оказании амбулаторно-
поликлинической помощи по
комплексному подушевому нормативу
Базовый комплексный подушевой норматив для субъектов здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлинической помощи, с целью обеспечения их устойчивого функционирования в случаях малочисленности населения, высокой протяженности территории с низкой плотностью, малокомплектности и других территориальных особенностей, определенных местными исполнительными органами областей
№ п/п
Наименование региона
Базовый комплексный подушевой норматив амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлинической помощи
Для субъектов здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлинической помощи городского значения
Для субъектов здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлинической помощи районного значения и села
1
Восточно-Казахстанская область

1,003
Еспертпе:
*1992 жылғы 30 маусымдағы "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы", 1992 жылғы 18 желтоқсандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядроляқ сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес аудандар/қалаларға экологиялық коэффициенттер қолданылады.
Кешенді жан басына
шаққандағы норматив бойынша
төленетін амбулаториялық-
емханалық көмек көрсету
кезінде тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемінің шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтер үшін
тарифтерге арналған
3-қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Көпбейінді облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық меммекеттік кәсіпорны

1,003
Примечание:
* Экологические коэффициенты применимы к районам/городам согласно законам Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье", от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
Приложение 3 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
при оказании амбулаторно-
поликлинической помощи по
комплексному подушевому нормативу
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" Управления здравоохранения Кызылординской области

1,0691
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2020 жылғы 22 маусымдағы
№ ҚР ДСМ-71/2020 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
11-қосымша
Ақы төлеу қан компоненттеріне зерттеулер жүргізуге және тіндерді иммунологиялық типтеу (HLA-зерттеулер), қан қызметіндегі референс-зерттеулер, плаценталық қаннан гемопоэздік дің жасушаларын бөлу және донорлық қан компоненттерін өндіру бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтерге тарифтер
Қан құрамдас бөлігінің атауы
Өлшем бірлігі
Құны, теңге
1
2
3
4
1
Лейкофильтрленген эритроциттік масса
доза

1,0691
Приложение 3 к приказу
Исполняющей обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 июня 2020 года
№ ҚР ДСМ-71/2020
Приложение 11 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется для проведения исследований компонентов крови и услуг в области иммунологического типирования тканей (HLA-исследования), референс-исследований в службе крови, выделения гемопоэтических стволовых клеток из плацентарной крови и для производства компонентов донорской крови
№ п/п
Наименование компонента крови
Единица измерения
Стоимость, тенге
1
2
3
4
1
Эритроцитная масса лейкофильтрованная
доза

Молекулалық-генетикалық әдіспен HLA-А, В, С, DRB1, DQB1 гаплотипы бөлмей (жоғары рұқсат) гендерді типтеу
қызмет
301 114,00
61
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен сарысулар үлгісінде HLA-антиденелерді анықтау
қызмет
16 994,00
62
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен сарысулар үлгісінде 1 және 2-сыныпты ерекшелігінде HLA-антиденелерді анықтау
қызмет
223 882,00
63
Капиллярлық секвенирования әдісімен пациенттен гемопоэздік дің жасушаларын транспланттаудан кейін химеризманыанықтау
қызмет

Типирование генов HLA-А, В, С, DRB1, DQB1 без разделения на гаплотипы (высокое разрешение) молекулярно-генетическим методом
услуга
301 114,00
61
Определение наличия HLA-антител в образце сыворотки методом проточной цитофлуориметрии
услуга
16 994,00
62
Определение специфичности HLA-антител 1 и 2 класса в образце сыворотки методом проточной цитофлуориметрии
услуга
223 882,00
63
Определение химеризма у пациента после трансплантации гемопоэтических стволовых клеток методом капиллярного секвенирования
услуга

70 952,00
64
Ағынды цитофлуориметрия әдісімен HLA-А, В, DR локустарының антигендерінанықтау
қызмет
99 734,00
65
Қанорталықтарыныңзертханаларына Диагностика ГТЗ" (маркерлер ВВГ, СВГ)тарауы бойынша зертханааралық салыстырмалы сынақтарды жүргізу
қызмет
36 747,00
Ескертпе:
облыстардың және республикалық маңызы бар қаланың және астананың деңгейінде жүргізілетін зерттеулер мен қан компоненттеріне тарифтер (бұдан әрі - қан компоненттері тарифтері) мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып анықталады:
1-қосымшаға сәйкес қан компоненттері тарифтеріне экологиялық коэффициенттері;
2-қосымшаға сәйкес, қан қызметі ұйымдары өндіретін қан компоненттері тарифтерінің құнына ғимаратты ұстауға коэффициенті.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде тіндерді
иммунологиялық типтеу
саласында зерттеулер жүргізу
(HLA-зерттеулер) бойынша, қаң
қызметінде референс-
зерттеулер, плаценталық қаннан
гемопоэздік дің жасушалары
концентратын бөлу және
донордық қанның
компомоненттерін өндіру
бойынша қызметтеріне арналған
тарифтерге
1-қосымша
Қан қызметін өндіретін ұйымдарына қан компоненттерін құнына арналған экологиялық коэффициенттер
Өңірдің коды
Облыс
Өңір
Коэффициент
1
4310
Қызылорда облысы
Қызылорда
1,075
2
6328
Шығыс Қазақстан облысы
Семей
1,019
3
6310
Өскемен
1,019
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде тіндерді
иммунологиялық типтеу
саласында зерттеулер жүргізу
(HLA-зерттеулер) бойынша, қаң
қызметінде референс-
зерттеулер, плаценталық қаннан
гемопоэздік дің жасушалары
концентратын бөлу және
донордық қанның
компомоненттерін өндіру
бойынша қызметтеріне арналған
тарифтерге
2-қосымша
Қан қызметін өндіретін ұйымдарына қан компоненттерін құнына арналған ғимаратты ұстау коэффициенті
Өңірдің коды
Облыс
Өңір
Коэффициент
1

70 952,00
64
Определение антигенов HLA-А, В, DR локусов методом проточной цитофлуориметрии
услуга
99 734,00
65
Проведение межлабораторных сравнительных испытаний по разделу "Диагностика ГТИ" (маркеры ВГВ, ВГС) для лабораторий центров крови
услуга
36 747,00
Примечание:
Тариф на компоненты крови и исследования, проводимые на уровне областей и города республиканского значения и столицы (далее - тарифы на компоненты крови) определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов:
Экологические коэффициенты согласно приложению 1 к настоящим тарифам на компоненты крови;
Коэффициент на содержание здания к стоимости компонентов крови, производимых организациями службы крови, согласно приложению 2 к настоящим тарифам на компоненты крови.
Приложение 1 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется для проведения
исследований компонентов
крови и услуг в области
иммунологического типирования тканей
(HLA-исследования), референс-
исследований в службе крови,
выделения гемопоэтических
стволовых клеток из
плацентарной крови и для
производства компонентов
донорской крови
Экологические коэффициенты
Код региона
Область
Регион
Коэффициент
1
4310
Кызылординская область
г. Кызылорда
1,075
2
6328
Восточно-Казахстанская область
г. Семей
1,019
3
6310
г. Усть-Каменогорск
1,019
Приложение 2 к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется для проведения
исследований компонентов
крови и услуг в области
иммунологического типирования тканей
(HLA-исследования), референс-
исследований в службе крови,
выделения гемопоэтических
стволовых клеток из
плацентарной крови и для
производства компонентов
донорской крови
Коэффициент на содержание здания
Код региона
Область
Регион
Коэффициент
1

7 145,12
2
Достық кабинетіне жүгінген бір адамға арналған кешенді тариф
12 961,24
3
АИТВ/ЖИТС бойынша адамды тексеруге арналған тариф
1 530,66
Ескертпе:
* Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір науқасқа, достық кабинетіне жүгінген бір адамға медициналық қызметтерге тарифтер және АИТВ/ЖИТС бойынша адамды тексеру тарифіне қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір науқасқа, достық кабинетіне жүгінген бір адамға медициналық қызметтерге тарифтер және АИТВ/ЖИТС бойынша адамды тексеру тарифтеріне түзету коэффициенттері
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде айына
АИТВ-инфекциясын жұқтырған
және (немесе) жұқтырылған
синдромымен ауыратын бір
науқасқа, достық кабинетіне
жүгінген бір адамға
медициналық қызметтерге
тарифтер және АИТВ/ЖИТС
бойынша адамды тексеру
тарифтерге
қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде айына АИТВ-инфекциясын жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір науқасқа, достық кабинетіне жүгінген бір адамға медициналық қызметтерге тарифтер және АИТВ/ЖИТС бойынша адамды тексеру тарифтеріне түзету коэффициенттері
Өңір
Экологиялық коэффициенттер*
Халық тығыздығының коэффициенті
Ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенті
1
Ақмола облысы
1,241

7 145,12
2
Комплексный тариф на одного обратившегося в дружественный кабинет
12 961,24
3
Тариф на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД
1 530,66
Примечание:
* Поправочные коэффициенты к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита в месяц, на одного обратившегося в дружественный кабинет и тариф на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД согласно приложению к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита в месяц, на одного обратившегося в дружественный кабинет и тариф на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД.
Приложение к тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
на одного ВИЧ-инфицированного и (или)
больного синдромом приобретенного
иммунодефицита в месяц, на
одного обратившегося в
дружественный кабинет и тариф
на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД
Поправочные коэффициенты к тарифам на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита в месяц, на одного обратившегося в дружественный кабинет и тариф на обследование лица по поводу ВИЧ/СПИД
Регионы
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона
Экологические коэффициенты*
1
Акмолинская область

1,003
Еспертпе:
*1992 жылғы 30 маусымдағы "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы", 1992 жылғы 18 желтоқсандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядроляқ сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" ҚР Заңдарына сәйкес аудандар/қалаларға Экологиялық коэффициенттер қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы

1,003
Примечание:
* Экологические коэффициенты применимы к районам/городам согласно законам Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье", от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
Приложение 5 к приказу
Исполняющей обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

1,003
1,500
Ескерту:
*1992 жылғы 30 маусымдағы "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы", 1992 жылғы 18 "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядроляқ сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес аудандар/қалаларға экологиялық коэффициенттер қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы

1,003
1,500
Примечание:
*Экологические коэффициенты применимы к районам/городам согласно законам Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье", от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
Приложение 6 к приказу
Исполняющей обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

2020 жылғы 22 маусымдағы
№ ҚР ДСМ-71/2020 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
23-қосымша
Ақы төлеуі жаңа COVID-19 коронавирусының пандемиясына байланысты медициналық және медициналық емес ұйымдарға жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтерге арналған тарифтер
р/с №
Атауы
Өлшем бірлігі
Тариф, теңге
1
Карантиндік емдеуге жатқызу бойынша тариф
төсек-күн
10 413,96
2
Карантиндік оқшаулау бойынша тариф
төсек-күн
10 413,96
3
Провизорлық емдеуге жатқызу бойынша тариф
төсек-күн
11 619,8
4
Тәулік бойы стационарлардағы емделген жағдай үшін тариф
төсек-күн

от 22 июня 2020 года
№ ҚР ДСМ-71/2020
Приложение 23 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется медицинским и немедицинским организациям в, связанные с пандемией коронавируса COVID-19
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Тариф, в тенге
1
Тариф по карантинной госпитализации
койко-день
10 413,96
2
Тариф по карантинному изолятору
койко-день
10 413,96
3
Тариф по провизорной госпитализации
койко-день
11 619,80
4
Тариф за пролеченный случай в круглосуточных стационарах
койко-день

15 113,34
5
Полимеразды тізбекті реакция әдісімен биологиялық материалдан COVID-19 вирусының РНК-сын анықтауға диагностикалық зерттеу тарифі
қызмет
11 499,46
6
иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында SARS-CoV-2 (CAVID-19) коронавирусына Ig М класты антиденелерді анықтау
қызмет
4 119,79
7
иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында SARS-CoV-2 (COVID-19) коронавирусына IgG класты антиденелерді анықтау
қызмет
4 119,79
8
иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында SARS-CoV-2 (CAVID-19) коронавирусына Iga/IgG класты жиынтық антиденелерді анықтау
қызмет

15 113,34
5
Тариф за диагностическое исследование на выявление РНК вируса COVID-19 из биологического материала методом полимеразной цепной реакции
услуга
11 499,46
6
Определение антител класса IgМ к коронавирусу SARS-CoV-2 (COVID-19) в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа
услуга
4 119,79
7
Определение антител класса IgG к коронавирусу SARS-CoV-2 (COVID-19) в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа
услуга
4 119,79
8
Определение суммарных антител классов IgМ/IgG к коронавирусу SARS-CoV-2 (COVID-19) в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа
услуга

5 353,54
Ескертпе
* Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ақы төлеу стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезіндегі медициналық қызметтердің осы тарифтеріне ауылдық аумақтың коэффициенті-1,1298;
Осы тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес жылыту маусымы ұзақтығының коэффициенттері;
Осы тарифтерге 2 - қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициенттер;
Осы тарифтерге 3-қосымшаға сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдарға арналған түзету коэффициенті.
Ақы төлеуі жаңа COVID-19
коронавирусының
пандемиясына байланысты
төтенше жағдайда медициналық
және медициналық емес
ұйымдарға жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде медициналық
қызметтерге арналған тарифтер
1-қосымша
Жылу беру маусымы ұзақтығының коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыс
Жылыту маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

5 353,54
Примечание
* Коэффициент сельской территории к настоящим Тарифам на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи по формам стационарная и (или) стационарозамещающая медицинская помощь, оплата услуг, которые осуществляется в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 3 к настоящим Тарифам.
Приложение 1 к Тарифам на
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется медицинским и
немедицинским организациям в
условиях чрезвычайного
положения, связанного с
пандемией коронавируса COVID-19
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область