"Су айдындарына балық жіберу, су объектілерін балық шаруашылық мелиорациялау жөніндегі жұмыстарды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 18-05/928 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 25 маусымдағы № 154 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 29 маусымда № 20904 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Су айдындарына балық жіберу, су объектілерін балық шаруашылық мелиорациялау жөніндегі жұмыстарды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 18-05/928 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12267 болып тіркелген, 2015 жылғы 24 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Су айдындарына балық жіберу, су объектілерін балық шаруашылық мелиорациялау жөніндегі жұмыстарды жүргізу қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Су айдындарына балық жіберу жөніндегі жұмыстарды жүргізу тәртібі";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Су айдындарына балық жіберу – өз өсімін өзі молайтатын популяцияларды жасау, балықтардың бағалы, сирек кездесетін және жойылып кету қаупі төнген түрлерін сақтау және (немесе) тауарлы өнім алу мақсатында су айдындарына және (немесе) учаскелерге балық өсіру материалы мен балықтар жіберу.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Кәсіпорындар немесе жеке және (немесе) заңды тұлғалар жүргізетін су айдындарына балық жіберу жөніндегі жұмыстарды балық ресурстарының өсімін молайту жөніндегі мемлекеттік тапсырысты ұйымдастырушыға байланысты аумақтық бөлімше немесе жергілікті атқарушы орган құрған комиссия қабылдайды.
"Комиссияны аумақтық бөлімше құрған жағдайда оның құрамына аумақтық бөлімшенің (комиссияның төрағасы), жергілікті атқарушы органның, балық аулаушылардың және балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастығы және ғылыми ұйымның өкілдері кіреді.
Комиссияны жергілікті атқарушы орган құрған жағдайда оның құрамына жергілікті атқарушы органның (комиссияның төрағасы), аумақтық бөлімшенің, балық аулаушылардың және балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастығы және ғылыми ұйымның өкілдері кіреді.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Су объектілерін балық шаруашылық мелиорациялау жөніндегі жұмыстарды жүргізу тәртібі";

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 октября 2015 года № 18-05/928 "Об утверждении Правил проведения работ по зарыблению водоемов, рыбохозяйственной мелиорации водных объектов"
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 25 июня 2020 года № 154. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2020 года № 20904
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 октября 2015 года № 18-05/928 "Об утверждении Правил проведения работ по зарыблению водоемов, рыбохозяйственной мелиорации водных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12267, опубликован 24 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах проведения работ по зарыблению водоемов, рыбохозяйственной мелиорации водных объектов, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок проведения работ по зарыблению водоемов";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Зарыбление водоемов – выпуск рыбопосадочного материала и рыбы в водоемы и (или) участки с целью создания самовоспроизводящихся популяций, сохранения ценных, редких и находящихся под угрозой исчезновения видов рыб и (или) получения товарной продукции.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. В зависимости от организатора государственного заказа по воспроизводству рыбных ресурсов, работы по зарыблению водоемов, проведенные предприятиями или физическими и (или) юридическими лицами, принимаются комиссией, создаваемой территориальным подразделением или местным исполнительным органом.
При создании комиссии территориальным подразделением в состав входят представители территориального подразделения (председатель комиссии), местного исполнительного органа, республиканской ассоциации общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства и научной организации.
При создании комиссии местным исполнительным органом в состав входят представители местного исполнительного органа (председатель комиссии), территориального подразделения, республиканской ассоциации общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства и научной организации.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок проведения работ по рыбохозяйственной мелиорации водных объектов";

көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 25 маусымдағы
№ 154 бұйрығына
1-қосымша
Су айдындарына балық жіберу,
су объектілерін балық
шаруашылық мелиорациялау
жөніндегі жұмыстарды жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Су айдындарына балық жіберу орнын келісу актісі
Келісілген күн __________________________________________________
1. Су айдынының (учаскенің) атауы:________________________________
____________________________________________________________________
(атауы, орналасқан ауданы және басқа да деректер)
2. Балық ресурстарының өсімін молайтуды жүзеге асыратын кәсіпорынның,
жеке және (немесе) заңды тұлғаның атауы: _______________________________
____________________________________________________________________
3. Жоспарланған балық отырғызу материалы туралы мәліметтер ________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Су айдынындағы нақты балық жіберу орны________________________
____________________________________________________________________
(схемада жіберу нүктесін көрсете отырып, отырғызу орнының (учаскесінің) толық сипаттамасы)
Актіге қол қойғандар:
_________________
Лауазымы
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________
қол, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын
адамдарды қоспағанда)
_________________
Лауазымы
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________
қол, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын
адамдарды қоспағанда)
_________________
Лауазымы
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________
қол, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын
адамдарды қоспағанда)
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 25 маусымдағы
№ 154 бұйрығына
2-қосымша
Су объектілерін балық жіберу,
су обьектілерін балық
шаруашылық мелиорациялау
жөніндегі жұмыстарды жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Су айдындарына балық жіберу актісі
Осы акт 20 __ жылы "__"_______________ жасалынды
Су айдындарына балық жіберу бойынша жұмыстарды жүргізетін кәсіпорынның, жеке
және (немесе) заңды тұлғалардың, жануарлар дүниесін пайдаланушылардың,
субъектінің атауы _________________________________
____________________________________________________________________
Су айдындарына балық жіберу ____________________________________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік тапсырысты орындау, орман, балық және аңшылық шаруашылықтары
жоспарлары бойынша міндеттемелер, зиянды өтеу және басқа да мақсаттар)
Балық отырғызу материалының отырғызу орны (орналасқан облысы және
ауданы көрсетілген су айдынының атауы) ________________________________
____________________________________________________________________
Су айдынына жіберілетін балық отырғызу материалының жас мөлшерлік және түрлік
құрамы __________________________________________________
____________________________________________________________________
Су айдынына жіберілетін балық отырғызу материалының саны және
данасының орташа салмағы ___________________________________________
____________________________________________________________________
Отырғызу материалының жай-күйі _________________________________
____________________________________________________________________
Су айдындарына балық жіберу бойынша жұмыстарды жүргізу бойынша
басқа да мәліметтер (жеткізу маршруты және тәсілі, балық жіберудің басталу
және аяқталу уақыты, судың температурасы, ауаның температурасы, жеткізу
кезіндегі балық отырғызу материалының шығыны) ________________________
Актіге қол қойғандар:
_________________
Лауазымы
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________
қол, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын
адамдарды қоспағанда)
_________________
Лауазымы
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________
қол, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын
адамдарды қоспағанда)
_________________
Лауазымы
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________
қол, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын
адамдарды қоспағанда)
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 25 маусымдағы
№ 154 бұйрығына
3-қосымша
Су айдындарына балық жіберу,
су объектілерін балық
шаруашылық мелиорациялау
жөніндегі жұмыстарды жүргізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Су айдындарына балық жіберудің жиынтық актісі
р/с
Балық жіберу уақыты және акт №
Балықтардың түрлері
Жас құрамы және орташа салмақ
Жалпы саны (мың дана)
Жіберу орны (су айдынының aтауы)
дернәсілдер (мың дана)
бір жазғылар (мың дана)
орташа салмақ (грамм)
екіжылдықтар (мың дана)
орташа салмақ (грамм)
1.
2.
Жиыны
Комиссия мүшелерінің қолдары:
_________________
Лауазымы
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________
қол, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын
адамдарды қоспағанда)
_________________
Лауазымы
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________
қол, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын
адамдарды қоспағанда)
_________________
Лауазымы
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________
қол, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын
адамдарды қоспағанда)
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 25 маусымдағы
№ 154 бұйрығына
4-қосымша
Су айдындарына балық жіберу,
су объектілерін балық
шаруашылық мелиорациялау
жөніндегі жұмыстарды жүргізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Су объектілері балық шаруашылығын мелиорациялау жөніндегі жұмыстардың аяқталуы туралы акті
Су объектілері балық шаруашылығын мелиорациялау жөніндегі
жұмыстарды жүргізетін ұйымның атауы _________________________________
____________________________________________________________________
Су объектілері балық шаруашылығын мелиорациялау жөніндегі жұмыстарды
жүргізу орны (орналасқан облысы және ауданы көрсетілген су айдынының
атауы ____________________________________________________
Су объектілеріне балық шаруашылығын мелиорациялау жөніндегі келесі
жұмыс түрлері жүргізілді:______________________________________________
____________________________________________________________________
Аумақтық бөлімшенің лауазымды адамының қолы:
_________________
Лауазымы
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________
қол, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын
адамдарды қоспағанда)
Су объектілерін балық шаруашылық мелиорациялау жөніндегі жұмыстарды жүргізетін ұйымның лауазымды адамының қолы:
_________________
Лауазымы
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________
қол, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын
адамдарды қоспағанда)
Жергілікті атқарушы орган өкілінің қолы:
_________________
Лауазымы
__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________
қол, мөр орны (жеке кәсіпкерлік
субъектісі болып табылатын
адамдарды қоспағанда)

приложения 1, 2, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
Приложение 1
к приказу Министра
экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 25 июня 2020 года № 154
Приложение 1 к Правилам
проведения работ по
зарыблению водоемов,
рыбохозяйственной мелиорации
водных объектов
Форма
Акт согласования места зарыбления водоемов
Дата согласования _______________________________________________
1. Наименование водоема(участка): ________________________________________
_______________________________________________________________________
(название, район местонахождения и другие данные)
2. Наименование предприятия, физического и (или) юридического лица, осуществляющего
воспроизводство рыбных ресурсов ________________________________________
_______________________________________________________________________
3. Сведения о планируемом рыбопосадочном материале _______________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
4. Конкретное место зарыбления в водоем ___________________________________
_______________________________________________________________________
(подробное описание места (участка) вселения с нанесением на схему точки выпуска)
Акт подписали:
___________________
Должность
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
___________________
Должность
___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
___________________
Должность
___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 2 к приказу
Приложение 2
к Правилам проведения работ по
зарыблению водоемов,
рыбохозяйственной мелиорации
водных объектов
Форма
Акт зарыбления водоемов
Настоящий акт составлен "__" ___________ 20 ___ года
Наименование предприятия, физического и (или) юридического лица, пользователя
животным миром, субъекта, проводившего работы по зарыблению водоемов
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Зарыбление водоемов проведено в целях___________________________________
____________________________________________________________________
(выполнение государственного заказа, обязательств по планам развития рыбного хозяйств,
компенсации вреда и других целях)
Место выпуска рыбопосадочного материала (наименование водоема с указанием
района и области расположения)________________________________________
____________________________________________________________________
Видовой и возрастной состав рыбопосадочного материала, выпущенный в водоем
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Количество и средняя штучная масса рыбопосадочного материала, выпущенного в
водоем______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Состояние рыбопосадочного материала _____________________________
____________________________________________________________________
Другие сведения о проведении работ по зарыблению водоемов (способ и маршрут
доставки, время начала и завершения зарыбления, температура воды, температура воздуха,
отход рыбопосадочного материала при доставке) ____________________________________________________________________
Акт подписали:
Должность
___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
___________________
Должность
___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
___________________
Должность
___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 3 к приказу
Приложение 3
к Правилам проведения работ по
зарыблению водоемов,
рыбохозяйственной мелиорации
водных объектов
Форма
Сводный акт зарыбления водоемов
№ п/п
Даты зарыбления и № актов
Виды молоди рыб
Возрастной состав и средняя масса
Общее количество (тысяч штук)
Место выпуска (наименование водоема)
личинки (тысяч штук)
сеголетки (тысяч штук)
средняя масса (грамм)
двухлетки (тысяч штук)
средняя масса (грамм)
1.
2.
ИТОГО
Подписи членов комиссии:
___________________
Должность
___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
___________________
Должность
___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
___________________
Должность
___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 4 к приказу
Приложение 4
к Правилам проведения работ по
зарыблению водоемов,
рыбохозяйственной мелиорации
водных объектов
Форма
Акт о завершении работ по рыбохозяйственной мелиорации водных объектов
Наименование организации, проводившей работы по рыбохозяйственной мелиорации
водных объектов ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Место проведения работ по рыбохозяйственной мелиорации водных объектов
(наименование водоема с указанием района и области расположения)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Произведены следующие виды работ по рыбохозяйственной мелиорации водных объектов:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подпись должностного лица территориального подразделения:
___________________
Должность
___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Подпись должностного лица организации, проводившей работы по рыбохозяйственной мелиорации водных объектов:
___________________
Должность
___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Подпись представителя местного исполнительного органа:
___________________
Должность
___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________
подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)